Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor do Bluray


bronstein

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jakie wymagania musi spełniać monitor komputerowy, by można było na nim oglądać film z płyty Bluray ?

 

Pytam, bo posiadam ampli z dwoma wyjściami HDMI, pod jedno mam podpięty projektor, a pod drugie chciałem podpiąć jak najtańszy monitor do okazjonalnego podglądu materiału video, bez potrzeby załączania projektora.

 

Kupiłem już nawet jeden monitor (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), w specyfikacji ma że obsługuje HDCP (myślałem że to wystarczy), ale dupa. Materiały z odtwarzacza DVD i tunera satelitarnego są wyświetlane bez problemu, ale z Bluray już niestety występują kłopoty, tzn. samo menu jest wyświetlane poprawnie, ale po rozpoczęciu odtwarzania płyty widzę tylko czarny ekran i komunikat typu "out of sync". Wspomniany monitor nie ma co prawda złącza HDMI, ale używam przelotki DVI-HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy żeby miał wejście HDMI.

 

czy to oznacza, że bezpośrednie wejście HDMI jakoś się różni od połączenia DVI + przejściówka na HDMI ?

 

czy można wyczytać taką różnicę w specyfikacji monitora ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVI to standard który był przed HDMI, może nie obsługiwać niektórych dodatków które pojawiły się dużo później w kolejnych podwersjach tego standardu :> Możliwe że wyłączenie niektórych opcji obrazu mogło by pomóc :>

 

Problem może być też w tym że ta przejściówka jest "marna" i mocno ogranicza przepustowość kabla i jeżeli włączasz obraz z BD a to jest duża ilość danych to wtedy sobie nie radzi, natomiast przy sygnale SD albo statycznym obrazie jeszcze daje rade bo to kilka razy mniej danych do przesłania :) Przełącz tryb obrazu w Blu rayu na 720p i i zobacz co wtedy sie dzieje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się swego czasu BR Sony z monitorem PC. Kablem DVI-HDMI. Wąskim gardłem wtedy był monitor - nie pracował w full HD, musiałem kombinować z zmniejszaniem rozdzielczości.

 

Chcesz mieć święty spokój kup np. telewizor full HD 22 cale (mam taki LG, kupiony po meczeniu się właśnie z monitorem od PC i to takim bez głośników)

Odpada Ci wszelakie kombinowanie, a jak coś masz tv w bonusie. (monitor z wbudowanymi głośnikami nie jest aż tak bardzo tańszy, a jak masz bez głośników to masz kolejne kabelki i kolejnego graty na biurku)

 

i tak jak pisze Krzaku666 przy monitorze zawsze możesz wleźć na minę, telewizorek 22 - omija wszelkie pułapki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on w sumie troche działa :)

 

Ja bym kupił jakiś najtańszy 50cali, taki drugi duży ekran sie bardzo przydaje,

Taki 22 to może być jako trzeci do kompa . Trzy ekrany to jest uważam optimum ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.