Skocz do zawartości
IGNORED

Teac P30 transport


Szogunwawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Czy Teac P30 jest dobrym transportem oraz czy jest wart 6000zł ?

Jaki tam siedzi laser i czy jest dostępny ?

KSS 151 a. Ceny od 1300zl do 3100zl. Za sam laser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 to już kupa kasy jak na transport .

Ja bym wolał Marantza CD52MKIISE za 350zł a resztę dodać do jak najlepszych kolumn .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ten tjak to bd transport , to poziom Audiomecki Mephisto , mialem go ponad rok , dopiero Camtech wygonil go z systemy , plastikowe Maranyze to porażka , z CD polecam Revoxa 225/226 , to gra na poziomie Shigarki , 6000 to lekka przesada , pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantze to " porażka " , lepiej kupić trupa do którego części są niedostępne albo w niebotycznych pieniądzach .

Co do tego trupa jak to nazwałeś to CD52MKIISE + niewielki mod jako transport gra na poziomie Krella KAV280CD jako transport a na tym forum jest wpis jak grupa osób robiła porównania takiego Krella jako transport + DAC Abraxasa z topowym , dzielonym Mcintoshem i to zgrało lepiej więc ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd52 nazwalem "trupem"?? ..po co Marcin. .te emocje ..kiedy ja mialem dzielone źródła ty byles na poziomie.....??pamiętasz CalifornieAudio Labs DX 2 24/96 ktora slyszales u mnie w latach ..90,..z transportem Audiomeci a później Marantzem CD94 , czy uważasz ze nie mam pozomu odniesienia co do transportów do DACa ?? Nie wierze ze stales sie AZ TAKIM IGNORANTEM ...pzdr

 

Marantze to " porażka " , lepiej kupić trupa do którego części są niedostępne albo w niebotycznych pieniądzach .

..oczywiscie "mod" który Ty zrobisz...

Co do tego trupa jak to nazwałeś to CD52MKIISE + niewielki mod jako transport gra na poziomie Krella KAV280CD jako transport a na tym forum jest wpis jak grupa osób robiła porównania takiego Krella jako transport + DAC Abraxasa z topowym , dzielonym Mcintoshem i to zgrało lepiej więc ...

 

Marantze to " porażka " , lepiej kupić trupa do którego części są niedostępne albo w niebotycznych pieniądzach .

Co do tego trupa jak to nazwałeś to CD52MKIISE + niewielki mod jako transport gra na poziomie Krella KAV280CD jako transport a na tym forum jest wpis jak grupa osób robiła porównania takiego Krella jako transport + DAC Abraxasa z topowym , dzielonym Mcintoshem i to zgrało lepiej więc ...

...oczywiście"mod" który Ty zrobisz..pzdr

 

Marantze to " porażka " , lepiej kupić trupa do którego części są niedostępne albo w niebotycznych pieniądzach .

Co do tego trupa jak to nazwałeś to CD52MKIISE + niewielki mod jako transport gra na poziomie Krella KAV280CD jako transport a na tym forum jest wpis jak grupa osób robiła porównania takiego Krella jako transport + DAC Abraxasa z topowym , dzielonym Mcintoshem i to zgrało lepiej więc ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantze to " porażka " , lepiej kupić trupa do którego części są niedostępne albo w niebotycznych pieniądzach .

Co do tego trupa jak to nazwałeś to CD52MKIISE + niewielki mod jako transport gra na poziomie Krella KAV280CD jako transport a na tym forum jest wpis jak grupa osób robiła porównania takiego Krella jako transport + DAC Abraxasa z topowym , dzielonym Mcintoshem i to zgrało lepiej więc ...

Miałem tego Marantza , nawet ty mi szuflade od Philipsa wymieniałeś :)

Obecnie mam transport Teac-a T1 i Dac-a Phasta/Abraxasa i chciałbym coś lepiej. Nie wydaje mi się ,aby CD52MKIISE był w stanie nawiązać walkę z Teaciem T1 a co dopiero lepszymi transportami.

Cena 6000 za P30 jest zaporowa. Na ebay-u trafiają się sztuki za 1000Euro z oryginalnym pudełkiem itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Jak zdobędziesz sie na wysilem i zobaczysz jak wyjście cyfrowe zrobil Revox ku np. Arcam CD5+, lub JVC XL-ZL1050 to może dojdzie do Ciebie ze CD jako transpor może zagrac zmosnie , ale niestety do Tjaka Audiomeki czy Camtecha to niestety lata świetlne...bylem na nowj części Gwiezdnych Wojen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd52 nazwalem "trupem"??

Czytaj proszę ze zrozumieniem .

lepiej kupić trupa do którego części są niedostępne albo w niebotycznych pieniądzach .

Na rynku jest masa trupów zwłaszcza z VRDSem .

 

.kiedy ja mialem dzielone źródła ty byles na poziomie.....??

Miałem wtedy właśnie CD52MKIISE + Pass Zen + kolumny DIY na SS u WT171XP Seasa i podobało mi się to bardziej niż Twój drogi sprzęt który jak pamiętasz już wtedy się posypał ( DAC )

Ale o gustach się nie dyskutuje ;)

pamiętasz CalifornieAudio Labs DX 2 24/96 ktora slyszales u mnie w latach ..90

Poznaliśmy się jakoś w 2002r

.z transportem Audiomeci a później Marantzem CD94

Miałem Wadię 3200 a to był model robiony przez Marantza na jego najlepszym , najdroższym i topowym LE 12 i sorry . Dla mnie to nie grało .

czy uważasz ze nie mam pozomu odniesienia co do transportów do DACa ?? Nie wierze ze stales sie AZ TAKIM IGNORANTEM ...pzdr

Sorry Jacek ale od lat podniecasz się trupami z allegro po 50zł to sorry .

Niedawno też w innym wątku napisałeś jak to u kolegi który ma sprzęt za 400 000zł wybitnie gra niski model Philipsa za 500zł to chyba coś jest nie teges .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...oczywiście"mod" który Ty zrobisz..pzdr

Jak ktoś potrafi to sam sobie zrobi

 

Miałem tego Marantza , nawet ty mi szuflade od Philipsa wymieniałeś :)

52MKIISE ?

Nie przypominam sobie z tą szufladą .

 

Obecnie mam transport Teac-a T1 i Dac-a Phasta/Abraxasa i chciałbym coś lepiej. Nie wydaje mi się ,aby CD52MKIISE był w stanie nawiązać walkę z Teaciem T1 a co dopiero lepszymi transportami.

Wspomniana Wadia 3200 niby taki super transport a mi kompletnie nie leżał .

Owszem , jak dla kogoś priorytetem jest barwa i muzykalność to OK ale ja sobie cenię rozdzielczość , precyzję i dynamikę oczywiście bez wysuszania .

 

Jak nie kupisz tego transportu sam i sam się nie przekonasz to się nie dowiesz .

Ja bynajmniej omijam szerokim łukiem urządzenia do których nie ma części albo są bardzo drogie .

 

...jakie miałeś TRANSPORTY u siebie które porownales z Maranyzem???

Już pisałem.

Wadia WT 3200 Transport i Krell KAV280CD

 

?i na jakiej Marcin muzyce , napisz tutaj fotumowiwiczom jakiej muzyki śucjadzi jakiej muzyki używasz w celu modowania i STROJENIA urządzeń które modyfikujesz ludziom za pieniadze ???

Przeróżnej , oprócz metalu . Tej bdb zrealizowanej i tej źle zrealizowanej .

Mam kilkaset płyt i kilka tysięcy zripowanej we FLACach z org płyt . To mi wystarczy .

 

Pozdrawiam Cie Marcin ...

Pozdrawiam Cię również Jacku i szkoda że nasze drogi się " rozeszły " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku .

zacznijmy może od początku . Naucz się poprawnie pisać bo ciężko to się czyta .

Rozumiem że z pamięcią u Ciebie słabo ale przypomnę . Byłeś u mnie jakoś w latach 2002-2003 a modyfikacjami zajmuję się od 2007r .

Inny sprzęt i inny pokój i inne doświadczenia - wiedza.

Ty za to zacząłeś przewalać Philipsy za parę stów i inne klamoty ze szrotów .

Pamiętasz jak się podniecałeś Philipsem CD303 ;)

Pamiętasz jak się podniecałeś tymi starymi głośnikami na desce ?

Trudno o gorsze brzmienie ale ja się nie znam ...

Później miałem też kilka innych klamotów od Ciebie w fatalnym stanie wyciągnięte gdzieś ze śmietnika gdzie podstawą Twoich modyfikacji to było zawsze pól kilo kondów Black Gate ...

 

I jak się już tak mnie czepiasz to naucz się chłopie w końcu lutować !

 

Dlatego nasze drogi się rozeszły .

EOT.

 

Chłopcy piszemy o P30 a nie waszych perypetiach :) Święta są, więcej radości :)

OKI - sorry .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Marci ,człowiek pyta o TRANSPORT ,,ja pisze o yransportach , mialem jeszcz CECA 51 , procztych które wymieniłem , napisz mu jakich transportów sluchales ??? Z czym jesteś w stanie porównać tjaka ??? Jakie transporty nyly w twoim systemie???????TRANSPORTY...Marcin jest dosyć duza roznica pomiędzy CD a transportem , tjak jest Bardzo Dobrym transportem ,

Pomimo ceny...

Jesze raz jakiego artysty sluchales NA ZYWO w ostatnich np. 5 latach ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam to jeszcze napisać?

Wadia WT 3200 TRANSPORT ale muszę kupić Philipsa 202 skoro to taki top w systemie za 400 000.

No ale jacy artyści na żywo taki sprzęt do ich muzyki ;-)

Bez urazy Jacek ale masz swój świat i dalsza wymiane zdań nic tu nie wniesie.

 

Wracając do tematu to raczej do zakładki HI END się nadaje.

 

Niedawno rozmawiałem z właścicielem CD52 i dowiedziałem się dwóch ciekawych informacji .

Pierwsza to to że u niego zastąpił Yamahe 2000 a druga to to że osobiście rozmawiał z K.I. O CD52 w roli transportu i Ken mu polecił CD72 . Nie inny wyższy model ale właśnie 72. Miałem jednocześnie 52MKIISE , 72 i 72MKIISE. Co ciekawe jako transporty CD52MKIISE zagrał na poziomie CD72 a 72MKIISE wypadł gorzej .

Ot , taka ciekawostka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś nowego sprawdź np. Atoll DR100 - cena 3400 zł.

Jak podejdzie to myślę, że wiele lat pochodzi bez problemu.

Tam też siedzi niby napęd TEAC ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim AV jest test odtwarzaczy CD i CA CXC jako transporty i wyszło jaki CXC jest po prostu słaby .

Miałem zachwalanego tam Denona 720AE i jako transport to poziom CD Sony za 200zł a jest na " poziomie " CXC . Szkoda ze w teście nie brał udział PD 50 a może celowo nie brał udziału bo miało wyjść jakoś tak po równo ?

 

Wracając do CD52 bo jakoś tak odbiłem tymi " wspomnieniami " .

Można by założyć watek w zakładce DIY o jego modyfikacji pod transport . Koledzy na forum mają fajne zasilacze do cyfry , sam odtwarzacz jest tani ( plastikowy przód ale czyta mocno porysowane płyty , duży wyświetlacz , FTS itd ) a pasujący laser z Philipsa można kupić za kilka dych .

Myślę że w 1000zł by się zmieściło całość . Wyszedłem z podobnym pomysłem kiedyś ale chętnych nie było .

 

Obecnie mam transport Teac-a T1

Istnieje możliwość jego wypożyczenia na kilka dni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Istnieje możliwość jego wypożyczenia na kilka dni ?

Nie ma takiej możliwości bo mam tylko jeden napęd . Ja nie mam całego pokoju w urządzeniach audio jak Ty :) Jak kupie nowy transport to zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PD50 ma lepiej rozbudowany wyjście coax niż PD30? niby co poprawili?

PD 30 to niemal PD 10. PD 50 ma inną elektronikę i zasilanie .

 

Ja nie mam całego pokoju w urządzeniach audio jak Ty :)

Staram się ograniczać ale pokusa kupienia czegoś innego do spróbowania jest czasami silniejsza ;)

 

Jak kupie nowy transport to zobaczymy.

Z chęcią bym go zweryfikował w swoim systemie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wypada taki stello cdt100 którego mam i bardzo sobie chwalę ( zresztą nie tylko ja)

bo on w środku prawie pusty jest a i laser jakiś z boomboxa

 

No ale chyba nie ma startu do tego teaka bo on jest napchany po brzegi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś go z czymś innym ?

 

no właśnie nie

jest to mój pierwszy transport

ale jakość jest jak dla mnie bardzo dobra więc na razie nie szukam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.