Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer SX-N30 vs. Yamaha R-N500/602 vs. Onkyo TX-8150


Mariusz Ożga

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Państwa jest już może posiadaczem nowego ampli sieciowego Pioneer SX-N30 ? a może ktoś 'branżowy' już trochę testował ?

 

Ciekawą mnie wrażenia względem wspomnianych Yamaha R-N500/602 i Onkyo TX-8150 - funkcje sieciowe, obsługa a przede wszystkim dźwięk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję ampli sieciowego do sypialni, toteż trochę zbieram informacji. I tak w najnowszym Audio Video jest porównanie Pioneera SX-N30 z Yamahą R-N602.

Ocena 88% do 92% na korzyść Yamahy. Zdaniem redakcji Yamaha to "wzorzec metra w kategorii usieciowionych amplitunerów stereo" . Ale nie ma to jak własne ucho i trza posłuchać.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupię. Czy wcześniej był może ten Onkyo ? Słuchanie nie takie proste - w hi-endach gonią z takimi "drobiazgami" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prenumeruje gazety, także nie wiem czy było coś o Onkyo. Zresztą właścicielem działu audio/video u Pioneera jest właśnie Onkyo :p. Poszukaj na forum, były jakieś wpisy o tym ampli.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Testowałem dzisiaj dwa wspomniane amplitunery sieciowe. Może komuś się przydadzą moje wrażenia… Z góry zaznaczam, że nie jestem audiofilem, a moje opinie są wyłącznie subiektywne.

Test na mojej własnej liście odsłuchowej, strumieniowanej z Apple Music. Większość rock, alternatywa, trochę synth i elektronicznej, śladowo pop.

 

Najpierw Yamaha R-N602 + monitory Bowers&Wilkins 685 S2. Ampli wygląda klasycznie, ale nie old-schoolowo, obsługa banalnie prosta.

 

Lżejsze brzmienia przechodzą w miarę dobrze. Separacja wysokich i średnich dobra na pop synth (Men Without Hats – „Pop Goes the World – single ver 2012 czy Depeche Mode „World in My Eyes”). Współczesne, dobrze nagrane nuty popowe wychodzą gładko i dynamicznie (La Roux „Quicksand”). Bardzo ładnie odcinają się wokale – np. w soundtrackowym „TV Screen” w wykonaniu Iggy Popa – do odtwarzania dźwięku z TV będzie to dobry zestaw.

 

Natomiast zaniepokoiło mnie schodzenie w dół pasma. Im niżej tym bardziej dźwięki zbite w jednorodną nierozróżnialną masę, w dodatku słabo dynamicznie. „Bombtrack” RAtM zabrzmiało niepokojąco płasko w dole, a „The Razors Edge” AC/DC na tyle żenująco, że ledwo dotrwałem do charakterystycznego riffu gitarowego. W mojej subiektywnej ocenie wzmak kompletnie nie poradził sobie z ‘przepchnięciem’ tych kolumn w takiego typu muzyce. Nie wiem, z czego to wynika – raczej nie z charakterystyki kolumn, bo one same z mocniejszymi wzmakami (ROTEL, CA) co najmniej dają radę w całym paśmie.

 

Moim zdaniem wspomniany ampli Yamaha będzie dobry do wokalu, do popu, do jazzu nawet czy do obsługi dźwięku z TV, konsoli czy dekodera TV SAT. MusicCast bardzo podnosi funkcjonalność i łatwość obsługi.

 

Potem przyszła pora na Onkyo TX-8150 + monitory Monitor Audio Bronze 2. Ampli wygląda trochę jakby się zagubiło w czasie :) Trochę zbyt klasyczne. Aplikacja sterująca mniej wygodna niż Yamaha. Tym niemniej wszystkie potrzebne funkcje sieciowe i odtworzeniowe są na miejscu.

 

Na początek posłuchałem podłączonego odtwarzacza płyt Oppo. Z płyty CD to nawet „Moskau” Ramsteina dobrze pójdzie ;)

 

Przeszedłem na AirPlay, wrzuciłem jeszcze raz „Pop Goes the World” – zabrzmiało wzorowo. Przerzutka na „More” Sisters of Mercy… i … wbiło w fotel – TO ŻYJE i GRA !!! I tak już zostało – czy to britpop (Blur „Girls and Boys”) czy klasyka elektroniki (Vangelis „L’Opera Sauvage”) czy cięższy rock (Metallica „Master of Puppets”) czy alternatywa (Audioslave „Show Me How to Live”)… Wszystko idzie dynamicznie, czysto, dźwięki pięknie odseparowane. Niskie bardzo dobrze rozpoznawalne, a rockowe wibracje fizycznie wyczuwalne. To pewnie zasługa mocy wzmaka – niezależnie czy cicho czy głośno świetnie się tego słucha… Czy to kroki inspektora Marlowe na drewnianych schodach w „Private Investigations” Dire Straits czy zabawa kanałami w „Discotheque” U2 – wszystko pięknie słychać.

 

Trudno mi inaczej podsumować – wybieram Onkyo ! Może nie takie ładne i nie takie wygodne, ale muzycznie moim zdaniem ZNACZĄCO lepsze.

 

Zestawy do testów udostępniły warszawskie salony: Planeta Dźwięku na Tarczyńskiej oraz Top Hi-Fi na Nowogrodzkiej. Wielkie dzięki !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, to mój pierwszy post na tym forum. Śledzę je od dawna, ale postanowiłem napisać po zakupie wspomnianego w tym wątku ONKYO TX-8150.

Mam pewien dylemat. Mój pokój odsłuchowy to niewielki prostokąt - łącznie ok. 10mkw. Wcześniej słuchałem w nim muzyki na zestawie: miniwieża Denon M39 + Pylon Audio Pearl 20. Teraz w miejscu Denona M39 jest Onkyo TX-8150 i jestem wielce rozczarowany.

Urządzenie jest superfunkcjonalne i ładnie wykonane, ale jakość dźwięku nie powala. Jest poprawna. Dźwięk raczej naturalny / płaski. Miniwieża "all in one" Denon M39 grała znacznie bardziej "muzykalnie" - nie tracąc przy tym sceny i szczegółowości.

Basu było więcej i był bardziej rytmiczny, a w Onkyo dźwięk jest jakby... bez polotu.

 

Co robię źle?

Nie wiem czy to właściwy wątek, być może powinienem założyć osobny, ale nie chciałem zaśmiecać forum.

 

Będę wdzięczny za informację gdzie doszukiwać się problemu.

 

Sprzedawcy i doradcy mówili, że oczywiście Onkyo (m.in. dzięki potężnej mocy) zgniecie Denona, tymczasem jest z goła inaczej. Porównania dokonywałem na trybach DIRECT na obu urządzeniach, oraz na trybach "podbarwionych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mini wieże i inne tego typu urządzenia mają najczęściej popodbijane skraje pasma- więc jeśli osłuchałeś się z tym brzmieniem, ucho się przyzwyczaiło i polubiło to wiadomo że przesiadka na bardziej neutralne jest zauważalna i czegoś brakuje. Mają wbudowane jakieś BASBOOST'Y, górne częstotliwości wywalone do góry i inne, żeby miało KOPA ! Onkyo ma grać tak jak założył producent- możliwie neutralnie. Rozwiązaniem będzie podbicie dołu w okolicach 100-125 hz, żeby nie zmulić, a dodać dynamiki w basie i pokręcenie eq żeby te polepszacze z Denona czy innego samograja zastąpić :)

 

Mariusz Ożga - dzięki za recenzję - szukam właśnie takiego urządzenia, chyba rozwiałeś moje wątpliwości :) Właśnie ja też mam takie doświadczenie z Yamahami, że trochę mało w nich dynamiki, jakby trochę było wszystko skompresowane. Za to grają trochę ostrzej, a mimo to nie rekompensuje to zamułki w dole i środku pasma oraz ogólnego wrażenia lekkiej kompresji. Może dlatego z mocniejszym brzmieniem nie daje rady a przy popie to jakoś przechodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zabrany głos. Przedwczoraj wysłuchałem płyt Hasekela i Stinga na trybie PURE AUDIO - rzeczywiście po oswojeniu się z tym dźwiękiem jest wspaniale. Dużo większa plastyczność dźwięku, pomimo braku tak jakby się chciało - soczystego basu. Myślę, że częściowo problemem też jest bardzo mały pokój w którym bas nie ma miejsca "wybrzmieć" i mimo wszystko dość mało basowe kolumny (Pearl 25 ma tego basu znacznie więcej).

Mimo wszystko generalnie z Onkyo jestem zadowolony i bardzo go polecam. Użytkowanie go to czysta przyjemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mariusz Ożga ciekawa recenzja.Tym bardziej,że sam posiadam MA BX2.

Ale i tak muszę się wybrać gdzieś sam na odsłuchy,bo im więcej czytam tym większy mętlik w głowie.

Oba amplitunery to chyba fajne klocki za rozsadne pieniądze.W Yamaszce szkoda ,że brak DAB+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Może trochę odkopię temat ale ciekawi mnie rozrzut opinii między pionierem a onkyo z tematu. Wewnątrz są to niemal identyczne, jeśli nie identyczne urządzenia (po pobieżnym oglądnięciu zdjęć niefachowym okiem).

Onkyo jednak zbiera sporo dobrych opinii, Pioneer już niekoniecznie. O co kaman? ;) ...się zapytuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także obstawial bym to że przyzwyczaiłes się do dźwięku denona który naturalny nie był.

Niestety pylony pearl także tak graja, przez co dźwięk jest zbyt równy. A oczekiwania masz większe. Pobaw sie korekcja :) od tego jest.

 

Countryman postaram się sprawdzić oba urządzenia pod kątem ich niezwykłych podobieństw. Daj mi trochę czasu i później ci coś na skrobię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Countryman postaram się sprawdzić oba urządzenia pod kątem ich niezwykłych podobieństw.

Jestem ciekaw różnic w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można byłoby zrobić quiz pt. znajdź różnicę.

Te dwa klocki są niemal identyczne jeśli nie identyczne.

Jak widać różnią się jedynie logo na froncie. Wskazuje to, że producentem jest jakaś zewnętrzna firma klepiąca wszystko na jednej taśmie a na końcowym etapie produkcji nakleja się odpowiednie logo producenta.

Swego czasu największą fabryką audio był Sherwood - powstawały tam produkty dla wielu zamawiających firm. Pamiętam jak swego czasu gdzieś na niemieckim forum audio kolesie porównywali wysokiego Rotela z tanim Sherwoodem - bebechy niemal identyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1956-0-69887800-1484133891_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobieństwa mnie nie dziwią. Jeśli to jeden koncern to taniej jest unifikować swoje produkty. Oczywiście można doczepić znaczek odpowiedniej marki oraz przestylizować nieco fronty. Powstają dwa produkty inne ale jednocześnie takie same produkty.

Dziwne jest natomiast to, że te dwa produkty brzmią każdy inaczej - przynajmniej wg odczuć testerów, właścicieli.

S4Home, masz dostęp do obydwu urządzeń, więc możesz te odczucia zweryfikować. Ciekawe co stwierdzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać różnią się jedynie logo na froncie. Wskazuje to, że producentem jest jakaś zewnętrzna firma klepiąca wszystko na jednej taśmie a na końcowym etapie produkcji nakleja się odpowiednie logo producenta.

 

Tak producentem obu urządzeń jest Onkyo. W zeszłym roku Onkyo kupiło sekcje Audio Pioneera. Stąd także zmiana wizualna amplitunerów AV.

 

Dziwne jest natomiast to, że te dwa produkty brzmią każdy inaczej - przynajmniej wg odczuć testerów, właścicieli.

No właśnie tu trafiamy na kwestie "rzetelnych testów"

S4Home, masz dostęp do obydwu urządzeń, więc możesz te odczucia zweryfikować. Ciekawe co stwierdzisz.

 

Jak będę je miał oba na stanie w tym samym czasie zaproszę szersze grono osób żeby test był miarodajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, po 1 pierwszy na audio forum..

założyłem konto właśnie m/inn aby uzyskać informacje, opinie, spostrzeżenia na temat w/w amplitunerów stereo, i czekam przyznam wciąż na opinie kolegi wyżej ;) czyli S4Home, ale nie tylko, odnośnie tych ampli Onkyo Tx-8150 i całkowitego bliźniaka "ponoć" tj Pioneera Sx-n 30, przymierzam się właśnie do kupna jednego z tych modeli, przyznam że miałem trochę okazję posłuchać tych dwóch urządzeń i moim skromnym /zdecydowanie nie audiofilskim zdaniem/ jest delikatna różnica w brzmieniu na + dla Onkyo, pan z salonu odsłuchwego pytał "Czy na pewno.." chcę osłuchać Pioneera ? stwierdził że z kolegami odsłuchiwali tych sprzętów i nie ma różnicy jeśli chodzi o brzmienie, ba, nawet ponoć z miernikami mierzyli parametry jakichś tam podzespołów w środku i że pomiary są takie same, mimo to moim zdaniem jest delikatna różnica w brzmieniu pomiędzy jednym a drugim, i nie wiem czy to może subiektywne wrażenie na podstawie wcześniej przeczytanych testów/opinii tu i ówdzie, czy jednak rzeczywiście coś jest na rzeczy, że niby te same urządzenia a jednak brzmieniowo nie do końca... proszę o kolejne opinie i wrażenia być może posiadaczy najlepiej Pioneera, bo Onkyo już sporo opinii itd. można znaleźć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To i ja cosik dopisze, Pioneer sx-n30 + ma bronze 5

 

Sprzęt na tą chwile już wygrzany całkowicie albo w zdecydowanej większości - od pewnego czasu nie odnotowuje zmian w brzmieniu,

akustyka kiepska - pomieszczenie nowoczesne z panelami, meble, brak zasłon jeden mały dywanik przed kolumnami,

 

Do rzeczy jednak, nieco o odsłuchach

- system najlepiej się czuje w klimatach nieco wolniejszych, bardzo fajna góra i średnica, bardzo czysta, selektywna ale lekko ocieplona, bas spory, bardzo fajnie kontrolowany, przyjemny czasami troszkę brakuje mu zróżnicowania i odcieni (ale pamiętajmy o klasie sprzętu...)

 

 

mimo iż, zestaw potrafi bardzo fajnie zagrać rock/metal ( tak do black metalu jest czysto i wyraźnie - nawet przy szybszych sekcjach)natomiast death metal to już niestety plama - instrumenty się zlewają, ginie rozdzielczość, wrażenie bardzo słabe,

 

Na szczęście obecnie już pozostał tylko niewielki % tej muzyki u mnie :)

Natomiast zdecydowanie domeną tego zestawienia są klimaty akustyczne i wokale w każdej postaci (kobiecie szczególnie przyjemne), góra czysta otwarta, ładnie zbilansowana ze średnicą - tutaj mamy naprawdę bogate pole do popisu :)

scena bardzo fajnie rozłożona, słychać rozkład poszczególnych instrumentów i to że są w różnych miejscach na scenie,

 

naprawdę sprzęt daje baaardzo dużo przyjemności w odsłuchu, a ile jeszcze może dać :)

 

podczas odsłuchów porównywałem tego pioneera z yamaha rn-600na różnych kolumnach, yamaha miała zdecydowanie bardziej suche brzmienie, aczkolwiek lepiej (chętniej) wchodziła w szybkie sekcje i lepiej tam reagowała, natomiast sama barwa zdecydowanie na korzyść pioneera, podobnie budowa sceny....(same głośniki bardzo ładnie - szeroko ją budują, ale yamaha potrafiła ją praktycznie wyciąć...)

 

Szwagier, który miał okazje przywieźć swoje płytki i posłuchać mając zestaw oparty na (NAD 357 (po modzie)+ aa phoebe III) był pozytywnie zaskoczony poprawnością grania :)

i taka dygresja na koniec - jest bardzo subtelna ale słyszalna róźnica między brzmieniem tego samego kawałka, odtwarzanego z cd-ka (denon dcd-655), a z usb-ka - plik audio, ten sam utwór na usb jest nico bardziej "dźwięczny" - podkolorowany, - słyszalne głównie na niektórych średnicach, + delikatnie mniejszy bas (czyli brzmienie przesunięte nieco w górę)

 

pozdrawiam

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jest problem z dostępnością eic się nie podpisuje. Jak tylko dojdzie to zrobię test i zamieszczenie go tutaj. Bo sam jestem ciekaw. Słuchałem obu nie w tych samym czasie i faktycznie na chwilę obecną wydaje mi się to samo. Dlatego chcę im się przyjrzeć bliżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo chciałbym usłyszeć opinie/porównanie kogoś bardziej osluchanego, bo ja jestem początkującym w tym sprzęcie, a pewnie słuchu jakiegoś genialnego nie mam więc.......żebym herezji nie pisał ;d

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję ampli sieciowego do sypialni, toteż trochę zbieram informacji. I tak w najnowszym Audio Video jest porównanie Pioneera SX-N30 z Yamahą R-N602.

Ocena 88% do 92% na korzyść Yamahy. Zdaniem redakcji Yamaha to "wzorzec metra w kategorii usieciowionych amplitunerów stereo" . Ale nie ma to jak własne ucho i trza posłuchać.

Pozdrawiam.

 

Dobra komedia. Jednak jestem przeciwny, żeby były pracownik audioklanu testował produkty dystrybuowane przez audioklan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo chciałbym usłyszeć opinie/porównanie kogoś bardziej osluchanego, bo ja jestem początkującym w tym sprzęcie, a pewnie słuchu jakiegoś genialnego nie mam więc.......żebym herezji nie pisał ;d

Takich jak Ty czy ja,czyli niewiele osłuchanych jest masa na tym forum i dlatego każda taka opinia jak Twoja jest mile widziana.Napisałeś to co usłyszałeś i o to w tym chodzi.Mi się podoba.

S4Home czekam i na Twoją opinię z porównania Pioneera i Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie nie moge sie zdecydować jaki ampli do Pearl25 . Ale czytając Wasze opinie chyba TX1850 . Gdzieś jeszcze z tylu głowy mam wzmacniacz NADa C356 ,ale czy faktycznie warto dopłacać kosztem funkcji sieciowych...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyper.....a to jest zawsze najtrudniejsze pytanie :):):)

 

Wierz mi, że ja też długo sobie zadawałem pytanie czy nie pójść w klasyczny używany wzmacniacz itd.....i kupiłem amplituner :)

 

Opcje sieciowe - fajne, ale dla mnie mimo wszystko kryterium podstawowym było dopasowanie do potrzeb, na ta chwilę nie mam aż takiej biblioteki płyt, która pokrywałaby wszystko czego słucham, sporą cześć miałem w formacie falc a częściowo nawet mp3.....,

zastąpić tego w krótkim czasie płytami nie mam możliwości ( koszty) , - uzyskanie podobnej funkcjonalności w wydaniu wzmak + streamer z cd itd....znacznie podnosi koszty (być może w przyszłości pójdę w tą stronę - obecnie wolałem dołożyć do kolumn :), a dalsze kroki zostawić sobie na przyszłość, kiedy to będę dokładnie wiedział czego chcę,

na razie nie wyobrażam sobie zakupu sprzętu bez możliwości odsłuchu/porównania - podobnie oceny sprzętu używanego...nie posiadam wystarczającej wiedzy

 

Dla mnie ten zestaw to i tak przepaść jakościowa.....odkrywam znaną muzykę na nowo i to jest piękne :) wróciła dawno nie odczuwana przyjemność ze każdej słuchanej nuty :), podkreślę w tym miejscu jeszcze raz - jestem LAIKIEM w kwestiach audio, i to co dla mnie jest genialnym graniem, dla innych będzie nie do przyjęcia, sprzęt rozwijać można w nieskończoność,

ja na tą chwilę wolę rozwijać zakres mojej muzyki....i czerpać przyjemność z muzyki...

 

Kończąc tą przydługą przemowę - jeżeli czujesz, że trafiłeś w "coś wyjątkowego" - KUPUJ, jeżeli podczas odsłuchu masz jakieś wątpliwości (ale pod kątem tego co słyszysz) - SZUKAJ DALEJ !

życzę powodzenia i spokojnej głowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja jestem początkującym w tym sprzęcie, a pewnie słuchu jakiegoś genialnego nie mam więc.......żebym herezji nie pisał ;d

Pisz to co uważasz, jak odbierasz. Przecież o to chodzi.

S4Home czekam i na Twoją opinię z porównania Pioneera i Onkyo.

Nie ma Onkyo. Od miesiąca. EIC daje ciała.

Ale czytając Wasze opinie chyba TX1850 . Gdzieś jeszcze z tylu głowy mam wzmacniacz NADa C356 ,ale czy faktycznie warto dopłacać kosztem funkcji sieciowych...

356 to miazga w porównaniu do 8150. Pytanie o jakich funkcjach sieciowych Ci zależy i czy Chromecast Audio za 159 zł nie rozwiąże tego problemu.

 

Zapraszam i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Państwa jest już może posiadaczem nowego ampli sieciowego Pioneer SX-N30 ? a może ktoś 'branżowy' już trochę testował ?

 

Ciekawą mnie wrażenia względem wspomnianych Yamaha R-N500/602 i Onkyo TX-8150 - funkcje sieciowe, obsługa a przede wszystkim dźwięk...

 

Polecamy profesjonalny test przeprowadzony przez magazyn Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, myślę ze po przeczytaniu tego testu wszyscy pobiegną do sklepów......:D aa zapomniałem o sklepach internetowych......po podaniu tego linka - lawina zamówień......:D

 

 

Korzystając z obecności firmy w tym wątku - możecie potwierdzić / zaprzeczyć ze to brzmieniowo dokładnie ten sam sprzęt co onkyo 8150 ? :)

 

 

chociaż sam posiadam tego pioneera i gra to przyzwoicie :)

 

 

ale post firmowy - bajka :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. testowałem Onko 8150 vs Pioneer sxn30dab...... 8 osób w odsłuchu bezposrednim (przełączanie wzmacniaczy na spliterze ) nie znalazło żadnej różnicy.. posiadam oba klocki na stanie i yamahe rn 500 dla porównania ... zapraszam do Andrychowa......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to te same klocki.

Sx30 pozostanie sama na polu bitwy gdyż model 8150 już nie będzie produkowany wchodzi 8270.

Yamaha rn602 gra inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.