Skocz do zawartości
IGNORED

sprzęt stereo


exorcist365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałbym sie przywitać, bo to pierwszy mój post na tym forum i jestem tutaj kompletnym amatorem.

Bardzo prosze o porade dotyczącą wyboru sprzętu do słuchania muzyki. Nie mam żadnych doświadczeń ze słuchaniem na kolumnach, głównie słucham muzyki z komputera na słuchawkach ze zwykłą kartą dźwiękową i przypuszczam, że będzie to dla mnie duży przeskok :D

Słucham głównie muzyki szybkiej typu dance techno itp ale zdarzaja sie tez lata 90 i wolniejsze kawałki dlatego wolałbym raczej sprzęt uniwersalny.

Moje wymagania to po prostu podłączyć ipoda do tego sprzętu i ... cieszyć sie brzmieniem :P

Problem w tym, że kiedy sprawdziłem amatorsko i ogólnikowo ceny na allegro to wychodzi taki zestawik ponad 4 tys lub dobrze ponad 3 tys. a do tego przecież trzeba doliczyć okablowanie.

Kolumny miałyby być tylko i wyłącznie nowe, natomiast fajnie jakby wzmacniacz też był nowy ale to niekoniecznie.

Budżet na sprzęt to 3 tys zł

Sprzęt będzie w salonie o powierzchni około 45 metrów kwadratowych do tego kuchnia bez drzwi do salonu 10 metrów kwadr. plus schody na góre ( bez drzwi), nie wiem jak to sie liczy.

Zaczynałem od kolumn podłogowych, które miały dobre recenzje:

boston acoustics A250

Indiana Line Nota 550

Dali Zensor 7

Pylon Pearl 25

Tylko, że jak zaczynam dodawać reszte sprzetu to zawsze przekraczam budzet :(

Będe wdzięczny za pomoc i każdą sugestie

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia odsluchowego oraz Twoje preferencje, moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kolumn Pylon Audio Pearl 25 (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html) lub mocniejsze, większe Audio Pro Black Diamond V3 (http://q21.pl/audio-pro-black-diamond-v3.html). Jako uniwersalny, mocny wzmacniacz zastosowałbym integrę Yamaha A-S501 (http://q21.pl/yamaha-a-s501.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej na zakup zestawu dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dziękuje za sugestie

Czyli idąc budżetowo zakładam, że kupuje pylona za 1500 złociszy.

No i co dalej...bo kierując sie do yamahy mam do wyboru albo amplituner RS 700 albo wzmacniacz A-S501 co daje kwotę juz ponad 3000 zł i jak ja amator rozumiem dużo lepszą jakość dźwięku przy as501 no i niestety wtedy wypadałoby dokupić Yamaha CD s-300 co daje dodatkowy tysiąc w plecy. Czy warto dopłacić ? Czy może jest jeszcze jakieś inne wyjście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem polecić tannoy V4i jako nie gorsze od zensorow 7 a tańsze, a tu patrzę - 45 m kw. :)

Nie zmienia to faktu ze mozna je polecić nie sa wcale słabsze od Zensora.

Ja poszedł bym w Magnat Quantum 677 + Yamaha AS 501. Nie wiem tylko czy CD ma sens skoro puszczać bedziesz z ipoda. Duzo masz płyt?

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyt za wiele nie mam, poprostu logiczne wydawało mi się CD bo ma wejście USB. Czyli wystarczy rozumiem as 501. Sory za pisanie głupot.

Czytam i czytam o kolumnach i człowiek potrafi zgłupieć, ni te to tamte i tak wkoło, jak się już na coś zdecyduje, to potem myśl... a może tamte.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że masz bardzo duże pomieszczenie i do tego muzyka głównie techno gdzie najważniejsza jest dynamika i bas. Potrzebujesz dużych kolumn żeby nagłośnić Twoje pomieszczenie. Budżet niestety nie za duży. Z wyżej wymienionych chyba najlepiej się sprawdzą Magnaty 677. Możesz też zerknąć na ofertę Klipsch-a i JBL-a. Najlepiej na dwudziestkach na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nieco zwiększysz budżet faktycznie możemy iść w kierunku Klipsch R28F. Jednak przy zachowaniu budżetu 677 są najlepszym wyborem.

 

A CD jesli nie będziesz z niego korzystał wolał bym dorzucić do kolumn. A odpalać muzykę np. z kompa. Kupisz tańszy przetwornik DAC.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.