Jump to content
IGNORED

Jak nagłośnić kino z klatki schodowej


PianoPiano

Recommended Posts

Zamierzam zrobić sobie kino z klatki schodowej. Szerokośc klatki to około 3,4m.

 

Gdzie i jakie głośniki zamontować aby w miarę był dźwięk?

Załączam zdjęcia z próby. Miejsca siedzące będą na kanapie przed balustradą (od balustrady do ściany jest około 2,1m i tam ma się zmieścić sofa na której będę siedział). Czy głośniki jakieś pionowe po bokach obrazu będą ok? A ewentualnie Subwoofer gdzieś obok kanapy

 

20151226_223323.jpg

20151226_223445.jpg

20151226_223459.jpg

Link to comment
Share on other sites

tyle to i ja wiem. Ale w istniejącej sytuacji co zroby c by było w miarę? Moze w ogole nie wchodzić w nagłośnienie klatki (studni) tylko dać głośniki wysokotonowe na balustradzie szklanej, jakiś centralny ze śdernimi tonami postawić na dole balustrady a suwoofer za plecami?

Link to comment
Share on other sites

Bo tam widziałem podobne budownictwo.

 

Na zdjęciu widzę że masz jedne przejście bez drzwi po prawej stronie, po lewej też jest przejście? Jak duży jest korytarz na tym piętrze i na piętrze poniżej? Montując głośniki na ścianie gdzie masz obraz z projektora nagłośnisz klatkę schodową i wszystkie pomieszczenia z nią połączone. Jak już się dźwięk niesie po pomieszczeniach, to jak zamontujesz kolumny i usiądziesz na górze to możesz mieć długie echo dźwięków odbijających się piętro niżej i wracających z różnych odbić na górę.

Najmniej inwazyjnie powieszać pochłaniacze dźwięku na obu bocznych ścianach i suficie klatki, suficie gdzie wisi projektor, suficie piętro niżej i może jeszcze na ścianach. Zaletą tego rozwiązania będzie większy komfort życia, bo echo się zmniejszy nie tylko dla dźwięków z kolumn, ale dla wszystkich dźwięków. (Przepraszam tych który już to wiedzą, za pisanie banałów, ale do mnie wciąż trafiają takie zapytania.)

 

Dodatkowo masz chyba białe ściany, więc kontrast będzie mniejszy. Można by pomyśleć o pochłaniaczach na ścianach i suficie z maskownicą z ciemnego matowego materiału.

 

Jak możesz to zrób więcej zdjęć i plany z wymiarami wszystkich pomieszczeń połączonych też nie zaszkodzą.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję bardzo za rozjaśnienie. Na górze mam korytarz który mogę całkowicie zamknąć drzwiami - dźwięk nie będzie się niósł na pokoje i będzie ciemno. Na dole z kolei jest otwarta przestrzeń. Czy na suficie klatki takim absorberem móglby być rozpinany materiałowy sufit?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.