Skocz do zawartości
IGNORED

Dwa wzmacniacze (lampa + ampli) i przełączanie sygnału źródeł


bohun

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed następującym problemem.

Posiadam dwa wzmacniacze: lampowy Xindak MT-3 oraz amplituner Onkyo TX-8150

Temat przełączania głośników mam już rozwiązany: jest to mechaniczny przełącznik Beresford TC-7220

 

Mam do tego kilka źródeł sygnału: CD, Odtwarzacz sieciowy (Popcorn Hour), Odtwarzacz BluRay, Gramofon

Problem polega na tym że chciałbym mieć możliwość aby z każdego ze źródeł można było słuchać z jednego lub z drugiego wzmacniacza.

 

Dlaczego tak? Wrażenia odsłuchowe są nieporównywalne, nie sposób nawet porównywać wysokiej jakości odsłuchu z lampy do amplitunera. Zdarza mi się jednak często słuchać radia, puszczać bajki dziecku i szkoda wtedy gdy lampa chodzi cały dzień, grzeje jak kaloryfer cały pokój i do tego się zużywa. Chciałbym po prostu mieć wybór czy używam lampy czy amplitunera.

 

Szukałem przełączników mechanicznych gdzie jest kilka wejść sygnału i wybór dwóch wyjść, nie znalazłem. Znalazłem różne fajne przełączniki jak np. Goldpoint ale one wszystkie nie służą do tego czego chcę.

Jedyne co wymyśliłem to użycie trójników RCA (Y cable) na wyjściu np. CD i interkonekty RCA idące do dwóch wzmacniaczy jednocześnie. Takie rozwiązanie jednak dodaje równoległą impedancję wejściową kolejnego wzmacniacza, sumuje masy.

Próbowałem już tak wstępnie to podłączyć i nie potrafię zauważyć negatywnego wpływu na dźwięk.

Nie chciałbym używać żadnych przekaźników albo dzielników napięciowych aby uniknąć negatywnego wpływu na dźwięk.

 

Czy macie może inny, lepszy pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.