Jump to content
IGNORED

Modyfikacje głośników

Andrzej Ł

Recommended Posts

Witam

Poszukuję namiarów do firm lub osób, które zajmują się profesjonalnymi modyfikacjami - tunningiem głośników. Oczywiście mogę to znaleźć w necie, ale poszukuję kogoś sprawdzonego i polecanego, kto ma w tym doświadczenie oraz pojęcie co czyni i przy okazji nie zmasakruje głośników z zewnątrz.

Obiekt modyfikacji: JBL TL260

Problem: niedosyt średnicy

Będę wdzięczny za namiary. Ogólna prośba, aby nie skupiać się na poradach typu sprzedaj, kup coś lepszego, bo te JBL to ...... , wymień wzmacniacz, wymień kable itd (te elementy są na razie stałe i nie do wymiany).

Mam świadomość, że jest wiele lepszych zestawów głośnikowych, ale jeśli w tych udałoby się poprawić to co chcę, byłoby wyśmienicie.

Pozdrawiam

EC4.8MKII+2xAW400+ECP2MKII+EMC1MKV+ECM1MKII+2-XPERIENCE CLASSIC+SCM50PSLT+ ULTRA BLACK II

Lublin. Mam świadomość, że może to nie być tania zabawa, ale nie musi być też koniecznie porażająco droga. Nie są to głośniki, w które będę inwestował grube tysiące, bo przecież jak we wszystkim, należy zachować zdrowy rozsądek i umiar. Uważam jednak, wbrew wielu negatywnym opiniom na temat tych głośników, że mają w sobie potencjał i myślę, że można je trochę poprawić w zakresie średniotonowym. Mi osobiście żaden sprzęt pomiarowy nie jest do niczego potrzebny, ponieważ sam nie mam zamiaru nic robić. Chcę to powierzyć komuś, kto temat zna i nie będzie się uczył na moich głośnikach.

Jeśli okaże się, że koszty są niewspółmierne do wartości głośników, nastąpią u mnie w tym zakresie zmiany. Na razie chcę rozpoznać temat czy oraz kto i za ile dukatów podejmie się tematu.

Także ponawiam pytanie czy ktoś zna fachowców w temacie.

EC4.8MKII+2xAW400+ECP2MKII+EMC1MKV+ECM1MKII+2-XPERIENCE CLASSIC+SCM50PSLT+ ULTRA BLACK II

Masz kilka opcji:

- możesz sam wymienić elementy zwrotnicy na lepsze, ale też trzeba zrobić to umiejętnie i mieć w tym doświadczenie - to najtańsza opcja. Koszt 200-500 w zależności od elementów. Możesz też wysłać same zwrotnice żeby ktoś to zrobił.

- pomiar kolumny i mała modyfikacja zwrotnicy, ale tutaj efekt wcale nie musi spełniać twoich wymagań. Nie wystarczy zmienić jednej wartości na inną, bo aby wyrównać "dołek" na średnicy, trzeba też modyfikować górę i niskie tony. A wtedy zmienia się cały charakter kolumny. W zależności od nakładu pracy to koszt 400 w górę. Sam pomiar kolumny to 100-300 zł.

- pomiar kolumny i projekt całkowicie nowej zwrotnicy. Zapewne będziesz miał "płaską" charakterystykę (o ile da się to zrobić) ale znów nikt nie jest w stanie powiedzieć w którą stronę to pójdzie. Tutaj koszt to pewnie 800-1000.

Znam dwie firmy które zajmują się takimi rzeczami. Jest też kilka osób które siedzą w DIY, potrafiły by to ogarnąć i dysponują sprzętem pomiarowym.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.