Skocz do zawartości
IGNORED

22. Top Wszech Czasów


monolithhh

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham Trójki codziennie w pracy i powiem Wam, że już mi się rzygać chce. Wiem, że inne stacje typu Radio Zet, czy RMF FM są jeszcze gorsze.

 

 

Trójka jest rzadko kiedy słuchalna a inne wymienione to gówno, wiadomo...

Ja każdemu polecam Polskie Radio 2 i to o każdej porze dnia i nocy, o ile masz ochotę na klasykę, jazz i elektronikę przez większość czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak by wyglądał taki alternatywny Top Wszechczasów ułożony przez czytelników forum audiostereo.pl, myślę, że dużo bardziej wyrobionych muzycznie niż statystyczny słuchacz Trójki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
(...)

Kuriozum największy - Genesis - Mama... i to chyba najwyżej sklasyfikowany utwór tego zespołu (bodajże na 47 miejscu), to skąd młodzi ludzie mają wiedzieć, że są takie arcydzieła jak: Firth of Fifth, The Battle of Epping Forest, The Cinema Show, In the Cage, The Colony of Slippermen, Supper's Ready...i wiele innych? Zamiast tego mamy na 4 miejscu długą suitę Archive, która odpowiednio często była lansowana, to ją wszyscy polubili i zagłosowali, bo nie poznali innych, lepszych. Przykładów można by mnożyć(...)

 

Właśnie najgorszy jest ten wybór - nie za bardzo jest wybrać co innego i potem lista wygląda jak wygląda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szkoda, że na czołowych miejscach w pierwszej 10 nie ma wszystkich odsłon Dzwonów rurowych.

Jestem zawiedziony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Trójki codziennie w pracy i powiem Wam, że już mi się rzygać chce. Wiem, że inne stacje typu Radio Zet, czy RMF FM są jeszcze gorsze.

Nie tylko ta nawałnica inwazyjnych reklam co parę minut mnie wkurza, ale przewidywalny repertuar.

Jak Pan Marek Niedźwiedzki prowadzi, to obowiązkowo musi być coś w stylu Toto, Ten CC, Fleetwood Mac (ale ten z panienkami), Eagles, Elton John, czy oczywiście najbardziej ulubiony Lionel Ritchie i słynne Hello. ;-)

 

 

ciekawie to opisal Muniek w Dziecach Rewolucji.

Niedzwiecki nigdy nie puszczal t.love, az nagle...gdyz jego firma wspolfinansowala nagranie plyty, i nagle Muniek sie dowiaduje, ze ma 1 na liscie przebojow 3. :)

szowbizne$$$$

 

ps. przerzuc sie na 2.

brak reklam, wiecej wiadomosci kulturalnych niz z wiejskiej, wiecej kultury, ciekawe reportaze, troche jazzu, troche klasyki, troche folku. jest dobrze.

ps.a pamietacie audycje mikrokosmos? leci to jeszcze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku to samo.

Ciekawszy już będzie nagrany Top i puszczane kawałki na chybił trafił.

Za rok już nie słucham. Mam nagrany w tamtym roku i mogę sobie puścić kiedy mam ochotę, a nie po sylwku się zrywać.

Podejrzewam że i wierni fani trójki mają już dość tej noworocznej audycji.

Dobra jest dla początkujących słuchaczy jak moja córka, która żegna się z hiphopem i zaczyna słuchać Maanam, Perfekt i Doors i itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

23. Top Wszech Czasów - słucha ktoś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

wyszla troszke lipa

powinnismy zalozyc nowy temat

a tak to....echh 2016 :-(

mimo wszystko kilka zmian jest (i to jest ok)

Pozdrawiam

 

no. 1- DIRE STRAITS

BROTHERS IN ARMS=porawnosc polityczna,a moze sie myle?

ups a jednak 6 w duzym nie wygram ! - i tak jest ok ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to QUEEN BOHEMIAN RHAPSODY No 1!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest jednak coś magicznego w radiu.

A no jest. Odradzam wlaczanie stacji "Radio90" - jak sie wlaczy to nie da sie juz wylaczyc, a to tylko hity dance z czasow mojej 18-tki.

 

Ps. Od kilku godzin nie mige przestac nucuc "Faja-samo-plaja, o-o-o-o!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchacze trójki nie znajà innej muzyki niż ta, która była lansowana przez trójkę. Takie mam wnioski po wynikach topu. I nic się nie zmienia od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchacze trójki nie znajà innej muzyki niż ta, która była lansowana przez trójkę. Takie mam wnioski po wynikach topu. I nic się nie zmienia od lat.

 

Dalej niewiele rozumiesz. Na każdy kolejny "Top" można oddawać głosy w listy ...ustawionej na stronie właśnie Trójki.

Ciekawe skąd Ty możesz wiedzieć jaką muzykę znają i słuchają słuchacze Trójki???

Skąd te definitywne sądy? Po co one tu występują?

Nie podoba się Top Trójki? Prosta rada - nie słuchać, nie pisać też w obmierzłych wątkach na forum, które tej sprawy dotyczą - może wtedy będziesz mniej sfrustrowany?

 

P.S. - Wqu****jące jest też przekonanie co poniektórych "nuworyszy-w-muzyce", którym się wydaje, że Trójka za pomocą (szczególnie P. Kaczkowskiego i innych) zdławiła poznawanie innej (lepszej jakoby) muzyki a ograniczyła się tylko do nieśmiertelnych wielkich typu Led Zeppelin, Pink Floyd, Genesis, Yes...

Nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć owi ignoranci, że:

Redaktorzy muzyczni tamtej Trójki prezentowali muzykę z WŁASNYCH za WŁASNE, PRYWATNE pieniądze kupionych na zachodzie płyt.

A co oni mieli kupować, poznawać i prezentować jak nie to czym cały świat wtedy się zachłystywał i żył?

Wystarczy popatrzyć co wtedy było na czołowych miejscach list najlepiej sprzedawanych albumów na świecie.

 

Były tam jakieś nie znane a poznane i u nas i o dziwo na tzw. zachodzie dopiero w latach 90. (dzięki m.in. wznowieniom Repertoire itp.) płyty???

Nie, nie było. Były za to i to przez wiele tygodni, każda nowa płyta King Crimson, Genesis, Pink Floyd, Yes, Deep Purple.

Tak ludzie za żelazną kurtyną "głosowali' swoimi portfelami.

Ci redaktorzy zamiast kupować to co cały świat robił, mieli nagle 'dopieszczać' obecnych krytykantów i frustratów i kupować (za własne środki - wtedy dewizy) niszowe wydawnictwa, ryzykować ale prezentować co innego?

 

Poznaliśmy (ja w każdym razie tak) po czasie już sporo z tej, "nieznanej a niesłusznie na nieprzedstawionej w radiu przez złych i nie douczonych w latach 60/70 redaktorów" - w mojej ocenie 90% z tej muzyki okazało się, że to zaledwie epigoni tych Wielkich.

 

P.S. 2 - Gdy ogłoszono jeden okazyjny koncert po latach - Led Zeppelin w O2, gdzie mogło pomieścić się ok. 20 tyś. ludzi - z całego świata napłynęło ponad 20 milionów zgłoszeń po bilety...niezłe co? - 1000 chętnych na jedno miejsce....stąd prosty wniosek - to wina P. Kaczkowskiego!!! Cały świat musiał słuchać Trójki, On ich przecież tak często promował...to Jego wina! Spisek na skale światową!

 

Pozdrawiam wszystkich normalnych, ze zdrowym dystansem do muzyki, radia, Trójki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro III,

 

siejesz tu propagandę niczym przewodniczący z głębokiego prl-u. ;-)

 

Jezz ma rację. Cały ten top wszech czasów opiera się na kawałkach lansowanych do znudzenia w Trójce.

Słucham tego radia codziennie w pracy i już rzygać mi się chce, chociaż i tak inne stacje są jeszcze gorsze.

Trójka jest przewidywalna do bólu. Od razu wiem jaka muzyka mnie czeka, w przerwach między inwazyjnymi setami reklam, w zależności od tego, kto prowadzi audycję. Co ludzie mają wybrać kiedy w kółko puszczane są te same utwory? Po prostu nie znają innych, więc głosują na te co słyszeli.

 

A wracając do muzyki w dawnej Trójce - redaktorzy muzyczni, w tym Pan Kaczkowski nie do końca mieli w tych czasach tzw. wolną rękę do lansowania tego, co chcieli. Wiem to, bo rozmawiałem kiedyś z Kaczkowskim na ten temat telefonicznie i sam przyznał, że wybór repertuaru nie zależy jedynie od niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem to, bo rozmawiałem kiedyś z Kaczkowskim na ten temat telefonicznie i sam przyznał, że wybór repertuaru nie zależy jedynie od niego

 

Wybór repertuaru głównie polegał na podziale pomiędzy audycje Kaczkowskiego, Gaszyńskiego, Manna itd.

Każdy miał swoja, nieco inną działkę gatunkową.

Jedyne ograniczenia co do "wolnej ręki" zaistniały w drugiej połowie lat 70. w przypadku początków muzyki punk.

Wiem to z pierwszej ręki, z bezpośredniej, w cztery oczy rozmowie z panem Kaczkowskim, którego miałem przyjemność spotkać trzy razy i swobodnie porozmawiać.

 

siejesz tu propagandę

 

To tylko suche fakty historyczne, przeciwko wyobrażeniom spiskowym i histerycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne ograniczenia co do "wolnej ręki" zaistniały w drugiej połowie lat 70

 

Rozmawiałem z Kaczkowskim właśnie pod koniec lat 70-tych, jak nastolatek.

Udało mi się dodzwonić wtedy do muzycznej poczty UKF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając topu trójki można odnieść wrażenie, że przez ostatnie 20 lat nic w muzyce się nie wydarzyło. Trójka to jednak radio dla starych pryków:-) I oczywiście nie ma innej muzyki oprócz rocka.

 

Celowo cytuje wypowiedź Jezz`a z przed roku, aby uświadomić zagorzałym fanatykom trójki, że to skostniały beton...

 

Co to jest "Lista wszechczasów"? Muzyka dla emerytów?

 

1. BOHEMIAN RHAPSODY Queen 1975

2. BROTHERS IN ARMS Dire Straits 1985

3. STAIRWAY TO HEAVEN Led Zeppelin 1971

4. RIDERS ON THE STORM The Doors 1971

5. WISH YOU WERE HERE Pink Floyd 1975

6. IMAGINE John Lennon 1988

7. CHILD IN TIME Deep Purple 1969

8. AGAIN Archive 2001

9. EPITAPH King Crimson 1974

10. NOTHING ELSE MATTERS Metallica 1991

 

... następna 10-tka też sprzed ponad 20 lat!

 

Trójka była moja ulubiona stacją - ale od roku się zepsuła (jako rozgłośnia) muzycznie stanęła w miejscu (no może Orzech jeszcze coś szpera w nowościach i czasem Man świeżym mięsem przypier... z charakterem). Tak - owszem - wyedukowałem się muzycznie z trójką - ale szkoła podstawowa to już za mało...

 

"Topu" słuchałem tylko dlatego, że żona lubi te stare kawałki, ale pod koniec też wymiękła jak było wiadomo "jakie utwory jeszcze zostały" (20-tka w losowej kolejności)

 

Po prostu jest nuda...

 

PS. Niestety nie ma alternatywy... żadna inna stacja nie posiada takiego dorobku muzycznego... - czy ktoś może zaproponować jakąś inną listę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest nuda...

 

Zgadza się ale tylko z punktu widzenia poprzednich zestawień.

Ale - patrząc z innego punktu - czy w ostatnich 50-60 latach naprawdę były inne utwory-giganty, o porównywalnym chociaż ciężarze gatunkowym, które powinny zaistnieć w czołówce na podobnej liście? Liście wszechczasów?

Lubię wciąż (mimo "dojnych zmian') i doceniam Trójkę...ale czy muszę słuchać wszystkich pozycji programowych, wszystkie lubić?

Mam na szczęście przełącznik wyboru źródeł i wystarczające do przetrwania na wiele lat swoje zasoby na półkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to bociana dziobał szpak, teraz szpak dziobie bociana: Pograniczny był od muzyki polskiej, Pacuda od country, Kaczkowski od rocka, Gaszyński od niewiadomo czego, Mann od soboty. Był wybór i wszyscy byli happy. Teraz tylko topy wszech czasów i rankingi starych pierników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd Ty możesz wiedzieć jaką muzykę znają i słuchają słuchacze Trójki???

 

Jak to skąd ?

"Od 1994 roku na przełomie roku ogłaszamy na antenie Trójki listę piosenek, które cieszą się wśród Państwa największą popularnością."

 

"Wqu****jące jest też przekonanie co poniektórych "nuworyszy-w-muzyce", którym się wydaje, że Trójka za pomocą (szczególnie P. Kaczkowskiego i innych) zdławiła poznawanie innej (lepszej jakoby) muzyki a ograniczyła się tylko do nieśmiertelnych wielkich typu Led Zeppelin, Pink Floyd, Genesis, Yes."

 

.A co, nie było tak ?:) Popatrz na wyniki topów. Przewidzieć wyniki można w ciemno.

 

A co oni mieli kupować, poznawać i prezentować jak nie to czym cały świat wtedy się zachłystywał i żył?

Wystarczy popatrzyć co wtedy było na czołowych miejscach list najlepiej sprzedawanych albumów na świecie.

 

 

To też ciekawe stwierdzenie. Nie rozumiem zatem czemu takie lamenty nad repertuarem stacji komercyjnych. Przecież prezentują dokładnie to co napisałeś. To co najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się na świecie.

Można też z twojej wypowiedzi wyciągnąć wniosek, że prezenterzy wtedy nie byli oryginalni, nie poszukiwali ciekawych dźwięków i szli na łatwiznę.Czyż nie ?

 

Ci redaktorzy zamiast kupować to co cały świat robił, mieli nagle 'dopieszczać' obecnych krytykantów i frustratów i kupować (za własne środki - wtedy dewizy) niszowe wydawnictwa, ryzykować ale prezentować co innego?

 

Oczywiście, że tak.:)

I ciągle zapominasz, że świat nie kończy się na rocku prezentowanym wtedy przez trójkę.

 

"nuworyszy-w-muzyce",

możesz rozwinąć myśl, kto zacz ? Pomijając swoje ulubione stwierdzenia "kompleksy" i "frustracje".

 

Ciekawe czemu dziś Niedźwiecki mówił, że trzeba będzie pomyśleć nad nową formułą głosowania ? Nie wiesz ?

 

Trójka była moja ulubiona stacją - ale od roku się zepsuła (jako rozgłośnia) muzycznie stanęła w miejscu (no może Orzech jeszcze coś szpera w nowościach i czasem Man świeżym mięsem przypier... z charakterem). Tak - owszem - wyedukowałem się muzycznie z trójką - ale szkoła podstawowa to już za mało...

 

Pełna zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograniczny był od muzyki polskiej, Pacuda od country, Kaczkowski od rocka, Gaszyński od niewiadomo czego, Mann od soboty

 

:)))Tak właśnie było!:))) Troche szkoda mi, że ominął nas krautrock w tamtych anyNRFowskich czasach, ale trudno. Tangerine Dream był i Stratosfera mnie zabiła! Wtedy też, odsłuchałem Johna Lorda i Jego Sarabandę - moment, okoliczności i takie tam, pamiętam do dzisiaj... Dyskografia ELP to była uczta, święto coś kosmicznego. Yes? Tak samo! Itd. Mam świadomość, że Trójka nas trochę skrzywiła, ale kto chciał to nadrobił i nadrabia:))) Ja tam jestem wdzięczny Im wszystkim, choć teraz to od roku już nie to samo... Tak a propos... Kaczkowski to kiedy aktualnie ma swój czas? Środy to były środy. Jak wracałem z pracy, to w autku mi pogrywał około 15-tej a teraz coś o weteranach z drugiej wojny coś słucham... Pomyślności!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zatem czemu takie lamenty nad repertuarem stacji komercyjnych. Przecież prezentują dokładnie to co napisałeś. To co najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się na świecie.

Można też z twojej wypowiedzi wyciągnąć wniosek, że prezenterzy wtedy nie byli oryginalni, nie poszukiwali ciekawych dźwięków i szli na łatwiznę.Czyż nie ?

 

Niezrozumienia ciąg dalszy i nieustanny widzę. Nie wiem czy długo jeszcze cierpliwości wystarczy.

Nie widzisz żadnej różnicy w pracy prezenterów, którzy ZA WŁASNE PIENIĄDZE kupowali płyty po to aby słuchacze w Polsce, za żelazną kurtyną byli ze światem zachodnim na bieżąco?

Przypominam - internetów nie było. streamingów nie było, płyt z sklepie też (poza giełdami i komisami cena jednej=średniej krajowej wypłacie w zł.)

Oni też a nierzadko tak było, prezentowali nowość wcześniej niż zaplanowana premiera na świecie.

Nie zauważasz wiec różnicy ze współczesnymi, o których wspominasz, którzy mają w komputerze pliki dowolne i a vista do odtwarzania?

Naprawdę trzeba mieć złą wole aby takie rzeczy w ogóle porównywać.

Na tym kończę bo i tak wiem, że z czymś równie błyskotliwym za chwile wyskoczysz.

Czy to zrobisz, czy nie, od tej chwili już mi to loto - słuszny odpór dałem - kto zechce, oceni to co wyżej sam.

 

Można też z twojej wypowiedzi wyciągnąć wniosek, że prezenterzy wtedy nie byli oryginalni, nie poszukiwali ciekawych dźwięków i szli na łatwiznę.Czyż nie ?

 

 

Nie można! Tylko ktoś od teorii spiskowych może.

Czy prezentacja np. debiutu King Crimson (nie w ciemno - był na koncercie w Hyde Parku) przed premierą płyty na świecie nie jest poszukiwaniem ciekawych dźwięków? (może, bardzo być może dla fana hiiiiiip-cup moze i nie?)

To była zamierzona złośliwość.

Podobnie było z debiutami Led Zeppelin, Budgie, Black Sabbath i można jeszcze długo wymieniać.

Kto wtedy znał te nazwy? (poza muzykami tworzącymi L.Z.)

Nikt, ani na świecie ani w u nas.

Zorganizowanie pierwszych nagrań niejakiemu Czesławowi Wydrzyckiemu - to nie poszukiwania?

Prezentacja pierwszego singla Beatles, jeszcze na antenie jedynki - to nie poszukiwanie?

 

Za mało wiesz o historii, lub zapomniało się?

 

Nie chce mi się już dłużej, naprawdę, pisz sobie dalej co chcesz. EOT.

 

Troche szkoda mi, że ominął nas krautrock w tamtych anyNRFowskich czasach

 

Nie do końca, oczywiście nie całe spektrum krautrocka, (na to trzeba było mieć kasę Misiu, własną kasę) ale też nie można mówić o wyłącznie Tangerine Dream!

Zgadnij z jakiego radia nagrywałem na taśmy w całości płyty Can, Ash Ra Tempel, Cosmic Jokers czy Amon Dull II ???

 

Środy to były środy. Jak wracałem z pracy, to w autku mi pogrywał około 15-tej a teraz coś o weteranach z drugiej wojny coś słucham... Pomyślności!

 

"dojna zmiana" w Trójce przesunęła audycje muzyczne w całym tygodniu z godz. 15 na 14.

Od 15 leci godzina na razie delikatnego póki co, sączenia jadu oraz inna propaganda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz żadnej różnicy w pracy prezenterów, którzy ZA WŁASNE PIENIĄDZE kupowali płyty po to aby słuchacze w Polsce, za żelazną kurtyną byli ze światem zachodnim na bieżąco?

Przypominam - internetów nie było. streamingów nie było, płyt z sklepie też (poza giełdami i komisami cena jednej=średniej krajowej wypłacie w zł.)

Oni też a nierzadko tak było, prezentowali nowość wcześniej niż zaplanowana premiera na świecie.

 

Być może jezz jest trochę młodszy od nas i tego po prostu nie czuje - nie zdziwiłbym się gdyby tak było. W latach siedemdziesiątych te wszystkie programy były objęte kultem - a prezenterzy mieli misję. To byli misjonarze z dostępem do muzyki Zachodu, a to, że kupowali za własne pieniądze płyty, świadczy tylko o tym, że byli nieżle zakręceni i... kochali płyty, jak zresztą wielu z nas. Teraz nadeszły zupełnie inne czasy, z szerokim dostępem do wszystkiego - wszystko ma być w pigułce. Nadmiar wszystkiego powoduje mętlik w głowie i też tak jakby inne, powiedziałbym mniej wartościowe, podejście do kultowych klimatów lat siedemdziesiątych - wyczynowych klimatów. Szkoda, że w tamtych czasach nie poczułem klimatów jazzowych - byłbym teraz o dwie drogi świetlne do przodu z tematem. Ale lepiej póżniej niż wcale - nadrabiam teraz wszystko z premedytacją.

 

Edyt Ortograf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.