Skocz do zawartości
IGNORED

Tunning Vincent SV-233, efekty.


Nijaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Watek ten poswiecam wszystkim, ktorzy nosza sie z zamiarem poprawienia czegos w swoim sprzecie, w szczegolnosci uzytkownikom ww. wzmacniacza.

 

Co zostalo zmienione. Przede wszystkim cztery "duze" kondensatory elektrolityczne (10000uF), z oryginalnie montowanych w Vincencie Rubycon'ow, na Nichicon KG "super through" (10000uF, 50V), rozmiar takiego kondensatora to 40x100mm (srednica, wysokosc). Dodatkowo zmienione zostaly dwa kondensatory w zasilaniu przedwzmacniacza na Nichicon Muse FX 2200uF, 63V.

 

Co stalo sie z brzmieniem?. Krotko moglbym napisac - wszystko. I zmiany sa powazne, nie ma tu mowy o zmianach na granicy percepcji, wszystkie sa do bolu wyrazne ;).

Dokladniej, pierwsza zmiana, ktora uderzyla to przestrzen, duzo wieksza, gleboko zbudowana. Jeszcze wieksze zdziwienie (pozytywne), bo bas gra zupelnie inaczej, schodzi bardzo nisko, jest szybki, precyzyjny, a przy tym lekko cieply, zmiana rownoznaczna ze zmiana wzmacniacza, a przeciez to nadal ta sama skrzynia.

Masa nowych szczegolow w calej szerokosci pasma - jak po przejsciu na lepszy sprzet, gora zupelnie inaczej, ciekawiej wybrzmiewajaca mniej klujaca ucho, srednica gra i to jak, itd. itd.

Bez zadnego zawahania powiem, ze po zmianach, Vincent gra co najmniej o klase lepiej.

Rezultat przeszedl moje (sceptyczne) oczekiwania (in plus oczywiscie).

Wiec uzytkownicy ww sprzetu, jak i wszyscy nie bojacy sie zaryzykowac, goraco polecam.

Owe zmiany wykonal pan Darek Affek.

 

I jeszcze zdjecie obrazujace jak w porownaniu do oryginalnych kondensatorkow wygladaja nowe ;), dodam, ze siegaja akurat pod sama gorna obudowe ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze teraz sie uda...

[obrazekLUKASZ-199915_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było jeszcze zmienić diody w mostku na szybkie. A gdzie można kupić Nichicon Muse? Mam pozytywne doświadczenia z tymi kondensatorami, tylko nigdzie ich dostać nie mogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem gdzie byly kupione, zajal sie tym pan Darek, o ktorym wpsominalem, sprobuje sie dowiedziec, jak sie dowiem to napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

Nichicony Muse (i nie tylko te), mozna kupic np. tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam wszystko co zostalo napisane,w moim Vincencie 129 zaplikowano dwa nichicony "KG" "GOLD TUNE",i nagle okazalo sie ze to nie jest juz ten sam wzmacniacz,gra po prostu bosko,i w koncu wysokie tony sa takie jakie byc powinny,roznica klasy conajmniej,polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASKP

No wlasnie nie wiem teraz gdzie te duze, zobacz po tych stronach, gdzie Elb zamawia - w dziale DIY.

 

magazynier

W DIY byl ciekawy watek, gdzie probowano porownac kondensatory roznych firm.

Wniosek wyszedl taki, ze kazdy z nich inaczej sie sprawdzi w innym sprzecie.

Tu masz nasze wnioski, jak te kond. sprawdzily sie w tym sprzecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

bedziecie się śmiać, al co tam, tak to jest jak się działa na hura

zamówiłem sobie te nichicony do mojego wzmakam ale oczywiście nie zwróciłem uwagi na wymiary :)

będe musiał wiercić dziury w obudowie ;)

ale poważnie, można te kondensatory jakimiś drutami na płytkę poprowadzić ??

nie będzie jakiś problemów z odległością ??

 

jak nie da tak rady, to zrobię sobie stylizację wystających nad obudowę kondów na podstawki pod lampy, kupie 4 triody 300B i będę mówił, że przerobiłem sobie mojego wiarusa na haj endową lampkę nocną :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magazynier

 

Zdaza sie, gratulacje checi i podjecia ryzyka tjuningu ;). Wiec udanej przebudowy obudowy (ladny rym ;) ), z wystajacymi kondensatorami zona moze cos Ci zaradzi, jakis kwiatek zasadzi, albo co ;).

I podziel sie z nami wrazeniami po zmianach.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazynier, może odkupiłbym te kondzie lub wymienił na takie, co się mieszczą? Jakie masz wymiary, pojemność i napięcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nawet ich nie mam, nie wyślałem o tym co z tym zrobię.

Jak przyjdą i nie będą mi pasować, dam wam Koledzy znać, oki ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nijaki,

 

Gdzie zdobyłeś te Nichicony (KG 10000 Super Through) ? Za diabła w Polsce nie mogę ich namierzyć.

Może ktoś inny ma pomysły gdzie to można kupić. Niestety spóżniłem się na zamówienie u Petera Daniela.

 

pozdrawiam

Gustaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Gustaw

W Polsce to ich raczej nie kupisz, te jechaly z USA, nie pamietam linka, jeszcze poszukam, ale pewnie poszedl gdzies w smieci...

Tu sie oglaszaja, ze jeszcze kilka maja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ester

mail...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przecież oryginalnie w SV-233 w zasilaniu przedwzmacniacza siedzą 2200uF 50V, można je zastąpić kondami na 63V?

Mógłbym uzyskać jakieś szersze informacje o tej modyfikacji?

Mój e-mail [email protected]

Proszę o odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wykopałem wątek z 2006r. Rozumiem, że powinienem napisać drugi taki sam, gdyż ten jest przeterminowany?

Bądźmy poważni. Po prostu zapytałem, bo chce wymienić je w swoim Vincencie i ta kwestia mnie zastanawiał, aż do momentu gdy zobaczyłem że u mnie w miejscu gdzie powinny stać 2200uf 50v stoją jakieś nichicony 4700uf na 35v i wzmacniacz działa, więc już wiem, że można wstawiać kondy o innych wartościach napięcia.

Czy ta modyfikacja to po prostu wymiana kondów, czy coś jeszcze trzeba robić? Bo widzę, że moi poprzednicy zostawiali maila w celu uzyskania informacji. Kondy kupiłem takie jak na początku tematu i po zwięzłym opisie wnioskuje, że powinienem je po prostu zamienić z obecnymi. Jeśli się mylę, proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, ta modifikacja to byla tylko wymiana kondensatorow.

Jezeli zmienic 50V na 63V to nic sie nie stanie, mniej bezpieczne jest wymienianie na nizsze napiecie :).

Natomiast zmiana pojemnosci to juz inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.