Skocz do zawartości
IGNORED

Używany amplituner


NikTaki

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

ojcu spalił się Denon avr1508, prawdopodobnie poszedł procesor. Z tego co wiem nikt nie umiał naprawić... ale do rzeczy.

 

Kupić to samo, gdzieś z allegro w cenie ok. 400 zł, czy coś fajniejszego w tej cenie? Martwi się, że znowu padnie....

 

Kupiłbym to samo, bo większych walorów dźwiękowych nie oczekuję, ale jak można lepiej, a może i mniej awaryjnie, to czemu nie spróbować :D

 

pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedzi

 

5 głośników + subwoofer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł mercedesa nie kupisz.

Denony nie są raczej symbolem awaryjności. Drugi paść nie powinien, ale taką gwarancję może Ci dać tylko wróżbita Maciej.

Rolls-Royce też się psują... I to nowe ;P

 

Amplituner kina domowego rzadko jest "ekonomicznie naprawialny" po okresie gwarancji. Taka ekologiczna polityka panie ;P

 

Reasumując - kupuj. Ino z głową, żeby od jakiegoś Ferdka Kiepskiego nie kupić - a tych na allegro zatrzęsienie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęty z okolic 2008r sie nie psuły :) Raczej pech albo jakieś niewłaściwe użytkowanie.

 

Na pewno jak poleci jakiś element "cyfrowy" to słabo bo by trzeba wymienić pół amplitunera a wiadomo że cieżko z takimi cześciami :)

 

Co do nienaprawialności to sie natomiast nie zgadzam...

 

Kolega ma AVR 1508, zjarał sie jakiś system zabezpieczający przez co się co chwile wyłączał, naprawił go "lokalny serwis" za grosze na drugi dzień :)

 

Inny ma AVR 1804, zwarły nam sie przypadkiem kable głośnikowe, poleciał dym, iskry i ogień !!! Ten sam typ za stówke naprawił i chodzi jak nówka :P

 

Moja mama ma AVR 1509, padło wejście słuchawkowe tak że nie działały głośniki, to sam je wypiąłem z płyty i działa :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi!

 

Czyli szukać coś pokroju 1508? Gość, który naprawiał to pół roku powiedział, że nie da rady. Wchodził tylko w stand by to stwierdziłem, że procesory. Powiedziano mi, że te Denony sypią się jak złe...

 

Zawsze można dołożyć, choć nie znam się na ampli, przez chwilę miałem tylko Nakamichi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma AVR 1509, padło wejście słuchawkowe tak że nie działały głośniki, to sam je wypiąłem z płyty i działa :P

 

Pogratuluj mamie udanej inwestycji :) (w syna znaczy)

 

naprawiał to pół roku powiedział,

To z niego taki mechanik jak z koziej d.... telewizor.

Wchodził tylko w stand by to stwierdziłem, że procesory. Powiedziano mi, że te Denony sypią się jak złe...

rozejrzyj się może ktoś w okolicy zna się na elektronice, to w cale nie musi być procesor - ale wróżbita ze mnie słaby także sorry....

 

Ale może się okazać iż za 100 da się zrobić. Ale musi go obejrzeć serwisant, a nie np. starszy oborowy - pół roku 0 matko bosko - szoooook !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania amplituner Denona 1804 za 200 PLN i Yamahe 675 za 1200 PLN.

Yamaha kupiona 08.05.2014 i z 5 letnia gwarancją, więc jeszcze troche jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Denon z którego?

szczerze nie wiem, ale brak w nim HDMI wiec to chyba leciwy sprzęt (sprawny) ale leciwy. Obsługuje DD, DD+, DTS przez SPDIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem

 

A Denon z którego?

 

O ile mi wiadomo, ostatnie cyferki w symbolu denonów to rok z którego pochodzi dany model.

1804 to będzie...daj mi pomyśleć....2004 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo

 

Sam mam jeszcze w kartonie Sony str DB 930 QS z tamtego okresu. Nie sprzedaję bo kasa żadna, leży jako zapasowy (wzmacniacz/amplituner/tuner - niewłaściwe skreślić)...

Ale jak miałem okazję dać do posłuchania tego Soniaka w kinie dwóm świeżutkim właścicielom Yamahy i Onkyo w cenie bodajże 1500 zł każdy.

Trafił ich szlak - wiem to było wredne z mojej strony, ale tych plastików nie dało się nawet w kinie posłuchać....

Ot taki postęp....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem AVR 1803 od nowośći, teraz używa go znajomy, więc działa doskonale już ze 13 lat, i pewnie jeszcze pochodzi :)

I nadal właściwie sie idealnie nadaje do użytku w tym 2015 :) Niczego mu nie brakuje ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś znaleźc wartego uwagi. 1804 oferowany przez kolegę będzie dobrą opcją?

Ja używam do dzisiaj model 1801. Mam go od nowości, czyli od grudnia 2000 roku. Wiele osób dziwi się że tak dobrze się jeszcze trzyma. Model 1804 pochodzi 2003 roku. Jak był właściwie używany to może jeszcze trochę posłużyć. Ja swojego w życiu za 200 zł bym nie oddał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pod jakim kątem wybierasz?

1509 jest dużo nowszy i ma HDMI

2803 nieco wiecej wejsc i wyjscie na zewnetrzny wzmacniacz i obsługe drugiej strefy.

 

Pod względem dźwiękowym nie słyszałem 2803

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardziej pod kątem trwałości i jakości. HDMI i tak nie obsługuje chyba dzwięku. Coś dla rodziców, żeby dobrze grało z filmami i telewizją, a przy okazji się nie psuło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem stary, który wchodził który wyłączał się po 5 mignieciach zielonej kontrolki.... i działa. Włączam, wyłączam, zmieniam tryby wszystko działa jak należy. Zaniósłem do salonu, tam już niestety znowu nie działał. Minęło dużo czasu, całkiem się zdziwiłem. Może nic się nie spaliło tylko potrzebuje rady jakiegoś forumowego specjalisty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.