Skocz do zawartości
IGNORED

Głos z TV problem z dekodowaniem


gregin

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli oglądam film z laptopa przez HDMI to amplituner yamaha 773 dekoduje dźwięk bez problemu. Jest na wyświetlaczu dd dts itp. Kiedy oglądam telewizję (ampli spięty hdmi arc) dźwięk jest, ale zawsze pcm. Niektóre kanały nadają w dd, ale dekoder nigdy się nie uruchamia, na kablu optycznym jest to samo czyli pcm. To prawidłowo czy coś tu nie gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre kanały nadają w dd, ale dekoder nigdy się nie uruchamia, na kablu optycznym jest to samo czyli pcm.

Najpierw podłącz dekoder optycznie do amplitunera .

Włącz ustawieniach dekodera wyprowadzanie w DD . W trakcie odbioru kanału przełącz na ścieżkę oryginalną .

 

Z opowiadań wiem , że ARC może nie przenosić DD , DTS , tylko PCM 2.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV z dekodera na pewno redukuje dźwięk do 2 kanałów :> Prawie każdy ...

 

Dekoder może też po HDMI nie mieć DD.51, tylko ewentualnie po "cyfrowym"..

 

Jeżeli to z tunera DVBT to nie nadają (nie jestem pewien) albo trzeba pogrzebać w ustawieniach trybu wyjscia audio w TV ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV z dekodera na pewno redukuje dźwięk do 2 kanałów :> Prawie każdy ...

Dokładnie, w jednym pokoju nie mam kablówki - mój błąd, a teraz nie chce mi się pruć ścian i robić remontu żeby schować kabel - jest tv i zwykła antena za oknem (akurat gościnny także TV obiera głównie z BR) i żeby obejrzeć film z tvp1 na 5.1 musiałem wygrzebać stary dekoder od kineskopowego i mam dopiero 5.1, ale tylko z napisami pl.... O jakości pisał nie będę, bo jej po prostu nie ma ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o zwykłej antenie, siatce za oknem. Na zdjęciu przykład z tvp 1, wygląda na to, że to była transmisja wielokanałowa (DD Plus 3/2), a na ampli i tak tylko pcm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DD+ nie może być przesyłanne opticalem, musi byc zredukowane... widocznie redukuje do pcm 2.0 ?

 

Chyba że w ustawieniach dźwieku TV jest coś źle ustawione..

 

A co mówi instrukcja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toć napisałem dekoder za 100 zł

dekoder łączysz z amplitunerem optykiem, albo coaxial, a po hdmi bezpośrednio obraz do tv.

I masz dźwięk 5.1 z tych stacji które to nadają, z tym że musisz pogrzebać w ustawieniach dekodera żeby mieć na ekranie polskie napisy.

Bo taki urok polskiej tv cyfrowej że jak chce pan panie 5.1 to tylko ścieżka oryginalna i napisy na otarcie łez.

lektora i 5.1 nie ma i nie będzie ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o zwykłej antenie, siatce za oknem. Na zdjęciu przykład z tvp 1, wygląda na to, że to była transmisja wielokanałowa (DD Plus 3/2), a na ampli i tak tylko pcm.

 

Ustawiłeś w ustawieniach dekodera wyjście SPDIF na DD ?

Tu masz przykładową instrukcję :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o jakim dekoderze Panowie mówicie. Autor wątku wyraźnie napisał że chodzi o wypuszczenie dźwięku telewizora poprzez HDMI ARC.

 

Mój Panasonic G30 jest właśnie tak podłączony. Poprzedni amplituner nie miał funkcji ARC, dlatego dźwięk szedł po Toslinku. Nawet jeśli materiał źródłowy był DD+ 5.1 - miałem co najwyżej DD 5.1. Uważałem to za normalne, wiem że takim łączem nic więcej nie przejdzie.

 

Nowy amplituner ma funkcję ARC, więc od razu postanowiłem z tego skorzystać. Ku swojemu zdziwieniu zauważyłem, że na amplituner też wchodzi DD 5.1. Gdy włączyłem funkcję sprawdzenia typu sygnału - na wyświetlaczu pokazało się SPDIF.

 

Rozmawiałem z osobą odpowiedzialną za sprawy techniczne na infolinii Panasonic Polska. Dowiedziałem się, że jest to prawidłowe, tak ma być, ich telewizory mają właśnie w ten sposób ustalone obwody wyjściowe ARC.

 

Z tego co się później dowiedziałem większość producentów robi podobnie lub nawet mniej (po ARC idzie u nich PCM 2.0). Pytanie tylko po co niektórzy nadawcy bawią się w (zajmującą więcej miejsca "w eterze") emisję DD+ 5.1, skoro skorzystać z tego można wyłącznie na głośniczkach w telewizorze, czyli nigdzie, jako że nawet mając podłączony przed HDMI ARC taki sygnał nie przejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Autor wątku wyraźnie napisał że chodzi o wypuszczenie dźwięku telewizora poprzez HDMI ARC.

Pytanie tylko po co niektórzy nadawcy bawią się w (zajmującą więcej miejsca "w eterze") emisję DD+ 5.1, skoro skorzystać z tego można wyłącznie na głośniczkach w telewizorze,

No ale nie można jak pisał Shrek777 dokupić zewnętrznego tunera DVB-T i z niego wypuścić już DD+5.1 po HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem swego czasu na Toshibie i LG obejrzeć w TVP1 z multipleksu film 5.1 (pod amplitunerem Sony STR DB 2400ES i 5200 tyż) i nie udała mi się ta sztuka, mimo wszelkich możliwych fikołków jakie wykonałem z kablami HDMI i połączeniem. Toshiba to model z 2014 roku (soft aktualizowany na bieżąco), amplitunery Sony tez nie staruszki, kable też nie badziew z marketu...

 

Nie da się - podkreślam multiplex, czyli zwykła antena za oknem. Dwóch pozostałych tv w domu nie sprawdzałem - musiałbym się bawić w rozkręcanie uchwytów vesa - nie chciało mi się,

 

Udało mi się uzyskać na amplitunerze dźwięk 5.1 dopiero po podpięciu dekodera DVB-T Korr który mi został po starym tv kineskopowym. (w sposób jaki opisałem w poście powyżej)

Ale jeśli 5.1 to tylko ścieżka oryginalna i polskie napisy - po wybraniu odpowiedniej funkcji z Korra.

Pytałem na forum od multipleksów - i inaczej się nie da i już.... Ten typ tak ma. Amen.

Z natury jak coś pisze to coś co sam przerobiłem na sobie.

Jeśli Panasonic Kolegi Bobcat wypuszcza 5.1 z multipleksu to pogratulować funkcjonalności - moje tv nie. :(

 

Co do tego jaka miała być tv cyfrowa w Polsce a jaka jest to inna bajka. Ja pamiętam iż miała być całkowicie z satelity bez wież, masztów i kabli, ze 100% pokryciem kraju. Promował to szef ówczesny szef tvp i parę dni po ogłoszeniu tych planów przestał być szefem tvp. :P

Moim zdaniem laika system z satelity był dużo lepszy, pozwalał na więcej i lepiej i dawał pokrycie kraju w 100%..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tv mam do wyboru jedną opcję w ustawieniach dźwięku. Format sygnału cyfrowego: wielokanałowy lub stereo. Ale w praktyce nic to nie zmienia, po kablu optycznym też zawsze PCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARC to jest najbardziej zbędna bzdura jaka się w amplitunerach pojawiła :)

Raz działa, raz nie działa, wymaga uruchamiania tych różnych "sterowań", a i tak optical jest lepszy zawsze...

 

Ale ludzi niewiedzieć czemu jara to A R C !!!

 

Podobnie jest z dekoderami, ludzie wolą mieć niewygodny i mniej funkcjonalny wbudowany niż najlepszy zewnętrzny :)

 

Jak wchodziło DVBT... to ludzie woleli sie użerać z tymi kartami MPEG4->MPEG2, nieważne że nie było HD !!! ;>

 

 

A wogółe na tym DVBT dużo nadają tych programów w 5.1 ? ;) Czy raz na miesiąc jeden film ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o jakim dekoderze Panowie mówicie. Autor wątku wyraźnie napisał że chodzi o wypuszczenie dźwięku telewizora

Faktycznie pytający nie ma dekodera zewnętrznego TV naziemnej , ma wbudowany w TV . Jeśli jego TV nie wypuszcza po ARC 5.1 to pozostaje połączyć optycznie .

Gregin jeśli będzie leciał program w DD to w tym czasie w ustawieniach TV Audio wyjście cyfrowe zmień z PCM na np. multi , 5.1 itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogółe na tym DVBT dużo nadają tych programów w 5.1 ? ;) Czy raz na miesiąc jeden film ?

Filmy fabularne w tvp1 i 2 - czyli parę razy w tygodniu, czy seriale typu m jak miłość - nie wiem.

Do tego filmy na polsacie tvn i paru podobnych - ale taki twardziel żeby coś na polsacie, czy tvn oglądać to ja nie jestem - sorry pass.

Można niby z funkcji nagrywania dekodera skorzystać i obejrzeć później film, przewijając reklamy, ale biorąc pod uwagę starocie jakie tam lecą wolę już kupić taki film za 3-4 euro na br. Tym bardziej że z kolei mój Korr nie nagrywa w 5.1 - lol (jak nie kijem go to pałą)

 

Po szczegóły do cioci google odsyłam,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie można jak pisał Shrek777 dokupić zewnętrznego tunera DVB-T i z niego wypuścić już DD+5.1 po HDMI?

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to Shrek pisał cały czas o 5.1. Nigdzie nie wspomniał, że to ma być DD+. Otóż DD 5.1 ja również mam (patrz mój poprzedni wpis). Czy jest pewność, że zewnętrzne tunery DVB-T wypuszczą DD+?

 

A wogółe na tym DVBT dużo nadają tych programów w 5.1 ? ;) Czy raz na miesiąc jeden film ?

 

Mniej więcej.

 

Natomiast Polsat na multipleksie jest stale nadawany z dźwiękiem DD+ 2.0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tv mam do wyboru jedną opcję w ustawieniach dźwięku. Format sygnału cyfrowego: wielokanałowy lub stereo. Ale w praktyce nic to nie zmienia, po kablu optycznym też zawsze PCM.

Hej

U mnie w Sony kdl trzeba wyłączyć głośniki tv (system audio)wtedy amp onkyo dekoduje jak jest inaczej tylko pcm i ni groma nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie w Sony kdl trzeba wyłączyć głośniki tv (system audio)wtedy amp onkyo dekoduje jak jest inaczej tylko pcm i ni groma nic więcej.

 

U mnie nic to nie pomaga. Nie żebym oglądał, ale leci teraz w TVN jedna z części Władcy Pierścieni wg informacji o programie nadawana w DD 3/2 czyli wielokanałowo. W ustawieniach napisów udało się nawet polskie włączyć i nawet działało oryginalna ścieżka dźwiękowa z polskimi napisami, aż się zdziwiłem. No ale ampli i tak dźwięku mi nie dekoduje więc dalej PCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ustaliliśmy musisz ten problem rozwiązać np. Zewnętrznym dekoderem i po kłopocie...

 

Uważam zresztą że jak się wydaje tysiące na sprzęt to obowiązkowo należy zapewnić do tego jakiś przyzwoity sygnał, a nie rozpaczać żę na jakimś darmowym DvB-T jest kiepsko ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest z TV nie tak. Po przywróceniu ustawień fabrycznych łapie dekodowanie na amplitunerze, ale wystarczy zmienić kanał i już nic więcej nie zdekoduje. Pomaga znowu kolejny factory reset.

 

Krzaku nie zależy mi na tym na tyle żeby kupować zewnętrzny dekoder. W sumie to chciałem sprawdzić czy transmisja w sylwestra pójdzie po 5.1 i na jakieś okazjonalne sytuacje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.