Skocz do zawartości
IGNORED

Uchwyty do montażu kolumn B&W 685 na ścianie.


MatthewTourist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z uwagi na małego szkraba będącego na etapie wspinania się po wszystkim bez jakiegokolwiek instynktu samozachowawczego, jestem zmuszony przenieść kolumny B&W 685 ze standów na ścianę. Trudno. Proszę o propozycję uchwytów w/w kolumn wykorzystujących otwory montażowe przygotowane ku temu przez producenta na tylnej ścianie kolumienek. Nie interesują mnie uchwyty działające na zasadzie imadła. Nadmienię tylko, że polecane przez B&W uchwyty Omnimount 20.0 W są niedostępne na tym świecie w żadnym sklepie ;) Będę wdzięczny za pomoc.

 

Przy okazji, może ktoś poleci uchwyt montażowy do TV Sony Bravia KDL48W605B? Musi mieć regulowany kąt pochylenia góra/dół. Rozstaw gwintów 200x300.

 

Pozdrawiam

Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mają tylko takie zaczepy które służą do zawieszenia na ścianie jak obrazków na haczyku :)

 

Taka "łapa" której nie chcesz była by najlepsza...

 

Możesz ewentualnie wykorzystaćte wkręty z tyłu i przykręcić za ich pomocą do uchwytów tegop typu :> ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mają tylko takie zaczepy które służą do zawieszenia na ścianie jak obrazków na haczyku :)

 

Taka "łapa" której nie chcesz była by najlepsza...

 

Możesz ewentualnie wykorzystaćte wkręty z tyłu i przykręcić za ich pomocą do uchwytów tegop typu :> ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziękuję za konkret. Oto właśnie chodziło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkret. Oto właśnie chodziło :)

 

Troche sie z tym tematem naużerałem w życiu, czesto ciężko kupić odpowiedni uchwyt i trzeba kombinować :)

 

Nie wiem jak Ci tam przypasują te wkręty do rozstawu otworów, zawsze można wywiercić dodadkową dziure w uchwycie.

Polecam też dodatkowo głośnik przykleić do powierzchni uchwytu jakąś turbo mocną taśmą dwustronną , tego typu ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wtedy to nawet na jednym wkręcie bedzie się trzymało solidnie. Pan ze sklepu z taśmami na pewno jakaś doradzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę nieco wątek, może komuś się przyda. Kupiłem zaproponowane wyżej uchwyty jednak nie spełniły one oczekiwać. Konstrukcja bardzo delikatna, nie wiem czy 15 kg by uniosła bo przy 8kg B&W 685 mocno pracowała i nie wzbudzała żadnego zaufania. Uchwyty odesłałem z powrotem.

Zaprojektowałem własny uchwyty wykorzystujące fabryczne gwinty w w/w kolumnach. Nie będą regulowane - zależy mi na na jak największej sztywności. Zadałem im kąt odpowiedni do mojego miejsca odsłuchowego. Jak spawacz je pospawa a malarnia wymaluje - pochwalę się w niniejszym wątku.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam o co masz do uchwytów w stylu imadła....? bo ja ostatnio takowe zamontowałem i stwierdzam ze są mega estetyczne , bezinwazyjne, z wielkim udźwigiem , sztywne i ze znakomita regulacją.... Vogel's VLB200...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wykorzystać fabrycznie przewidziane gwinty ponieważ uważam, że przykręcone będzie najpewniejsze (najbezpieczniejsze). Zależy mi też na sztywności aby element nie pracował. Choć widziałem u kolegi te Vogele o których piszesz, rzeczywiście wydają się być solidne. Nomen omen jeden tannoy mu już z niego wypadł gdy przy sprzątaniu mocno o niego zaczepił. Może nie były dość ściśnięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych Vogelsach nie wystarczy ścisnąć jak imadło...na tylnej szczęce imadła są dwa wkręty na imbusy które dociskają dodatkowo kolumnę od tyłu i nie ma możliwości wypadnięcia...kolega nie dopełnił instrukcji...

 

Wierz mi te vogelsy są mega sztywne z udźwigiem do 20kg. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy te vogelsy instalowałem, grube stalowe blachy, solidne śruby skręcają ruchome elementy, montaż na 4 wkręty, nawet w zestawie dają chyba porządne "Fishery".

Jak się je dobrze zamontuje, to nie ma prawa nic sie stać, dorosły chłop by się mógł na nich z powodzeniem powiesić ;) Oczywiście pod warunkiem że ściana nie jest z tektury ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Po sporządzeniu rysunku technicznego, oddałem projekt spawaczowi. Później już tylko malowanie proszkowe i uchwyty gotowe. Udało mi się poprosić o pomoc znajomych dlatego koszt całości zamknął się w 80zł. Poniżej efekty. Dodam tylko że na uchwytach można z powodzeniem powiesić kilkadziesiąt kilogramów. Połączenie z kolumnami super-sztywne, wszystko ani drgnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-52664-0-31995100-1457369632_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.