Jump to content
IGNORED

budrzetowy tuner dab+

bart-azazel

Recommended Posts

Czesc,

szukam budrzetowego tunera obslugujacego dab+

najlepiej jak by byl to sam tuner nawet bez dac-a ale z wyjsciem cyfrowym coaxial tak zeby podlaczyc pod dobry dac zewnetrzny

najchetniej kupil bym cos uzywanego, ale widze ze rynek jeszcze raczkuje bo to dopiero wchodzi do polski

program 3 polskiego radia juz nadaje w tym formacie

znalazlem w siecie jeden odtwarzacz ale nie stac mnie na niego na razie i ma wyjscie analogowe czego w ogole nie potrzebuje bo bez daca wbudpwanego bedzie napewno taniej

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ma ktos jakies pomysly co mozna by kupic??

kupisz jeszcze Yamahę o podobnej funkcjonalności . Gdy w Polsce jeszcze nie było radia cyfrowego Denon i Marantz sprzedawali pełnowymiarowe tunery DAB ( bez plus )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Budżetowy wyjdzie taniej.

jakies konkretne modele/firmy czy taki pusty tekst trolujacy tylko??

kupisz jeszcze Yamahę o podobnej funkcjonalności . Gdy w Polsce jeszcze nie było radia cyfrowego Denon i Marantz sprzedawali pełnowymiarowe tunery DAB ( bez plus )

yamaha robi ale bez wyjscia coax

w tych predzialach rzeczywiscie onkyo wypada najleiej, ale jest troche drogie jak na radio niestety...

znalazlem cos takiego

Hidden Content

ps. w polsce wszedl od razu kolejny format czyli dab+ i wszstkie tunery dab (bez plus) nie sa nic warte, bo nie bedzie tego formatu tam jest codec aac+ czyli kolejna generacja radia dab

kiedys mialem w anglii radio cyfrowe i jest to bajka, dotajemy dzwiek jakoscie mp320 czy jakos tak mozna by to porownac, jak by nie bylo jak mamy dobrzy sprzet grajacy to slychac ogromna roznice!!!!

Witam.

Nie jest niestety tak różowo. Ja mam tuner z DAB+ Cambridge Audio 650T. Odbieram zarówno DAB jak i FM. Mieszkam w Gdańsku. Stacje DAB nadawane są z maksymalnie strumieniem 128 kb/s a niektóre nawet 64 kb/s. Jest to jednak bardzo słabo i dźwięk jest płaski. Parametry 320 kb/s to byłoby super ale jest to w sferze marzeń. Może w przyszłości jak wyłączą nadawanie analogowe to się to poprawi. Podobnie było z telewizją DVB jak wyłączono transmisję analogową.

Polecam mój Tuner. Wiem że nie jest to stricte budżetowa propozycja ale warta moim zdaniem uwagi. Mój używany kosztował na Allegro 750 pln ale rzadko się one pojawiają. (Uwaga - tylko modele Cambridge Audio 650 i 651 mają DAB+, inne wcześniejsze mają DAB baz plusa i są bezużyteczne). Są one naprawdę dobrze zbudowane.

Polecam zobaczyć na pewnym forum ( link poniżej) post nr 19 tam są zdjęcia porównujące budowę Cambridge Audio do tanich Tunerów - niektóre mają niewiele w środku

Hidden Content

Pozdrawiam

Maciek

jakie kwestie obrony? :D

tu chodzi o zasięg, reklamodawców i radia komercyjne, które nie chcą się zgodzić ani na podwójne nadawanie/opłaty ani na stratę wielu słuchaczy przy wyłączeniu analogu.

Jakosci dab+ też pewnie nie poprawią bo kwestie licencyjne itp wchodzą w grę, a nie ma nic do tego wyłączenie analogu.

UE nie wydała żadnych dyrektyw to pewnie fm będzie jeszcze długo i bardzo dobrze bo jakość niektórych programów zwłaszcza Trójki jest bardzo dobra.

Co do programów DAB w GB, to czytałem gdzieś niedawno, że na początku, owszem - było dobrze,

ale wraz z rosnącą liczba nadawców już jest kicha - i to z wodą :-(((

Co do zakupu DAB+, to może po następnych wyborach, bo na razie zanosi się na

obecność tam tylko kilku stacji, a reszcie nie wiadomo, czy zaraz nie odbiorą koncesji....

... i zamiast IV RP jest PRL II

Niestety pewnie macie racje. Ze względu na powszechną dostępność ( np w samochodach) najpewniej jeszcze długo będzie koegzystować FM i DAB. Ja jednak łudzę się że kiedyś podniosą jakość DAB na przekór wszystkiemu. Są przecież pojedyncze stacje radiowe internetowe które "nadają" w 320 kb/s a ich też dotyczą prawa autorskie.

Błagam nie wchodźmy w politykę.

Kicha z DAB+ wynika jednak bardziej z parametrów nadawania, a nie z winy Antka...

Przykład konkretny z wszystkimi parametrami:

Hidden Content

tak, że jest niestety bez przepychu, a zapewne jest jeszcze zostawione miejsce dla innych,

co znów ograniczy przepływność nawet tego, co jest w tej chwili :-((

... i zamiast IV RP jest PRL II

Uważam, że tu nie ma sensu iść budżetowo, lepiej wydać więcej i kupić marantza 7004 - mamy fm, radio internetowe, odtwarzacz plików z dysku i dac

kompletnie nie w temacie, dac jest tam slaby w stosunku do tego co mozna miec z zewnetrznego dobrego daca za duzo wiksze pieniadze niz sam marantz dlatego tamat z coaxem zeby wyjsc z samego radia na dac.

strumieniowca tez mam wraz z radiem internetowym, wiec brakuje dub+ i o to sie rozchodzi wlasnie ;)

zmartwiliscie mnie ta jakoscia, bo mialem wrazenie ze to bedzie tak jak sluchalem w anglii radia dab

a moze wiecie w jakiej jakosci nadaje dab+ program 3ci??

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.