Skocz do zawartości
IGNORED

Atoll czy Hegel?


qmacieq

Rekomendowane odpowiedzi

 

Szukam polaczenia Audia Flight Two z dolem z hegla h80. I taki dźwięk im opisalem :)

 

 

 

 

Mialem M6si na odsłuchu. Calosciowo bardziej mi odpowiada K3 bo to podobna brytyjska szkola brzmienia. Ale przyznasz ze musical ma bardzo specyficzna barwe ktora nie podchodzi za pierwszym strzalem.

 

Uważasz ze roksan k3 i MF m6si grają jakościowo podobnie?

R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważasz ze roksan k3 i MF m6si grają jakościowo podobnie?

R

Nie. M6si ma lepsza barwe gitar np. Ale jest specyficzny w odbiorze. Ciężko by mi bylo sie przyzwyczac do takiej prezentacji dźwięku. Calosciowo K3 wypadl bardziej przyjemnie w odbiorze. To nie jest wzmacniacz do wychwytywania mlaskan publicznosci. Sluchajac go nie zwracalem uwagi na takie detale bo poprostu gralo to fajnie, nie meczaco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. M6si ma lepsza barwe gitar np. Ale jest specyficzny w odbiorze. Ciężko by mi bylo sie przyzwyczac do takiej prezentacji dźwięku. Calosciowo K3 wypadl bardziej przyjemnie w odbiorze. To nie jest wzmacniacz do wychwytywania mlaskan publicznosci. Sluchajac go nie zwracalem uwagi na takie detale bo poprostu gralo to fajnie, nie meczaco.

A z jakimi kolumnami słuchałeś Roksana i M6si?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atoll100 to nie jest półka baltlaba, hegel, owszem

 

Tak? a jaki Atoll IN100, czy AM100 bo mam trochę wątpliwości co do zasadności tego zdania.

Wszyscy żaglują tu wzmacniaczami, a może zamiast wydawać na wzmacniacz zadbać o akustykę pomieszczenia.

Czasem wyjdzie taniej i można się zdziwić, przez lata tak robiłem niepotrzebnie dziś już jakby trochę mniej :))

Mam AM 100 w zaadoptowanym akustycznie pokoju na okablowaniu Albedo i jest bardziej niż dobrze :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? a jaki Atoll IN100, czy AM100 bo mam trochę wątpliwości co do zasadności tego zdania.

Wszyscy żaglują tu wzmacniaczami, a może zamiast wydawać na wzmacniacz zadbać o akustykę pomieszczenia.

Czasem wyjdzie taniej i można się zdziwić, przez lata tak robiłem niepotrzebnie dziś już jakby trochę mniej :))

Mam AM 100 w zaadoptowanym akustycznie pokoju na okablowaniu Albedo i jest bardziej niż dobrze :P

zapewne o in100 chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? a jaki Atoll IN100, czy AM100 bo mam trochę wątpliwości co do zasadności tego zdania.

Wszyscy żaglują tu wzmacniaczami, a może zamiast wydawać na wzmacniacz zadbać o akustykę pomieszczenia.

Czasem wyjdzie taniej i można się zdziwić, przez lata tak robiłem niepotrzebnie dziś już jakby trochę mniej :))

Mam AM 100 w zaadoptowanym akustycznie pokoju na okablowaniu Albedo i jest bardziej niż dobrze :P

 

dziś w temperaturze - 3 stopni robiłem panele akustyczne na dworze :)

 

Nikt nie żągluje, akurat tych kilku wzmacniaczy słuchałem bo były powiedzmy w granicy mojego budżetu. Hegel i Baltlab rewelacja. Atoll nie mój styl, natomiast, może się podobać w spokojnym graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H80 jeszcze spokojniejszy od AM100?

Może się podobać w spokojnym bo słucham głównie jazzu, ale jego lekkiej odmiany smooth.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozyciel wątku powinien jeszcze sprobowac Roksan K3. Bardzo fajnie brzmiacy wzmacniacz.

 

Założyciel wątku wyzerował swój stan posiadania do "zera". Oprócz tego, że na potrzeby dzieci zakupił PianoCrafta (ale to chyba nie temat nawet do zakładki HiFi :)).

 

Budowę nowego systemu zaczynam w połowie roku i jestem zupełnie "wyzwolony" od wszelkich obciążeń dziedzicznych. Nie wykluczam żadnej marki.

Z dotychczasowych doświadczeń w grę wchodzą: Atoll, Baltlab, Heed, Denon, Marantz, Yamaha, ew, wzmak lampowy i oczywiście Roksan oraz MF.

 

Dwa dni temu np. słuchałem Xavian Perla na Baltlab Epoca 3 i Atoll IN200 i... wg moich preferencji to Baltlab był górą.

Być może to wina DAC'a albo źródła, ale po Baltlabie kolumny napędzane Atollem 200 wydawały się "lekko owinięte kocykiem".

 

Przy okazji "posłuchałem" też kolumn Atohm GT1. Na pierwszy rzut "ucha" rewelacja! Tylko ta cena :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolalem zakupic cos co już kiedys mialem na gorszym źródle, także od wczoraj znowu H100 umila mi czas. Chciałem tego Baltlaba wrzucic na ruszt ale w miescie konstruktora ciężko o wypozyczenie tego sprzetu do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.