Jump to content
IGNORED

dlaczego gra mono?

dsm_213

Recommended Posts

Proszę o wskazówki dla początkującego. Otóż stałem się posiadaczem gramofonu Dynamic Speaker Pl 730. Z tego co się orientuję to chyba nasz krajowy produkt robiony na export. Podłaczyłem do swojego poczciwego NAD 3240PE no i niestety gra na jedna kolumnę. Gramofon ma wyjście DIN 5 więc kupiłem przejście DIN5 na cinch. Nie udało mi się kupić takiego przejścia na dwa cinche tylko na cztery. Czy tu leży problem?Zauważyłem też , że "czerwony cinch raz wysyła sygnał do lewej a raz do prawej kolumny. Gdzie tkwi problem?

Gramofon stał kilka lat nieużywany więc na razie faluje na obrotach , gra nierówno i cięzko mu wystartować. Czy to kwestia paska czy może czymś przesmarować?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

R.I.P Jeff

R.I.P H.R.Giger

Poza tym co napisal paul_67

stawiam tez na wkladke-do wymiany, skup sie tutaj w pierwszej linii i wypozycz od kogos lub wymien odrazu na nowa skoro to stary sprzet. Mowa o komplecie z igla.

Mnie sie udalo nawet niedawno kupic nowa wkladke mono, po reklamacji jest juz stereo.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Gramofon stał kilka lat nieużywany więc na razie faluje na obrotach , gra nierówno i cięzko mu wystartować. Czy to kwestia paska czy może czymś przesmarować?

W takim stanie nie używa się gramofonu. Należy najpierw go porządnie uruchomić, na płyty przyjdzie czas później.

1. Czyszczenie (nie tylko zewnętrzne- trzeba pozbyć się starego smaru z łożyska talerza, czasem ramienia, później doczyszczenie części metalowych, przebarwień, itp)

2. Smarowanie,ewent. wymiana paska i regulacja (instrukcje znajdziesz na forum, podobnie info czym smarować i jak regulować precyzyjne mechanizmy swojej karuzeli)

3. W Twoim przypadku warto sprawdzić i może wymienić okablowanie sygnałowe, koniecznie pozbądź się przejściówki, zakładając wtyki cinch bezpośrednio na kablu gramofonu.

4. Wymiana wkładki na coś grającego na poziomie (Wystarczy niedroga AudioTechnika i ma szansę zagrać)

5. Jeśli elektronika jest sprawna nie jest to konieczne, ale można ją trochę stuningować- też jest tu tego trochę)

Dzięki za podpowiedzi. Na razie puszczam go na sucho bez płyty. niech się trochę rozrusza. na początek chciałem w ogóle zobaczyć czy coś z tego wyjdzie. Fajnie że elektronicznie jest bez zarzutu. Jest bezszelestny , dobrze wygląda, i ramie jest sprawne. Czyli kolejne koszty przede mną. Ale pewnie będzie warto. Dzięki.

R.I.P Jeff

R.I.P H.R.Giger

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.