Jump to content
IGNORED

Wybór projektora Epson tw3200 vs Mitsubishi hc4000 vs optoma HD141x


Excalibue

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do wymiany projektora.

Od długiego czasu korzystałem z Sanyo PLV Z5, chciałbym przesiąść się teraz na coś lepszego.

Nigdy nie miałem doczynienia z projektorami w tech dlp, zastanawiałem się nad jakąś używką mitsubishi HC4000/3800, a z lcd Epson tw3200/3500 ewentualnie sanyo plv 2000/3000..

Zastawia mnie który z w/w projektorów miałby lepszą czerń i głębie obrazu bo głównie o to się rozchodzi.

Słyszałem, że obecnie granice między dlp a lcd w kwestii czerni się zatarły.

Jest jeszcze jedna opcja z nową optomą HD141x, jednak nie wiem jak ma się ona do w/w projektorów.

Priorytem jest dla mnie poprawa czerni w scenach mieszanych.

 

Dodam, że mam przygotowany pokój pod projekcje, ciemne ściany/meble.

Ekran ramowy szary 0.8 gain.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ja polecę to co mam, czyli Epsona 3200. Oprócz fajnego obrazu jego zaletami są: lens shift i duży zakres regulacji zoomu. To twój kolejny projektor, więc bardzo prawdopodobne, że przy zakupie Epsona z uwagi na wyżej wymienione zalety nie będziesz miał kłopotów z ponowną instalacją projektora.

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson Stereo: gramofon Technics, wzmacniacz Yamaha, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser i Audio-Technica

Link to comment
Share on other sites

Ja zamiast wymienionych używek (po taniości) spojrzałbym w stronę nieużywanego Benq'a 1070 lub 1070+. Szczególnie, że ekran jest szary a owe bieńki mają nieco lumenów.

Oczywiście są dwa kruczki, które należy wyeliminować organoleptycznie - wymieniony już efekt tęczy oraz głośność; Sanyo Z5 to jeden z cichszych projektorów, w przeciwieństwie do Benq'ów.

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Link to comment
Share on other sites

HC4000 nie ma żadnej tęczy... Świetny projektor.

Po prostu ty jej nie widzisz a wierz mi że znajdą się tacy co zobaczą...np.ja u znajomego widziałem jakiś wysoki model zdaje się hc 7800 i tęcze także....

 

Każdy ma inne oko... ja znowu nie widziałem migania plazm a mój znajomy tak...

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz mi wierzyć. .. technologia dlp ma własnie taką przypadłość jak wspomniana tęcza... i powinieneś się cieszyç że nie dotyczy to Twoich oczu....A co do innych osób to większość widząca sporadycznie (gościnnie) projekcje lub mająca tylko z dlp doczynienia myśli że tak musi być i nie zwraca uwagi na to... natomiast osoby mające często przyjemność z projekcją różnych technologii od razu widzą tęcze jeśli są na nią "uczuleni"...a dlatego że wiedzą jak może wyglądać obraz bez niej......:)

 

A z tego co wiem to zależy dużo od szybkości kół barwnych i czym szybsze tym mniej osób doświadcza tego zjawiska... ale pewny nie jestem....

Link to comment
Share on other sites

Nikt nigdy u mnie nie widział tęczy a mam HC4000 kilka lat i wiele osób oglądało. Ma też b. niski lag time (istotne do grania na konsolach). Tak więc nie wierzę, zresztą teraz na nim oglądam właśnie

Nie musisz mi wierzyć. ..

To nie jest kwestia wiary :) - widać americano należy do grupy osób które uważają że to co maja ONI jest the best, poprostu ich sprzęt jest najlepszy i bez wad, oczywiście po zmianie sprzętu na inny ich oceny i kryteria się zmieniają :) - nie przetłumaczysz.....:)

 

ps. czasami takie podejście życiowe wynika z pragmatyzmu - poprostu od czasu do czasu trzeba sprzedać swój stary sprzet aby kupić nowszy a wiadomo - reklama jest dzwignią .....:):):) Co do Mitsu - tak to świetny proj był jak był w miare nowy - obecnie po takich przebiegach ryzyko OGROMNE!

Link to comment
Share on other sites

To nie jest kwestia wiary :) - widać americano należy do grupy osób które uważają że to co maja ONI jest the best, poprostu ich sprzęt jest najlepszy i bez wad, oczywiście po zmianie sprzętu na inny ich oceny i kryteria się zmieniają :) - nie przetłumaczysz.....:)

Nic podobnego nie twierdzę. Stwierdziłem tylko, że H4000 nie ma problemu tęczy, nie ma śladu tęczy nawet na czarno białych filmach. A widziałem wysoki model infocusa który miał problem tęczy a teoretycznie nie powinien. Akurat w kwestii pj nie sądzę, że mam the best pj in the world... HC4000 porównywałem np. z panasem PT-AT5000 i panas był lepszy. Ale mitsu daje radę, ma naturalny kontrast nie wymuszony dynamiczną przesłoną. Jest cichy 25dB, koszt utrzymania bardzo niski, miesiąc temu pierwszy raz wymieniłem w nim lampę (380 zł z wymianą).

Link to comment
Share on other sites

Budżet na projektor ok 2000zł.

Ogólnie na K.D przeznaczyłem 6k zł, jednak większość środków poszła w przystosowanie pomieszczenia i tyle zostało mi na sam projektor.

Pomijając już efekt tęczy, bardziej martwią mnie chipy dmd w nich montowane.

Nie wiem jak z tymi "lepszymi" markami jak mitsubishi ale w optomach/benq/acerach problem był ostatnimi laty nagminny z tego co udało mi się zaobserwować ( chodzi mi o białe kropki ).

Sam od początku przygody z projektorami lecę na używkach, jednak są to projektory LCD i jak na razie ( odpukać ) nic się nie dzieje, nie licząc dust blow na panelach które z łatwością wyczyściłem poprzez otwory do czyszczenia paneli w sanyo.

Kusi mnie przejście na DLP przy rzekomej poprawie obrazu wględem podobnie wypadających cenowo LCD, jednak wtedy możliwości instalacyjne są dużo mniejsze, choćby po to by pokombinować w przyszłości z ekranami różnoformatowymi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ostatecznie zastanawiam sie nad optoma HD 141x a benq W1070.

Czy ktoś porównywał oba projektory czy obraz po skalibrowaniu byłby podobny w obu ?

Zmienił sie ekran z jakim nowy projektor bedzie wspołpracował.

Ramowy z plyty pcv o proporcjach cinemascope 2:4:1, podstawa ok 260cm.

Kolor szary.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.