Jump to content
IGNORED

Monitor do Bluray

bronstein

Recommended Posts

Cześć,

jakie wymagania musi spełniać monitor komputerowy, by można było na nim oglądać film z płyty Bluray ?

Pytam, bo posiadam ampli z dwoma wyjściami HDMI, pod jedno mam podpięty projektor, a pod drugie chciałem podpiąć jak najtańszy monitor do okazjonalnego podglądu materiału video, bez potrzeby załączania projektora.

Kupiłem już nawet jeden monitor (

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), w specyfikacji ma że obsługuje HDCP (myślałem że to wystarczy), ale dupa. Materiały z odtwarzacza DVD i tunera satelitarnego są wyświetlane bez problemu, ale z Bluray już niestety występują kłopoty, tzn. samo menu jest wyświetlane poprawnie, ale po rozpoczęciu odtwarzania płyty widzę tylko czarny ekran i komunikat typu "out of sync". Wspomniany monitor nie ma co prawda złącza HDMI, ale używam przelotki DVI-HDMI.

DVI to standard który był przed HDMI, może nie obsługiwać niektórych dodatków które pojawiły się dużo później w kolejnych podwersjach tego standardu :> Możliwe że wyłączenie niektórych opcji obrazu mogło by pomóc :>

Problem może być też w tym że ta przejściówka jest "marna" i mocno ogranicza przepustowość kabla i jeżeli włączasz obraz z BD a to jest duża ilość danych to wtedy sobie nie radzi, natomiast przy sygnale SD albo statycznym obrazie jeszcze daje rade bo to kilka razy mniej danych do przesłania :) Przełącz tryb obrazu w Blu rayu na 720p i i zobacz co wtedy sie dzieje...

Bawiłem się swego czasu BR Sony z monitorem PC. Kablem DVI-HDMI. Wąskim gardłem wtedy był monitor - nie pracował w full HD, musiałem kombinować z zmniejszaniem rozdzielczości.

Chcesz mieć święty spokój kup np. telewizor full HD 22 cale (mam taki LG, kupiony po meczeniu się właśnie z monitorem od PC i to takim bez głośników)

Odpada Ci wszelakie kombinowanie, a jak coś masz tv w bonusie. (monitor z wbudowanymi głośnikami nie jest aż tak bardzo tańszy, a jak masz bez głośników to masz kolejne kabelki i kolejnego graty na biurku)

i tak jak pisze Krzaku666 przy monitorze zawsze możesz wleźć na minę, telewizorek 22 - omija wszelkie pułapki

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.