Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie soundbar HW J550 z ampli Pioneer VSX329


ravc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z podłączeniem amplitunera do soundbara. Posiadam gramofon, bluraya i TV, które chciałem przepuścić przez amplituner, a z braku miejsca jako głośniki mam soundbar.

Soundbar ma wejście albo HDMI IN, albo Optical In. Byłem przekonany że na wyjściu HDMI Out jest sygnał dźwiękowy, tak jak w DVD czy Blurayu. Niestety tak nie jest ...

W związku z tym mam pytanie: czy jest możliwość podłączenia takiego amplitunera do soundbara?

 

Gdyby amplituner miał wyjście Optical Out - nie byłoby tematu.

 

P.S Przy okazje lamerskie pytanie - czy HDMI Out w amplitunerze pełni tylko funkcję "przepuszczania" obrazu który wchodzi z Bluraya/DVD i wychodzi do telewizora?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ws.ps. pamiętając działanie funkcji "pass tru" w pionku, kiedy to oglądałem programy bez nagłośnienia kina, a takich było większość, to dźwięk był ;)

Według mnie ten zestaw jest bez sensu, bo o ile vsx329 jest bardzo kiepściutki i słaby to ogólnie lepsze brzmienie uzyskasz podpinając pod niego nawet dwie kolumny podstawkowe typu tanie supreme 202 ( na większe 329 się nie nadaje) niż słuchając z soundbara. Bo w sumie do czego teraz służy ten amplituner, za radio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ws.ps. pamiętając działanie funkcji "pass tru" w pionku, kiedy to oglądałem programy bez nagłośnienia kina, a takich było większość, to dźwięk był ;)

Według mnie ten zestaw jest bez sensu, bo o ile vsx329 jest bardzo kiepściutki i słaby to ogólnie lepsze brzmienie uzyskasz podpinając pod niego nawet dwie kolumny podstawkowe typu tanie supreme 202 ( na większe 329 się nie nadaje) niż słuchając z soundbara. Bo w sumie do czego teraz służy ten amplituner, za radio?

 

Założenie było takie, żeby ampli pełnił funkcję "miksera" tzn podpięcie dźwięk i obraz z Bluraya, dźwięk z TV, radio, a przede wszystkim gramofon. Soundbar zamiast głośników kupiony tylko ze względu na brak miejsca.

Dlatego też najtańszy ampli, ale jednak nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda gdy nie przemyśli się zakupu i kupi takie cuś. Wg mnie to wyjście hdmi jest bez sensu bo co się wyprowadzi tym gniazdem hdmi, tylko dzwięk więc spokojnie wystarczyłoby wyjście optyczne a skoro jest wyjście hdmi to powinno być i wejście a nie wejście optyczne a wyjście hdmi, bezsensowne gniazda. To samo dotyczy najtańszych amplitunerów. Kupuje się takie nie zastanawiając się lub nie pytając w sklepie czy da radę podłączyć do niego wszystkie posiadane sprzęty.

 

Teraz tak, do podłączenia gramofonu potrzeba wejść PHONO IN, ten amplituner ich nie ma, blu-ray-a podepniesz do wejścia hdmi a amplituner łączysz z tv wyjście hdmi , "powiedz" jeszcze skąd masz programy,z z telewizora z wbudowanego w nim tunera czy z osobnego dekodera telewizji z jakiejś platformy (polsat, nc+ ) bo jeśli z tv i jest to tv 3D to ma wejście hdmi z ARC i wyjście w amplitunerze łączysz z wejściem hdmi w tv z podpisem ARC. Tylko amplituner jest 3D redy i nigdzie w opisach nie znalazłem, że ma hdmi v.1.4 co wiązałoby się z ARC.

 

P.S Przy okazje lamerskie pytanie - czy HDMI Out w amplitunerze pełni tylko funkcję "przepuszczania" obrazu który wchodzi z Bluraya/DVD i wychodzi do telewizora?

 

nie tylko przepuszcza sygnał audio i video ale wprowadza na amplituner sygnał audio, który kierowany jest na kolumny podłączone do amplitunera.

 

Czy podłączysz ten soundbar do ampla. Ja nie widzę takiej mozliwości gdyż soundbar jedyne wejście jakie ma to wspomniane wcześniej optyczne a amplituner ma optyczne ale też wejście i kupa.

 

Popieram Kolegę przedmówcę, najlepiej opchnij ten soundbar i kup jakieś dwie kolumny podstawkowe. Jeśli wydasz na parę 1000 zł za nowe to z pewnością będziesz zadowolony z ich brzmienia.

Np

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

gdybyś w przyszłości chciał zakupić zestaw kolumn żeby mieć kino 5.1 to kupuj kolumny z tej samej serii (względy finansowe) czyli M1 na tyły MCenter wiadomo na centralny, lub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

podałem kolumienki z przednim bass-reflexem żeby było łatwiej je ustawic ( np nie muszą stać daleko od ściany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak czegoś tu mocno nie rozumiem.

 

Soundbar ma wejście Optical In, oraz HDMI IN. Kiedy podpiąłem HDMI Out z ampli i wpiąłem do HDMI In do soundbara - nie grało. Na słuchawkach grało. Wywnioskowałem, że przez HDMI Out nie wychodzi dźwięk tylko puszcza go na zakręcane wtyki do głośników.

Zatem jeżeli powinien wychodzić dźwięk na HDMI Out z amplitunera to teoretycznie problem rozwiązany - zostaje kwestia ustawień.

 

Jeśli chodzi o gramofon - w ampitunerze są 2x RCA z opisem "Analog" - więc domniemam że przez to podepnę gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, masz rację bo na zdjęciach w necie w google widać tylko jedno hdmi i na dodatek OUT tak jak optyczne co mnie zmyliło , dopiero w zagranicznych stronach znalazłem, że ma on też wejście hdmi, no teraz ma sens to wyjście hdmi widoczne na zdjęciach , ktróre wcześniej oglądełem.

 

Teraz tak, ok, łączysz wyjście ampla hdmi z wejściem hdmi soundbara a jego wyjście hdmi łaczysz z wejściem hdmi w tv i wszystko powinno być ok, i wszystko powinno grać. Tak , wtedy jest tylko kwestia ustawień. Gdyby amplituner był z wyższej półki i miał dwa wyjścia hdmi to wpiąłbyś i soundbar i tv do wyjść.

 

Z tego co wiem gramofon wpina się w wejścia Phono, chyba chodzi o przedwzmacniacz gramofonowy, który widać jest do tego potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.