Skocz do zawartości
IGNORED

Naim Unity Qute 2b - rozterki co do głośników


Miłosz Bauza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum, zamierzam skompletować zestaw jak powyżej, do niego będzie transport CD, dowolny, dekodowaniem zajmie się Naim, podpięty będzie gramofon Rega RP1 Upgrade Pack, poprzez przedwzmacniacz Cambridge Audio 651P.

 

W tej chwili mam zestaw kina domowego Yamahy rxv 2500 plus podłogówki i surroundy oraz subwoofer tej samej firmy. Nie używam nic ponad stereo, i brak mi w tym w ogóle dźwięku fajnego. Ani góra, ani dół mi się nie podoba, więc wycofuję się z 5.1 w stronę dobrego stereo.

 

W sklepie Albatrosa polecono mi skompletowanie właśnie takiego zestawu, posłucham go za kilkanaście dni, niemniej rozglądam się za podłogowym też, mam wątpliwości, czy powyższe monitory zapewnią mi to, co chcę, czyli czystość bez korekcji, słyszalny pełen zakres dźwięku, itp. Chciałbym w miarę uniwersalności, nie chcę kompletu na którym mogę słuchać tylko np jazzu.

 

Więc tak - Naim na pewno chcę by był - jest bardzo uniwersalny i zamiast kilku klocków będę miał dwa - DAC ma wbudowany, radio też, bardzo do mnie przemawia również firma jako taka, oraz opinie jakie zbiera.

 

Monitory - inna kwestia - zawsze miałem podłogówki i i tak mnie nie satysfakcjonowały, niemniej wiem, że Yamaha mimo teoretycznie bardzo pięknych parametrach na papierze nie ma po prostu jakoś ręki do głośników ....

 

Czy te Dynaudio, które mają fantastyczne opinie wystarczą mi do moich 16m i zapewnią mi odpowiednią przestrzeń, oraz skalę?

Głównie słucham rocka i metalu, dużo z gramofonu, niemniej i radia, i innej muzyki też.

Interesuje mnie więc uniwrsalność lekko w stronę ciężkiej muzy.

 

Kolejna rzecz- czy ten Naim napędzi w ogóle swoimi 35Watami cokolwiek? Yamahę mam 5x130W, troszkę się o to też obawiam.

 

Inne głośniki o jakich myślę to :

Rega RP5

DYNAUDIO Excite X32

Cambridge Audio Aero 6

AKKUS MONOLITH F2

 

Co o tym uważacie? Generalnie te Dynaudio wydają mi się świetne, tylko czy podołają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Harbeth P3esr byłyby idealne do Naima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos mi się wdał w moim poście, wybaczcie

 

Głośniki jakie mają u mnie pierwszeństwo to monitory Dynaudio Focus 160

Rega to oczywiście RS5 a nie RP5.

 

I pytanie czy dadzą radę dotyczy właśnie tych Dynaudio Focus 160, te drugie poniżej to jest alternatywa ewantualna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco chaotyczny ten wpis więc nie wszystko rozumiem, ale pytasz czy dynaudio x32 wystarczą do 16m2? Moim zdaniem z nadmiarem. A takie 35w z Naim to jest sporo mocy. Może zagrać, ale bym bez testu nie kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco chaotyczny ten wpis więc nie wszystko rozumiem, ale pytasz czy dynaudio x32 wystarczą do 16m2? Moim zdaniem z nadmiarem. A takie 35w z Naim to jest sporo mocy. Może zagrać, ale bym bez testu nie kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, namieszałem strasznie w tym wpisie, chodziło mi o monitory Dynaudio Focus 160, te drugie to alternatywa, o ile mniejsze monitory byłyby za małe i czy np bas nie byłby za mały do ciężkiej muzyki metalowej, jakiej głównie słucham z tych właśnie 160tek... co już napisałem wcześniej, natomiast moje posty wymagają zatwierdzenia przez administratora jeszcze, więc się opóźniają znacznie. Boje się tez po przeczytaniu wielu opisów tego Naima, że do metalu niekoniecznie będzie dobrze pasować, a chciałbym, bo takie pudełko rozwiązuje całe moje stereo praktycznie, do tego jest niewielkie i estetyczne. Niemniej najważniejsze by dobrze grało. I oczywiście nie kupię tego w ciemno, a posłucham w pomieszczeniu gabarytem podobnym do mojego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UnitiQute2 to świetne urządzenie!

 

Jeśli chodzi o głośniki do niego to z własnego doświadczenia proponuję szukać konstrukcji wysokoskutecznych.

Barwowo Harbeth, czy taki np Kef LS50 zgrywajją się świetnie (bo to bdb. głośniki) - z UQ2 jednak brakowało prądu.

Sprawdź także jakieś mniejsze PMC lub Kudos X2 - to także dobre granie z UQ2.

 

Więcej znajdziesz w wątku klubowym Naima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mogę szczerze polecić Naima UnitiQute2 - miałem rok czasu, sprzedałem tylko po to aby wymienić na wyższy model.

 

Dynki nie wiem czy nie będą dla niego zbyt trudnym obciążeniem, ale proponowane już P3esr są godne rozważenia.

 

Jeżeli kupujesz w sklepie, to poproś o prezentacje SYSTEMU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Kudos x2 również je polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudos do rocka i metalu? Nie polecam.... a do tego Naima, trzeba kolumn wysokoskutecznych, z moimi Bowersami nie wyrabial.

 

Kolego ja z zestawem Naim plus Kudos gram mnóstwo rocka i jest to wyśmienite brzmienie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopowiem może - głośniki, jakich szukam muszą charakteryzować się kontrolowanym i szybkim basem, nie chcę leniwych hi-endowo brzmiących flatów. Stopa, werbel, wszystko musi wybrzmieć i jak słucham cicho i głośno, jak trzeba bas musi nadążyć za podwójną stopą Lombardo i się nie rozjechać w czasie, a do tego ostro wstrząsnąć membraną, ale też i Genesis ma brzmieć, więc lekko w stronę rockowej uniwersalności, nie będę na pewno słuchać nic jazzu, nic poważnej, nic disco i nic techno. Tylko rock i metal .... zainteresowały mnie Klipsch 280 wysokowydajne, te powinien uciągnąć Naim, ewentualnie w przyszłości dokupię Naim Nap 100, jeśli ten nie będzie sobie radził, ale przy tak wydajnej podłogówce powinno chyba to zagrać? Myślę tylko o jednej rzeczy, czy ten horn Klipscha mnie nie doprowadzi do białej gorączki po paru godzinach słuchania ..... (niegłośnego). Aha - no i czy Klipsch nie będzie tu jednak obniżał całego potencjału dźwiękowego Naima....

 

Dynaudio Focus 160 mi najbardziej robą jak na razie, reszta to alternatywy, o ile nie wydoli z mocą Naim.... dlatego szukam wciąż alternatyw i się dopytuję o inne. Ale naprawdę mam nadzieję, że te Dynki mi zagrają jak chcę i wystarczą na te moje 16-18m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyższe wymagania powinny spełnic kolumny Kudos jak juz pisałem, spróbuj jak mozesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyższe wymagania powinny spełnic kolumny Kudos jak juz pisałem, spróbuj jak mozesz

 

 

dziękuję, wątek zamykam, nie kupiłem Naima, a Cambridge Audio CXA80 i do tego Monitor Audio Silver 10 pluch Chordy Odyssey2 i jestem zachwycony jak to gra. Naim za mało mocy do mojej bajki wykazał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest jeszcze jedna fajna opcja Castle knight 4,do twojego metrażu- idealne,na dodatek nie śa prądożerne i mogą grac z każdą elektroniką .Plusem jest jeszcze to ,że mogą stanąć przy samej scianie.Poczytaj i jak sie da posłuchaj....fajna opcja i dobra cena.No chyba że chcesz jeszcze wieksze (5) ? A wykonanie i estetyka ,to palce lizać.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos mi się wdał w moim poście, wybaczcie

 

Głośniki jakie mają u mnie pierwszeństwo to monitory Dynaudio Focus 160

Rega to oczywiście RS5 a nie RP5.

 

I pytanie czy dadzą radę dotyczy właśnie tych Dynaudio Focus 160, te drugie poniżej to jest alternatywa ewantualna.

 

o dyniach 160 zapomnij do uq2, za slaby jest u mnie xs2 nie był w stanie opanować tych monitorów

do niego coś łatwego połącz np dynaudio x14 o innych dyniach zapomnij szkoda kasy bo nie wysterujesz

szukaj kolumn łatwych do napędzenia.

F160 to fajne monitory ale do nich musisz mieć najlepiej supernaita lub podstawową dzielonkę naima, ewentualenie xs2 z hicapem,

jeżeli masz możliwość posłuchania spendor a3 są dostępne w salonie nautiliusa razem obok f160 to porównaj są łatwiejsze do wysterowania i tańsze od f160 a grają z naimem lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.