Skocz do zawartości
IGNORED

Stało się, moje pierwsze stereo!


gkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ja również posiadam szary zestaw c521bee + c320bee już od prawie roku z tym że napędzam tym B&W 602 s3

Jestem na tym forum od niedawna i już mi się udzieliło gdyż wymieniłem wzmacniacze operacyjne w cd-ku na OPA2604. Jedyne co mogę dodać to to że nie spodziewałem się aż takiej poprawy :))) Polecam!

 

Pozdrawiam, Rafał Lipski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za ciepłe powitanie. Cały czas łudzę się nadzieją, że może nie będzie tak źle. Żona (może kiedyś jakąś będę miał) zostanie, dzieci nie porzucą ojca audiofila, może nawet nie będzie trzeba sprzedawać samochodu żeby kupić jakiś nowy klocek z wyższej półki. ;) Na razie nie wdaje się w głębsze rozmyślania na ten temat, delektuje się dźwiękami emitowanymi przez moje nowe cacko.

Jutro jadę dobrać jakieś kabelki, napewno przyjże się dokładniej DNM Reson. Co z tego wyjdzie, zobaczymy. Co do interkonekta, to na razie mój budżet musi odetchnąć. Dostało mu się troche ostatnimi czasy. :)

Tymczasem jeszcze raz dziękuję za wszystkie dobre słowa i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Rafał Lipski:

 

Witam. Czy mogę prosić o 2 słowa więcej nt. modyfikacji odtwarzacza, tj. gdzie była robiona, jaki koszt, jaka poprawa jest odczuwalna?

 

Pytam, gdyż sam się zastanawiam...

 

Pozdrawiam,

@lex76

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do aleks76

 

Wymieniałem sam, koszt zakupu scalaków w TME plus przesyłka 54zł.

 

Teraz odsłuch: nie myślałem że aż tak się zmieni!!! Przede wszystkim więcej detali, instrumenty są o wiele wyraźniej zarysowane w przestrzeni i poprawiła się głębia sceny przedtem słabo odczuwalna. No i przy moich kolumnach trochę słuchanie na dłuższą metę przesało męczyć. A i bas mam teraz dziwne wrażenie że schodzi ciut niżej :) Ogólnie polecam, będziesz mile zaskoczony!

 

Pozdrawiam, Rafał Lipski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do alex76

 

Ale uważaj!!! Dłubanie jest bardzo niebezpieczne i wciągające :-))) Jestem na tym forum od niedawna i wymieniłem wzmacniacze w cd-ku, a już noszę się z zamiarem modyfikacji 602s3 takiej jaką zrobił fadeover za ok. 1tyś. zł.

 

Pozdrawiam, Rafał Lipski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś posłuchać okablowania XLO Pro 125 + Cardas Crosslink (głośnikowy). Możesz to zrobić, np. w AudioForte na Rejtana. Jest ono, co prawda nieco droższe niż komplet DNM Reson, ale ja akurat uznałem je za warte tych pieniędzy. Czy Ty podzielisz moją opinię - to już całkiem inna sprawa. Ale dla świętego spokoju, posłuchać chyba warto...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję. Ja swój zestaw dostanę w środę. Starczyło mi forsy tylko na NADa320bee i gale 3030, a współgrać toto bedzie ze starawym, ale jarym Technicsem slpg 490. Słyszałem i umarłem ;) Najlepsze jest to, że zacząłem od pomysłu kupna KD, bo przecież dobre i tanie. No i dzisiaj, po wczorajszym odsłuchu NADa trrafiłem do sklepu, w którym amplituner KD Denona (jaki, nie pamiętam) grał sobie z Wharfedale'ami Cristal 40. Pusto, płasko i bieda. A znacznie drożej. Przekonywaliście mni, że KD to nie to, a uwierzyłem dopiero jak odsłuchałem. Przecież to nawet więcej niż różnica. to przepaść!!. A mnie się wydawało, że różnice w dźwięku wychwycą tylko audiofile ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo!

Jak to jest, że się kupuje pierwszy w życiu zestaw budżetowy NAD C320 BEE (cena 1505 PLN) i NAD C521 BEE (cena 1405 PLN) i już zostaje się audiofilem? Rozumiem euforyczny stan młodego człowieka ale dystans do całej sprawy chyba należy zachować :))) nadmieniam, że wcale nie jestem złośliwy :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caller... sugerujesz jakąś uroczystość inicjacji... Małe biczowanko interkonektami? Zanurzanie w ferrofluidzie? Przypalanie lampami mocy? ... Tiaaa... to mogłoby mieć pewien smaczek...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste - juz sam fakt, ze czlowiek zaczol rozgladac sie za czyms innym niz reklamowany na bilboardzie zestaw KD z marketu, swiadczy o tym, ze ma odmienne podejscie do dzwieku niz przecietny zjadacz chleba.

W takim kontekscie mozna juz mowic o poczatkach audiofilizmu. Teraz wszytsko zalezy od tego, czy badany osobnik poprzestanie na tym etapie, nazwijmy go audioentuzjazmu, czy tez pojdzie dalej i zostanie prawdziwym audioholikiem.

Caller sugeruje natomiast, ze audiofil to ktos kto kupil drogie klocki, a czy slyszy roznice to juz mniej wazne. Pragne zatem wyprowadzic kolege z bledu - otoz ktos taki nazywa sie snob, a nie audiofil, wiec nie mylmy pojęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonarek ma racje jak nie słyszy to po co mu takie klocki

no są bardzo potrzebne bo to fajny szpan mieć coś kto tego w okolicy nikt nie ma

ale to osoby które nawet niewiedzą że są audiofile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie ciesze ze gkk zrobil cos co czesto w innych przypadkach jest kilka razy bardziej kosztowne np zaczyna sie od karuzeli, potem kino domowe i wreszcie ukochane stereo) A tu prosze bardzo spokojny swiadomy wybor czego co odpowiada i ladnie gra. Dlatego smialo mozna napisac ze gkk jest prawdziwym audiofilem..a ze na poczatku drogi to juz inna bajka ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Caller - umiejetnosc czytania ze zrozumieniem jest niezwykle przydatna w trakcie korzystania z kazdego forum w internecie, nie tylko tego naszego o audio. Natomiat zwyczajem naszego forum jest to, ze nowy uczestnik pisze pare slów o sobie w odpowieniej rubryce. To naogół znacznie ulatwia funkcjonowanie tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE, nie przesadzałbym z nazywaniem jego czy siebie audiofilem. To raczej wstęp. Ale kiedy idziesz do sklepu, słuchasz czegoś, co masz na półce 10 lat i odkrywasz, że to zupełnie inna płyta to mięknie ci rura ;) Wielu z was wie, jak to się zaczyna. A co do budżetowego zestawu - usłyszałem gdzieś świetne stwierdzenie, że audiofilizm nie polega na wywalaniu mnóstwa pieniędzy na sprzęt, tylko na znalezieniu najlepszego. To może być co prawda czasem jednoznaczne ;) Niemniej sa przypadki, w których droższe nie znaczy lepsze, prawda? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może też się wypowiem,choc zaznacze ze’ kable nie grają’

Połączenie nad-ów kabelkami reasona daje faktycznie bardzo dobre efekty i kto wie czy nie najlepsze w tej cenie(pisze te słowa osoba która miała te kable rok –no może niecały)nie będę mówił tu o poszczególnych aspektach dzwieku,bo w tym zestawieniu z tymi kablami słuchanie muzyki naprawde sprawia przyjemność-nie ma gadania

,ale można lepiej ....

I zaznacze w tym wypadku że lepiej nie znaczy drożej,żeby wszystko było jasne.

Jakiś czas temu dane mi było usłyszeć najtańsze kabelki xlo er14 ,musze powiedzieć ze zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony,zbiegło się to z kilkoma opiniami forumowiczów i co ciekawe moje odczucia były bardzo podobne.Słuchałem tego kable w różnych konfiguracjach z tannoyem ,kef –em,esą,hgp. ale co tam salon ,twoje własne pomieszczenie odsłuchowe prawde ci powie, po zamianie reasona na xlo dopiero zaczeła się jazda :) skrótowo wrazenia po wpięciu jeszcze nie docelowe ;stereofonia o jakiej mogłem śnić .rozseparowanie poszczególnych instrumentów teraz dopiero można zobaczyć co gdzie stoi,wybrzmiewanie blach to po prostu inna bajka .Zważywszy ze po negocjacjach można ten kabelek dostać za 35zł to uwazam ze jest to hit,a przecież reason nie jest zły.

Co prawda paradigmów nie słyszałem ale z obiegowych opini(bas rewelacja a góra średnia),można wnioskować ze połączenie z xlo to będzie to,a o bi –wire to ci nawet nie wspomnę :)

Co do konektów to z xlo grało super od 125 -ale te ceny,dlatego cokolwiek wymyślisz polecam ci diy z głośnikowego reasona –możesz się zdziwić.

 

Howgh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to wasciwie audiofil?

Pytanie nie bez sensu.

Bo audiofilem moze byc chyba tez czlowiek ktory ma w domkuu to na co go stac a interesuje sie calym tzw. "audiofilskim" swiatem.

Czy zgodzicie sie ze na AUDIOSHOW przychodza w 90% audiofile (z zamilowania lub posiadania).

 

A czy ktos kto ma w domu zestaw unitry bo na nic innego go nie stac a interesuje sie swiatem dzwieku i muzyki i calego tego grajacego szpeju moze byc tez audiofilem!?

A moze nie ma po co z nim rozmawiac bo nie ma w domu sprzetu za ............zl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kolego gonarek

panie profesorze zadanie odrobione, rubryka "o mnie" uzupełniona.

Tak się składa, że ja nie potrzebuję czytać Twojego wpisu, aby mi się łatwiej funkcjonowało na tym forum :)))

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to sie chwali, z tym zastrzezeniem, ze ma to ulatwic funkcjonowanie TOBIE, a nie innym. Jak widac kwestie czytania ze zrozumieniem mamy nadal otwartą ;>.

 

ps.

forumowym profesorkiem jest kol. Brencik, a nie ja ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.