Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Monitor Audio Bronze 6


puntigamer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Może będziecie w stanie wspomóc mnie w decyzji wyboru wzmacniacza stereo do 6k. Scharakteryzuje dźwięk, który mi odpowiada, ale wcześniej opiszę odczucia po odsłuchu posiadanych przeze mnie kolumn ze wzmacniaczem Cambridge Audio Azur 651A.

Miałem okazję wypożyczyć go, a więc słuchać w pokoju własnym jak i odsłuchowym.

 

W obu pomieszczeniach duet zagrał dynamicznie, dość czysto, poprawnie. Natomiast w domu miałem okazję słuchać 2x po 4h i lekko za dużo mam wrażenie było średnicy. Wcale nie kosztem wysokich tonów, które przy różnym poziomie głośności były odpowiednio wyważone. Przy dobrze nagranych utworach (jazz, soul, rock) czułem, że zbliżam się do tego, czego oczekuję i średnica przestała mi doskwierać. Scena jak na produkt za 2,5k nie najgorsza. Zaskoczyła mnie szczegółowość grania (wręcz zabawa dźwiękiem) oraz brak, absolutny brak natarczywości i ostrości (wiercenia) przy dźwiękach gitar, trąbki, saksofonu.

 

W związku z tym kieruję się ku zakupowi CA CXA80.

Argumenty za:

- mam nadzieję nie gorsze granie aniżelli Azur 651A

- USB AUDIO + wejscia cyfrowe oraz przetwornik Wolfson

- w takim przypadku nie potrzebuję zewn DAC'a

 

I teraz najlepsze - słuchałem także Naim Nait 5si i mam wrażenie, że jego dźwięk najbardziej przypadł mi do gustu. Jest cieplejszy, dynamika i scena jakby lepsza.

Nie słuchałem NAD C356BEE, ani Atoll IN80 SE.

Rezygnuje z DAC jeśli Naim, NAD, Atoll dadzą mi więcej wrażeń! :)

 

Oczekuję dynamiki na poziomie Azura, sceny na poziomie Naima i ciepła, które (z opisów) posiada NAD'a.

Nigdzie nie znalazłem porównania wzmacniacza CXA60/80 z Azurem 651A i boję się brać w ciemno, a na odsłuch w domu nie ma raczej szans.

 

Proszę o komentarze osoby, które posiadają ww elementy, niekoniecznie z Monitor Audio.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze czy w grę wchodzi tylko nowy czy z drugiej ręki też?

Naim to bardzo dobry klocek choć kiedyś przeczytałem, że połączenie Naim z MA to profanacja.....

Ja miałem osobiście okazję słuchać Naim 5i z MA rx6 i nie wspominam tego dobrze.

Wydaje mi się, że Twoje głośniki będą ograniczać możliwości naim-a ale w przyszłości przy ewentualnej zmianie będzie kolejny krok do przodu.

Wracając do pierwszego zdania, jeżeli wzmak używany z firmy naim to proponuję xs2 bądź przy niewielkim zwiększeniu budżetu nawet supernaita1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, moim zdaniem warto rozważyć następujące wzmacniacze:

1. Wspomniany przez Ciebie Cambridge Audio CXA80 - to potężna dynamika, dobra szczegółowość, świetne wypełnienie. Jeśli podobało Ci się granie 651A, to CXA80 jest o kilka klas lepszy.

2. Naim Nait 5si - na pewno bardziej gęste granie z lepszym wypełnieniem. Świetna dynamika, kontrola.

3. Hegel H80 - bardzo mocna integra, oferująca także potężny, dynamiczny dźwięk. Jest to pewien kompromis pomiędzy CXA80 a Naim.

4. Vincent SV-227 - to jest hybryda lampowa, bardzo dobre wypełnienie, trochę ocieplone brzmienie, taki lampowy czar połączony z mocą, dynamiką tranzystorowej końcówki mocy.

5. Musical Fidelity M3si - także mocna integra o gęstym, dynamicznym brzmieniu, kolejna propozycja, która powinna Cię w pełni usatysfakcjonować.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. U nas masz także możliwość wypożyczenia urządzenia do testu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W tym budzecie przy wyborze nowego dobrym wyborem jest Musical Fidelity M3i. Jednak do tych kolumn proponował bym jednak tańsza konstrukcje.

 

Prosrze konstrukcje Cambridge Audio lub wspomniany NAD 356 BEE bedzie w zupelnosci wystarczajacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kupować używanego sprzętu.

 

Sądzę, że Bronze 6 grają lepiej niż RX6 (słuchałem ich kilka lat temu). Jednocześnie godzę się na fakt, że ww wzmacniacze (naim, atoll, ca cxa80) mogą pokazać więcej na droższych konstrukcjach. Ale takie wnioski można wyciągać zawsze jeśli weźmie się pod uwagę wyższy budżet.

Wzmacniacz będzie służył mi dłużej, natomiast kolumny być może zostaną wymienione i tutaj chcę mieć zapas i pole do popisu dlatego taki wybór piecyków.

 

Jako, że jestem ze stolicy chyba zdecyduję się na odsłuch cxa80 oraz atolla (być może naima ponownie) w domu.

Jeśli wybór padnie na naim/atoll - jakie DAC proponujecie (kwestia spasowania pod względem wyglądu też dość istotna).

 

Atoll-dac100 jest cenowo dla mnie teraz do chwycenia, ale czy byłby to dobry wybór?

Naim ma DAC powyżej moich możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem ze stolicy chyba zdecyduję się na odsłuch cxa80 oraz atolla (być może naima ponownie) w domu.

Jesli masz taką mozliwość to nie chybój tylko pewne że sprawdzaj.

jakie DAC proponujecie

Arcam irDAC.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz taką mozliwość to nie chybój tylko pewne że sprawdzaj.

 

Mam obie integry w domu. Do poniedziałku :) Dokładnie Atoll IN100SE i Cambridge CXA60.

Całość podłączona do PC przez USB za pośrednictwem DAC100 Atolla.

 

CA przemaglowany tak samo jak poprzednik czyli Azur 651A. Różnice nie wielkie, trochę może jaśniejszy i słabszy mocą (od azura). I tak docelowo miałoby to być CXA80, więc zadowolenie jest na poziomie, którego się spodziewałem i "akceptuję".

 

Atoll - na pierwszy rzut oka zdecydowanie lepszy dół pasma. Dynamiką przytłoczył Cambridgea (jednak słabszego mocą). Odczucia stereo i szczegółowości - na pewno nie gorsze niż Cambridge. Być może nie odczuje tej "subtelnej różnicy" na moich kolumnach bądź po prostu jak na jeden dzień słuchania wystarczy :)

Na razie Atoll podpięty na dłużej :)

 

Jest natomiast jeden plus na korzyść Cambridgea. Posiada on regulację tonów niskich (co przyda się przy cichych odsłuchach) i wysokich (co leciutko może czasem przydać się przy muzyce i przede wszystkim przy oglądaniu materiałów z TV, gdyż niestety głos ludzki w obu wzmacniaczach jest "przytłumiony" i trudniejszy w zrozumieniu przy cichych audycjach).

 

Wiem, że argument zupełnie nie na miejscu, być może to kwestia upodobań i przyzwyczajeń....

Jak Wy sobie radzicie z oglądaniem TV? A może mam użyć głośników wbudowanych? :)

 

Szczerze, to poza dynamiką spodziewałem się jednoznacznej różnicy jakościowej wskazującej na Atolla. Po dniu słuchania jestem lekko skierowany na Atolla, ale z dawką niedosytu.

 

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge nigdy nie grzeszył dołem pasma.

Przesłuchaj dłużej tego Atolla i zobacz czy nie traci na dynamice przy cichym graniu. Jak nie to masz problem z głowy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do TV nie korzystam ze stereo. Tylko jak odpalam filmy na blu to korzystam, ale wtedy podkręcam bardziej volume dla lepszych elektów :) Przy muzyce z cd nawet przy cichym odsłuchu basu nie brakuje. Czuć dobre zasilanie Atoll-a.

 

Atoll-a to masz wypożyczonego używanego czy nowy dopiero wyjęty z pudła? Pytam bo Atoll potrzebuje dość długiego wygrzania. Brzmienie po 100-200h zmienia się na korzyść. I co ważne jak nie słuchasz to zostaw go w stand-by. Jak podoba Ci się IN100SE a masz większy budżet to jest jeszcze IN200. Nie słyszałem go, ale w klubie chłopaki pisali, że jest jeszcze lepszy. Tylko z długiej strony kolumny będą i tak ograniczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll-a to masz wypożyczonego używanego czy nowy dopiero wyjęty z pudła?

Używany, jednak nie zapytałem jak długo.

 

W jaki sposób mogę uzyskać więcej "jasności", wysokich tonów? Kable głośnikowe? Interconnecty? A może jakiś inny DAC?

IN200 w związku z ceną niestety nie wchodzi w grę.

 

Jak widzicie połączenie Atoll IN100SE z DAC Cambridge Audio Stream Magic 6 ?

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę dziwne, że brakuje wysokich tonów. Atoll ma je dobrze podkreślone. Można z kablami pokombinować. Nie mam w temacie dużego doświadczenia. Używam głośnikowych Tellurium Q Blue , ale one Ci nie rozjaśnią brzmienia. Z tego co słyszałem Q Ultra Blue są trochę jaśniejsze. Miałem też kiedyś pożyczony głośnikowy kabel Qed (nie pamiętam modelu) i on był dość jasny. Napisz zapytanie w klubie Atoll. Chłopaki testowali dużo kabli. Na pewno coś doradzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Silver_85 za pomoc, docelowo pewnie kupię jasne kable, bo lubię jasny przekaz (stety/niestety). Oba wzmaki są podobnei "jasne" w moiej opinii. Atoll może ciut jaśniejszy.

 

Drugi dzień słuchania (od godz 18).

 

CA~

Na początku dyskretnie, teraz coraz bardziej zdecydowanie zaczynam eliminować z mojej głowy "odczucia płaskości, mniej realistycznej barwie, mniejszemu ogólnemu realizmowi przekazu, cechy bezosobowości" Cambridge'a CXA60, które to triumfowały w mojej świadomości po przeczytaniu masy recenzji nomen omen jednak w większości produktu Azur 651A.

 

Atoll~

Mogę skopiować powyższe, zamieniając straszące klienta Cambridgea, użyte przymiotniki/określenia na rzecz takich jak: dynamika, realizm, konkretny bas!

 

Nic nie mogę zarzucić Atoll'owi - robi to co powinien. Ale czy CXA60 w przełożeniu na model 80 nie pokaże większego pazura, dynamiki? Chciałbym, żeby tak było, bo jeśli wybór miałby paść na CA, to na wersje CXA80.

 

Przy cichszych odsłuchach różnica w dynamice się rozwiewa, odczucie stereofonii, sceny, jest bardzo porównywalne, czasami nie widzę różnicy. Momentami nawet CA pokazuje dzwięki tam ,gdzie Atoll ich nie ustawia. Faktycznie bas w Atoll'u lepszy.

 

Jak odbieracie moje opinie? Prośba o komentarze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.