Skocz do zawartości
IGNORED

gramofon za ok 10 tyś


denonzgc

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmak,M.F. M6 Si,głośniki, M.A. Silv.8,ale puki co poszedłem na skróty,z tym gramofonem,,i padło na pro-ject 6 prespex,z wkładką nagaoka mp500,zobaczę jak to będzie grało u mnie w domu,pewnie pre będzie potrzebne,na razie czekam cierpliwie.może jutro.?-)

Ciekawy design , taki minimalistyczno-estetyczny , podoba mi się , nie zaszkodziło by mu lepsze ramię , wkładka nie najgorsza. Ile sobie winszują za takie cacko z tą wkładką?

 

Nie lepiej Interspace Jr. różnica w dutkach niewielka, a mam wrażenie, że byłoby lepiej.

Swego czasu rozkochałem się w Notinghamach , brzmią nieżle słuchałem trzech począwszy od Juniora, Space 294 zakończyłem na Hyper Space , ten miał najmocniejszy drive, podobał mi się w sensie estetycznym i to co prezentował sobą w reprodukcji dzwięku, o mało co nie kupiłem go z wkładką ZYXA chyba R100 . Jednak coś mnie odwodziło od podięcia tej decyzji , nie byłem przekonany co do całości konstrukcji. Potem znalazłem Space 294 po modyfikacji ,i w tym momencie trop poszedł w zupełnie innym kierunku ,oczywiście analogowo-gramofonowym, nie żałuję że tak się stało wyszło mi to na lepsze. Przymierzałem się jeszcze do TR Z3 z dwoma silnikami i SME V , zawsze celowałem w 12" , to jest chyba sedno całego zamieszania , właśnie 12" ramię.Teraz mamy dostępne już i 14" , może na dokładkę kiedyś z wkładką mono,hmm???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ze trzy "przewaliłem" jeszcze i dalej szukam.

Ciągle mną miota - nowe prawie drogie czy stare tańsze (thorensa 150 słucham raz w tygodniu nie u siebie ale z przyjemnością)

;)

 

Póki co myślę nad Acoustic Solid Classic Wood Black v Transrotor Z1 v Silver Shadow.

Ciągle też "łazi" za mną PJ X Evo 9, Kuzma i AA.

To tego jeszce wyszła nowa seria RPM modeli PJ z nowymi talerzami.

 

Hard korowcem analogu nie jestem jesli chodzi o gramofon i osprzęt.

 

 

 

Nie lepiej Interspace Jr. różnica w dutkach niewielka, a mam wrażenie, że byłoby lepiej.

 

No ja podobnie: chce po prostu wrócić do grania z płyt skoro jest ich troche, tzn. moich i zony z dawnych lat.

Chcialbym po prostu grać, robic to co jest konieczne z gramakiem. Natomiast nie mam fizycznie czasu na kalibrowanie całymi dniami i szukanie dziury w całym ze szkłem powiększającym. Włączam i gram plus konieczna obsługa.

Słuchałem N Horizon vs. A Ingenium i avid sprawił sie lepiej. Nie wiem czy była to wina kalibracji i ustawienia Horizon, bo super nowy i wyjęty z pudła a avid grany długi czas, ale taki był moj werdykt. Dlatego tez pomyślałem o diva ii tylko ze względu na upgrade jeżeli dopadnie mnie taka choroba. A mozna wejść na ramie sme, natomiast z Horizon sa ograniczenia.

Teraz mysle podobnie jak ty: diva ii, z1, Acousticity Solid wood, PJ 9 lub 10, kuzma (chyba) stabi....no moze wyższe Nottighamy, ale najpierw bede musiał znalezc miejsce w tym kraju, gdzie maja możliwie najwiecej grzmiakow do odsłuchu. W wielu salonach maja tylko katalogi dla uproszczenia biznesu....

No jeszcze musze posłucha thorens'a....jak wybiorę finalnie firmę to zdecyduje jaki set up wezmę: ramie, wkładkę,itd.

Tak dużo zeby posłuchać paru vinyli na tydzien....moze:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu salonach maja tylko katalogi dla uproszczenia biznesu....

 

To jest właśnie chore w tym kraju, niestety.

Najgorsze są białe plamy na mapie Polski jeśli chodzi w ogóle o sprzęt.

Jeżdżenie średnio do jednego salonu 400-600 km w jedną stronę raczej zniechęca niż zachęca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak,M.F. M6 Si,głośniki, M.A. Silv.8,ale puki co poszedłem na skróty,z tym gramofonem,,i padło na pro-ject 6 prespex,z wkładką nagaoka mp500,zobaczę jak to będzie grało u mnie w domu,pewnie pre będzie potrzebne,na razie czekam cierpliwie.może jutro.?-)

Wkładka nie powinna cię rozczarować. Daj jej z 40-50h i napisz, jak się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie chcę, za bardzo pisać ile mnie to kosztowało.W końcu, wiadomo jakie mniej więcej są ceny,za ten sprzęt.Mam tam jakiś rabat,no i przyjedzie ktoś mi to skalibrować,bo nie mam o tym pojęcia,.W każdym razie,coś tam jeszcze zostanie z tych,10tyś.W tą sobotę nie dało rady,tak że dopiero za tydzień,bo muszę do roboty jechać,niestety.Tak że o wrażeniach z odsłuchu za tydzień.pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka nie powinna cię rozczarować. Daj jej z 40-50h i napisz, jak się podoba.

.Hej.dziś przyjechał gramofon,gość ze sklepu wszystko podłączył i skalibrował wkładkę,i co?No i jestem zadowolony.Gra pięknie, nie mogłem się oderwać ze cztery godziny,podłączone pod integrę M-F M6si,i teraz kwestia czy kupować osobno przedwzmacniacz,i jeśli tak to jaki,żeby to miało jakiś sens?Jedno dla mnie jest pewne,żadna cyfra nie przebije tego dżwięku.Moje podejście do tematu jest takie,ż e na tym gramofonie na długi czas będzie koniec wydatków,cała reszta owszem może być modyfikowana,wkładki kable,wiem że na pewno można lepiej,ale niestety muszę się zatrzymać na jakimś pułapie finansowym,pewnych żeczy nie przeskoczę.Jeszcze rok temu jak by mi ktoś powiedział żę wydam tyle na sprzęt audio,wyśmiał bym go normalnie,no ale cóż,chyba wiadomo jak jest.pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Hej.dziś przyjechał gramofon,gość ze sklepu wszystko podłączył i skalibrował wkładkę,i co?No i jestem zadowolony.Gra pięknie, nie mogłem się oderwać ze cztery godziny,podłączone pod integrę M-F M6si,i teraz kwestia czy kupować osobno przedwzmacniacz,i jeśli tak to jaki,żeby to miało jakiś sens?Jedno dla mnie jest pewne,żadna cyfra nie przebije tego dżwięku.Moje podejście do tematu jest takie,ż e na tym gramofonie na długi czas będzie koniec wydatków,cała reszta owszem może być modyfikowana,wkładki kable,wiem że na pewno można lepiej,ale niestety muszę się zatrzymać na jakimś pułapie finansowym,pewnych żeczy nie przeskoczę.Jeszcze rok temu jak by mi ktoś powiedział żę wydam tyle na sprzęt audio,wyśmiał bym go normalnie,no ale cóż,chyba wiadomo jak jest.pzdr

I tak trzymaj , cieszę się razem z tobą i gratuluję .Może jakieś fotki.

 

Gratulacje . Fajnie , że to Ci sprawiło tyle radochy , mniej fajnie , że wydając dużo więcej można lepiej :)

LAR, Sonneteer, ifi ...

Zawsze można lepiej , co za tym idzie ? drożej. Ważne że kolegę satysfakcjonuje to co osiągnął . Ja dałem za set gramofon i pre, trzy razy więcej i dalej mam niedosyt . Bo jeszcze coś by tam zmienił , może wkładka ,może ramię , może jeszcze jedno ramię ,no to jeszcze i jedna wkładka , a to zasilacz , a może trzecie ramię i tak bez końca , Ważny jest umiar i powiedzenie sobie stop. Ja naprzykład mam z tym problem , szanuję kolegę za to , że wie kiedy się zatrzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic ciekawego, Jacku.

Lśniąca decha z przyciskiem. I z główką za piątkę.

:-)

 

A Koledze, @denonzgnc - rękę ściskam, pozdrawiam i cieszę się razem z Nim!:-)

 

Fajnie się radować z nowego gramofonu.

 

Teraz - płyty, koperty, mycie, ściery, wagi i tego typu historyje.

 

Pozdrawiam - Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lśniąca decha z przyciskiem. I z główką za piątkę.

 

:)

Ciekawe o tyle, że dość dziwny ruch PJ jeśli chodzi o ramię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku zapomniales dodac o pogoni za plytami. Za tym jedynym jedynym wydaniem które ma odpowiednie nr na matrycy oraz uwzględnieniem w planach podróży faktu czy w danym miescie są record story

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.