Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe kolumny na nowy rok, budżet ok. 6000


frobek

Rekomendowane odpowiedzi

Miotam się ostatnio bo choroba coraz bardziej, jak widzę, się rozwija :). Chcę nowe kolumny, mogą być używane :).

Sprzęt w większości DIY:

Daphile, DAC-X WM8742 + Fujiwara, preamp na PGA2320 FET bufor, UGODA, do płyt Nakamichi CDP-2E albo transport na Pioneerze DV-320 i DAC-X.

Obecne kolumny Magnat Vector 55 po modyfikcji a'la McGyver.

Co mi się nie podoba? Wygląd kolumn :), dźwięk jest ok. Basu jest ile trzeba i kiedy trzeba, wokale ładnie brzmią, wysokie nie kłuja w uszy. Scena jest dobra, a nawet bardzo dobra, nie graja kolumny tylko przestrzeń pomiędzy, a czasem i obok nich (pies na Amused to Death Watersa szczeka gdzieś z tyłu po prawej :)).

Najpierw myślałem o używanych Dali 850, ale że Mikołaj i Gwiazdka były w tym roku łaskawsze, budżet się powiększył do 6000. Więc pomyślałem o Grandach, a potem o nowych Ikonach 7.

Czego oczekuję od dźwięku:

1. Przestrzeń/scena to podstawa

2. Solidna podbudowa basowa, ale bez dudnienia jak ze studni

3. Nie kaleczące uszu wysokie tony

4. Ortwór Bass Reflex musi byc z przodu

5. Kolumny w kolorze drewna

 

Czy oprócz nowych Dali Ikon 7 są jakieś alternatywy? Ikony można aktualnie kupić za niecałe 6000 i wolałbym tego budżetu nie przekraczać. Opcja z używanymi równiez wchodzi w grę, ale te musiałbym znaleźć w miarę blisko domu (małopolska).

Gra to wszystko w salonie ok. 26 m2, połączonym z lewej z jadalnią ok. 10m2 i z przodu z korytarzykiem 3m2. Na podłodze w salonie i jadalni panele korkowe, brak innych elementów akustycznych.

Poniżej szkic pomieszczenia gdzie to gra:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza przestrzen i scene za te pieniadze znajdziesz w Tannoyach Precision.

Jesli znajdziesz 6.4 to bedzie bez otworu bass reflex - konstrukcja zamknieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja mam budżetu 6000 na parę kolumn, a te Tannoye kosztują tyle za sztukę :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja mam budżetu 6000 na parę kolumn, a te Tannoye kosztują tyle za sztukę :(

W UK sa za £1000 - jak masz znajomych (a kto ich nie ma w UK? :) to sie dagadaj. z przesylka wyjda Cie ok 6500zl za nowe kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu ( brak symetrii z okolicy kolumn oraz mocne zbliżenie kolumn do ściany tylnej oraz bocznej ) nie uzyskasz nawet przyzwoitej sceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko szkic, kolumny stoja i stać będą ok. 75 cm od ściany i ok. 3,5 m od słuchacza. Już pisałem że w tej chwili wg. mnie scena jest dobra, uzyskany efekt znikania kolumn.

 

W UK sa za £1000

 

Masz rację :), znalzłem takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wieczorem pogadam ze szwagrem jak mogłaby wyglądać dostawa tego do mnie. Poczekam tez na więcej propozycji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie miałbyś kogoś zaufanego do transportu to najbezpieczniej byłoby skorzystać z transportu za pomocą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (to takie transportowe allegro). Jeżeli przesyłka waży do 31,5kg to taniej byłoby zamówić kuriera za pomocą zwykłej firmy kurierskiej (np. z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ale bezpieczeństwo przesyłki będzie mniejsze niż przez clicktrans.pl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Tannoyów chwilowo rozwiązany bo wszystkie sa sprzedane, strona tylko nie odświeżona :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Tannoyów chwilowo rozwiązany bo wszystkie sa sprzedane, strona tylko nie odświeżona :(

Tu wciaz dobra cena: £1200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 683 S2 proponuje sam posiadam w tej cenie super tylko w miare mocny piecyk bas reflex z przodu masz tu test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągałem Tannoye z tego sklepu z linku do Polski. Kurier z clicktrans, taki bez negatywnych komentarzy, bo niektórzy to widać tam oszuści i przekręty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Tannoyów chwilowo rozwiązany bo wszystkie sa sprzedane

 

Ale za to przemiła obsługa tego sklepu przysłała mi ofertę na model 6.2 LE za 900 funtów, tylko że te maja BR z tyłu :(

 

Przy okazji może mi ktos wyjaśnić dlaczego w Polsce te kolumny kosztują 2x więcej???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to przemiła obsługa tego sklepu przysłała mi ofertę na model 6.2 LE za 900 funtów, tylko że te maja BR z tyłu :(

 

Przy okazji może mi ktos wyjaśnić dlaczego w Polsce te kolumny kosztują 2x więcej???

Wez sobie posluchaj 6.2 gdzies w sklepie - ocen czy ten bass reflex z tylu bardzo Ci przeszkadza - jesli te 75 cm to jest od sciany tylnej to nie powinienes miec zadnego problemu z basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym przysunąć kolumny do ściany :), dlatego chciałbym BR z przodu. Nic jednak straconego bo 6.4 można wciąż kupić za 1200 funtów, nieco ponad budżet ale pewnie je rozważyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Haripa amstaf minii , używki koło 3,5 , nówki 5 + koło 0,5 na wymianę elementów zwrotnicy na mundorfy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz o JAMO Concert 11 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym przysunąć kolumny do ściany :), dlatego chciałbym BR z przodu. Nic jednak straconego bo 6.4 można wciąż kupić za 1200 funtów, nieco ponad budżet ale pewnie je rozważyć.

 

 

To że kolumny mają bass reflex z przodu, nie oznacza, że przysuwając je do ściany nic złego się nie dzieje. Przy ścianie grają tylko kolumny specjalnie do takiego ustawienia skonstruowane. Reszta to raczej musi być odstawiona na minimum 0,5 m, choć u mnie to i tak wciąż mało. Ja bym się na Twoim miejscu tak umiejscowieniem portu bass reflex nie sugerował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie 0,5m od ściany mnie zadowoli. Nie znam się za bardzo na kolumnach i akustyce, ale jeżeli taka odległość nie przeszkadza, to punt z BR z przodu jest nieważny.

Tak patrząc cena/jakość to te Tannoye wypadają chyba najlepej, nie wiem tylko które lepsze 6.2 LE czy droższe o 2000 6.4? Czy warto tyle dopłacić do 6.4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, 6.2 LE są podrasowane więc od 6.2 lepsza. Natomiast nie wiem, jaka jest różnica między 6.2 ,a 6.4. Jeśli chodzi o ilość basu, to wziąłbym 6.2 LE. Sam mam 6.2 i jak będę je zmieniał, to na podstawkowe. Słuchałem właśnie małych kolumn w dużych pomieszczeniach, np. 50m2 i wysokich na 3,6 metra i basu nie brakowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w tym zestawieniu wyglądają KEF Q900?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi tak:

Tannoy Precision 6.2 LE w cenie 899 funtów + przesyłka (pewnie w okolicy 500PLN albo darmo :)) w najgorszym wypadku 5700 PLN

Tannoy Precision 6.4 za 7500 PLN

KEF Q900 za 4500 PLN

Wszystko z UK.

Mam jeszcze propozycję używanych Amphion Xenon za 6000 PLN, tyle że dość daleko.

 

Pomoże ktoś wybrać? A może dorzucić coś jeszcze do tego koszyka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z nowych na razie zostają Tannoye 6.2 LE bo raczej nie warto dopłacić te prawie 2000PLN do 6.4 i do rozważenia Polk Audio RTi A7 za ok. 5000 PLN. Szkoda, że tak mało propozycji padło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zerkales tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z nowych na razie zostają Tannoye 6.2 LE bo raczej nie warto dopłacić te prawie 2000PLN do 6.4 i do rozważenia Polk Audio RTi A7 za ok. 5000 PLN. Szkoda, że tak mało propozycji padło.

 

No bo jak nowe kolumny mają być do kwoty 6tys to Precision 6.2. Z UK są opcja ciężka do przebicia. Jakbyś miał budżet 10 tys to zaproponował bym diapason neos do odsłuchu w swoim pomieszczeniu i porównaniu z tannoy lub KEF serii R. Podałeś budżet taki a nie inny i jest okazja na te tannoye dlatego tyle padło propozycji. Poza tym w Twoim interesie nie jest otrzymać jak najwięcej propozycji a raczej takie wyszukane w danym budżecie.

 

U mnie w 20m2 Precision 6.2 ma basu dużo i tak jak pisałem jest go tyle , że przy kolejnej wymianie kupie podstawkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.