Skocz do zawartości
IGNORED

KD 5.0 na głośnikach B&W DM 309


marcar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zbudować zestaw kina domowego w oparciu o kolumny B&W DM309. W obecnej chwili są one podpięte do Marantza pm4001 (wiem, zaraz ktoś powie że kiepski wzmak, ale na moje potrzeby w zupełności wystarczał). Sęk w tym, że słuchanie płyt CD zdarza mi się obecnie na tyle rzadko, że wolałbym nawet kosztem rezygnacji z wzmacniacza stereo mieć coś w proporcjach 90% kino,10% stereo.

 

Prośba o poradę w następujących kwestiach:

1. Wybór amplitunera. Zerkam w stronę Denona, bo on przyzwoicie gra w stereo i powinien pasować do tych kolumn. Pytanie który? X3100, czy może wystarczy mi X2100 a może nawet X1200? Myślę wstępnie o X2100, bo cenowo zbliżył się do X1200. Zależy mi na tym żeby miał funkcje sieciowe (bt, lan, radio internetowe, spotify), skaler i w przyszłości obsługiwał 4K, dlatego używki pewnie nie trafię.

2. Blu ray - jaki do tego? Tutaj nie chciałbym szaleć, coś przystępnego cenowo, co po prostu działa jak należy podłączone do avr.

3. Głośnik centralny - szukam B&W LCR3, który byłby do kompletu z DM309, ale nie będzie łatwo go trafić na aukcjach (w stanie, który mnie interesuje). Co mogę wziąć zamiast? Nie musi być nowe, ważne żeby grało z tymi 309 ok. W ogóle nie wiem na ile wybór centralnego jest ważny i czy tu warto ładować większe pieniądze?

 

Jeśli chodzi o suba, to mam zamiar dokupić go później (kasa i żona).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik centralny - szukam B&W LCR3, który byłby do kompletu z DM309, ale nie będzie łatwo go trafić na aukcjach

Posiadam głośnik centralny którego poszukujesz. W tej chwili jest nieużywany. Używałem go w zestawie z frontowymi Tonsil Sonata 160. Na tyłach grały (i grają do dzisiaj) B&W 303) Po wymianie głośników z przodu LCR3 trafił do szafy. Miałem go wystawić ale jeden ze znajomych prosił mnie żebym go nie sprzedawał bo on chce sobie zakupić kino domowe używane i ten głośnik by mu odpowiadał. Czekam tak już prawie dwa lata. Niestety nie mogę jednak napisać że jest on w stanie idealnym. Po kilku latach użytkowania zauważyłem zmianę w charakterystyce dźwięku. Okazało się że moje dziecko wsadziło do środka głośnika wysokotonowego ołówek. Przez kilka ładnych miesięcy używałem tylko stereo. Jak udało mi się znaleźć osobę która jest w stanie wymienić i sprowadzić odpowiedni głośnik to znowu mogłem się cieszyć zestawem 5.0. Jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy brzmienie jest identyczne jak przed naprawą, a po drugie to ten obecny głośnik posiada bardzo małe wgniecenie, które wg mnie i osoby która go wymieniała nie ma najmniejszego wpływu na dźwięk. Jeżeli jesteś zainteresowany to daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam głośnik centralny którego poszukujesz.

 

Dziękuję, ale nie skorzystam. Właśnie każdy LCR3 który oglądałem miał ten sam problem - dzieciak coś wcisnął w kopułkę (w najlepszym wypadku palec), albo poodklejana okładzina. Wolę wydać więcej, ale w lepszym stanie.

 

Pytanie dotyczące amplitunera - gdybym kupił Denona X2100 lub Marantza sr5009, to czy mogę do pre out w ampli podłączyć mój wzmacniacz, aby słuchać stereo jak dotychczas? Czy wtedy kolumny frontowe zostają podłączone do wzmacniacza, a pozostałe (centralny i tylne) do amplitunera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące amplitunera - gdybym kupił Denona X2100 lub Marantza sr5009, to czy mogę do pre out w ampli podłączyć mój wzmacniacz, aby słuchać stereo jak dotychczas? Czy wtedy kolumny frontowe zostają podłączone do wzmacniacza, a pozostałe (centralny i tylne) do amplitunera?

Możesz dokładnie zrobić tak, jak to opisałeś. Moim zdaniem do tych kolumn lepiej będzie jak kupisz trochę starszy amplituner, a za resztę kupisz suba. Co do głośnika centralnego to możesz kupić dwa LCR3 i z jednego zmienić wysokotonowy. U mnie okleina wygląda jak nowa. Po za tym będziesz miał pozostałe głośniki zapasowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon i Marantz w tej chwili to ta sama myśl. Różnice moim skromnym zdaniem to ceny i pewne funkcje.

Niby piszą że denon, nie słuchałem go, że gra bardziej efektowniej niż marantz, Nie wiem uważam jak wyżej

Ja od dobrych kilku lat gram na zestawie B&W 309 i 303 i centralem oraz subem ASW300.

Najpierw grały one z budżetową yamahą 457 i DVD 657. Teraz z Marantzem SR5008 i UD7007.

Co mogę powiedzieć o różnicach.

Dźwięk ampli yamahy lepiej mi pasował, może do niego przywykłem, natomiast z DVD niekoniecznie, chodzi mi o CD bo wielokanał był ok.

Dla spróbowania czegoś innego podpiąłem DVD UD7007... no i dla mnie słuchając CD było jakoś inaczej bardziej rozdzielczo.

Zachwyciłem się. No i poszedłem w całości w marantza.

Po czasie stwierdzam jednak, ktoś na którymś forum napisał, żeby przy odsłuchach audio nie ulegać pierwszym wrażeniom bo to jest mylące, miał rację. O ile dźwiękowo napęd marantza jest ok. to dźwięk amplitunera SR5008 jest dla mnie nijaki.

Na moje wątpliwości w salonie radzono mi kupić inne kolumny.

Ja jednak nie uważam, że te DM są złe. Mam wzmaka yamahy A-s700 i fronty na nim dają radę.

Ciebie interesuje jednak kino i czy podepniesz pod te DMy marantza czy Denona to na pewno zagrają one efektownie.

Poza tym jestem gotów sprzedać ASW300 jasny buk, chociaż ty na razie go nie chcesz.

Stan bdb bez żadnych wgnieceń na membranie i nie poobijany. Dlaczego? bo odwrotnie niż u Ciebie rzadko uzywam kina więcej muzyki nawet w wielokonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okleina wygląda jak nowa.

A jaki kolor?

 

I dziękuję za porady dotyczące amplitunera. Nie mam nic przeciwko rynkowi wtórnemu, ale chciałbym jednak coś co ma przynajmniej radio internetowe (nie musi być wifi, przynajmniej lan), skaler i da radę z telewizorem 4K (patrząc przyszłościowo). Czy zatem coś z używek, co spełnia te parametry jest wartego uwagi?

 

Jeśli chodzi o nowe, skłaniam się coraz bardziej do Denona x2100, bo ceny w okolicach 2200 zł wydają mi się dość okazyjne. Jeśli jeszcze mogę zapytać - jakie są w praktyce różnice pomiędzy x2100 a x3100?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kolor?

Czarny.

Jeśli chcesz mieć dostęp do radia internetowego, to może pomyśl o zakupie odtwarzacza multimedialnego. Mede8er, Dune lub Himedia, przejrzyj ofertę a pewnie znajdziesz coś dla siebie. Mają one dostęp do internetu, obsługują wszystkie popularne formaty obrazu i dźwięku, 4k itp. Jedynie wadą dla niektórych może być brak możliwości odtwarzania muzyki i filmów z płyt. Tutaj trzeba mieć wszystko w postaci plików. Ja osobiście od 4 lat używam odtwarzacz Asus i jestem z niego zadowolony. Za zaoszczędzone pieniądze kupujesz suba i masz od razu wszystko co chciałeś. Jest na allegro kilka ciekawych propozycji poniżej 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny.

No to niestety, potrzebuję klon jeżeli już ma pasować do reszty. Szkoda, bo w sumie to by była jakaś sensowna opcja.

 

Odtwarzacz multimedialny - szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za ustrojstwo, ale jednak chciałbym móc puszczać filmy z płyty.

 

Jeszcze jedno pytanie - czy do Marantza NR1504 na pewno podepnę wzmacniacz? Tam jest wyjście pre out 2.1 - front i sub, czyli pytanie czy miałbym podpiąć wzmacniacz pod te gniazdka front? Tu jest schemat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę o tym amplitunerze, bo poza obsługą 4K ma wszystko czego mi potrzeba, a cena zeszła poniżej 1,5 kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - czy do Marantza NR1504 na pewno podepnę wzmacniacz? Tam jest wyjście pre out 2.1 - front i sub, czyli pytanie czy miałbym podpiąć wzmacniacz pod te gniazdka front?

Dokładnie tak to trzeba połączyć.

W obecnej chwili są one podpięte do Marantza pm4001

Jeżeli chcesz podłączyć amplituner do tego wzmacniacza to on nie ma wejścia bezpośrednio na końcówkę mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz podłączyć amplituner do tego wzmacniacza to on nie ma wejścia bezpośrednio na końcówkę mocy.

To prawda, więc jak mogę podpiąć ten wzmacniacz pod amplituner (jakikolwiek)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.