Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner z radiem...


Vinilus

Rekomendowane odpowiedzi

nie

są takie i takie, albo takie i takie i takie.....

 

;P

 

No dobra: amplitunery są albo z FM, albo z internetowym, ale są takie i z FM i internetowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby coś usłyszeć na AM (najlepiej wieczorem i w nocy, taka "uroda" tych fal) trzeba mieć dobrą antenę dedykowaną dla tego zakresu. Dodawana do amplitunerów z AM antenka ramowa to jakieś żarty, albo nieporozumienie.

 

Mam oczywiście na myśli antenę zewnętrzną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie FM i stereo Yamaha RS 500/700, Pioneer sx20, Denon dra-500ae, dra f-109, Cambridge audio topaz SR20, Onkyo tx8020.

Natomiast w kinowych amplitunerach kinowych radio www całkiem się zadomowiło, niestety, chyba że Cambridge Audio Azur 551 R, 651, 751, lub podstawowe modele typu yamaha rxv 379, Pioneer vsx424 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość amplitunerów ma radio FM

 

Jaka "większość"? Wszystkie mają. To jest standard. Prawie wszystkie mają również AM. Niektóre mają radio Internetowe, a bardzo nieliczne DAB+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba mając to internetowe to chyba innego już nie potrzeba, bo sa praktycznie wszystkie stacje ?

A jak to wygląda z jakością dzwieku w tych trzech różnych technologiach ?

Nienawidze słuchać radia wiec nie wiem jak to w praktyce wygląda w porównaniu :)

 

A Tuner FM jest w każdym bo to pewnie statystycznie najcześciej używana funkcja ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironizujesz, ale masz rację niechcący.

 

Dla wielu osób amplituner kina domowego to jedyny sprzęt audio jaki mają w domu (nie liczę telefonów, czy komputerów, tabletów - też można słuchać muzyki na nich)

 

Ale amplituner jako jedyny duży kloc z własnymi kolumnami bardzo często w 90% służy jako wzmacniacz stereo z radiem, a w zaledwie 10% do odtwarzania filmów z dźwiękiem wielokanałowym. I nacodzień gra np. RMF FM, a od święta film.

 

Takie podejście może szokować na forum tematycznym, ale jak mówią live is brutal.....

 

A jakość we wszystkich tych mediach w stosunku do CD choćby jest podła. Większość komercyjnych stacji FM jedzie z dysków komputerów mp3.

A jakość internetowych zabija wymuszona kompresja.....Ale to tylko moja ocena.

 

Szczęśliwego 2016 Koleżankom i Kolegom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do powyższych bardzo ciekawych wpisów @Krzaku666 i @Shreka777 pozwolę sobie nie do końca się zgodzić. Po kolei.

 

(1) W Internecie jest wszystko i nie wszystko. Jest całe mnóstwo stacji obecnych wyłącznie w sieci. Lecz są również takie, które swej Internetowej wersji nie mają. Dotyczy to zwłaszcza nadawców z zakresu AM.

 

(2) Jakość na FM mogłaby być lepsza, większość stacji komercyjnych (nad)używa kompresji MP3. Są (szlachetne) wyjątki, że wymienię np. PR3 i PR2.

 

(3) Jakość DAB+ jest bardzo dobra. Czynione zarzuty na temat bitrate należy oddalić jako bezzasadne. Owszem, PR3 na DAB+ ma 112 kbps, ale przecież jest to kompresja AAC+, przeto wspomniana przepustowość jest ekwiwalentem ponad 400 kbps przy MP3.

 

(4) Dodatkowo planowany jest na DAB+ kanał nadający muzykę wielokanałową 5.1 z pełną jakością CD. DAB+ ma taką techniczną możliwość.

 

(5) Jakość muzyki z radii Internetowych zazwyczaj pozostawia dużo do życzenia, tam faktycznie szaleją z kompresją MP3.

 

(6) Istnieją wprawdzie (USA, Japonia, Australia) stacje AM Stereo, jednak generalnie nie o jakość na AM chodzi. W ogóle przyjęło się (wzorem amerykańskim) utożsamiać AM z zakresem fal średnich. A przecież są to również fale długie i krótkie. Długie są w zaniku, coraz mniej tam nadawców, na przeważającej części powierzchni globu w ogóle ich nie ma. Za to krótkie są (mimo rozwoju Internetu) powszechnie używane, szczególnie do komunikacji na duże i bardzo duże odległości.

 

(7) Większość amplitunerów na zakres AM (rozumiany jako fale średnie). Do słuchania AM (szczególnie fal krótkich) tak naprawdę służą tzw. odbiorniki komunikacyjne, zwane World Radio, o bardzo dużej czułości i selektywności. Mam taki (Sony ICF-PRO70) i bardzo lubię czasem poświęcić czas na "nocne wędrówki w świecie eteru w bardzo dalekie strony". Jakość? Żadna. Szumy, trzaski, zakłócenia, zniekształcenia, pasmo akustyczne malutkie. Żaden problem, (jak wspominałem) nie o jakość tu chodzi.

 

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre radia internetowe mają dobrą jakość 320kbps.

Przeważnie sa one w osobnych zakładkach oznaczonych jako "lepsza jakość"

Pozostałe potrafią być wręcz szkodliwej jakosci.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu mojego poprzedniego wpisu. Ilość stacji AM Stereo:

- USA: 71

- Australia: 2

- Kanada: 2

- Francja: 1

- Włochy: 4

- Indonezja: 1

- Japonia: 4

- Brazylia: 1

 

To w skali świata jest wszystko.

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terra incognita dla mnie. Ja całe życie myślałem że AM to tylko mono.

 

Polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś z Dabem ? Ostatnio co raz modniejszy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja używam raz na jakiś czas. Wiem że akurat Onkyo chyba każde z tych nowszych ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe bardzo wsparcie jest dla "DAB+" , urzadzenia nie przesadzajac można policzyć na palcach jednej ręki...

 

Niestety jest to prawda. Poza tym jest uboga oferta : retransmisje kilku programów Polskiego Radia dostępnych w analogu plus kilka wyłącznie cyfrowych. Bawi się w to wyłącznie Polskie Radio, nadawcy prywatni ogłosili swój całkowity brak zainteresowania.

 

Wiele osób słucha radia głównie, jeśli nie wyłącznie, w samochodzie. Moim zdaniem warunkiem szerszego spopularyzowania DAB+ jest wypuszczenie na rynek radii samochodowych wyposażonych w tę technologię. Wtedy wydaje się, że zainteresują się emisją w tym systemie również stacje komercyjne.

 

Jako użytkownik i słuchacz DAB+ (patrz: mój profil, posiadany sprzęt) polecam i zachęcam. Do odbioru w warunkach domowych dobrze jest mieć antenę na dachu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Car Audio też słabo, ale już coś tam się pojawia , za 400pln już sie coś kupi :)

 

W samochodach większość ludzi ma wbudowane radio którego nie ruszą, im też bedzie Cieżko skorzystać z DABa ;)

 

Ale w domu to chyba nie ma problemu bo za 250zł, można kupić prosty Tunerek ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem to w rękach ale nie było zasięgu, wiec nie wiem jak to działa...

 

Lepiej jest w kategorii "małe radyjka do kuchni" ale tam trudno jakby docenić jakąś różnice, przynajmniej jakościowo :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.