Skocz do zawartości
IGNORED

jakie nowe kolumny do starego wzmacniacza


awas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W pokoju ok 20m2 mam stary polski zestaw typu późny Gierek: wzmacniacz WSH-205 i kolumny Mildton 80. Całość jest odrestaurowana - we wzmacniaczu wymieniłem trochę elektroniki na oryginalne części w stanie fabrycznym, w kolumnach wszystkie głośniki są nowe kupione w tonsilu, wytłumiłem i okleiłem pudła, dodałem spiczaste stopki i razem gra to jako-tako. Porównanie mam tylko z systemem kolegi, który ma kilkunastoletni amplituner bodajże Yamahy i duże, kilkunastoletnie kolumny Dali - gra to lepiej niż mój zestaw. Ostatnio udało mi się uciułać nieco kasy i w związku z tym moje pytanie - czy warto do tego wzmacniacza kupować jakieś nowe kolumny w cenie do 2-3 tys, jeśli tak, to jakie (myślałem o klipschach, bo nie potrzebują zbyt mocnego wzmacniacza - np: clipsch r-26f)? Czy może będzie to przerost formy nad treścią i zostawić te moje Mildtony? Od razu uprzedzam pytania - wzmacniacza nie zamierzam zmieniać a kolumny mają być zdecydowanie (raczej) nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kupując nowe kolumny na pewno pewnym ograniczeniem będzie wzmacniacz, chociaż różnica brzmieniowa będzie ogromna na korzyść nowego systemu. Konkretny wybór modelu w dużej mierze zależy od Twoich preferencji brzmieniowych, opisz proszę jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozstrzał jest spory - od discopolo przy gościach po pijaku, po poważną wieczorem na trzeźwo.

Lubię najniższe i najwyższe częstotliwości, nie łupiący bas tylko taki powodujący drganie powietrza (nie wiem jak to lepiej opisać), znajomy twierdzi że mam ustawione za mocne syczenie najwyższych częstotliwości - to właśnie lubię.

Przy obecnych mildtonach najniższe tony słychać dobrze dopiero jak usiądzie się przy ścianie, jak stoi się pośrodku pokoju najniższe tony znikają a głośniki niskotonowe grają jakby były osadzone w kartonowym pudle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Electrino 150 za 1,2 tyś, bradzo dobre kolumny i łatwe do napędzenia przez małe wzmacniacze. Nawet lampy 5W dają z tym radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Electrino 150 za 1,2 tyś, bradzo dobre kolumny i łatwe do napędzenia przez małe wzmacniacze. Nawet lampy 5W dają z tym radę.

 

Mało o nich informacji w necie - trochę bałbym się je kupić (mimo, że dość tanie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />wzmacniacza nie zamierzam zmieniać <br />

to pod pachę klocka i do najbliższego salonu audio za 2-3 k zł można już coś

znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy mogę robić co najwyżej w oddalonym o 150km Szczecinie (nawet nie wiem czy jest tam jakiś przyzwoity sklep), bo na moim zadupiu (Kołobrzeg) nie ma nic.

Czy te STX'y są faktycznie takie dobre? Trochę przeraża mnie ta niska cena - mój ojciec kupił kiedyś jakieś głośniki do kina domowego za 1100 i gra to tylko trochę lepiej niż mój laptop...

A ten klipsch - co o nim sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy mogę robić co najwyżej w oddalonym o 150km Szczecinie (nawet nie wiem czy jest tam jakiś przyzwoity sklep), bo na moim zadupiu (Kołobrzeg) nie ma nic.

Czy te STX'y są faktycznie takie dobre? Trochę przeraża mnie ta niska cena - mój ojciec kupił kiedyś jakieś głośniki do kina domowego za 1100 i gra to tylko trochę lepiej niż mój laptop...

A ten klipsch - co o nim sądzicie?

za ta cene naprawde bardzo dobre kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem STX electrino 250. Dziś przyszły i od moich lekko stuningowanych mildtonów 80 dzieli je przepaść... na niekorzyść STX'ów niestety. STX'om brakuje góry i dołu (a jak pisałem wcześniej właśnie uwypukloną górę i dół lubię najbardziej). Gdzie mildtony powodują drganie wnętrzności, tam STX'y tylko buczą, jak STX'om zapodaję więcej basu, to zaczynają pierdzieć. Najprawdopodobniej winien jest stary, zbyt słaby wzmacniacz (max 60W) ale gdzieś w opisach widziałem, że zalecana moc wzmacniacza dla tych kolumn zaczyna się dużo poniżej 60W, poza tym mój WSH-205 to ponoć jeden z lepszych peerelowskich wzmacniaczy więc nie podejrzewałem, że aż tak kiepsko będzie napędzał te kolumny. Sam jestem sobie winien - powinienem był zabrać wzmacniacz na odsłuchy a nie kupować w ciemno (na głucho).

Czy wymiana ich na electrino 150 coś pomoże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie. Te kolumny charakteryzuje neutralność. Żałuje że nie pisałem w wątku wcześniej.Jeśli kupiłeś kolumny na odległość oddaj je. Od nas możesz sprawdzić u siebie w domu Klipsche, myślę żę zdecydowanie bardziej przypadną Ci do gustu.

 

W razie pytań zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winien jestem przeprosiny firmie STX. Coś nie stykało we wzmacniaczu przy moim pierwszym odsłuchu nowych kolumn. Po ponownym uruchomieniu zagrały o niebo lepiej. Jednym słowem polecam. Jednak chyba gdybym miał wybierać jeszcze raz, to wziąłbym electrino 150 - są o 1/3 tańsze i te moje 250 mają trochę za dużo basu jak dla mnie (chociaż koledze który był u mnie ten bas odpowiadał).

Przyczepić mogę się tylko do stopek - jedna pękła chyba podczas transportu - płyta z której są te stopki mogłaby być trochę grubsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sprawdziłeś przy kurierze dokładnie?

Na oko wyglądało w porządku - stopka nie odleciała tylko pękła (ale się trzyma). Pęknięcie zauważyłem dopiero po ustawieniu kolumn na miejscu (jedna zbyt mocno się chybotała). Ostatecznie kolumny zostają i chyba pobawię się w oklejenie boków dębowym fornirem (bo mam w pokoju dębowe meble a niestety STX nie ma w ofercie takiej okleiny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.