Skocz do zawartości
IGNORED

USHER Wycena i ocena brzmienia Compass X-719


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

af3d0ae2221112c9med.jpg

 

Mowa o Model Compass X-719

Ile sa warte te monitory w takiej postaci jak widac w stanie idealnym w raz ze standami oryginalnymi widocznymi na zdjeciu?-to jesli chodzi o wycene.

 

Kolejna sprawa na ile lepiej moga brzmiec od Epos M12i- tutaj interesuja mnie walory za i przeciw w odniesieniu do pokoju odsluchowego 16m2,

i kompletnej elektronice Creek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Creek poradzi sobie z tymi monitorami, to bardzo wymagające kolumienki, niska skuteczność 84dB i "ciężki" woofer, tu potrzeba wydajnego pieca. Masa jednej kolumny 17kg...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli scislosci chodzi o wzmacniacz najwiekszy i najmocniejszy z serii evo i desiny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mam raczej obaw o jego wydajnosc...

 

Ale skupmy sie rowniez na wycenie powyzszych monitorow i zalozmy ze wzmacniacz poradzi sobie z ich wysterowaniem bo zapewniam lichy nie jest rowniez w konfrontacji z podlogowkami.

 

Brzmienie jest dla mnie istotne w polaczeniu z creekiem-prosze wziasc to pod uwage.

Pytanie do osob kieruje , ktore mialy z monitorami ze zdjecia doswiadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja posiadam monitory USHER V 601 w porównaniu do Epos M12i poprawa brzmienia w każdym zakresie.

Monitory mam podłączone do Creek - brzmi wyśmienicie z Usher.

 

Dźwięk, brzmienie z Compass X 719 powinno być jeszcze lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Creek nie jest w stanie odpowiednio wysterować tych Usherów. Jestem użytkownikiem Usherów V602. Myślę że 3,5tyś można by je cenić, to tak na mój gust

Swoją drogą wyglądają rewelacyjnie, dużo lepiej od Eposów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqs

3,5tys z tymi standami rozumiem.

Orientujesz sie ile kosztowaly nowe? Znalazlem gdzies ze same standy w cenie sklepowej to byl koszt 1900zl

 

mdavis

V-601 musze kiedys sprawdzic, choc u Ojca sa S520 to pewno brzmieniowo bedzie slyszalne czy jest synergia. Nie wiem czemu jeszcze u mnie nie byly podpiete nawiasem mowiac ;>

Tak sobie mysle ze przesiadka na V-601 z eposow to raczej u mnie szalu nie zrobi, bo moj wzmak inaczej brzmi niz Twoj, mialem evo2 wczesniej i sa to dosc roznorakie brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

 

aqs

Ja ich nie posiadam, myslalem o ich kupnie

 

te z linka to tosamo co Compass X-719? Ten Compass jakie ma w tym wypadku znaczenie nie wiem do konca, ale z tego co obilo mi sie, to uzycie materialow bylo inne niz w wersjii z podanego przez Ciebie linka.

 

EMiL

Tak czy siak, skoro nie napedze ich u siebie to dam sobie spokoj i zaoszczedze czsu i pieniedzy. Raz jeszcze dziekuje za zainteresowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda tych monitorków nie miałem ale głośniki ushera znam bardzo dobrze. Miałem od akkusa v2jki, x3jki a teraz słucham v4rek. Żadnych problemów z wysterowaniem. Jak zwykle nasi recenzenci pomiary robią chyba palcem bo te monitorki mają 88db. Pytasz o cenę w związku z zakupem czy sprzedażą ? Jeśli chcesz kupić umów się na odsłuch a na pewno nie pożałujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

nowe kosztowały 4450zł u dystrybutora bez rabatu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wystaw za 5tyś jak nie będzie zainteresowania to za 4 próbuj

 

Bez sensu po co wystawiać za 5tyś jak nikt tego nie kupi, strata czasu 3-3,5tyś maks, standy są super sam mam takie przy BE-718DMD, ale używane są warte z połowę ceny sklepowej (1600zł) (RWS-729)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqs

U mnie specyfikacja jest nastepujaca:

Tranzystor 2X120w przy 8ohm i 2x200 przy 4ohm na kanal. A tutaj sa AiB, mozna podpinac osobno nagore i na dol. Mam jeszcze resona 4-zylowego wiec kabli nie musialbym zmieniac.W zyciu nie sluchalem powyzej polowy maxymalnej potencjometru wzmacniacza, wiec wymagan glosnego sluchania nie posiadam ani z natury ani z potrzeby. Tak tylko rozwazam ten model.

 

zeta-j

Dzieki za wycene, ale nie jestem pewien czy piszesz do konca na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqs opcja mozliwa tylko te 350km w jedna strone..

Ok w takim razie wiem juz wszystko.

Generalnie skutecznie pozwoliliscie mi na spokojny sen dzisiaj, poprostu daje sobie z nimi spokoj.

 

Pozdrawiam i szczesliwego nowego roku wszystkim zycze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, trochę łatwiejsze w wysterowaniu, świetne kolumny do neutralnie lub ciepło grającego wzmacniacza (na górze pasma dużo się dzieje) Kosztowały różnie, stara wersja X-718 jakoś 3,9 tyś ta na zdjęciu to chyba ta nowsza z tego co pamiętam to nieco ponad 5tyś. Jeśli to ta nowsza wersja to myślę, że warto wyłożyć te 2,5-3tyś, wszystko też zależy od stanu kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeta-j

Stan idealny dokladnie miesci sie w przedziale o ktorym piszesz. Dzieki.

Edytowalem moj wpis przed toba, dosc sporo jest informacji jesli chodzi o model 718 wiec nie bede rozwijal watku dalej.

 

Skrobnij mi tylko jesli masz wiedze jak z muzyka rock i i generalnie z ciezszymi gatunkami w X-718

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mają świetną dynamikę i bardzo dobrze rozciągnięty bas który schodzi w okolice 40Hz przy -6dB, na górze pasma precyzja i dużo detalu ten zakres jest delikatnie wyeksponowany, bas jak to u Ushera pracuje miękko. Co prawda muzyka rock i ogólnie cięższe granie nie jest tym co słucham na co dzień, ale myślę, że Ushery powinny dać radę bez problemu, jedyne zastrzeżenie mogę mieć do tego zmiękczonego basu przy tego typu muzyce, nie wiem czy Ci to będzie pasowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz Usher Be-718 Dmd, to sporo rozniaca sie konstrukcja do X-718? Kopulka np?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz Usher Be-718 Dmd, to sporo rozniaca sie konstrukcja do X-718? Kopulka np?

Widze ze masz Usher Be-718 Dmd, to sporo rozniaca sie konstrukcja do X-718? Kopulka np?

 

Tak, posiadam wersje 718Dmd inna kopułka, elementy w zwrotnicy i trochę zmodyfikowany (fabrycznie) głośnik nisko-średniotonowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie dziekuje za wypowiedzi.

Prawde mowiac brakuje mi troche charakteru rockowego w moich Eposach, wiec rozpoczalem orientacje w Usherach. W zwiazku z tym musze sobie tutaj w moim systemie cos dopasowac. Zobaczymy co z tego wyniknie, jest szansa ze w tym tyg ale wiadomo jak to jest w praniu.

Dobrej nocy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gwoli scislosci dopisze, ze mam Usher V-601, dzis po poludniu je odebralem i musze przyznac ze sa masywne, ciekawa waga. Zobaczymy jak sie sprawdza a zwlaszcza bs z przodu.

 

Trzeba sie bedzie nauczyc na nowo brzmienia i oswoic ucho. Robie wiec zatem celibat muzyczny od mojego systemu a potem poslucham na spokojnie i porownam z eposami.

 

Do kompletu otrzymalem maly gratis w formie przewodow kimber 4pr, ciekawe czy przebije sie przez resona do usherow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo, sporo tez sie napracowalem zeby je zdobyc bo to graniczy z cudem. Musialem je importowac. O ile z seria X-718/19 nie ma problemu to z 601 dosc trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqs,

mysle ze sa wygzane, nowych nie kuplem, sa z tak zwanej drugiej reki. Sa w stanie perfekcyjnym wiec to co mnie ucieszylo na poczatek zostalo spelnione. Coz, dzwieku nie jestem w stanie opisac bo nie dosc ze je importowalem to jeszcze zrobilem to bedac na delegacji. U siebie nie sluchalem ale woze ze soba yamahe rx 797, taki podreczny ampli zeby nie byc samotnym w podrozach. Podlaczylem na chwilke i cos czuje ze jest potencjal, ale z tym orzekaniem zaczekam puki docelowo nie odpale ich w odpowiednich warunkach z odpowiednim systemem etc. (nie ukrywam czuje p

Generalnie mam jakis zarys ale wstrzymam sie i z dalszym odsluchem i ocena. Ja znam b.dobrze usher s520-moj Ojciec je posiada spiete z Hegel i ja tutaj u niego nie widze sensu cokolwiek zmieniac.

Z eposami m12i ten hegel tez zagral pierwszorzednie, nawet moze nieco lepiej..hmm napewno z wieksza masa, bo poprostu sa wieksze. Ale co dziwe u mnie hegel gra tragicznie nawet z tymi samymi eposami (nie mam tapet i mam wiekszy pokoj). U mnie creek naprawde gra, a znowu u Ojca jest jakos bezjajecznie- nawet desiny ktory w moim ukladzie byl calkiem fajny.

Jesli w 601 bas nie bedzie budnil tylko gral jak nalezy to myle ze to moze byc to. (mowa o moim pokoju)

 

Zapewne i tak za jakis czas zaczne pytac o X-718, ale obym nie musial ;) nczego sobie szczerze zycze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

To naprawdę dobre monitory z Creekiem zagrają dobrze z Heglem jeszcze lepiej ale tak jak napisałeś akustyka pomieszczenia jest bardzo ważna i może sporo popsuć lub poprawić w brzmieniu

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.