Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że brakuje na forum klubu miłośników kolumn Alessandro Schiaviego, dlatego zakładam temat.

 

Firma Diapason niestety nie jest jeszcze w Polsce mocno popularna. Producent, jak i dystrybutor nie kładą dużego nacisku na marketing i reklamę.

 

Pan Alessandro zaczął budować pierwsze kolumny mając doświadczenie zdobyte podczas pracy jako realizator dźwięku. Jego kolumny charakteryzują się naturalnością, muzykalnością, dźwiękiem pełnym harmonicznych. Na tle konkurencji wyróżniają się również zjawiskowym budowaniem trójwymiarowej sceny muzycznej. Diapason kładzie duży nacisk na fazowanie kolumn, dzięki temu budowana scena jest niezwykle realna i dokładna, szeroka i głęboka.

 

Zapraszam właścicieli kolumn oraz miłośników marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisać kilka słów o dźwęku w kolumnach DIAPASON? Interesują mnie szczególnie wyższe modele monitorów, np. Adamantes III 25th. Może ktoś porównywał je z Sonusami, a szczególnie z modelem Auditor M? To dość podobna pólka cenowa...

 

Czy kolumny tej marki są dostępne w jakimś sklepie w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisać kilka słów o dźwęku w kolumnach DIAPASON? Interesują mnie szczególnie wyższe modele monitorów, np. Adamantes III 25th. Może ktoś porównywał je z Sonusami, a szczególnie z modelem Auditor M? To dość podobna pólka cenowa...

 

Czy kolumny tej marki są dostępne w jakimś sklepie w Warszawie?

 

Kilka słów to ja napisałem na samym początku. Naturalne, muzykalne, pełne harmonicznych, scena zjawiskowa. Generalnie jak miałem okazję je posłuchać, to zdziwiony byłem, kiedy siedząc poza bazą kolumn na zewnątrz słyszałem wciąż, że dźwięk jest oderwany od głośników i cały spektakl muzyczny odbywa się za ścianą, od której głośniki stały chyba z 1,5m.

 

 

Słyszałem Karisy, Astery . Te pierwsze bardzo krótko ale kolumny tej marki mają cechy wspólne, które wymieniłem wcześniej. Te drugie natomiast dłużej. Tak prezentują muzykę, że mozna polubić gatunki, których się wcześniej nie słuchało. Po ich odsłuchu, jak wróciłem na swój sprzęt to było strasznie matowo, bez blasku, bez tej słodyczy i nasycenia, gorsza scena i całą reszta. Dźwięk diapasonów dla mojego ucha jest tak przyjemny, że przy odsłuchu innych zestawów cały czas są braki. Ogólnie mam w planach kupić kolumny tej marki, chciałbym właśnie Adamantesy ale są raczej za drogie, same standy sporo kosztują. Myślę dlatego o Karisach.

 

Tobie proponuję dogadać się z dystrybutorem na wypożyczenie za kaucją do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamis jeszcze słuchałem, świetne są, rzadka to sztuka, aby tak duże kolumny grały z taką kulturą.

 

Tych co wymieniłeś nie słuchałem, zastosowany tweeter jest sam z siebie tak słaby, że szkoda mi było czasu.

Najdłużej siedziałem przez Asterą, są fajne, grają podobnie to moich kolumn na illuminatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamis jeszcze słuchałem, świetne są, rzadka to sztuka, aby tak duże kolumny grały z taką kulturą.

 

Tych co wymieniłeś nie słuchałem, zastosowany tweeter jest sam z siebie tak słaby, że szkoda mi było czasu.

Najdłużej siedziałem przez Asterą, są fajne, grają podobnie to moich kolumn na illuminatorach.

 

Jaki to tweeter jest w tych Adamantes?

 

Czyli wg. Ciebie to fajne są dopiero ich kolumny kosztujące 30000 PLN?

 

Cholercia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej scan speak d2010.

 

Sam wiesz ile kosztowały Twoje Auditory M a w ile miejscach są oszczędności (tweeter, zwrotnica).

Przy chorych cenach dzisiejszego audio Astery są uczciwie wycenione.

 

... i przede wszystkim słychać, że grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z Emilem, że przy tym co się dzieje z cenami - 30tys zł za Astere z topowymi Seasami i fenomenalną obudową - to nie jest drogo.

A i grają super te kolumny - same zalety :)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na AS zarówno Astery jak i Dynamis zarówno wizualnie jaki i dźwiękowo wyróżniały się na tle konkurencji. Moim zdaniem Astera jest piękną kolumną i połączenie jej z wysokiej klasy lampą może dać dźwięk wysokiej próby.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się :)

 

Bardzo mi się podobały,choć słuchałem tylko na Audio Show,i na youtubie ;)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=kNgp2RG5oag

 

lepiej nie zamieszczać dla dobra tej marki tak fatalnie nagranego filmiku, bo raczej reklamy on nie przysparza...:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchał ktoś te ASTERy u siebie w domu???

 

Znalazłem w pewnej recenzji taki tekst

 

Zestawienie z czymkolwiek o podobnym charakterze kończy się jak Waterloo dla Napoleona. Najlepszym towarzystwem dla tych delikatnych zestawów są wzmacniacze przypominające neandertalczyka – surowe, zimne, kanciaste, silne jak zwierzę i w typie zamordysty...

 

Pasuje mi to do opisu niektórych Sonusów;-)...

 

Generalnie te kolumny przypominają trochę dawne Sonusy...te z klepek robione...podobno zresztą obecnie są one montowane w tym samym warsztacie gdzie Serblin działał w latach 90-tych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny opis. Dystrybutor łączy je ze sprzętem grającym naturalnie, muzykalnie, często lampowym, przyjemnym dla ucha. Generalnie łączy je ze sprzętem, którego opis brzmienia wyglądałby podobnie jak kolumn.

 

U nich w ofercie nie ma sprzętów grających skrajnie jasno, ciemno, ciepło, czy technicznie. Wszystko jest naturalnie brzmiącym klockami. Sami podkreślają, że nie kombinują z łączeniem kolumn o pewnym brzmieniu z odpowiednim pod nie wzmacniaczem i na odwrót. Czyli np, że jasne kolumny muszą mieć ciepły wzmacniacz. Mulowate kolumny wzmacniacz grający dźwiękiem otwartym itd. Celują z tego co wiem w naturalność urządzeń w swojej ofercie. Jeśli coś nie spełnia tego warunku i nie zagra z resztą toru o naturalnym brzmieniu nie wprowadzają tego do oferty.

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

http://www.audiostereo.pl/high-end’owy-lipiec-w-premium-sound_112890.html klocki imo piękne...

Słuchałem w powyższym zestawieniu ... grały bardzo dobrze...ale żeby jakieś zjawisko...?

...dzięki Wam jeszcze bardziej doceniam swoje domowe audio...

Pzdr :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie z czymkolwiek o podobnym charakterze kończy się jak Waterloo dla Napoleona. Najlepszym towarzystwem dla tych delikatnych zestawów są wzmacniacze przypominające neandertalczyka – surowe, zimne, kanciaste, silne jak zwierzę i w typie zamordysty...

 

Czyli devialet będzie pasował aczkolwiek nie wydaje mi się, aby ten opis pasował do elektroniki wykorzystanej na AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Znalazłem w pewnej recenzji taki tekst

 

Zestawienie z czymkolwiek o podobnym charakterze kończy się jak Waterloo dla Napoleona. Najlepszym towarzystwem dla tych delikatnych zestawów są wzmacniacze przypominające neandertalczyka – surowe, zimne, kanciaste, silne jak zwierzę i w typie zamordysty...

 

Pasuje mi to do opisu niektórych Sonusów;-)...

 

Generalnie te kolumny przypominają trochę dawne Sonusy...te z klepek robione...podobno zresztą obecnie są one montowane w tym samym warsztacie gdzie Serblin działał w latach 90-tych...

 

Neutralne topowe Seasy Nextell i Crescendo jakoś nie pasują mi do surowych wzmacniaczy.

Miałem u sibie w domu na krótkim odsłuch projekt Bifrost i wiadomo, ze to inna kolumna ale charakter grania tych głośników jakoś to trana mi nie pasuje. Tu moim zdaniem potrzeba finezji.

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/high-end’owy-lipiec-w-premium-sound_112890.html klocki imo piękne...

Słuchałem w powyższym zestawieniu ... grały bardzo dobrze...ale żeby jakieś zjawisko...?

...dzięki Wam jeszcze bardziej doceniam swoje domowe audio...

Pzdr :-)

 

Przecież to był system chyba za 100 tyś PLN? Powinno być przynajmniej małe zjawisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchał ktoś te ASTERy u siebie w domu???

 

Znalazłem w pewnej recenzji taki tekst

 

Zestawienie z czymkolwiek o podobnym charakterze kończy się jak Waterloo dla Napoleona. Najlepszym towarzystwem dla tych delikatnych zestawów są wzmacniacze przypominające neandertalczyka – surowe, zimne, kanciaste, silne jak zwierzę i w typie zamordysty...

 

Pasuje mi to do opisu niektórych Sonusów;-)...

 

Generalnie te kolumny przypominają trochę dawne Sonusy...te z klepek robione...podobno zresztą obecnie są one montowane w tym samym warsztacie gdzie Serblin działał w latach 90-tych...

 

Moreno, czyżbyś już nie był zainteresowany SF Evolution ? Nie wiem czy Diapason Astera mógłby konkurować z Evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej samemu posłuchaj, serio. Mniej internetu, a więcej prawdziwych odsłuchów.

 

Jeśli jest dystrybutor w Wawie, który ma te kolumny na stanie to posłucham.

 

Moreno, czyżbyś już nie był zainteresowany SF Evolution ? Nie wiem czy Diapason Astera mógłby konkurować z Evo.

 

Jestem więcej niż zadowolony z Auditor M...nie mam ciśnienia na zmiany w kwestii kolumn. Dobre podstawki antywibracyjne potrafią zdziałać cuda i teraz bardziej interesuje mnie walka z wibracjami;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre podstawki antywibracyjne potrafią zdziałać cuda i teraz bardziej interesuje mnie walka z wibracjami;-)

 

Jakieś konkretne sprawdzałeś? Ciekaw jestem Twoich wrażeń.

Ja miałem na testach PAB Ceramic 5 pod standami. Faktycznie jest to bardzo dobry kierunek. Jakby coś w rozsądnej kasie się znalazło, to może to być jedna z najlepszych inwestycji w "audio-voodoo" (jak niektórzy audio-sceptycy określają) akcesoria :)

 

 

A co do Diapason... posłuchałem trochę Astery u dystrybutora. Podłączone do końcówki Wells Audio. Niestety, płyty były nie moje. Ale całość była połączona srebrnymi kabelkami. I jakoś nie za bardzo podszedł mi ten dźwięk. Ale nie posądzałbym kolumn. Wells zdaje się też nie jest zimnym zamordystą... ale całość była po jasno-suchej stronie mocy. Mam wrażenie, że jakaś miedź znakomicie zrobiłaby temu zestawieniu... bo potencjał był niewątpliwy

Edytowane przez albertini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.