Skocz do zawartości
IGNORED

Atoll czy Hegel?


qmacieq

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Pomóżcie proszę, bo jestem w wielkiej rozterce!

 

Mam do wyboru:

pozostawić Atoll IN100 SE + dokupić np. Oppo 105D

/zakupić Atoll AM200 SE + Oppo 105D + preamp

/zakupić Hegel H80.

 

Obecnie posiadam:

- Wzmacniacz Atoll IN 100SE,

- Storage: QNAP 259 Pro+ (pliki audio i video),

- Źródła audio: SB Touch, MacBook Pro + Audirvana,

- Żródła video: BoxeeBox, dekoder kablówki.

- Głośniki/ kolumny: brak!

- DAC: brak (nigdy nie miałem)

 

Jakiś czas temu sprzedałem kolumny MA RX6 i od tego czasu poszukuję, a wzmacniacz „nudzi” się w pudełku, bo nie ma do czego go podłączyć.

 

Ostatnio podjąłem decyzję o sprzedaży wzmaka, a tym samym wyzerowanie stanu posiadania i budowanie całego systemu od nowa.

 

Moje oczekiwania (priorytety wg numerów):

1. Słuchanie muzyki z Spotify/ Tidal,

2. Słuchanie muzyki z „gęstych” flac’ow (Składowanych na QNAP’ie)

3. Słuchanie radia internetowego (obecnie SB Touch wystarcza)

4. Oglądanie filmów z BoxeeBox i dekodera przy użyciu kolumn stereo (bez centralnego, subwoofera, etc.)

5. Dźwięk neutralny ew. lekko ocieplony

 

Na dzień dzisiejszy rozpatruję trzy opcje:

1. Sprzedaż Atoll IN100 SE, a w jego miejsce zakup np. Atoll AM200 + Oppo 105D + odpowiednie kolumny

2. Pozostawienie Atoll IN100 SE + zakup np. Oppo 105D + odpowiednie kolumny

3. Zakup Hegel H80 + odpowiednie kolumny (H80 ma wbudowanego DAC’a)

 

Opcja 1.

AM200 SE kusi mnie tym, że w stosunku do IN100 SE jest spokojniejszy. Nie jestem jednak pewien, czy taka zmiana spowoduje wielką różnicę w brzmieniu.

 

Opcja 2.

Mimo wszystko lubię swojego Atoll’a IN100 SE i szkoda mi tracić kilkuset PLN pomiędzy ceną zakupu a odsprzedażą.

Nie wiem czy ktoś ma doświadczenie w użytkowaniu Oppo, ale wg mojej wiedzy jest w stanie zastąpić SB Touch (audio), Boxxe Box (video), a oprócz tego w trybie stereo podać dźwięk z filmów na wzmacniacz tak, żeby efekty nie przytłumiły dialogów.

 

Opcja 3.

jest najmniej kosztowna, ale nie jestem pewien czy H80 może odpowiednio odtworzyć dźwięk w filmach tak, aby bez centralnego efekty nie przytłumiły dialogów. Poza tym nie wiem czy Hegel gra tak świetnie, że obrzydzi mi Atoll’a

 

 

 

Wiem, że podałem swoją problematykę w mocno złożony sposób, ale jeśli ktoś podejmie dyskusję, chętnie udzielę dalszych informacji.

 

PS1: Dobór kolumn to zupełnie inna bajka, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że Hegel jest mniej wymagający w tej materii od Atoll’a.

 

PS2: Do poniedziałku 28 grudnia mam czas na odpowiedź chętnemu na zakup mojego Atoll’a IN100 SE.

 

Ze świątecznym pozdrowieniem

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hegla 160 plus oppo 105d. Wg jednego z pism branzowych jest to dedykowane polaczenie.....i cos w tym jest. Oczywiscie polaczenie z wykorzystaniem toru analogowego (rca analog lub xlr). Dzwiek jest wtedy lekko cieply....taki podobny do lampowego. Przy takim polaczeniu gra dac ktory jest w oppo. Dac w heglu jest tylko....milym dodatkiem...i nie jest to dac wysokiej klasy. To jakby producent dodal go jako bonus. Czasem sie przydaje choc u mnie wykorzystywany jest sporadycznie. Hegel sam w sobie gra mocnym basem. Dol jest dociazony i to naprawde slychac. Wg mnie dac w oppo oparty na kosci sabre jest bardzo dobry i chyba wystarczajacy dla przecietnego ucha:). Tidala slucha sie swietnie, pliki z dysku NAS brzmia rownie dobrze. Oppo to jeszcze sacd i pure audio.... Jest to wiec taki kombajn ktory mimo wielofunkcyjnosci gra zupelnie fajnie. Oczywiscie nie jest to cd za 20k ale moze byc wstepem do poznawania muzyki. Tor wizyjny w oppo....jest i cos tam poprawia...ale szalu nie ma. Przynajmniej wg mnie. Oppo kupilem tylko ze wzgledu na tidal hi fi...i warto bylo. Oczywiscie mozesz hegla polaczyc z oppo kablem coax ale wtedy bedzie gral dac z hegla. Z tego co wiem dac w heglu 80....jest slaby wiec proponuje isc w kierunku analogowego polaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Carmelcalif!

 

Z tego wynika, że nie ma co się nastawiać na funkcję DAC'a w Heglu.

Z drugiej strony mając taki zestaw jak Twój, żal byłoby nie wykorzystać DAC'a w Oppo.

 

Używasz Oppo również do odtwarzania filmów z NAS'a? Jestem ciekawy jak wygląda np. podpinanie napisów do .mkv'ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mkv nie uzywam. Dysk NAS to tylko pliki hi res i te zripowane z cd.

 

Tak raczej daca w heglu nie bierz pod uwage. U mnie dac w heglu 160 wykorzystuje czasem do sluchania radia netowego z 851 azur. Wtedy dzwiek jest ostrzejszy i rkompensuje niedostatki formatu mp3 w jakim gra radio netowe.

 

Jednak preferuje polaczenie analogowe.....szczegolnie po xlr i takie polaczenie hegla i oppo jest dla mnie idealne. Cieple brzmienie z dobrym basem. Naprawde wtedy slychac roznice w basie gdy gra dac hegla lub oppo. Sam musisz sobie wyrobic zdanie bo tu co forumowicz to inna opinia.

 

Nie wiem jak gra atoll ale hegel ma duzo duzo basu...dol schodzi nisko..

Wazne sa tez kable....i oczywiscie ustawienie koumn w pokoju.

Kazdy dac bedzie gral inaczej...

Oppo gra jak wspomnialem cieplo...z szeroka baza stereo...dobra separacja dzwiekow. I co najwazniejsze caly tor ma zbalansowany, wiec xlr jest jak najbardziej na miejscu. W hi fi choice byl test hegla i oppo. Poczytaj sobie. Warto. Zreszta hegel rekomduje oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyżej wymienionych Atoll 200 + streamer tej samej firmy - do muzyki zestaw jak znalazł..

Na pewno lepiej zagra niż ten Hegel.

H160, o którym pisze Carmelcalif to już inna półka...

Do tego kolumny - w zależności od akustyki pokoju. Bezpiecznie i bardzo dobrze zagrają Audiosolutions, Xaviany i pewnie wiele innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 dac oppo i sabre 851n azur i wolfson i hegel...kazdy gra inaczej. Warto bys gdzies posluchal i sam ocenil ktory moze grac najlepiej dla Ciebie. Pewnie dodatkowy dac za 5-6k bedzie gral lepiej....tylko czy warto...dokladac kolejne klocki...i tego nie uslyszec?...

Wizyjnie oppo mam podlaczony tez do dekodera nc plus. Troche wiecej szczegolow ale...nie mozna przesadzac z darbee bo...bedzie kaszanka z obrazem:)...

Blu ray nie potrzebuje darbee. Tu tez wazne sa dobre kable hdmi. Bylem sceptyczny w temacie kabli ale odkad sam u siebie przetestowalem kilkadziesiat kabli....zmienilem zdanie.... Te z supermarketow..i te ktore kosztuja okolo 1k...to....niebo a ziemia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegle sa przereklamowane ja bym nie kupowal. Graja sucho i blado w porownaniu do lampy lub tranzystora klasy A w tych samych pieniadzach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze atoll 100 czy 200 i hegel 80 to ta sama polka.

Jesli juz to może pomysl o lepszym wzmacniaczu. Nawet z tzw drugiej reki.

 

Moze cos z musical fidelity m6si?. Kawal monoblokow ktore mozesz wyszukac za okolo 11k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sie nie zgodzil, H80 to jednak polka wyzej niz atoll in100. Sam zmienilem niecale 2 miesiace temu in100 na h80. Atolla uzytkowalem rok i moge powiedziec ze przepasci nie ma miedzy tymi wzmacniaczami zwlaszcza na poczatku. Jednak osluchujac sie z Heglem slychac ze to inna polka. Wzmacniacz ten gra przejrzysciej i ze tak powiem dostojniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll nie należy do równych wzmacniaczy. Nie jest to równe, dojrzałe, czy subtelne granie. Jeśli hegel jest równiejszy to stąd takie odczucia u Patryka.

 

Ja bym polecił koniecznie porównać je z Baltlabem. Ten w swojej cenie jest bardzo dobrym urządzeniem. Subtelne i równe granie. Dynamika ze świetną sceną. Może konkurować z droższymi wzmacniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego niż odsłuchanie H80 i Atolla 100 jeden po drugim.

Samo brzmienie Atoll'a mi odpowiada i wydaje mi się, że zmiana IN100 -> AM200 może to granie "ucywilizować".

 

Chyba po Świętach umówię się na odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 nie tylko gra rowniej ale tez czysciej, przejrzysciej. Brzmienie in100 przy H80 wydaje sie byc lekko zapiaszczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 nie tylko gra rowniej ale tez czysciej, przejrzysciej. Brzmienie in100 przy H80 wydaje sie byc lekko zapiaszczone.

Te dwa wzmaki grają zupełnie inaczej. Jeden i drugi to bardzo dobre wzmaki. Myślę że Maciek jest zmęczony dźwiękiem z in100 którego niestety trzeba odpowiednio okablować. H80 jest bardziej spokojna i muzykalna, a wbudowany dac na początek jest bardzo dobry. Myślę Maciek że czas na relaks z H80 tylko dobierz łatwe w napedzeniu głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Hegel podobnie jak Atoll ma tyle samo zwolenników co i przeciwników.

 

Żadnego wzmacniacza Hegla jeszcze nie słuchałem, miałem natomiast okazję posłuchać Hegla DAC12.

I tamto brzmienie (DAC12) było dla mnie raczej nieprzyjemne (suche i bez uczucia), w porównaniu do innych odsłuchiwanych przetworników.

 

@Insaimz

Dzięki za sugestię Baltlaba.

 

Wygląda na to, że w poniedziałek rozstanę się ze swoim IN100 na dobre... :(

Ale może to i lepiej, bo nowy system będę mógł budować bez żadnych "obciążeń dziedzicznych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In100 czesto jest polecany do rocka, mi natomiast rocka czy metalu znacznie lepiej sie slucha na H80. Pewnie ze wzgledu na to ze jak mowi Marcin H80 jest bardziej spokojny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrabiaj sobie opinii o heglu na podstawie beznadziejnego przetwornika jakim jest h12. Swego czasu miałem in100 a na testach miałem h80. Wtedy taka spokojna prezentacja mi nie odpowiadała i wolałem połączenie in100 z heglem h20. Dzisiaj z perspektywy czasu dłużej napewno chciałbym słuchać muzyki z H80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sluchalem u siebie H80 zanim kupilem in100 i wtedy mnie nie przekonal. Nie wiem czy tak na zasadzie krotkiego porownania mozna zdecydowac sie na konkretny wzmacniacz. Wydaje mi sie ze lepiej jest wypozyczyc sprzet do domu na tydzien zalozmy i sie z nim osluchac i wtedy podjac decyzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H80 jest bardzo muzykalny i z Oppo 105 tworzy ładny duet. Potrzebne tylko łatwe do napędzenia głośniki, których mi brakowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Hegel podobnie jak Atoll ma tyle samo zwolenników co i przeciwników.

 

Żadnego wzmacniacza Hegla jeszcze nie słuchałem, miałem natomiast okazję posłuchać Hegla DAC12.

I tamto brzmienie (DAC12) było dla mnie raczej nieprzyjemne (suche i bez uczucia), w porównaniu do innych odsłuchiwanych przetworników.

 

@Insaimz

Dzięki za sugestię Baltlaba.

 

Wygląda na to, że w poniedziałek rozstanę się ze swoim IN100 na dobre... :(

Ale może to i lepiej, bo nowy system będę mógł budować bez żadnych "obciążeń dziedzicznych".

 

O ile sie nie myle w heglu 160 jest cos podobnego do h12. Podobne bo troche ubozsze. Jesli tak to chyba w heglu 80 musi byc cos slabszego. Warto zastanowic sie czy taki dac bedzie dobry.

Dac w heglu to tylko mily dodatek....nic wiecej....

To przede wszystkim wzmak...zintegrowany...z dac i funkcjami sieciowymi i funkcja airplay dla wielbicieli wszystkiego co zaczyna sie na..."i"

Moze vincent jako hybrydowy wzmak?

Baltlab byl testowany razem z heglem 160 w pisamach audio....

Warto poszukac testow tego wzmaka..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił IN100se i zainwestował w dobrego DAC-a lub odtwarzacz z Tidalem.

 

Ciężko do niego dobrać głośniki, jednak jak już się trafi, gra pięknie. Na ilu m2 gra Twój?

 

Kable również mają bardzo duże znaczenie. Polecam wymianę sieciówki na najtańszą WW, czyli Stratus 7. Osobiście nie jestem wyznawcą wpływu na zmianę dźwięku przez kable sieciowe, ale w tym przypadku kabel porządkuje scenę. Inne, dużo droższe które sprawdzałem brzmiały tak samo jak zwykły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko do niego dobrać głośniki, jednak jak już się trafi, gra pięknie. Na ilu m2 gra Twój?

Na około 18 m2.

 

A masz jakieś typy jeśli chodzi o głośniki do Atolla 100?

Ja już kilkuzestawów próbowałem i wiem, że z niektórymi Atoll 100 gra strasznie (np. Dali Rubicon, czy Dynaudio).

To straszne granie objawia się m.in. w uwypukleniu jednej z cech Atoll'a, czyli ryknięcia wysokimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wysokimi wcale nie wali. U mnie raczej dół przytłaczał.

 

Ja mam Dynaudio X14. Przesłuchałem wiele kolumn i te są zdecydowanie najlepsze do niego. Atoll łączy IN100 se z nimi też na wystawach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) o

 

Kolega z forum ma również podobny zestaw i sobie chwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście uprościłem...

Posiadam IN100 SE.

 

Myślisz, że odpowiedni dobór kolumn, DAC'a i kabli może utemperować dziki charakter IN100 SE?

 

Ja mam Dynaudio X14. Przesłuchałem wiele kolumn i te są zdecydowanie najlepsze do niego.

Dynaudio słuchałem z Atoll IN100 SE w salonie audio w Warszawie, gdzie pokój odsłuchowy jest fatalny (gołe szyby za kolumnami, etc...). Być może stąd złe wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób ma ten wzmacniacz i go sobie chwali. U mnie trochę nie wpisał się w charakter brzmienia który lubię, dlatego miałem duży problem z doborem głośników. Ciągle było za dużo niskich.

 

Salon pewnie wiem, który masz na myśli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście uprościłem...

Posiadam IN100 SE.

 

Myślisz, że odpowiedni dobór kolumn, DAC'a i kabli może utemperować dziki charakter IN100 SE?

 

 

Dynaudio słuchałem z Atoll IN100 SE w salonie audio w Warszawie, gdzie pokój odsłuchowy jest fatalny (gołe szyby za kolumnami, etc...). Być może stąd złe wrażenia.

 

 

Dlatego najlepiej jest wypozyczyc sprzet i posluchac w domu w warunkach jakich codziennie beziemy obcowac z muza. Pokoj odsluchowy czasem bywa zbyt sterylny...lub nawet za idealny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H80 bardzo dobry ampli, sam zastanwiam się nad nim ale czekam na sensowną cenę używki. Porównywanie chińczykó mija się z sensem wedłu mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll jest produkowany i składany w Francji, wykonanie i gra super mówię o in 200 se odsluchiwalem przed zakupem in 200. , hegel h 160 było ostro i sucho , dynamika ok proponuję odsłuch atoll in 200 lub am 200 z st 200 to najlepsza opcja pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.