Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizor ze Smart TV kupiony w Polsce a używany za granicą


morhol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie. Zamierzam kupić telewizor, ale w związku z tym że przebywam teraz za granicą nie wiem czy zrobić to tutaj, czy przywieźć tv z Polski. Problem jest tego typu że zdecydowana większość tv wyposażona jest teraz w Smart TV który niekoniecznie jest mi potrzebny, ale skoro już jest to czemu z niego nie korzystać. Czy jeśli kupię tv w Polsce i będę go używał za granicą to aplikacje takie jak ipla czy vod tvp będą działać? A może zrobić na odwrót, kupić tv za granicą tylko czy będzie można na nim zainstalować typowo polskie programy jak wyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie ma to znaczenia. Działą to przez internet. Jeśli kupisz telewizor za granicą który nie ma seryjnie zainstalowanych takich aplikacji to w przypadku Android TV (sony, philips) nie bedzie problemu ich doinstalowaniem w przypadku LG i Panasonica zobacz czy są w tym ich markecie do ewentualnej doinstalacji.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że te smart tv to raczej przerost formy nad treścią i najchętniej kupiłbym telewizor bez tego (a jednocześnie tańszy) bo w zasadzie nie jest mi to potrzebne ale chodzi o to że tv bez smart tv to raczej te "najuboższe" również jeśli chodzi o jakość obrazu.

 

Wyczytałem już że w tv samsunga da się przestawić region, ale ja właśnie byłem bardziej skłonny ku Panasonicowi ale tam chyba nie da się przestawić regionu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz żałuję bo oddzielny komp czy tablet przez hdmi i po nerwach

Ale kto Ci karze korzystać z wbudowanego smarta ????

Przez hdmi możesz podłączyć co chcesz....

Ja smart i 3D uważam za fajne funkcje - nie muszę z nich co dzień korzystać,ale się przydają. A np. z telegazety korzystałem z lat temu 20 - lol

 

Smart się przydaje, chociaż nie rozumiem zachwytów i ochów nad smartem na androidzie - jak znam życie producenci oleją swoje własne "smarty" bo przecież na androidzie jest uniwersalny. W efekcie my klienci dostaniemy masę guana, a producent zaoszczędzi kolejne dolary....

 

Wracając do pytania mam Toshibę z oprogramowaniem na zachód od odry i póki jej nie uświadomiłem iż jest w PL aktualizowała mi się anglojęzyczne - z innymi aplikacjami smart, potem już po polsku też z innymi.

Podobnie zachował mi się BR Sony po aktualizacji - fajne anglojęzyczne klimaty z 3D włącznie zastąpiły polskie mniej fajne...

Reasumując po IP telewizor wykrywa swoją lokalizację i ściąga lokalny soft...

LG od razu miałem w PL - a nie chciało mi się bawić w proxy żeby sprawdzić, jak mówię smart i 3D od czasu do czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym nawet skłonny dopłacić żeby nie mieć smarta, usb i żadnych takich, najlepiej taki goły monitor z głośnikami ;)

Bawiłem sie przez lata setkami telewizorów i smartów, korzystanie z tego za każdym razem było wielką nieprzyjemnością ;>

W głowie mi sie nie mieśći że można tego używać zamiast np. podłączonego komputera ;)

 

Ochów i achów nad "AndroidTV" teżnie moge pojać skoro od paru lat można kupić zewnętrzną "przystawke" która jest dużo lepsza :)

Aktualnie jak dla mnie nie ma fajnych telewizorów, nie chciał bym żadnego, wolę mój z 2008 :)

 

Efektem ubocznym a kto wie czy nie głownym celem tych wszystkich bajerów jest to że mogą was te telewizory obserwować i podsłuchiwać ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym nawet skłonny dopłacić żeby nie mieć smarta, usb i żadnych takich, najlepiej taki goły monitor z głośnikami ;)

To w czym problem masz ??? W każdym sklepie są monitory. Wiesz to jest marudzenie dla samego marudzenia... W cenie tv z najwyższej półki smart i nawet 3D to nie jest 3% ceny TV, marudzisz strasznie. Ja nie korzystam z telegazety np. ale skoro ona jest niech będzie, nie przeszkadza mi po prostu nie korzystam. Mam ją w każdym tv i pewnie to tez z 1% ceny końcowej.

 

Bawiłem sie przez lata setkami telewizorów i smartów, korzystanie z tego za każdym razem było wielką nieprzyjemnością ;>

Albo marudzisz, albo masochista, mi nie smakuje fasolka, spróbowałem parę razy w życiu pod różnymi postaciami i.... teraz jej po prostu nie jem...

 

W głowie mi sie nie mieśći że można tego używać zamiast np. podłączonego komputera ;)

Można, wiele rzeczy można, można na tablecie e-książkę czytać w domu zamiast na ekranie monitora, można na smartfonie np. audioksiążki słuchać. Po prostu trzeba mieć wyobraźnię i umieć korzystać ze świata i wszystkiego co on niesie.

 

Ochów i achów nad "AndroidTV" teżnie moge pojać skoro od paru lat można kupić zewnętrzną "przystawke" która jest dużo lepsza :)

Pierwsza część - zgoda, ale android na przystawce to lipa straszna, sorry Winnetou, ale tak jest, primo nie ma pakietów jakie daje dany producent, a wifi w tych przystawkach działa w promieniu..... centymetrów od routera - sorry pass. Miałem okazję przetestować parę - nigdy więcej....

 

I jeszcze raz powtórzę smart, 3D, gry i cokolwiek tam jeszcze jest w tv nie jest obowiązkowe w używaniu - to opcja, czasami dołączana na siłę. Ale tylko opcja...

 

Aktualnie jak dla mnie nie ma fajnych telewizorów, nie chciał bym żadnego, wolę mój z 2008 :)

 

I tu jest rozwiązanie zagadki frustracji Kolegi. Ma sprzęt z 2008 roku, stąd w jego postach sprzęt z 2008 się nie psuje, jest najlepszy i w ogóle kto nie kupił sprzętu w 2008 roku przegrał życie....

 

 

Cóż z sympatii nie będę drążył tematu, bo Koledzy ze sprzętem z 2007, albo 2009 się obrażą i zrobią Koledze Krzaku666 kocówę np.

Podobnie jeden z Kolegów - szczęśliwy posiadacz kolumn 5.0 Taga - bodajże 606 poleca je do każdego amplitunera od najtańszego do najwyższej półki... Niezależnie od niczego Taga jest the best i już, a jak jest jeszcze z 2008 to mamy duet dwóch smerfów nie do pobicia ;P

 

Serdeczności dla wszystkich i tych zakręconych na wesoło również...

 

Efektem ubocznym a kto wie czy nie głownym celem tych wszystkich bajerów jest to że mogą was te telewizory obserwować i podsłuchiwać ;

Tu mimo spiskowego wydźwięku zgadzam się z Kolegą.. Podobnie robi inna elektronika, a zapewne niedługo i lodówki dołączą do ciemnej strony mocy...Acz póki co numerem uno jest.... Windows 10 ;P

 

Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich

 

I szczęśliwego 2016 roku wszystkim :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja "frustracja" wynika z wieloletniego doświadczenia w branży, jako instalator :)

Troche się na tym sprzęcie znam, widze jak to wyglądało w praktyce na przestrzeni lat..

Mamy tu zupełnie inny punkt widzenia...

Nie pokonam racjonalnymi argumentami mocy wyobraźni , więc próbował nie będe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest takie amerykańskie przysłowie nieznane w Polsce, ale może warto je upowszechnić:

 

"Jeśli nie radzisz sobie z pracą i jest ona dla Ciebie frustrująca - zmień ją" Trzeba dążyć do tego żeby płacili nam za to co lubimy, a nie dorabiać się wrzodów...

 

Masz rację bez argumentów - a tych nie masz - nie pokonasz mnie, także nawet nie próbuj...

 

Ale i tak Cię lubię czytać (zazwyczaj mądrze piszesz) i dokuczać odrobinkę też ;) (ale z sympatii - nie złośliwości, nie chcę żebyś w kolejnego smerfa marudę się zmienił)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Ogr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mam Sony W829. Ktory na szczescie nie ma Androida, nowsze Sony z Androidem dzialaja ok dopiero po jakis 18 aktualizacjach, a i tak potrafia sie same wylaczyc. Ot, uroki Androida. :P Kiepski to system, ale to rozmowa na inna pore..

 

Co do samego uzywania w danym Panstwie, nie wiem jak w innym produktach, ale pewnie podobnie. Na poczatku calej procedury ustawiania i tak ustawiasz sobie jezyk i strefe w ktorej mieszkasz by TV mogl dostosowac Apk i kanaly. Oczywiscie zapomnij o typowo polskich Apk jesli chcesz go uzywac w innym Panstwie. Bedziesz miec informacje ze ten material jest niedostepny w danym Panstwie. Blokada regionalna jak powiedzieli koledzy wczesniej. Moze za wyjatkiem Ipli. ;)

 

Co do apk, ja glownie korzystam z APK BBC/Youtube. Plus oczywiscie PLEX ktory sluzy mi do obslugi DLNA - zapewniajace dostep online do biblioteki multimediow - w moim przypadku pomiedzy TV - Imac - Marantz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.