Skocz do zawartości
IGNORED

Mój pierwszy zestaw KD


gen2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników

 

Dotychczas do dźwięku z telewizora używałem zwykły głośników PC, z racji tego że dużo się przeprowadzałem, i małych wymagań cenowych. Od roku jestem już na swoim, I chciałbym coś więcej - zestaw 5.1. Wiem że zawsze w tym momencie pojawia się pytanie "czy ważny jest odsłuch stereo", i odpowiedź jest nie, ale nie chce też zestawu typowo do filmów, a raczej coś pomiędzy. Chciałbym żeby muzyka z gier (która notabene jest 50% mojej kolekcji muzycznej) brzmiała dobrze, benchmarkiem będzie dla mnie to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) od 1:48, chodź przyznam że równie bardzo zależy mi na dobrej przestrzenności w grach (skradanie się w MGS V). Zależy mi też żeby dźwięk był równy i czysty, a nie na maksymalnej mocy. Mam sąsiadów z każdej strony, niektórzy to młodzi studenci i wiem jak bardzo dudnienie jest denerwujące :)

 

Mój usecase to 3x konsole (PS3, PS4, WiiU) i HTPC. Wszystko do tej pory jest podłączone do Samsunga UE48H6700, i na wyjściu słuchawkowym podłączone Logitechy 2.1. Jedna z konsol wysyła *tylko* LPCM 5.1, więc już wiem że bez AVRa się nie obejdzie, i wszystko będzie musiało być podłączone pod HDMI. Strumieniowanie typu spotify czy airplay nie jest mi jakoś specjalnie potrzebne, bo robi to już mój HTPC, jedynie bluetooth byłby miłym gestem, jak i kontrola aplikacją z telefonu (nie lubię mieć kilka pilotów, poprawnie działający CEC jest właściwie wymagany). Do tego im mniejszy lag tym lepiej, idealnie byłoby gdyby AVR w ogóle go nie wprowadzał (nie obchodzą mnie żadne usprawnienia obrazu, od tego jest TV). Tak samo nie wiem czy obsługa najnowszych systemów - Atmos czy DTS X jest mi potrzebna - PS3 i 4 wypluwają z siebie DD i DTS (bądź transkodują do LPCM) dla gier, bluraye z tego co widzę nie mają nic więcej niż DTS-MA, więc chętnie posłucham czy jest sens posiadania wsparcia tego jeśli nie planuje rozszerzać systemu do 7.1 (bo realistycznie nie widze żebym miał miejsce na to w tym mieszkaniu). Za to "killer app" byłaby funkcja wysyłania dźwięku po BT do słuchawek (Yamaha posiada taką funkcję).

 

Pokój dzienny ma 23m2 i jest z aneksem kuchennym, narożnik ma miejsce za sobą (a właściwie drzwi na balkon), TV nie jest idealnie po środku pokoju.

 

Zdjęcia poglądowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Skontaktowałem się już z jednym sklepem i zaproponowali mi taki zestaw

 

Onkyo TX-NR646

2xKlipsch R24F + Klipsch R25C

2xCambridge Audio Minx12 jako satelity

 

Gdzie kolumny stałyby po bokach szafki, center bezpośrednio pod TV a satelity na standach w rogach narożnika (a w przyszłości zawieszone na suficie)

 

O onkyo słysze mieszane opinie, ale nie dyskredytuje go, z racji funkcjonlaności (wszystkie formaty) i chyba dość zaawansowanego DACa (384kHz), chociaż brakuje mi w nim wysyłu audio. O kolumnach posłucham opinii, bo jestem po prostu zielony. Czy taki zestaw jest ok? Czy głośnik centralny można zamienić na coś mniejszego? Gabarytowo zabierze mi on ponad połowe miejsca na szafce pod TV.

 

Do tego mam pytanie o sam AVR. Mam szafkę taką jak na zdjęciu, AVR poszedłby w miejsce gdzie jest sub od Logitecha. Ta półka ma wymiary 77cm x 40cm x 38cm. Żeby wszystko pomieścić planuję PS4 zostawić tam gdzie jest, a PS3 i WiiU postawić na AVR (albo cos w tym guście, PS4 dość mocno grzeje się sama z siebie), i liczyć na to że termicznie to wszystko wytrzyma. Czy jest to dobry pomysł, czy moge o tym zapomnieć?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kusi mnie też bardzo Yamah RX-S601, który pod względem funkcjonalności ma wszystko czego chce (chodź brak DD X i Atmos - znów, nie wiem czy tego potrzebuje), od 2 różnych osób słyszę że marka lepsza, ma mój killer app, i bardzo przemawiają do mnie jego mniejsze gabaryty, chodź znów nie wiem czy do kolumn mi proponowanych się nada.

 

Przepraszam z góry za dość chaotyczny post, ale to moje pierwsze podejście do tego tematu. Chętnie też wysłucham innych sklepów jeśli mają ochotę coś zaproponować!

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny: WHARFEDALE DIAMOND 10.5 + 10.0 + 10CC

 

503168990_snpxhaa.jpg

 

lub:

 

Monitor Audio MR4 + MR1 + MR Center

fotoadd-7_snpxrpa.jpg

Koniecznie do tego subwoofer - wprost nieodzowne urządzenie do celów, które powyżej wymieniłeś.

No i ważne: Nie kupuj miniaturowych surround'ów ! Zrobisz sobie tym krzywdę - szkoda kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencję polecam amplituner Onkyo 646. Co do kolumn owszem model Klipsch R24F może być dobrym wyborem. Małe kolumny o pełnym i dużym dźwięku. Jako alternatywę zaproponował bym Magnat Quantum 675 i wąskie Audio Pro Black Diamond V3.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.