Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Patryks26 napisał:

Czym sie rozni model 2016 od modelu 2018? Poza zmiana terminali glosnikowych na czarne z logiem Diapasona nie bylo zadnych zmian w Asterach. A terminale te byly juz stosowane w modelu 2016 wiec nie powinno byc zadnych roznic.

Nie mam najmniejszego pojęcia . mam dwie pary i wrażenie że nieco się od siebie różnią . Mają różne wybarwienie , więc może zastosowano inne drewno . Nie piszę tu o tak oczywistych różnicach jak w adamantesach III i 25th , tylko o delikatnych wrażeniach . Różne też są fabryczne zworki ........ale oczywiście jedne i drugie są fantastyczne  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PIOTR - PIOTR napisał:

I to jest piękno audio . W moim systemie akurat całość przekazu była bardziej emocjonująca . inną sprawą jest też wysokość standów i materiał z którego są zbudowane . U mnie 25th stały na niższych drewnianych (też fabrycznych ) standach .  Najwiekszym problemem jaki napotkałem po zmianie III na 25th to było ustawienie kolumn. 

Błędem w moim przypadku było ustawienie 25th w tym samym miejscu co III . Dopiero po kilkudniowym teście znalazłem odpowiednie miejsce dla nich . Miałem to szczęście że miałem dwa komplety standów i u mnie sprawdziły się lepiej drewniane . Zresztą dzisiaj stanowią komplet z karisami II .

W dwóch systemach dzisiaj grają Astery i też mam ciekawe odczucie że modele 2018 i 2016 różnią się dźwiękowo pomiędzy sobą . Ale czasu na testy i porównania będę miał dużo ponieważ nie mam w planach kolejnych zmian kolumn . Kiedyś marzeniem były Harbety 40.1 ale po odsłuchach HL5plus myślę że to nie jest kierunek dla mnie .

No właśnie, może i powinienem więcej czasu i uwagi poświęcić 25th. Natomiast w moim pokoju możliwość modyfikacji ustawienia mam ograniczoną, gram na dłuższej ścianie, gdzie maksymalną odległość od tylnej ściany mogę uzyskać 1,2 m, z tym że pokój mam adoptowany akustycznie poprzez panele rozpraszająco pochłaniające. Natomiast z mojego testu wynikło wprost, że A25th nei podchodzą mi. Było w nich coś nienaturalnego, co w takim bezpośrednim porównaniu rzucało się mocno w uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tjakubik napisał:

No właśnie, może i powinienem więcej czasu i uwagi poświęcić 25th. Natomiast w moim pokoju możliwość modyfikacji ustawienia mam ograniczoną, gram na dłuższej ścianie, gdzie maksymalną odległość od tylnej ściany mogę uzyskać 1,2 m, z tym że pokój mam adoptowany akustycznie poprzez panele rozpraszająco pochłaniające. Natomiast z mojego testu wynikło wprost, że A25th nei podchodzą mi. Było w nich coś nienaturalnego, co w takim bezpośrednim porównaniu rzucało się mocno w uszy.

Też się spotkałem z taką opinią . Kolega który zauroczył się płytą Dominica Millera "First touch" nigdy mi nie przebaczył że zamieniłem III na 25th . Faktycznie niektóre instrumenty brzmiały bardziej naturalnie , tak prawdziwiej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz godziny wygrzewania przed Toba :) Ciekawe czy bedziesz slyszal zmiany. Ja slucham 40-50 godzin tygodniowo. Wygrzewalem troche nowych sprzetow, ale jedynym sprzetem, w ktorym zauwazylem zmiany podczas wygrzewania byl Atoll in100se :) Moze tylko dlatego, ze tam zmiany byly skokowe, a w pozostalych sprzetach zbyt subtelne aby je dostrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Patryks26 said:

No to teraz godziny wygrzewania przed Toba ? Ciekawe czy bedziesz slyszal zmiany. Ja slucham 40-50 godzin tygodniowo. Wygrzewalem troche nowych sprzetow, ale jedynym sprzetem, w ktorym zauwazylem zmiany podczas wygrzewania byl Atoll in100se ? Moze tylko dlatego, ze tam zmiany byly skokowe, a w pozostalych sprzetach zbyt subtelne aby je dostrzec ?

Wszystko jest nowe wiem że wzmacniacz grzał się u producenta i u dystrybutora chwilę za nim go odebrałem. Adamentesy są zupełnie świeże. Zobaczymy jak będzie. Słucham dopiero od dwóch dni w tej chwili na wypożyczonym CD AMC od chłopaków z Audio-Connect. Czekam aż przyjadą do mnie z Waversa WNAS3 i pomogą wszystko ustawić i dać ewentualne wskazówki co do akustyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krzysztof_56775 napisał:

Na metalowych standach lepiej ?

. Nie , zostały po Adamantesach i używałem razem z Karisami . Ale kupiłem wczoraj standy solidtech i teraz pasują mi do stolika oraz Karis wygląda na nich lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie o kable, polecacie Albedo, owszem bardzo je cenię. Ale pytanie jest jakie jeszcze inne kable polecacie? Gdyż zakupiłem używane Micry II, a one mają terminale Speakony i tutaj nie mam możliwości wypróbowania kabli, gdyż mam dostęp do kabli, ale konfekcjonowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja posiadał Micry II i  kochał je miłością bezgraniczną ?

i chciał z nimi zostać na długo, powiedzmy do emerytury, to ...

wywaliłbym to co masz i zainstalował takie coś lub lepsze:

https://allegro.pl/oferta/plytka-aluminiowa-do-gniazd-terminali-glosnikowych-7023722207

do tego dobre gniazda głośnikowe a wtedy pole do popisu, że ho ho ho....

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak że je kocham miłością bezgraniczną, gdyż są dużo lepsze kolumny jak wyższe modele Diapasona czy wiele innych, ale lubię je i sprawdzają się u mnie na Jadis Diapasonie. Tylko właśnie myślę czy lepiej bawić się w szukanie kabla na Speakonie, cześć firm kablarskich może zrobić je, czy przerobić gniazdo. To drugie jest o tyle lepsze że da mi dowolność w kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.03.2019 o 16:48, PIOTR - PIOTR napisał:

. Nie , zostały po Adamantesach i używałem razem z Karisami . Ale kupiłem wczoraj standy solidtech i teraz pasują mi do stolika oraz Karis wygląda na nich lepiej 

Piotr dlaczego sprzedajesz Astery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Patryks26 napisał:

Piotr dlaczego sprzedajesz Astery?

Jak wiesz mam dwie pary . W systemie z gramofonem są nie do pobicia , myślę że u mnie nie może już być lepiej . 

Drugi pokój ma swoje braki itd.... kupiłem parę dni temu Harbeth HL 5 i są ? fajne , ale do tego pomieszczenia planuję 40.2 , ot po prostu audiofilia nervosa ? . Wystwiłem na sprzedaż kolumny z polskiej dystrybucji , zostawiłem sobie te " niemieckie" ale jak ktoś chciałby oszczędzić kilka tyś to zmienię ofertę . są bliźniacze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PIOTR - PIOTR napisał:

Jak wiesz mam dwie pary . W systemie z gramofonem są nie do pobicia , myślę że u mnie nie może już być lepiej . 

Drugi pokój ma swoje braki itd.... kupiłem parę dni temu Harbeth HL 5 i są ? fajne , ale do tego pomieszczenia planuję 40.2 , ot po prostu audiofilia nervosa ? . Wystwiłem na sprzedaż kolumny z polskiej dystrybucji , zostawiłem sobie te " niemieckie" ale jak ktoś chciałby oszczędzić kilka tyś to zmienię ofertę . są bliźniacze 

Nie wiedzialem , ze masz 2 pary. Pamietam, ze miales Adamki i Astery jednoczesnie. Tez mialem kiedys Harbethy SHL5, jeszcze przed Adamkami. Jezeli chodzi o naturalnosc grania, Harbethy gorowaly nad Adamkami, z kolei nie potrafily grac tak holograficznie jak Adamki. Daj znac jak juz bedziesz mial M40.2 jak graja w porownaniu do Aster. Sluchalem M40.2 wielokrotnie i czesto mi chodza po glowie czy nie zmienic Aster wlasnie na M40.2. Niestety boje sie, ze bedzie jak to zawsze bywa cos zyskam i cos strace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Patryks26 napisał:

Nie wiedzialem , ze masz 2 pary. Pamietam, ze miales Adamki i Astery jednoczesnie. Tez mialem kiedys Harbethy SHL5, jeszcze przed Adamkami. Jezeli chodzi o naturalnosc grania, Harbethy gorowaly nad Adamkami, z kolei nie potrafily grac tak holograficznie jak Adamki. Daj znac jak juz bedziesz mial M40.2 jak graja w porownaniu do Aster. Sluchalem M40.2 wielokrotnie i czesto mi chodza po glowie czy nie zmienic Aster wlasnie na M40.2. Niestety boje sie, ze bedzie jak to zawsze bywa cos zyskam i cos strace.

przy takiej zamianie tracimy przede wszystkim urok kolumn , w tym Diapason są nie do pobicia . Wygląd Harbetów jest jak z pracowni modelarskiej i to ocenione na 3+ . Ale HL 5 bez plusa dały mi troszkę do myślenia . Chociaż to dziwne bo jak sprzedawałem Adamantesy III to nowy nabywca miał właśnie HL5( tjakubik) . Ale jak to mówią : nie uwierzysz jak się nie sparzysz .....co będzie to będzie ot i tyle 

Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PIOTR - PIOTR napisał:

przy takiej zamianie tracimy przede wszystkim urok kolumn , w tym Diapason są nie do pobicia . Wygląd Harbetów jest jak z pracowni modelarskiej i to ocenione na 3+ . Ale HL 5 bez plusa dały mi troszkę do myślenia . Chociaż to dziwne bo jak sprzedawałem Adamantesy III to nowy nabywca miał właśnie HL5( tjakubik) . Ale jak to mówią : nie uwierzysz jak się nie sparzysz .....co będzie to będzie ot i tyle 

Ten kto sprzedawal Ci Astery z polskiej dystrybucji przesiadal sie na SHL+ 40th jak dobrze kojarze. SHL5+ nie zrobily na mnie zadnego wrazenie jak chacialem wymienic swoje SHL5 wlasnie na te z plusem. Przy okazji posluchalem pozostalych modeli i stwierdzilem, ze jedynie wymiana na M40.2 ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Patryks26 napisał:

Ten kto sprzedawal Ci Astery z polskiej dystrybucji przesiadal sie na SHL+ 40th jak dobrze kojarze. SHL5+ nie zrobily na mnie zadnego wrazenie jak chacialem wymienic swoje SHL5 wlasnie na te z plusem. Przy okazji posluchalem pozostalych modeli i stwierdzilem, ze jedynie wymiana na M40.2 ma sens.

a słuchałeś /porównywałeś może 40.1 ? są tańsze około 10k , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PIOTR - PIOTR napisał:

a słuchałeś /porównywałeś może 40.1 ? są tańsze około 10k , 

Nie sluchalem niestety. Ja do swojego pomieszczenia czyli 25m2 celowalbym w M40.2. M40.1 podobno maja obszerniejszy bas. Nie wiem czy moze juz czytales dlaczego Pacula nie wymienil swoich M40.1 na M40.2: http://highfidelity.pl/@listy-3493&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Patryks26 napisał:

Nie sluchalem niestety. Ja do swojego pomieszczenia czyli 25m2 celowalbym w M40.2. M40.1 podobno maja obszerniejszy bas. Nie wiem czy moze juz czytales dlaczego Pacula nie wymienil swoich M40.1 na M40.2: http://highfidelity.pl/@listy-3493&lang=

dziękuję i wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.04.2019 o 21:15, PIOTR - PIOTR napisał:

 Drugi pokój ma swoje braki itd.... kupiłem parę dni temu Harbeth HL 5 i są ? fajne , ale do tego pomieszczenia planuję 40.2 , ot po prostu audiofilia nervosa ? .

I jak? Byly juz odsluchy M40.2? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PIOTR - PIOTR napisał:

NIe było , jednak ciężko się rozstać z Asterami .( Harbeth OK ale nie moja estetyka ) 

Dokladnie. Astery graja tak wyrafinowanym dzwiekiem, ze nie chce sie go stracic ? Ja caly czas czekam na nowe podlogowki Diapasona. Mialy sie pojawic w tym roku, ale w Monachium nic nie bylo wiec moze w Warszawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, Patryks26 napisał:

Ja jednak sie odwazylem i zmienilem Astery na M40.2, nie zaluje decyzji ?

Opisz proszę jakie są różnice między 40.2 a Asterami.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.