Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Prawie wszystko się zgadza.

Tylko ten warkocz. Warkocz to mają Xaviany XN250.

Adamantes to Monica Bellucci a Karis to Cameron Diaz.

A wszyscy widzieli na You Tube, co Cameron robiła po wypiciu coca-coli :-)

 

Jean-Marie Reynaud - rewelacja, tylko tyle kapusty !!!

 

Zatem monika bellucci jest mniej wymagająca i łatwiejsza do napędzenia. Kamerun Diaz natomiast mniej wyciągnie z portfela.

 

Ja szukam takiej Angeliny Jolie, co nie będzie stanowiła problemu przy napędzaniu i nie pociągnie zbyt dużo z konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Diapasony, to miało być: jeszcze ich nie mam :-)

 

Gubię się już w tych babkach. Diaz mi nie leży, Belluci? O tak!

 

Nowych Jean-Marie Reynaud nie słuchałem. Natomiast kiedyś miałem okazje poobcować z poprzednią wersją monitorów Offranede. Powiem tak: obiektywnie obłędne głośniki jeśli chodzi o rozdzielczość, przestrzeń, powietrze, szybkość. Tylko że ja nie przepadam za takim graniem, jestem raczej ze szkoły Dynaudio. JMR są dla mnie za suche i zachowują się jak chirurg z mikroskopem. Nie chiałbym mieś ich w domu na stałe. No chyba że jako drugi zestaw do posłuchania od czasu do czasu.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

miało być - jeszcze ich nie mam? czy jeszcze ich nie ma?

 

 

Jean-Marie Reynaud już słuchałeś? Ja już miałem okazję, dwa najwyższe modele dostępne w Polsce. Podstawkowe jak dla mnie zagrały dużo lepiej, więcej powietrza, bas lepszej jakości i jego ilość lepiej mi podchodziła. Lepsza przestrzeń ale muszę jednak nadmienić, że podłogówki nie były wygrzane. Generalnie przestrzeni i powietrza było na prawdę baardzo dużo. W bezpośrednim porównaniu podobno jeszcze więcej niż w Diapasonach Asterach. Dodatkowo są od włoskich bardziej rozdzielcze, można usłyszeć nowe dźwięki w utworach, które się zna na pamięć.

 

Będąc ostatnio w Bydzi miałem okazję na spokojnie posłuchać wszystkich (3-ech) modeli JMR dostępnych w audio-conect. Żaden z nich nie był suchy, czy też zbyt analityczny, Choć oczywiście jakby zamiast Wellsa Innamoraty / Ars-Sonum Gran Filarmonia i okablowania Albedo postawić tam coś o właśnie takiej sygnaturze to o ww.efekt nie trudno ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawie wszystko się zgadza.

Tylko ten warkocz. Warkocz to mają Xaviany XN250.

Adamantes to Monica Bellucci a Karis to Cameron Diaz.

A wszyscy widzieli na You Tube, co Cameron robiła po wypiciu coca-coli :-)

 

Jean-Marie Reynaud - rewelacja, tylko tyle kapusty !!!

 

Jesteś z Bydgoszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchałem wczoraj Diapason Dynamis.

Najlepsze głośniki jakie słyszałem.

Nie będę pisał o takich pierdołach jak bas, średnie czy góra, bo to się rozumie .....

Emocje!

Na muzyce filmowej potrafią oddać nawet ... uczucie niepokoju, strachu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wczoraj Diapason Dynamis.

Najlepsze głośniki jakie słyszałem.

Nie będę pisał o takich pierdołach jak bas, średnie czy góra, bo to się rozumie .....

Emocje!

Na muzyce filmowej potrafią oddać nawet ... uczucie niepokoju, strachu ...

 

a co powiesz o modelu Karis....?

podobno nie mogą grac głośno bo brumią, prawda to?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaaawek, jakieś dwa tygodnie temu rozmawiałem z dystrybutorem i potwierdzał, że Karisy to nie są kolumny do bardzo głośnego grania, natomiast nie dopytywałem o szczegóły, tzn. czym to konkretnie się objawia.

Edytowane przez Medaaard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaaawek, jakieś dwa tygodnie temu rozmawiałem z dystrybutorem i potwierdzał, że Karisy to nie są kolumny do bardzo głośnego grania, natomiast nie dopytywałem o szczegóły, tzn. czym to konkretnie się objawia.

 

dziękuję za info...

kurcze to niepokojące, ciekawe właśnie przy jakiej głośności słychać te negatywne objawy...cholera kolumny za 10 tys. zł a tu taka lipa....

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Karisy kilka dni w domu!

Grają rewelacyjnie!

Mam 16 mkw.

W takim metrażu można grać .... głośno ?

Co to jest głośno ?

Przy normalnym słuchaniu, to i w większym pomieszczeniu zagrają.

Co to jest normalne słuchanie?

Do nagłośnienia prywatki czy słuchania Sepultury kupiłbym inne.

Nie brumią.

W tych monitorach na dole gra głośnik 11 cm, a ponieważ głośniki

są posłuszne, starają się zagrać jak im każemy, to np. przy 60Hz i głośnym słuchaniu

Napalm Death, ten mały biedny głośniczek musi napierdzielać jak mały motorek ... musi się mocno wychylać.

To wyrafinowane monitorki, które zagrają każdą muzykę, na rozsądnym poziomie głośności w przeciętnej wielkości polskim pokoju.

Członem fanklubu zespołu KAT w skórzanej, wytartej kurtce, wychodzący ze sklepu z Karisami pod pachami wyglądałby dość pretensjonalnie.

Ja tu piszę a tam ..

w odtwarzaczu płyta Obituary czeka, żeby ją puścić na Karisach :-)

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Karisy kilka dni w domu!

Grają rewelacyjnie!

Mam 16 mkw.

W takim metrażu można grać .... głośno ?

Co to jest głośno ?

Przy normalnym słuchaniu, to i w większym pomieszczeniu zagrają.

Co to jest normalne słuchanie?

Do nagłośnienia prywatki czy słuchania Sepultury kupiłbym inne.

Nie brumią.

W tych monitorach na dole gra głośnik 11 cm, a ponieważ głośniki

są posłuszne, starają się zagrać jak im każemy, to np. przy 60Hz i głośnym słuchaniu

Napalm Death, ten mały biedny głośniczek musi napierdzielać jak mały motorek ... musi się mocno wychylać.

To wyrafinowane monitorki, które zagrają każdą muzykę, na rozsądnym poziomie głośności w przeciętnej wielkości polskim pokoju.

Członem fanklubu zespołu KAT w skórzanej, wytartej kurtce, wychodzący ze sklepu z Karisami pod pachami wyglądałby dość pretensjonalnie.

Ja tu piszę a tam ..

w odtwarzaczu płyta Obituary czeka, żeby ją puścić na Karisach :-)

 

dzięki za Twoją opinię

proszę powiedz do jakiej muzyki są te kolumny oprócz skłądów jazzowych i akustycznej,wokalnej....czy są to uniwersalne? z tego co piszesz to raczej nie....czy naim byłby dobrem wzmacniaczem do nich?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są do każdej, dobrej i złej muzyki.

Zagrają z każdym, dobrym i złym wzmacniaczem.

Są uniwersalne.

Spokojnie posłuchasz na nich: Kari Bremnes (polecam), Trio jazzowe .... ,Depeche, Dawida Bowie, Sepultury i Weekend (nie polecam). Wszystkiego.

Tylko nie można wariować z głośnością.

Jaki masz pokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są do każdej, dobrej i złej muzyki.

Zagrają z każdym, dobrym i złym wzmacniaczem.

Są uniwersalne.

Spokojnie posłuchasz na nich: Kari Bremnes (polecam), Trio jazzowe .... ,Depeche, Dawida Bowie, Sepultury i Weekend (nie polecam). Wszystkiego.

Tylko nie można wariować z głośnością.

Jaki masz pokój ?

 

mój pokój to 22 m2,wzmacniacz Naima....będzie ok?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wczoraj Diapason Dynamis.

Najlepsze głośniki jakie słyszałem.

Nie będę pisał o takich pierdołach jak bas, średnie czy góra, bo to się rozumie .....

Emocje!

Na muzyce filmowej potrafią oddać nawet ... uczucie niepokoju, strachu ...

 

Cena tez wprowadza troche niepokoju i strachu :)

 

Co do Korisow tez mialem je w domu w 25m i bylo bardzo fajnie. Zadnego brumienia nie uswiadczylem. Natomiast dla mnie lepiej wypadly takie Audiosolutions Guimbarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

zagrają i z Naimem i w 22 mkw i z każdą muzyką.

Musisz sobie sam odpowiedzieć, czy lubisz dowalić do pieca czy nie.

Jak lubisz dać czadu, to kup Adamantes.

Zresztą!

Wybierz się do dystrybutora,

to bardzo sympatyczni, kulturalni i rzeczowi ludzie,

zawsze mi wstyd u nich, że ja taki cham i prostak.

 

Na pewno się dogadacie, odsłuchasz sobie w 38 mkw i będziesz wiedział.

Albo kupisz inne, jest w czym wybierać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Karisy u dystrybutora w 38 mkw i byłem zaskoczony

jaki poziom głośności potrafia zbudować te małe monitorki.

Kolega Stempur testował Karisy w 16 mkw i był (jest) zachwycony, myślał o zakupie.

Nie podejdą Ci Karisy, to wyjdziesz pod pachą z JM Reynaud Euterpe (linia transmisyjna, fajny bas) w tej samej cenie.

post-56888-0-00706200-1458769376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są do każdej, dobrej i złej muzyki.

Zagrają z każdym, dobrym i złym wzmacniaczem.

Są uniwersalne.

Spokojnie posłuchasz na nich: Kari Bremnes (polecam), Trio jazzowe .... ,Depeche, Dawida Bowie, Sepultury i Weekend (nie polecam). Wszystkiego.

Tylko nie można wariować z głośnością.

Jaki masz pokój ?

Co do repertuaru Weekend to profanacja dla tych głosików ;)

Słuchałem parę nagrań z muzyką elektroniczną na 24 metrach graja pięknie i głośno ,wzmak podłączony Hegel 80

chciałem posłuchać czegoś innego a zamiarem kupna były xaviany perla ....

grały naprawdę głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do repertuaru Weekend to profanacja dla tych głosików ;)

Słuchałem parę nagrań z muzyką elektroniczną na 24 metrach graja pięknie i głośno ,wzmak podłączony Hegel 80

chciałem posłuchać czegoś innego a zamiarem kupna były xaviany perla ....

grały naprawdę głośno

 

to jakie kolumny kupiłeś?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze od Diapason Karis?

Nie

Diapason lepsze

xavian 250 lepsze

lecz różnica cenowa nie jest adekwatna do jakości tych wyżej do perly

ogólnie każde z tych kolumn można polecić muzyka nie rozbijanie na szczegóły( diapason najbliżej tej drugiej strony czyli krok w szczegółowość)

nie miałem ich zamiaru kupić pan z salonu podłączył mi je jako ciekawostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Diapason lepsze

xavian 250 lepsze

lecz różnica cenowa nie jest adekwatna do jakości tych wyżej do perly

ogólnie każde z tych kolumn można polecić muzyka nie rozbijanie na szczegóły( diapason najbliżej tej drugiej strony czyli krok w szczegółowość)

nie miałem ich zamiaru kupić pan z salonu podłączył mi je jako ciekawostkę

 

Czy Karis byłby dobry z Naimem jak myślisz?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Karis byłby dobry z Naimem jak myślisz?

Nie miałem do czynienia z Naimem

jedyna możliwość to sprawdzić samemu w danym zestawie

ja miałem taką możliwość że najpierw szukałem wzmacniacza a kolumny w dalszym czasie lecz i to tez w zamysle było także za jednym zamachem dwie pieczenie

były na ruszt wrzucone ;)

 

jeśli możesz wypożycz je do siebie do domu zawsze bardziej miarodajne to jest niż odsłuch w salonie

 

Ps podstawki miały wysokość 60 cm i nie wiem czy ciut wyzsze by nie były wskazane ( 65)

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.