Skocz do zawartości
IGNORED

Analogowe ciepełko- czyli kij w mrowisko


saruman

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie gram z gramofonu (na razie) ale już gram z lampy. Tyle, że ta lampa jest z XXI wieku. Nie szumi nie buczy, sama się wyłącza jak nie gra, Jest bardzo stabilna i nawet wygląda jak wzmacniacz z tego wieku, a nie poprzedniego. Postęp ogromny.

 

no nie wiem - cóż to za lampa?

 

bo ja nie gram już z gramofonu, nawet nie z lampy, co więcej nie z tranzystora - tylko klasa D, tuby, 15cali na basie chodzi z Tidala :-) - to jest postęp, a nie popierdołki jakieś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy porówna się najnowsze Vitusy czy Accuphase do tych sprzed 15 lat to postęp jest wyraźny

Jak dla mnie, to obie marki nie były ani nie są wyznacznikami jakości dźwięku. W skrócie, dużo techniki - mało muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym dla ciebie jest dużo muzyki ? Poza tym co innego Accuphase kilka lat temu, a co innego nowe modele.

 

 

 

no nie wiem - cóż to za lampa?

 

bo ja nie gram już z gramofonu, nawet nie z lampy, co więcej nie z tranzystora - tylko klasa D, tuby, 15cali na basie chodzi z Tidala :-) - to jest postęp, a nie popierdołki jakieś...

 

Jak rozumiem jesteś zadowolony z tej klasy D? A co zdecydowało o takim wyborze? Dlaczego nie tranzystor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

bo ja nie gram już z gramofonu, nawet nie z lampy, co więcej nie z tranzystora - tylko klasa D, tuby, 15cali na basie chodzi z Tidala :-) - to jest postęp, a nie popierdołki jakieś...

 

Taa ... rozumiem, że za elementy aktywne w tej Twojej klasie D to krasnoludki robią albo nie powiedzmy sobie wprost, że u Ciebie gra tylko klasa D bez żadnych elementów aktywnych (swoją drogą całkiem zmyślna koncepcja, próby w tej materii robiono już w latach 50 ubiegłego wieku zainteresowanych odsyłam do literatury) ale wracając do merituma ta Twoja super klasa D z całą pewnością jest popełniona na tranzystorach i niema przy tym znaczenia czy to są tranzystory w postaci dyskretnej czy też zintegrowanej,

 

nie biorę oczywiście pod uwagę takiej możliwości, że podążasz śladami 747 i właśnie odkryłeś magnetyzm trójbiegunowy bo to wspaniałe osiągnięcie ma już swojego autora właśnie kolegę 747 ale niemniej życzę powodzenia w pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem - cóż to za lampa?

 

Z tego co pamiętam to Leben1000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem jesteś zadowolony z tej klasy D? A co zdecydowało o takim wyborze? Dlaczego nie tranzystor?

 

Dzwięk mi odpowiada, jest bardzo neutralny, zależy od kolumn i strojenia systemu - posiadam dwa zestawy równolegle o różnych prezentacjach - w zależności od nastroju idzie hebelek w górę i mjuzik gra.

Oczywiście mam świadomość przewagi brzmieniowej wielu dobrych lamp czy tranzystorów nad moimi wzmacniaczykami, ale już mi się nie chce tego tematu trenować, wypaliłem się hobbystycznie :-))

ps

jakby co, to moj ukochany Jadis czeka cały czas w pogotowiu, no i niech sobie czeka - tranzystorów też kilka kiedyś miałem... no i foruma lubię poczytać ;-)

 

Octave V70SE

 

aaa to dobre na pewno jest - nie słuchałem, ale na pewno by mi się podobało ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam świadomość przewagi brzmieniowej wielu dobrych lamp czy tranzystorów nad moimi wzmacniaczykami, ale już mi się nie chce tego tematu trenować, wypaliłem się hobbystycznie :-))

To rozumiem. Też miałem sporą przerwę w tym hobby i do słuchania muzyki wystarczała mi wieża Sony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam rozumieć dlaczego nie słyszysz postępu w jakości dźwięku we współczesnym audio. Musu nie ma i wcale nie trzeba skupiać się na tym postępie, co nie znaczy, że go nie ma. I nie piszę tego złośliwie. Żeby nie było, że znów się ktoś obrazi. Zauważam tylko dość absurdalną sytuację. Jeden gość słucha na wieży Sony i OK. Przecież nie ma w tym nic złego. Tak sobie wybrał. Jego prawo. Drugi słucha świadomie i z własnego wyboru na lampie z gramofonem. I też jego prawo. Ale obaj kwestionują postęp w audio... :-) To tak jakby 2 gości jeździło sobie do pracy 15 letnimi samochodami i na tej podstawie twierdzili, że w motoryzacji od lat nic się nie zmienia... :-) Albo można oglądać telewizję na 20 letnim kineskopie i też być zadowolonym. Gorzej gdy na tej podstawie ktoś uważa, że w technologii TV nie ma postępu. Pomijam już, że to jest jednak zakładka high end, gdzie ludzie generalnie dbają o szczegóły i starają się wycisnąć z audio co się tylko da. Ale sam fakt mechanizmu dochodzenia do takich tez w takich warunkach jest kuriozalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Twoje wnioski nie ruszają. To Twój problem.

Parę razy w życiu jeszcze zatoczysz kolejne "koła mądrosci", to nabierzesz dystansu... do samego siebie i swoich poglądów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mam ogromny dystans do samego siebie. Śmieje się z tego wszystkiego. To tylko zabawa. Nie zmienia to jednak faktu, że jako ludzie myślący powinniśmy dochodzić do sensownych wniosków. Czym innym jest to co lubimy i to czego potrzebujemy albo nam po prostu wystarcza, a czym innym jest bezstronna ocena danego zagadnienia czy dziedziny jako całości i jednak w miarę obiektywnie. To nie znaczy, że musimy cokolwiek kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam rozumieć dlaczego nie słyszysz postępu w jakości dźwięku we współczesnym audio.

 

Widzisz Sly30 to jak z Twoją ulubioną odnośnią do motoryzacji, masz najnowszy wypaśny AMG a drogi dalej takie sobie w naszym kraju.

 

Nic nie da że dokupisz lepszy zestaw opon lepszy płyn do zmywania brudu z szyb bo drogi dalej takie sobie mimo unijnych subwencji a i toru wyścigowego w tym kraju z prawdziwego zdarzenia nie ma żeby docenić klasę tej fury :)

 

Nie da rady używać z satysfakcją w naszym kraju najlepszej nawet lokomotywy z Pesy w Bydgoszczy jak ktoś w niej sobie umyśli wygodniejszy bardziej komfortowy ale szerszy rozstaw torów jak w Rosji.

 

Ty sobie taki system audio naprawdę świetny umyśliłeś i złożyłeś ale pozostała część świata w postaci artystów muzyków, realizatorów nagrań, studiów nagraniowych, tłoczni pyt, konstruktorów nowych nośników nie wie nawet o co chodzi :)

 

Te wszystkie ciepełka i inne nic nie mające wspólnego z realizmem popierdułki to taka dmuchana lala która nawet jak będzie naturalnych rozmiarów i będzie równie droga jak to AMG to jak wiemy to nie to samo co prawdziwa żywa piękna kobieta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem wczoraj z ciekawości do jednego z wrocławskich salonów audio. Akurat jakiś pan pił sobie kawkę i słuchał potwornie drogich monobloków lampowych z dziwnie zbudowanymi kolumnami. Źródłem był jakiś gramofon. Był to mój pierwszy raz z tak drogim audio. Sam raczej celuje w poziom nie przekraczający 6 tyś. za element. I jak mi sie podobała muzyka, którą tam się wszyscy podniecali? Nie była zła ale dupy nie urywała. Myślałem, że za kase za którą kupi się dobry samochód z salonu usłyszy się coś więcej. Troche się zawiodłem. Nie miało to nic wspólnego z muzyką na żywo. Grało inaczej niż mój system ale nie powiedziałbym, że lepiej. Także nie ma co marudzić i cieszyć się tym co sie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Sly30 to jak z Twoją ulubioną odnośnią do motoryzacji, masz najnowszy wypaśny AMG a drogi dalej takie sobie w naszym kraju.

 

Masz rację, choć nie do końca. Po 1- drogi jednak się zmieniły przez ostatnie 20 lat, a nawet na przestrzeni 10 lat widać, że dobrych dróg przybyło i to znacznie jak na ten kraj. Po 2- pomijając drogi to jednak w technice samochodów widać znaczny postęp na przestrzeni 10 lat, a w okresie 20 lat postęp jest ogromny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mam ogromny dystans do samego siebie. Śmieje się z tego wszystkiego. To tylko zabawa. Nie zmienia to jednak faktu, że jako ludzie myślący powinniśmy dochodzić do sensownych wniosków. Czym innym jest to co lubimy i to czego potrzebujemy albo nam po prostu wystarcza, a czym innym jest bezstronna ocena danego zagadnienia czy dziedziny jako całości i jednak w miarę obiektywnie. To nie znaczy, że musimy cokolwiek kupować.

 

Oczywiście, tylko najpierw trzeba umieć spojrzeć w lustro :)

Naprawdę, dla człowieka, który danym tematem zajmuje się wystarczająco długo, nie ma problemu w ocenie kto i jakie "prawdy obiektywne" i z jakiego poziomu wiedzy i doświadczenia je głosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, choć nie do końca. Po 1- drogi jednak się zmieniły przez ostatnie 20 lat, a nawet na przestrzeni 10 lat widać, że dobrych dróg przybyło i to znacznie jak na ten kraj. Po 2- pomijając drogi to jednak w technice samochodów widać znaczny postęp na przestrzeni 10 lat, a w okresie 20 lat postęp jest ogromny.

 

Co z tego jak ktoś z Biernych Miernych ale Wiernych partyjnych urzędników (marki samochodowej BMW też nie lubimy?) nawet nie zrozumiał i ponastawiał co kawałek ograniczeń prędkości cofając nasz postęp w drogach o 40 lat wstecz !

 

Właśnie o tym piszę mało kto wie o co chodzi z tymi drogami jak i z bardzo dobrym dźwiękiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko najpierw trzeba umieć spojrzeć w lustro :)

Naprawdę, dla człowieka, który danym tematem zajmuje się wystarczająco długo, nie ma problemu w ocenie kto i jakie "prawdy obiektywne" i z jakiego poziomu wiedzy i doświadczenia je głosi.

 

Nie rozumiem o co tobie chodzi. Czy nadal uważasz, że w audio nie ma postępu, czy może czynisz jakiś zarzut wobec mojej osoby. Ale ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to wzmacniacze D kolega posiada? Słuchał kolega czegoś na Ncore 1200?

 

noaudiofil to mój sąsiad, znam bardzo dobrze ncore 1200 i wszystkie Hypexy - u siebie mam ncore400 i w drugim zestawie ucd400hrx.

 

ps

właśnie zrobiłem trening (1,5godz ze swoim Husky po lesie) - włączyłem mjuzik - o matko jak to wspaniale gra! - czekam na obiad, jeszcze jakieś piwko i widzę ten cały hiend z innej perspektywy ;-)

pozdro i miłego popołudnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko na jakiej podstawie? Dlatego że mam inny pogląd nt postępu w audio? Czy dlatego iż kwestionuje możliwość oceny tegoż postępu na podstawie wieży Sony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

To tylko zabawa. Nie zmienia to jednak faktu, że jako ludzie myślący powinniśmy dochodzić do sensownych wniosków.

 

EUREKA !

 

Tylko z tym dochodzeniem są poważne problemy ( może to kwestia ... wieku ? ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co tobie chodzi. Czy nadal uważasz, że w audio nie ma postępu, czy może czynisz jakiś zarzut wobec mojej osoby. Ale ok.

Postęp technologiczny nie zawsze przekłada bezpośrednio się na lepszą jakość. Szczególnie, jesli chodzi o dźwięk w audio.

Jedynie rozszerza perspektywy.

Jeśli chodzi o parametry i możliwości elektroniki to kilkadziesiąt lat temu były wystarczająe do uzyskania wysokiej jakości dźwięku. Oczywiście jest postęp w cyfrówce, bo to dość świeża dziedzina.

Polemizuję jedynie ze stwierdzeniem, ze nowsze oznacza lepsze, bo to nie jest wcale jednoznaczne. A taką tezę usiłujesz głosić.

 

Jeslii chodzi o zarzuty, to jedynie próbuję zauważyć, ze nieco zbyt mocno zaczynasz na siłę "obiektywizować" innym własne spostrzeżenia i poglądy, co nie zawsze powoduje skutek, jaki chciałbyć przez to osiagnąć. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nigdzie nie napisałem, że nowsze musi oznaczać lepsze. Przez księgowych i marketing często nowsze nie wnosi nic nowego do jakości dźwięku. Ale często nie oznacza, że zawsze. Padała tu fałszywa teza, że w audio nie ma postępu! Że w jakości dźwięku nie ma postępu! To są jednoznaczne stwierdzenia. Nie mogę się z nimi zgodzić, bo znam wiele przykładów gdzie ten postęp jest znaczny, czasem jeszcze większy. A że nie dotyczy to wszystkich sprzętów to jest fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Wyjaśniło się. Nie jeleń a neofita;-)

 

Wszyscy neofici są obarczeni jedną uciążliwą dla otoczenia wadą, mianowicie za wszelką cenę usiłują przekonać innych wokół, że ich prawda jest jest najprawdziwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej było nawet łatwiej, bo w powietrzu i naokoło nie było tyle syfu. GSM , RFI, wifi i srifi...

A tego krzem nie lubi.

To ma spory i degradujący wpływ na to, co w końcowym efekcie słyszymy.

A pomiary urzadzeń i tak wykonywane są w doskonałej izolacji od reszt świata. Więc można je sobie olać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie próbuje nikogo do niczego przekonywać. Mam prawo mieć swój pogląd.

 

Dawniej było nawet łatwiej, bo w powietrzu i naokoło nie było tyle syfu. GSM , RFI, wifi i srifi...

A tego krzem nie lubi.

To ma spory i degradujący wpływ na to, co w końcowym efekcie słyszymy.

A pomiary urzadzeń i tak wykonywane są w doskonałej izolacji od reszt świata.

 

Sporo prawdy natomiast co do pomiarów to można je wykonać we własnym pokoju audio. Potrzebny jest tylko odpowiedni sprzęt pomiarowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Fajnie. Psy są super.<br />

 

Dla czego? miałem 14 lat i się popsuł do dziś się nie mogę pozbierać nawet nie można nabyć takiego samego! co w tym super?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.