Skocz do zawartości
IGNORED

Densen B100 + pre czy Densen DM10


Tomasz2015

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Mam takie pytanie: co z Cantonami Digital 2 zagra lepiej: Densen B100 jako przedwzmacniacz + końcówka mocy (np. taka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) czy też Densen DM10 bez zewnętrznej końcówki?

 

Obracamy się w budżecie w granicach 4k zł. Rodzaje muzyki: wszystkie z naciskiem na duże orkiestry symfoniczne. Pokój odsłuchowy: 25m2. Preferowany dźwięk: ciepły, rozdzielczy, dynamiczny, wyraźne ale niekłujące wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie w ten sposób ma tylko wtedy sens gdy zdecydujesz się na bi amping, tzn końcówka na dół a z B100 góra. Nie pamiętam czy B100 tak umożliwia. Problem w tym że jeśli nawet tak zrobisz to nie koniecznie musi się to zgrać.

 

Przedwzmacniacze w integrach nie są zwykle łatwe to sparowania z inną końcówką.

 

Jeśli podobał Ci się dźwięk z B100 to bezpieczniej jest pójść w kierunku DM10 przynajmniej podobny charakter i zestrojony dobrze.

A B100 sprzedasz bez problemow jesli w dobrym stanie bo to bardzo dobry wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z dodatkowa koncówką innego producenta - możliwosć niedopasowania poziomu sygnału, do tego nie wiadomo jak zagra ? Szukaj końcówki Densena lub integrę, niekoniecznie DM10, bo ten wzmak według mnie gra inaczej niż B100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj końcówki Densena lub integrę

Byłem przekonany, że Densen DM10 to wyższa klasa grania niz B100, ale z tego co piszesz wynika, że tak nie jest. Dobrze zrozumiałem?

 

Czy mógłbyś podać jakieś konkretne modele końcówek? Mogłaby to być końcówka Densen B300? I czy pisząc "Integra" masz na myśli Onkyo, czy też ogólnie wzmacniacze zintegrowane? Chyba w tym budżecie jedyną alternatywą jeśli chodzi o podobnie grający do Densena B100 wzmacniacz byłby jakiś Copland lub np. Myryad (zintegrowany lub dzielony).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland csa28 w porównaniu z dm10 densena zagrał podobną barwą ale z lepiej dociążonym dołem.To podobne klasowo wzmacniacze ,i z DM10 i z CSA28 można zbudować przyzwoity system tylko trzeba dobrać odpowiednie kolumny.Dla mnie csa28 zagrał o dwie klasy lepiej niż musical fidelity A300 -tak tu chwalony dlatego już od dawna ufam najbardziej temu co podoba się mi a nie temu co jest chwalone na forum.DM10 to dual mono napewno jest wyżej w kwalifikacji niż beat100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland csa28 w porównaniu z dm10 densena zagrał podobną barwą ale z lepiej dociążonym dołem

Kamilu, ciekawe co piszesz. Gdzieś czytałem, że Copland gra nieco ostro w górnych rejestrach. Ale rozumiem, że słuchałeś i CSA28 i Densena DM10 i takiego spostrzeżenia o "ostrości" Coplanda nie zanotowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland csa28 w porównaniu z dm10 densena zagrał podobną barwą ale z lepiej dociążonym dołem

 

Stare to były czasy, ale miałem dokładnie odwrotne doświadczenia co do tych dwóch wzmacniaczy...grało to wtedy z Dali 450.

 

Pozdr. Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzieś czytałeś,csa 28 nie jest ostry a nawet określiłbym go jako ciepły.Jak kupowałem sonusy to pojechałem po nie z coplandem posłuchalismy na DM10 i wpieliśmy CSA28 ,już zimny zagrał z większym dołem pasma od razu rzuciło się to w uszy.Co do ostrości coplanda ,jak z nim byłem w tophifi szukając kolumn też nabąknołem ,ze potrzebuje ciepłych kolumn do niego bo on gra jasno.Podpieliśmy proac studio 148 i klapa za to kapitalnie zagrało z nową serią b&w cm s2 .Po tym co piszą na forum to z B&W były by żyletki a jednak nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że Densen DM10 to wyższa klasa grania niz B100, ale z tego co piszesz wynika, że tak nie jest. Dobrze zrozumiałem?

 

Czy mógłbyś podać jakieś konkretne modele końcówek? Mogłaby to być końcówka Densen B300? I czy pisząc "Integra" masz na myśli Onkyo, czy też ogólnie wzmacniacze zintegrowane? Chyba w tym budżecie jedyną alternatywą jeśli chodzi o podobnie grający do Densena B100 wzmacniacz byłby jakiś Copland lub np. Myryad (zintegrowany lub dzielony).

Tak, np b300. DM10, to wyższa klasa niż B 100 , jednak nie gara tak spójnie, to ze Kamil79 porównywał z Coplandem własnie wyszło. Dla mnie Dm 10 gra zbyt wyżyłowaną średnica(co może pypominać coplanda) B100 gra cieplej spokojniej, moim zdaniem takiego grania potrzebuja Cantony, chociaż Twojego modelu nie słyszałem, ale kilka innych tej marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy Densen B100 z końcówką B300 nie będzie zaniżał poziomu zestawu z Cantonami Digital? Cantony Digital to referencyjne kolumny Cantona sprzed 20 lat - ich obecny odpowiednik to coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn szukalbym czegos wydajniejszego i mocniejszego, jaka topowa konstrukcja z lat 90, z cantonami swietnie grają wszystkie sony es, jakies monobloki denona np 4400.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tylko pytanie, czy Densen B100 z końcówką B300 nie będzie zaniżał poziomu zestawu z Cantonami Digital? Cantony Digital to referencyjne kolumny Cantona sprzed 20 lat - ich obecny odpowiednik to coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam te Digital 2.1 z Densenem Beat 100 i trochę jest niedosyt.

Podłączyłem końcówkę mocy Nad 208 THX i było gorzej.

Ja zaryzykuje z T+A PA 1500r bo to podobno dobra para...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Digital 2.1 z Densenem Beat 100 i trochę jest niedosyt.

Dkubek, Twój niedosyt dotyczy słabej mocy Densena czy słabej jakości jego dźwięku czy jednego i drugiego?

 

Generalnie moja koncepcja była taka, że jak się kupuje Cantony Digital to na wzmacniacz należy wydać drugie tyle (czyli ok 4 tys. zł), bo inne będą za słabe (mocowo i jakościowo).

 

Na temat wzmacniaczy do Cantonów Digital był ciekawy wpis na sąsiednim forum (post #5):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodatkowo dochodzi kwestia źródła i okablowania o odpowiedniej jakości więc 10 tys. zł za cały system trzebaby liczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dkubek, Twój niedosyt dotyczy słabej mocy Densena czy słabej jakości jego dźwięku czy jednego i drugiego?

 

Generalnie moja koncepcja była taka, że jak się kupuje Cantony Digital to na wzmacniacz należy wydać drugie tyle (czyli ok 4 tys. zł), bo inne będą za słabe (mocowo i jakościowo).

 

Na temat wzmacniaczy do Cantonów Digital był ciekawy wpis na sąsiednim forum (post #5):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodatkowo dochodzi kwestia źródła i okablowania o odpowiedniej jakości więc 10 tys. zł za cały system trzebaby liczyć.

 

Raczej słabej mocy, choć myśle ze Densen mocno ogranicza Digitale rownież jakościowo. Po podłączeniu zabrakło tego wow jak po podłączeniu do Rcl.

Sprzedałem już Densena koledze, który wziął ode mnie Rcl. To sprawdzone połączenie i tu nie ma co kombinować...

 

Niemiec, od którego kupiłem Digitale napisał mi:

 

the Densen have some weaknesses in the bass. You need a well controlled amp. In the german Audio-Magazin you can found a ranking list with a "Audiokennzahl" (AK). This number must approximately match with the number of the speakers. For the Digital 2.1 the Ak should be at 65… I recommend a used Amp from T+A, like my T+A PA 1500R or so.I have recently owned a new Accuphase E 260, but my old T+A was definitively the better choice!

 

Wiec tez nie będę kombinować i kupuje od niego TA, w przyszłości może Emitter 1, którego polecił mi również Profi ale to już inne pieniądze (1000€).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat b100 jako przedwzmacniacz ma sens, jeśli zestawiasz go np. z Beatem B300 jako końcówką do bi-ampingu. B100 to pasywna. Przed końcówką jest tylko potencjometr i przłącznik wejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to Profi używał Cantonów Digital 2 z dwoma wzmacniaczami Myryad Mi 120 (o ile dobrze zrozumiałem to jeden działał jako przedwzmacniacz a drugi jako końcówka mocy???) i sobie też chwalił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.