Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Patryks26 napisał:

Czym sie rozni model 2016 od modelu 2018? Poza zmiana terminali glosnikowych na czarne z logiem Diapasona nie bylo zadnych zmian w Asterach. A terminale te byly juz stosowane w modelu 2016 wiec nie powinno byc zadnych roznic.

Nie mam najmniejszego pojęcia . mam dwie pary i wrażenie że nieco się od siebie różnią . Mają różne wybarwienie , więc może zastosowano inne drewno . Nie piszę tu o tak oczywistych różnicach jak w adamantesach III i 25th , tylko o delikatnych wrażeniach . Różne też są fabryczne zworki ........ale oczywiście jedne i drugie są fantastyczne  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, PIOTR - PIOTR napisał:

I to jest piękno audio . W moim systemie akurat całość przekazu była bardziej emocjonująca . inną sprawą jest też wysokość standów i materiał z którego są zbudowane . U mnie 25th stały na niższych drewnianych (też fabrycznych ) standach .  Najwiekszym problemem jaki napotkałem po zmianie III na 25th to było ustawienie kolumn. 

Błędem w moim przypadku było ustawienie 25th w tym samym miejscu co III . Dopiero po kilkudniowym teście znalazłem odpowiednie miejsce dla nich . Miałem to szczęście że miałem dwa komplety standów i u mnie sprawdziły się lepiej drewniane . Zresztą dzisiaj stanowią komplet z karisami II .

W dwóch systemach dzisiaj grają Astery i też mam ciekawe odczucie że modele 2018 i 2016 różnią się dźwiękowo pomiędzy sobą . Ale czasu na testy i porównania będę miał dużo ponieważ nie mam w planach kolejnych zmian kolumn . Kiedyś marzeniem były Harbety 40.1 ale po odsłuchach HL5plus myślę że to nie jest kierunek dla mnie .

No właśnie, może i powinienem więcej czasu i uwagi poświęcić 25th. Natomiast w moim pokoju możliwość modyfikacji ustawienia mam ograniczoną, gram na dłuższej ścianie, gdzie maksymalną odległość od tylnej ściany mogę uzyskać 1,2 m, z tym że pokój mam adoptowany akustycznie poprzez panele rozpraszająco pochłaniające. Natomiast z mojego testu wynikło wprost, że A25th nei podchodzą mi. Było w nich coś nienaturalnego, co w takim bezpośrednim porównaniu rzucało się mocno w uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tjakubik napisał:

No właśnie, może i powinienem więcej czasu i uwagi poświęcić 25th. Natomiast w moim pokoju możliwość modyfikacji ustawienia mam ograniczoną, gram na dłuższej ścianie, gdzie maksymalną odległość od tylnej ściany mogę uzyskać 1,2 m, z tym że pokój mam adoptowany akustycznie poprzez panele rozpraszająco pochłaniające. Natomiast z mojego testu wynikło wprost, że A25th nei podchodzą mi. Było w nich coś nienaturalnego, co w takim bezpośrednim porównaniu rzucało się mocno w uszy.

Też się spotkałem z taką opinią . Kolega który zauroczył się płytą Dominica Millera "First touch" nigdy mi nie przebaczył że zamieniłem III na 25th . Faktycznie niektóre instrumenty brzmiały bardziej naturalnie , tak prawdziwiej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz godziny wygrzewania przed Toba :) Ciekawe czy bedziesz slyszal zmiany. Ja slucham 40-50 godzin tygodniowo. Wygrzewalem troche nowych sprzetow, ale jedynym sprzetem, w ktorym zauwazylem zmiany podczas wygrzewania byl Atoll in100se :) Moze tylko dlatego, ze tam zmiany byly skokowe, a w pozostalych sprzetach zbyt subtelne aby je dostrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Patryks26 said:

No to teraz godziny wygrzewania przed Toba ? Ciekawe czy bedziesz slyszal zmiany. Ja slucham 40-50 godzin tygodniowo. Wygrzewalem troche nowych sprzetow, ale jedynym sprzetem, w ktorym zauwazylem zmiany podczas wygrzewania byl Atoll in100se ? Moze tylko dlatego, ze tam zmiany byly skokowe, a w pozostalych sprzetach zbyt subtelne aby je dostrzec ?

Wszystko jest nowe wiem że wzmacniacz grzał się u producenta i u dystrybutora chwilę za nim go odebrałem. Adamentesy są zupełnie świeże. Zobaczymy jak będzie. Słucham dopiero od dwóch dni w tej chwili na wypożyczonym CD AMC od chłopaków z Audio-Connect. Czekam aż przyjadą do mnie z Waversa WNAS3 i pomogą wszystko ustawić i dać ewentualne wskazówki co do akustyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie o kable, polecacie Albedo, owszem bardzo je cenię. Ale pytanie jest jakie jeszcze inne kable polecacie? Gdyż zakupiłem używane Micry II, a one mają terminale Speakony i tutaj nie mam możliwości wypróbowania kabli, gdyż mam dostęp do kabli, ale konfekcjonowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja posiadał Micry II i  kochał je miłością bezgraniczną ?

i chciał z nimi zostać na długo, powiedzmy do emerytury, to ...

wywaliłbym to co masz i zainstalował takie coś lub lepsze:

https://allegro.pl/oferta/plytka-aluminiowa-do-gniazd-terminali-glosnikowych-7023722207

do tego dobre gniazda głośnikowe a wtedy pole do popisu, że ho ho ho....

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak że je kocham miłością bezgraniczną, gdyż są dużo lepsze kolumny jak wyższe modele Diapasona czy wiele innych, ale lubię je i sprawdzają się u mnie na Jadis Diapasonie. Tylko właśnie myślę czy lepiej bawić się w szukanie kabla na Speakonie, cześć firm kablarskich może zrobić je, czy przerobić gniazdo. To drugie jest o tyle lepsze że da mi dowolność w kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
13 minut temu, Patryks26 napisał:

Piotr dlaczego sprzedajesz Astery?

Jak wiesz mam dwie pary . W systemie z gramofonem są nie do pobicia , myślę że u mnie nie może już być lepiej . 

Drugi pokój ma swoje braki itd.... kupiłem parę dni temu Harbeth HL 5 i są ? fajne , ale do tego pomieszczenia planuję 40.2 , ot po prostu audiofilia nervosa ? . Wystwiłem na sprzedaż kolumny z polskiej dystrybucji , zostawiłem sobie te " niemieckie" ale jak ktoś chciałby oszczędzić kilka tyś to zmienię ofertę . są bliźniacze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PIOTR - PIOTR napisał:

Jak wiesz mam dwie pary . W systemie z gramofonem są nie do pobicia , myślę że u mnie nie może już być lepiej . 

Drugi pokój ma swoje braki itd.... kupiłem parę dni temu Harbeth HL 5 i są ? fajne , ale do tego pomieszczenia planuję 40.2 , ot po prostu audiofilia nervosa ? . Wystwiłem na sprzedaż kolumny z polskiej dystrybucji , zostawiłem sobie te " niemieckie" ale jak ktoś chciałby oszczędzić kilka tyś to zmienię ofertę . są bliźniacze 

Nie wiedzialem , ze masz 2 pary. Pamietam, ze miales Adamki i Astery jednoczesnie. Tez mialem kiedys Harbethy SHL5, jeszcze przed Adamkami. Jezeli chodzi o naturalnosc grania, Harbethy gorowaly nad Adamkami, z kolei nie potrafily grac tak holograficznie jak Adamki. Daj znac jak juz bedziesz mial M40.2 jak graja w porownaniu do Aster. Sluchalem M40.2 wielokrotnie i czesto mi chodza po glowie czy nie zmienic Aster wlasnie na M40.2. Niestety boje sie, ze bedzie jak to zawsze bywa cos zyskam i cos strace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Patryks26 napisał:

Nie wiedzialem , ze masz 2 pary. Pamietam, ze miales Adamki i Astery jednoczesnie. Tez mialem kiedys Harbethy SHL5, jeszcze przed Adamkami. Jezeli chodzi o naturalnosc grania, Harbethy gorowaly nad Adamkami, z kolei nie potrafily grac tak holograficznie jak Adamki. Daj znac jak juz bedziesz mial M40.2 jak graja w porownaniu do Aster. Sluchalem M40.2 wielokrotnie i czesto mi chodza po glowie czy nie zmienic Aster wlasnie na M40.2. Niestety boje sie, ze bedzie jak to zawsze bywa cos zyskam i cos strace.

przy takiej zamianie tracimy przede wszystkim urok kolumn , w tym Diapason są nie do pobicia . Wygląd Harbetów jest jak z pracowni modelarskiej i to ocenione na 3+ . Ale HL 5 bez plusa dały mi troszkę do myślenia . Chociaż to dziwne bo jak sprzedawałem Adamantesy III to nowy nabywca miał właśnie HL5( tjakubik) . Ale jak to mówią : nie uwierzysz jak się nie sparzysz .....co będzie to będzie ot i tyle 

Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, PIOTR - PIOTR napisał:

przy takiej zamianie tracimy przede wszystkim urok kolumn , w tym Diapason są nie do pobicia . Wygląd Harbetów jest jak z pracowni modelarskiej i to ocenione na 3+ . Ale HL 5 bez plusa dały mi troszkę do myślenia . Chociaż to dziwne bo jak sprzedawałem Adamantesy III to nowy nabywca miał właśnie HL5( tjakubik) . Ale jak to mówią : nie uwierzysz jak się nie sparzysz .....co będzie to będzie ot i tyle 

Ten kto sprzedawal Ci Astery z polskiej dystrybucji przesiadal sie na SHL+ 40th jak dobrze kojarze. SHL5+ nie zrobily na mnie zadnego wrazenie jak chacialem wymienic swoje SHL5 wlasnie na te z plusem. Przy okazji posluchalem pozostalych modeli i stwierdzilem, ze jedynie wymiana na M40.2 ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Patryks26 napisał:

Ten kto sprzedawal Ci Astery z polskiej dystrybucji przesiadal sie na SHL+ 40th jak dobrze kojarze. SHL5+ nie zrobily na mnie zadnego wrazenie jak chacialem wymienic swoje SHL5 wlasnie na te z plusem. Przy okazji posluchalem pozostalych modeli i stwierdzilem, ze jedynie wymiana na M40.2 ma sens.

a słuchałeś /porównywałeś może 40.1 ? są tańsze około 10k , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PIOTR - PIOTR napisał:

a słuchałeś /porównywałeś może 40.1 ? są tańsze około 10k , 

Nie sluchalem niestety. Ja do swojego pomieszczenia czyli 25m2 celowalbym w M40.2. M40.1 podobno maja obszerniejszy bas. Nie wiem czy moze juz czytales dlaczego Pacula nie wymienil swoich M40.1 na M40.2: http://highfidelity.pl/@listy-3493&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Patryks26 napisał:

Nie sluchalem niestety. Ja do swojego pomieszczenia czyli 25m2 celowalbym w M40.2. M40.1 podobno maja obszerniejszy bas. Nie wiem czy moze juz czytales dlaczego Pacula nie wymienil swoich M40.1 na M40.2: http://highfidelity.pl/@listy-3493&lang=

dziękuję i wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
12 minut temu, PIOTR - PIOTR napisał:

NIe było , jednak ciężko się rozstać z Asterami .( Harbeth OK ale nie moja estetyka ) 

Dokladnie. Astery graja tak wyrafinowanym dzwiekiem, ze nie chce sie go stracic ? Ja caly czas czekam na nowe podlogowki Diapasona. Mialy sie pojawic w tym roku, ale w Monachium nic nie bylo wiec moze w Warszawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, Patryks26 napisał:

Ja jednak sie odwazylem i zmienilem Astery na M40.2, nie zaluje decyzji ?

Opisz proszę jakie są różnice między 40.2 a Asterami.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.