Skocz do zawartości
IGNORED

RAPHAELITE Sinovt


piotrekguc

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się design tego wzmacniacza. Pytam bo się nie znam. W specyfikacji jest napisane, że wzmacniacz ma 2x9W. Jak to sie ma do tranzystora 2x100W.

Chciałbym sie dowiedzieć czy ten wzmacniacz napędzi kolumny Focal 826v.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18189-0-90251200-1450732694_thumb.jpg

post-18189-0-89646900-1450732700_thumb.jpg

post-18189-0-96300300-1450732704_thumb.jpg

post-18189-0-59111100-1450732708_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji jest napisane, że wzmacniacz ma 2x9W. Jak to sie ma do tranzystora 2x100W.

 

No ale jak ma się mać? Tranzystor jest 11 razy mocniejszy. Czyżbyś naczytał się o wacie lampowym że niby mocniejszy? :)

Tu chodzi raczej o wydajność prądową wzmacniacza. Czy napędzi? Jak nie kupisz i się nie przekonasz to nie będziesz wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee spokojnie. Jak to mówią nie ma głupich pytań...Kiedyś miałem kino yamahy 5x100W i co? I kupiłem yaqina 10l który miał 45W i co? I moc była w nim a nie w Y. A potem kupiłem wzmacniacz na 2a3 co ma 4W i co?I co? Moc jest w nim. I co? A no to, że nie wierzmy w to co piszą w ulotkach bo życie jest trochę inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się design tego wzmacniacza. Pytam bo się nie znam. W specyfikacji jest napisane, że wzmacniacz ma 2x9W. Jak to sie ma do tranzystora 2x100W.

To ma się tak, że wzmacniacz tranzystorowy będzie grał w tym wypadku "tylko" dwa razy głośniej. I nie wynika to z żadnego woo doo tylko z fizyki, której się nie da oszukać. Tu nie działa skala liniowa. Aby natężenie dźwięku wzrosło dwa razy należy zwiększyć moc wzmacniacza 10-krotnie. I nie ma tu nic do tego czy to lampa czy tranzystor. A kolega Tomek Koko nie słyszał pewnie w życiu tranzystorowych "spawarek" spod znaku Krell czy Treshold bo by nie pisał takich niedorzeczności na temat mocy wzmacniaczy.

Niech kino Yamahy da mi 5x 100W RMS to mi kaktus na dłoni wyrośnie.

Podsumowując nie ma co walczyć o moc wyjściową do celów domowych bo to ślepa uliczka. Do kolumn o przeciętnej efektywności wystarczy 10-20W, żeby nagłośnić pokój nawet 30 m2. Ważniejsze są inne właściwości wzmacniaczy i ich dopasowanie do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może niech kolega moltos przeczyta co pisze za niedorzeczności bo właśnie przyznaje mi racje co do mocy Y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może niech kolega moltos przeczyta co pisze za niedorzeczności bo właśnie przyznaje mi racje co do mocy Y.

Co do mocy Y to przyznaję ci rację i to napisałem. Ale ty właśnie do kina Yamahy porównujesz Yagina i wzmacniacz na 2a3 a nie do prawdziwych wzmacniaczy na których pisze naprawdę ile są w stanie oddać mocy i stąd moja krytyka. Sugerujesz, że 4W z 2a3 to są inne waty niż z krzemu co jest absolutną bzdurą. A poza tym ja nigdzie nie napisałem, że poziom głośności zależy tylko od mocy wzmacniacza. Wręcz przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.