Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Academy phoebe III vs Paradigm 7v7 vs Castle Knight 4


pawel86a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wcześniej pisałem post o Kef-ach LS50, jednak po dużej lekturze doszedłem do wniosku, że te kolumny są dla mnie jednak zbyt wymagające (przede wszystkim finansowo, a chodzi o wzmacniacz do nich w przyszłości). W związku z tym zacząłem szukać dalej. I tak o to pojawiły się te o to głośniki:

 

Audio Academy phoebe III

Paradigm 7v7

Castle Knight 4

 

W środę jadę posłuchać Paradigmów, akurat kolega ma:) Niestety Phoebe nie mam gdzie posłuchać, a nie ukrywam, że po opiniach są u mnie na 1 miejscu.

 

Kolumny na razie będą stały w otwartym salonie: około 18m2 plus kuchnia 6m2 + przedpokój. Niestety nie będzie to centralne miejsce, a róg pokoju. Słucham różnych gatunków, zaczynając na Dire Straits, Queen poprzez lata 90 po hiphop, także chyba takie głośniki mniej więcej wpasują się w takie granie? Jak uważacie? Następnym krokiem będzie wymiana wzmacniacza, na razie jest Yamaha AX-640, ale to za czas jakiś. Może polecicie coś innego? Myślałem też o podstawkach, ale może mniejsze podłogowe będą jednak lepiej się spisywały u mnie? Pomóżcie :)

 

oczywiście w grę wchodzą używane egzemplarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inna estetyka brzmienia, bo gdzie selektywne , muzykalne AA, gdzie "nieco"dosadne paradigm.

Castle 4 są gdzieś pośrodku nich, potrafiące się dobrze wpasować w różne gatunki muzyczne.

AA mogłyby być z yamahą nieco za jasne, zależy kiedy zmiana wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nazbieram na niego;) to też zależy co kupię i ile kasy mi zostanie, na kolumny chciałem przeznaczyć tak do 3000zł. W środę posłucham tych paradigmów, kolega bardzo chwalił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia posłuchania poszczególnych modeli. Audio Academy są równe, dobrze wypełnione, świetnie sprawdzą się w Twoich gatunkach muzycznych. Castle są cieplejsze, miękkie. Paradigm to jaśniejsze, bardziej dynamiczne, rockowe granie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Bez odsłuchów się nie obejdzie. Przy najmniej 1 lub 2 konstrukcji. Bo każda gra inaczej.

Przy odsłuchu zwracaj uwagę na to co Ci się podoba a co nie. Wtedy można określić brzmienie pozostałych.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj Paradigmów 7v6 i powiem, że dźwięk na prawdę mnie zaskoczył. Potęzny bas, ale nie zamulony, powiedziałbym że punktowy , jest gdzie ma być. Ładnie stopa zgrywa się w linią basową. Może czasami brakuje im troszkę średnicy, no ale przecież tak te kolumny są strojone. Kolumny były akurat wąsko rozstawione (choinka), ale mimo to scena była całkiem fajna, głębia także. Spokojnie można było rozpoznać gdzie jaki instrument jest rozstawiony. Mam teraz problem, nie wiem co zrobić. Audio Academy raczej nie mam gdzie posłuchać. Ciężkie jest życie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.