Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana systemu 5.1 na stereo


wawa_80

Rekomendowane odpowiedzi

Troche dzisiaj przesluchalem kolumn... i mam jeszcze wiekszy metlik niz mialem :) mimo ze w marketach wiekszosci w/w kolumn nie ma...

 

Spodobalo mi sie brzmienie dali 7 z marantzem 5005 ale cenowo kiszka bo same dali 7 kosztuja ok 3,5pln . (Z denonem pma 720 graly jak by za malo gora).

 

Jbl i cantony nie za bardzo mi pasowaly, a Yamaha ns555 to jakies totalne

 

Cos mi wewnetrznie podpowiada zeby zainteresowac sie jeszcze polskimi stxami.

Jak zagra np stx fs 250 z denon 720ae lub nad 352 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam takie kolumny i gra to wybitnie. Tylko tyle że ja mam je z Denonem Pma1500ae a to już co innego. Są to kolumny neutralne. Tutaj wzmacniacz nadaje im charakter brzmienia. Bardzo uniwersalne kolumny. Z Denonem będą współpracować bardzo dobrze. Przestrzegam jednak przed łączeniem tych kolumn z tanią elektroniką. Wtedy dźwięk jest nijaki. Mówię tu np. o Denon Pma510ae. Po prostu do cichszego słuchania on się nie nadaje. Jeżeli miałbym wybierać jednak między 720AE a nad 352. Bez zastanowienia wybrałbym Nad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja mam u siebie duży salon - 30m2 połączony z kuchnią 14m2 i korytarzem 7m2, testowałem już kilkanaście kolumn, wśród nich były Roth Oli RA4 i w tym budżecie złego słowa nie mogę powiedzieć, podłączone wtedy pod Denona AVR-X1000 zagrały bardzo ale to bardzo dobrze. W małym pokoju może i one są dudniące, ale w dużym pomieszczeniu, grają bardzo poprawnie. Wiadome, że są lepsze, ale patrząc na tą aukcję,

http://allegro.pl/roth-audio-oli-ra4-kolumna-glosnikowa-podlogowa-i5148491781.html

nie znam w takiej cenie również dobrze grającej kolumny, dynamicznej zarówno do spokojnego grania jazzowego jak i gitarowego grania.

 

Co do wzmacniacza na PMA-720AE masz teraz promocję, myślę że jak chcesz zostać przy stereo to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra głośniki już mam wybrane...ZDECYDOWANIE melodika bl40. porównywałem je z wieloma kolumnami i to jest dokładnie to czego szukam w kolumnach :)

teraz zastawiam się tylko nad wzmacniaczem - czy 2x45W - 2x50W podoła, żeby je napędzić - czy dużo zyskam podłączając wzmacniacz o większej mocy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Denon720ae lub Pionek A30 będą dobrym i tanim wyborem. Melodiki są na tyle uniwersalne że potrafią z każdym wzmacniaczem zagrać dobrze. I nie przejmuj się mocą. Moc to nie wszystko. Spokojnie dadzą radę.

Ps. Na jakim wzmaku słuchałeś Melodiki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cambridgu jakimś za 2,5koła.

 

zastanawiam się nad:

- marantz 5005

- denon 720ae

- nad 326bee

- pioneer a30

- onkyo 9030

 

lub cos z uzywek...

 

marantz jest dla mnie najładniejszy z nich wszystkich wizualnie... ale ma najslabsza moc: Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 8 ohm, 2x 48...

 

jaka by była róznica gdybym podlaczyl wzmacniacz np. 2 x 60W przy 8omah... czysto teoretycznie - zalozmy ze istenieje taki sam marantz, gra idealnie tak samo, lecz ma wieksza moc :)... co za roznice poczucje wtedy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikome, założę się że nie usłyszysz. Nie patrz na waty. Co to za dziwne stereotypy, że musi mieć dużo watów żeby grało. Z podanych to Nad lub Denon ewentualnie Pioneer. Jak juz tak chcesz mieć te waty to kup sobie Sony z serii ES najlepiej od serii 600Es.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem dzisiaj ich z marantzem 5005, 6005, pioneerem a50 i advanced audio ix60.

 

Advanced gral swietym dolem, szczegolowa srednica oraz delikatna nie ostra gora.

 

Niestety pioneer i maranz troche kluja w uszy :/...

 

Jak gra wzmak nada w porownaniu do advanca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jaki był dokładny model tego Cambridge Audio? Może udało by się znaleźć jakąś używkę w dobrych pieniądzach. Skoro Advance Ci odpowiadał to nie ma się co zastanawiać. Chyba że budżet nie pozwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie najbardziej odpowiadał advance acoustics xi60 z melodika bl40.

jeszcze dzisiaj chce posluchac jakiegos NADA.

 

 

xi60 troche przerasta moj zalozony budzet (zwlaszcza ze maja strasznie drogie cd, ktore chcialbym w przyszlosci nabyc) - widzialem na allegro wzmacniacz advance acoustic map 101 - czy bardzo on odbiega on xi60 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

Na Twoim miejscu kupiłbym kolumny sony ss-x90ed. TP naprawdę porządny sprzęt. Są na allegro. Myślę, że dałoby radę je kupić za 2tyś. Do tego nad c 372 za. 1,3tyś. To naprawdę porządny sprzęt. I nie patrzyłbym, że kolumny są trochę poobijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy ktoś patrzy na estetykę czy nie. Myślę jednak ze większości zależy aby kolumny prezentowały się ładnie. Co do wzmacniaczya Advance dużo słabszy niż poprzedni. Jeżeli posłuchasz Nad to już raczej przy nim zostaniesz. NAD to mój faworyt. Zależy jeszcze jaki model ale jeżeli C326BEE to super sprawa. Tak jak kolega wyżej również polecałbym zakup C372. Jeżeli oczywiście brzmienie będzie odpowiadało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupiłbym kolumny sony ss-x90ed. TP naprawdę porządny sprzęt. Są na allegro. Myślę, że dałoby radę je kupić za 2tyś. Do tego nad c 372 za. 1,3tyś. To naprawdę porządny sprzęt. I nie patrzyłbym, że kolumny są trochę poobijane.

 

nie nie, kolumny mi odpowiadają - zwłaszcza, że porównywałem je z kolumnami do ok 5 koła i te pasowały mi najbardziej.

 

teraz tylko wzmak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy ktoś patrzy na estetykę czy nie. Myślę jednak ze większości zależy aby kolumny prezentowały się ładnie. Co do wzmacniaczya Advance dużo słabszy niż poprzedni. Jeżeli posłuchasz Nad to już raczej przy nim zostaniesz. NAD to mój faworyt. Zależy jeszcze jaki model ale jeżeli C326BEE to super sprawa. Tak jak kolega wyżej również polecałbym zakup C372. Jeżeli oczywiście brzmienie będzie odpowiadało.

 

czym bedzie roznil się NAD od ADVANCA ?

wizualnie bardziej mi pasuje Advance... ma też ciut więcej mocy oraz wejscia cyfrowe... chyba skłaniam sie ku advancowi. nie chcialbym za bardzo uzywanego wzmaka, wiec porownujmy do NAD 326bee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jakościowo będzie bardzo podobnie. Zależy Ci na wejściach cyfrowych więc wybór prosty - Advance. Bardzo fajny wzmak i dosyć uniwersalny. To nie ostatni wzmak w twoim życiu. Za jakiś czas będzie następny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn... jesli cos nowego w tej cenie mialo byc grac lepiej to nie zalezy mi na wyjsciach cyfrowych :P

 

nie nie... na razie musi byc ostatnim wzmakiem :P ... mam dosyc szukania sprzetu audio :) wspolczuje audifilom, bo mozna zwariowac

 

tzn... jesli cos nowego w tej cenie mialo byc grac lepiej to nie zalezy mi na wyjsciach cyfrowych :P

 

nie nie... na razie musi byc ostatnim wzmakiem :P ... mam dosyc szukania sprzetu audio :) wspolczuje audifilom, bo mozna zwariowac

 

 

 

chociaz z drugiej strony zaintrygowales mnie tym stwierdzeniem... w zwiazku z tym... co bardziej straci na wartosci :D nad czy advance ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj trudno powiedzieć jednak NAD ma bardziej wyrobioną markę i na pewno będzie droższy w zakupie jako używany. Ja jestem za NAD ale to twój wybór. Tobie ma się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno NAD straci mniej.

 

Btw. Na olx jest nowy Advance za 1200 - ogłoszenie jest już od marca tego roku :) więc moze uda sie coś jeszcze utargować :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ok - ale ogłoszenie pojawiło sie dość dawno albo sprzedający nieustępliwy albo ze sprzętem coś jest nie tak - fakt marka dość egzotyczna ale mimo wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na odległość, przed zakupem umów się że będziesz mógł oddać.

Ale podejrzewam że z tymi BL40 każdy wzmacniacz zagra dobrze.. Tak samo jak z Jamo C95 - słyszałeś je - troche fikuśne z wyglądu ale ładnie brzmią.

 

... przepraszam nie doczytałem że kolumny juz wybrane... włozyłem kij w mrowisko :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na odległość, przed zakupem umów się że będziesz mógł oddać.

Ale podejrzewam że z tymi BL40 każdy wzmacniacz zagra dobrze.. Tak samo jak z Jamo C95 - słyszałeś je - troche fikuśne z wyglądu ale ładnie brzmią.

 

... przepraszam nie doczytałem że kolumny juz wybrane... włozyłem kij w mrowisko :) ?

 

a akurat sluchalem...tzn. moim zdaniem melodiki bl40 byly zdecydowanie lepsze od jamoc95 w dolnych pasmach :)

 

wlasnie nie jestem taki pewny czy kazdy wzmak zagra dobrze z melodikami... roznice byly ogromne po podpinaniu roznych wzmakow. najbardziej podobal mi sie wlasnie ten advanced acoustic xi60 - gral lepiej wg mnie od marantza pm-7005 (bo marantz za bardzo walil gora)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tobie ma się podobać pamiętaj. Bierz Advanca i udanych odsłuchów. Marantz to inna liga zupełnie ale to jest właśnie piękne że co inny człowiek to inne upodobania i ideał dźwięku do którego dąży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie AA może się podobać. Jeśli słuchałeś i Ci pasowało to tylko brać. W fajnej cenie jest teraz Audio Analogue Crescendo w Top Hifi. Jest promocja 1599zł. Ale musiałbyś odsłuchać czy Ci się spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeżeli odpowiada Ci ten wzmacniacz to nie ma co szukać. A że jest egzotyczna marka to żaden kłopot. Ważne że Ci odpowiada. Z czasem można zainwestować w jakiegoś lepszego dac albo cd do kompletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.