Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana systemu 5.1 na stereo


wawa_80

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Na poczatku chcialbym zaznaczyc, ze nie jestem audiofilem - idealnym miejscem do sluchania muzyki wg mnie sa hale, stadiony, puby itp itd (rock / metal / art - ogolnie gitarowa muzyka) :)... poniewaz wg mnie zaden nawet najlepszy sprzet nie odda atmsofery koncertu oraz dzwiekow sprzezonej mesy lub marshalla... ale nie to chodzi :)...

 

Mam obecnie amplituner firmy Teac model AG-7D oraz zestaw glosnikow M-audio HTS 501. Coraz mniej ogladam filmy a czesciej wykorzystuje ten zestaw do sluchania muzyki. Z racji tego ze sie wyprowadzam na drugi koniec wawy do mniejszego mieszkania stwierdzilem ze nie ma sensu zawalac go do okola glosnikami. Postawilem wiec sprzedac obecny zestaw i zamienic go na cos takiego:

 

- wzmacniacz yamaha s201

- kolumny pylon pearl 25

- jakis odtwarzacz cd yamaha

 

Czy zyskam cos taka zamiana ?

Niechcialbym zamienic tzw siekierki na kijek :)

Dodam ze nie odpowiada mi typowo audiofilski dzwiek - tzn tzw granie srednica. Dla mnie jest zbyt suche i nudne (a opowiesci o detali mnie nie przekonuja - poniewaz w wiekszosci plyt ktore posiadam slychac clipping lub inne wady, wiec srednica je tylko podkresli, a strace na efekciarstwie np basu - pozatym rock to nie orkiestra symfoniczna gdzie mozna wychwycic jakies pojedyncze dzwieki . Z reguly mamy dwi gitary, bas, perke i wokal i ewentualnie klawisze- a te instrumenty mozna odroznic nawet z glosnika telefonu komorkowego.)...

 

Nie chcialbym zeby zaproponowany przezemnie sprzet gral gorzej niz ten obecny :)

Chcialbym troche bardziej kontrolowany bas oraz mniej klujaca gore - zeby dzwiek byl mniej agresywny troche, ale nie chce zeby byl audiofilsko sterylny.

Poza tym naczytalem sie na Waszym forum, ze wzmak stereo bedzie praktycznie zawsze lepszy od ampa wielokanalowego.

Co sadzicie o takiej zmianie?

Ten sprzet mam juz dosc dlugo i kusi mnie zmiana... ale zebym nie zamienil na gorsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos ze stajni Nad'a. Potrafia zagrac dosyc mocno na dole i gore maja lekko wycofana. Do tego jakies B&W i powinno byc swietnie, bedzie miecho, detale i fajna nie drazniaca ucha srednica. Mieszkasz w Warszawie wiec z odsluchami nie powinno byc problemu. Tez kiedys tam mieszkalem, ach te czasy na Ursynowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest w wielkim błędzie myśląc, że granie średnica, w dodatku sucha, sterylna i meczacą ma coś wspólnego z audiofilskim graniem.

 

Męczące granie to cecha kiepskiego sprzętu a nie audiofilskiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zmiana na podany przez Ciebie zestaw przyniesie duże korzyści brzmieniowe, charakter pójdzie w kierunku, jaki sugerujesz.

Z mojej strony natomiast sugerowałbym pomyśleć o trochę lepszym wzmacniaczu. Jeśli budżet pozwoli, to na pewno warto przemyśleć model wyżej czyli A-S301, dobrze sprawdzi się także Nad C316 BEE oraz Denon PMA-720 AE.

Yamaha zagra najbardziej skrajami pasma, Nad będzie równiejszych, ale także zapewni świetna dynamikę. Denon będzie najcieplejszy, trochę zaokrąglony zdobytym, głębokim, lekko rozpuszczonym basem.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź.

patrzyłem w Waszej ofercie również w/w przez Ciebie wzmacniacze oraz onkyo a9030 - jednak mam psychiczną blokadę przed pójściem w sprzęt, który ma zaledwie od 40-65W na kanał.

mój obecny teac ma ponad 100W na kanał. kiedyś grałem na gitarze i pamiętam, że jeśli wzmacniacz gitarowy miał mniej W to mimo tego, że ciszej grał ok, to przy ciut wyższych głośnościach wszystko przesterował oraz kompletnie znikała dynamika. Zastanawiające więc dla mnie jest czemu Yamaha s-201 ma większą moc niż A-301,

wieć może troche myle pojęcia - czy wat watowi nie równy ?

NADy miałem okazję słuchać, ale grały dla mnie zbyt sucho - ale może to była wada/(dla nie których oczywiście zaleta głośników).

 

Dzisiaj poczytałem trochę o Peralach 25 i jednak skłaniałbym się ku innym kolumnom - podobno perle cierpią na brak basu - a mi zależy na takich kolumnach do których nie będę musiał podpinać dodatkowo suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tez wzmacniacz onkyo a9377.

Chcialbym na wzmak wydac okolo 1300zl-1400zl.

Kolumny tak do 1700 - moze audio pro avanto fs20?

Potem dokupie jakis cd. Narazie musi obejsc sie bez, ale chyba monument dzwieku to i tak wzmak + kolumny.

W/w ceny dotycz tylko sprzetu nowego. Za uzywany tyle nie dam :)

 

Tak jak pisalem wyzej - boje sie za malej ilosci mocy (2x50W) przy nadzie 326bee.

Zalezy mi na dynamicznym dzwieku, mocnym ale nadazajacym basem, gora moze byc delikatnie wysunieta ale bez wbijania igiel w uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na w/w zestaw musisz wydać co najmniej 3500 pln.

Co do kolumn musisz ich posłuchać sam - ja ich nie słuchałem.

Co do wzmacniacza Yamaha A-S201 (900 pln) + CD za (1000 pln) - razem 1900. Zdecydowanie kup A-S501 (1600) i z byle jakim odtwarzaczem Blu Ray za 300 zagra znacznie znacznie lepiej od Twojego zestawu.

 

Ciekawości nie zaspokoisz czytaniem opinii - musisz się wybrać do salonów audio i posłuchać kilku zestawów będziesz miał punkt odniesienia.

 

Z mojej strony mogę Ci doradzić zakup nowego wzmacniacza - w tej cenie co proponujesz już coś dobrego będzie) - co do kolumn za 1700 podłogówek nowych nie kupisz dobrych - celuj w sprzęt używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na dynamicznym graniu to spokojnie wystarczy Ci ten NAD 326BEE lub Denon PMA720AE. Z przewagą na NAD. Mocą się nie przejmuj, mogę Ci zagwarantować że nie wykorzystasz tej mocy w 100%. To ja nie potrafiłęm wykorzystać mocy PMA510AE a to zupełnie inna liga.

Ps. Skoro nie wydasz tyle kasy na używkę to celuj w jakiegoś Sony ES od 500 w górę. Gorzej nie zagra od tych nowych sprzętów a zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na lepsze kolumny bądź jakiegoś CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD mocowo i barwowo zdecydowanie wygrywa z Yamahą.

Kolumny to już kwestia akustyki - bez przemyślenia ustawienia i drobnych kroków ku jej polepszeniu żadne kolumny nie zagrają dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info...

Co sadzicie o tym onkyo 9377 ?

Od nada 326bee odpycha mnie brak mocy - 2 x 50 W to ma radio w samochodzie... naprawde wg Was to nie ma az takiego znaczenia ? - pokoj ok 23mkw, sluchanie muzyki z odleglosci 4,2m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma żadnego znaczenia. Ten Onkyo jest to cyfrowy wzmacniacz więc jest to zupełnie inne granie. Do NAD mu daleko. Naprawdę nie ma co patrzeć na to, że on ma 2x50w. Moc to nie wszystko !!! Była sobie kiedyś Unitra PW8010 która miała 2x15w a ciągła 4 x altus 75.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nada 326bee odpycha mnie brak mocy - 2 x 50 W to ma radio w samochodzie...

Twoje radio w samochodzie ma realnie 13-15W na kanał przy dobrych wiatrach.

Ten NAD ma swoje 50W , które są podparte dobrym zasilaczem więc nie obawiaj się mocy tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info...

czytalem ze niby akurat ten nodel onkyo nie jest cyfrowy ... jestes pewny ze jest ?

 

Nie do konca wiec rozumiem ta moc... prosze o wyjasnienie... bo w zmacniaczach gitarowych np. Marshall to roznica pomiedzy 50w a 100w byla kolosalna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz kupic uzywanego Nada c352 i juz masz 80W.

Potrafi pociagnac naprawde duze kolumny. U mnie kiedys gral z Dynavoice Chelenger m80 (zobacz w sieci jakie to byki) i nie bylo zadnego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info...

czytalem ze niby akurat ten nodel onkyo nie jest cyfrowy ... jestes pewny ze jest ?

 

Tu jest potwierdzenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

NAD to mocny wzmak.

 

Słuchałem Onkyo A9030 i szału mocowej nie było.

Zostaje z tyłu za Denonem i Nad-em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pojde w strone Denona PMA720.

Zastanawiam sie nad kolumnami:

- monitor audio mr 4

- pearl 25

- oli roth 4

- pro avanto fs20

- yamaha n555

- stx fs250

- canton gle 496

 

Kolumny beda staly przy scianie. Zastanawiam sie czy te glosniki niskotonowe wbudowane w te kolumny moga naprawde wyprodukowac jakis bas (wielkosc np. 16,5cm)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posłuchać czy wyprodukują, takie kupowanie w ciemno to jest na chybił-trafił. Oczywiste jest że wyprodukują. Nie trzeba mieć nie wiadomo jakiego głosnika żeby bas był potężny. Odrazu odradzam Ci STX FS250 gdyż one do walenia typowego się nie nadają. Są to zbyt neutralne kolumny. Co do innych to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o polecanych na forach - monitor audio mr 4 ?

 

tak jak pisalem wyprowadzilem sie z wawy na drugi koniec polski i mam troche km do zrobienia zeby podjechac czegos posluchac :/... dlatego tak cisne, zeby dowiedziec sie jak najwiecej z forum i zrobic chociaz jakas "liste do sprawdzenia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz pokój bo te Monitor Audio raczej nie dają się do dużego pokoju. Nie poszaleje się na nich bo to stosunkowo nie wielkie kolumny podłogowe. Jeśli słuchasz tak ostrej muzyki.

Do takiej muzyki i ogólnego głośnego słuchania to nic innego tylko JBL ES80. Najlepsze kolumny do takiego rodzaju muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pokój 20m2 + aneks kuch. ok10m. słuchanie muzyki z około 4-4,5m od kolumn.

 

własnie nie będę słuchał mega głośno - ale też nie bardzo cicho. zależy mi na tym, żeby bas był nadazajacy i w miare mocny (zeby bylo czuc uderzenia np. stopy), góra moze byc delikatnie wysunieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piewrsze musisz poszukać wzmaka prądożernego aby spokojnie przy cichym słuchaniu można było czuć fajny basik aby nie trzeba było kręcić wzmacniacza aby zagrał. Z tych kolumn mogę Ci polecić jedynie STX bo sam takie mam. Przy Denonie pma1500ae przy cichym słuchaniu jest bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dałby radę. W końcu w STX na takim wzmaku one chodzą. Miałem kiedyś PMA-510ae i gdy słuchało się cicho. Basu nie było za dużo. Niewielka ilość. Ale 720 to inna klasa wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pojde w strone Denona PMA720.

Zastanawiam sie nad kolumnami:

- monitor audio mr 4

- pearl 25

- oli roth 4

- pro avanto fs20

- yamaha n555

- stx fs250

- canton gle 496

 

Witaj,

 

Koledzy w wątku polecali lepszą elektronike, Przemyśl to jeszcze raz. Wybrane przez Ciebie kolumny średnio pasują do tej elektroniki. Jesli koniecznie musi to być ten Denon to wówczas śwój wybór skierował bym na pro avanto fs20.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że ten Pioneer tak słabo gra. Również moim zdaniem wywal te Sony i kup coś z tych czasów i na lepszym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home dobrze Ci doradza.

Ja mam u siebie Denona 720 AE z Mission mx-4 i przy cichym słuchaniu stopa perkusji już sporo waży - największą zaletą tego zestawu to jakość przy cichym słuchaniu - mam na myśli gałkę miedzy 8 a 9. Głośniej przy rocku robi się zbyt niespokojnie - ale to wina akustyki mojego pokoju i agresywności Denona.

 

Z w/w kolumn słyszałem:

- Yamahę NS 555 - moim zdaniem do tego wzmacniacza (i w ogóle) zbyt jasne, przy rocku Cię to zamęczy.

- Roth Oli 4 - fajne ale do spokojnego Popu, Jazzu - chociaż ja je słuchałem z innym wzmacniaczem - może by uspokoiły Denona i było by dobrze.

- innych nie słyszałem.

 

Generalnie jeżeli zostajesz przy Denon PMA720AE dobierz kolumny z wycofaną wysokotonówką bo Denon je podkreśla. Lepiej (równiej) gra Yamaha AS500.

 

Jeżeli szukasz zestawu na lata nie kupuj niżej od AS501 - warto mieć wejścia cyfrowe bo z czasem cokolwiek podłączysz będzie dobrze - po analogu już tak łatwo nie będzie.

Jeżeli chcesz się pobawić kup używany wzmacniacz - jeden z w/w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.