Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz sieciowy


kkamakin

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupy odtwarzacza sieciowego, który służyć by mi miał do odtwarzania muzyki z takich serwisów jak Spotify, Tidal czy typu bandcamp (słucham dość niszowej muzyki, więc często jest jeden ze sposób na jej posłuchanie). Obecnie posiadam:

 

wzmacniacz - Denon PMA-1500AE

kolumny - JBL ES Series ES80

oprócz tego:

odtwarzacz cd - Denon 700AE

 

Co by pasowało do takiego zestawu? Myślałem o Denonie DNP-730AE lub o Marantz NA6005. Ten ostatni wyznacza mniej więcej górny pułap cenowy (ok. 2600). Oczywiście jestem gotów rozważyć inne propozycje.

 

Na sam koniec mam jeszcze jedno pytanie - proszę wybaczyć laikowi jego trywialność - jaka jest przewaga takiego odtwarzacza nad podłączeniem komputera czy tabletu pod wzmacniacz?

 

Z pozdrowieniami i życzenia wszystkiego najlepszego w nowym roku!

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz denona to bierz denona - ja mam dnp-720ae i wszystko porządnie działa i gra ale... brak spotify, tidal... w 730 jest na pewno?

 

Jeszcze Ci kasy zostanie.

Przewaga jest chyba w jakości dźwięku - lepszy dac, wygodna obsługa z panelu i pilota bez odpalania kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam koniec mam jeszcze jedno pytanie - proszę wybaczyć laikowi jego trywialność - jaka jest przewaga takiego odtwarzacza nad podłączeniem komputera czy tabletu pod wzmacniacz?

Przewaga na pewno jest taka, jak podpowiedział Ci kolega, jeśli ten odtwarzacz obsługuje TIDAL, lub Spotify, to nie musisz włączać komputera. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci włączony komputer, to może pomyśl o jakimś DAC-u. W tej cenie można kupić Asus Xonar Essence One. Posiada wsparcie dla sterownika ASIO, można wymieniać wzmacniacze operacyjne i podobno to świetny DAC. Podejrzewam, że dużo lepszy od tego Denona. Sam mam na niego chrapkę ale na razie brak funduszy :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz marantz na 6005 jest zdecydowanie lepszy od denona zobacz budowę środka poza tym możesz podpiąć konsole optykiem lub dekoder sat na alegro 2200 kosztuje jeszcze startujemy jak zadzwonisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pułapie cenowym to nie wiem czy jakiś odtwarzacz sieciowy ma opcję bezpośredniego streamowania z Tidal. Ja mam Pioneer SX-N30 i streamuję Tidala poprzez wi-fi i aplikację bubbleupnp na androida. Jakościowo bardzo ładnie to brzmi. Słucham tego na Tannoy M1 + subwoofer i jestem zadowolony. Wczoraj właśnie wypróbowałem mojego Pioneer'a u kolegi na kolumnach Q Acoustics 3050 i muszę powiedzieć że byłem pod wrażeniem jak to brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim pułapie cenowym łapie się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam koniec mam jeszcze jedno pytanie - proszę wybaczyć laikowi jego trywialność - jaka jest przewaga takiego odtwarzacza nad podłączeniem komputera czy tabletu pod wzmacniacz?

 

Tutaj jest sedno sprawy. Kupując odtwarzacz sieciowy narażasz się prędzej czy później na jego przedawnienie i używasz zawartego w nim DAC. Ja się zdecydowałem na zakup wzmacniacza z DAC z wejściem USB a za odtwarzacz robi zwykły Android Box. Na komputerze zawsze możesz sobie zainstalować dowolny soft i puszczać przez USB na DAC lub mieć dobrą kartę audio w komputerze. Ja mam właśnie tak a wszytskim sterują z komórki podobnie jak kolega z wykorzystaniem Bubble UpnP zainstalowana wersja płatna na komórce i Android Box. Bubble UpnP + ROOT telefonu daje audiocasta z dowolnej aplikacji do wyboru LPCM lub WAV a bezpośrednio z pliku streamuje mi nawet gęste FLAC 24/192. Repozytorium mam na twardym dysku połączonym do routera. Tak więc streamuję albo pliki albo robię audiocast ze Spotify lub Tidala.

 

pozdrawiam Filozof71

 

Na sam koniec mam jeszcze jedno pytanie - proszę wybaczyć laikowi jego trywialność - jaka jest przewaga takiego odtwarzacza nad podłączeniem komputera czy tabletu pod wzmacniacz?

 

Jeszcze raz się odniosę - prosta karta audio w takim sprzęcie może być za słaba (DAC), ale zawsze można kupić zewnętrzną kartę lub DAC. Zaletą odtwarzacza sieciwowego może byc jednolity interfejs do różnych usług.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.