Skocz do zawartości
IGNORED

gramofon za ok 10 tyś


denonzgc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z wyborem gramofonu,ofert jest tyle że,głowa mała.Oczywiście to co dla mnie najważniejsze,to dżwięk,(dobry dżwięk).Jak narazie,najbardziej moją uwagę zwrócił pro-ject xtension 9 evo,,Ładnie wygląda,ładnie o nim piszą,zresztą,o innych też,Ale może ktoś posiada taki sprzęt,i coś napisze na jego temat,może,jaka wkładka do niego,czy może wersja superpack jest wystarczająca,?A może jakiś lepszy pomysł?pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z wyborem gramofonu,ofert jest tyle że,głowa mała.Oczywiście to co dla mnie najważniejsze,to dżwięk,(dobry dżwięk).Jak narazie,najbardziej moją uwagę zwrócił pro-ject xtension 9 evo,,Ładnie wygląda,ładnie o nim piszą,zresztą,o innych też,Ale może ktoś posiada taki sprzęt,i coś napisze na jego temat,może,jaka wkładka do niego,czy może wersja superpack jest wystarczająca,?A może jakiś lepszy pomysł?pozdrawiam

VPI classic, szukaj używanego+ np dynavector lub benz micro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet daje już dość ciekawe możliwości wyboru. Bez wizyty w salonie i odsłuchu , raczej nie obędzie się. Polecam ten sposób, co by nie przeżyć rozczarowania po zakupie ;) Bo rozumiem ,że chodzi o nowy , nie używany , tak ?

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak raczej wolał bym nowy sprzęt,no i pewnie coś tam bym doskrobał do budżetu.Ale ,tak chyba trzeba czegoś posłuchać.Do tej pory miałem pro-ject 1-xpression corbon,był na tyle dobry,że przekonał mnie,do analogu,no pomyślałem,że skoro,tak to na pewno można lepiej.Nie wzbraniam się też przed używanym sprzętem.Za wszelkie sugestie z góry dziękuje,a puki co trzeba ruszyć d.. i czegoś posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ad fontesa, a za resztę kupisz dobrą wkładkę i przedwzmacniacz :)

 

Ja też tak bym zrobił.

I starczy jeszcze na butelkę J.D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Witam.Tak raczej wolał bym nowy sprzęt,no i pewnie coś tam bym doskrobał do budżetu.

Kiedyś przechodziłem przez to, co Ty. Dzięki temu mam własne doświadczenia w tym temacie.

Nowy sprzęt daje ułudę braku wtopy i bezpieczeństwa, bo niby będzie grał i w razie czego jest zapewniony serwis. W dodatku panuje przekonanie że nowe jest lepsze niż kiedyś, bo technlogie są lepsze i świat zmienił się na lepsze. To pozory. Ale nowy sprzęt jest wg mnie w sam raz dla niesdoświadczonego użytkownika, który nie ma drygu do kalibracji, ustawiania czy drobnych napraw sprzętu. Płacisz sporo grosza za nowy gramofon. Gdyby jeszcze tylko te nowe gramofony były lepsze od ich starych braci... Mogą konkurować, ale wtedy dość spory Twój budżet robi się mały, bo współczesne dobre / warte mojej uwagi ramię swoje kosztuje, a na napędach dzisiaj robi się kokosy i woła duże pieniądze, a to bardzo prymitywne napędy które robą wrażenie raczej na amatorach lub/i ludziach "nie technicznych". A gdzie do tego wkładka, preamp, ewentualnie trafa dopasowujące?

 

Może kiedyś zmienisz swoje nastawienie tak jak ja i przejrzysz na oczy, że warto poszukać starszych gramofonów, które brzmieniem nie będą ustępować nowym, a nawet przerosną je w tym względzie. Sprawa nie jest prosta, bo do tego trzba wiedzy, doświadczenia i zawsze jest ryzyko kupienia "trupa", zwłaszcza gdy licytuje się na odległość bez możlwości oglądania/posłuchania sprzętu.

 

Zawsze też można samemu zrobić sobie gramofon w oparciu o gotowe ramię z epoki i dobry napęd z epoki. To oczywiście może być Twój plan za 2-3 lata, jesli oczywiście wciągnie Cię analog i będziesz chciał mieć coraz lepsze brzmienie nie wydając fortuny na nowe - często niewarte swojej ceny - klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za podobne pieniądze kupiłem funk firm LSD z wkładką nagaoka mp500. Gra to rewelacyjnie, wygląda uroczo i ma klapę więc się nie kurzy. I zmiana prędkości jest wygodna tj. elektroniczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Pewnie masz rację,Tylko szkopuł w tym,że moja wiedza techniczna w temacie,jest żadna.Dla mnie sprzęt ma grać,i to pięknie,mam wcisnąć guzik,nałożyć płytę i rozkoszować się muzyką.Może rzeczywiście,za parę lat czegoś się nauczę,ale za naukę trzeba zapłacić. Budowa gramofonu,to na pewno ekscytujące zajęcie,w końcu z zasady to prosta konstrukcja,ale wiedzę o której mówisz trzeba nabyć,i rzeczywiście myślałem o tym,że gramofon można samemu zbudować.ale to może kiedyś.?pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Tak.Pewnie masz rację,Tylko szkopuł w tym,że moja wiedza techniczna w temacie,jest żadna.Dla mnie sprzęt ma grać,i to pięknie,mam wcisnąć guzik,nałożyć płytę i rozkoszować się muzyką.Może rzeczywiście,za parę lat czegoś się nauczę,ale za naukę trzeba zapłacić. Budowa gramofonu,to na pewno ekscytujące zajęcie,w końcu z zasady to prosta konstrukcja,ale wiedzę o której mówisz trzeba nabyć,i rzeczywiście myślałem o tym,że gramofon można samemu zbudować.ale to może kiedyś.?pozdrawiam.

Gdybyś kiedyś zdecydował się robić, to zobacz jak ja to zrobiłem. Nie licząc kosztów prac koncepcyjnych, projektowych, robocizny, montażu i kalibracji spokojnie zmieściłbyś się w podanej przez siebie kwocie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Jak gra? Ośmiu kolegów z Wrocławia słuchało. Są wsród nich wyjadacze, którzy na analogu zęby zjedli i stwierdzili, że warto było w to brnąć.

post-49078-0-94317700-1451390373_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kiedyś zdecydował się robić, to zobacz jak ja to zrobiłem. Nie licząc kosztów prac koncepcyjnych, projektowych, robocizny, montażu i kalibracji spokojnie zmieściłbyś się w podanej przez siebie kwocie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Jak gra? Ośmiu kolegów z Wrocławia słuchało. Są wsród nich wyjadacze, którzy na analogu zęby zjedli i stwierdzili, że warto było w to brnąć.

,W prostocie urok.Wygląda pięknie,i jeśli jeszcze pięknie gra,no cóż, gratuluję,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jak ma być nowe i praktycznie gotowe to rzuć oko na vpi scout. Z ramieniem to będzie ok 10 tys. Zostaje wkladka i dodatki jak pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...napęd i pre to ułamek Twojego budżetu...niestety wkładka (grado the statement) w obecnej jej cenie "zjada" go w niestety w zasadzie w całości.....jak to gra - nie mi oceniać, ale ja nie mogę się od tego dźwięku oderwać.....;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam za pink rim gra ?

....o ile pamiętam, to King Crimson "Larks` Tongues in Aspic" w pierwszym niemieckim tłoczeniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet przekroczony ale może warto

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo taniej i też fajnie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jak ma być nowe i praktycznie gotowe to rzuć oko na vpi scout. Z ramieniem to będzie ok 10 tys. Zostaje wkladka i dodatki jak pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie napalaj się masz czas ,pomyśl ,poszukaj , z mojej strony gdy bym szukał to mierzył bym w EMT 930 , trudny do zdobycia, jednak ze wszech miar godny uwagi, oczywiście używka bo nowych nie ma. I tak oto każdy będzie tu miał swój typ i swoje preferencje , a tobie zrobi sie woda w muzgu.Niestety musisz przez to przejść, jeśli sie zecydowałeś na szukanie porad na tym forum. Ale ....napewno wyjdziesz stąd mądrzejszy o nowe doświadczenia , nie ważne jkie ,ale... nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do scouta ma sie avid ingenium? Bo diva ii to juz wyższy budżet...

albo nottingham Horizon?

 

Miałem Avida diva II i później Volvere SP - zamieniłem je na Nottinghama i już tak zostanie. Nie znam Horizon, ale ze zdjęć to nie wygląda ciekawie. Jeżeli Nottingham to albo Interspace Jr lub wyżej czyli Spacedeck. To moje typy, ale też pomyśl o transrotor Z1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niewiele to pomoże ale jakiś tam głos w dyskusji jest. ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,tak to prawda,Ale rzeczywiście zawsze miło pogadać,właściwie dokonałem wyboru,i czekam na sprzęt,Co do toru,to dopiero się zacznie zabawa,Bo jak narazie jest wzmak zintegrowany,i głośnniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Pewnie niewiele to pomoże ale jakiś tam głos w dyskusji jest. ;)<br />

 

dzieki za link: ciekawy. A zdecydowales sie na cos??

 

<br />właściwie dokonałem wyboru,i czekam na sprzęt<br />

 

i jaka decyzja? :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak,M.F. M6 Si,głośniki, M.A. Silv.8,ale puki co poszedłem na skróty,z tym gramofonem,,i padło na pro-ject 6 prespex,z wkładką nagaoka mp500,zobaczę jak to będzie grało u mnie w domu,pewnie pre będzie potrzebne,na razie czekam cierpliwie.może jutro.?-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdecydowales sie na cos??

 

Ze trzy "przewaliłem" jeszcze i dalej szukam.

Ciągle mną miota - nowe prawie drogie czy stare tańsze (thorensa 150 słucham raz w tygodniu nie u siebie ale z przyjemnością)

;)

 

Póki co myślę nad Acoustic Solid Classic Wood Black v Transrotor Z1 v Silver Shadow.

Ciągle też "łazi" za mną PJ X Evo 9, Kuzma i AA.

To tego jeszce wyszła nowa seria RPM modeli PJ z nowymi talerzami.

 

Hard korowcem analogu nie jestem jesli chodzi o gramofon i osprzęt.

 

Nottingham Analogue Horizon ;)

 

Nie lepiej Interspace Jr. różnica w dutkach niewielka, a mam wrażenie, że byłoby lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....o ile pamiętam, to King Crimson "Larks` Tongues in Aspic" w pierwszym niemieckim tłoczeniu...

Pewnie mi nie uwierzycie...

 

Ale w pierwszym impulsie pomyślałem - 'to muszą być jakieś stare Krimzony'.

 

Znam Was doskonale!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.