Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, babatular napisał:

Opisz proszę jakie są różnice między 40.2 a Asterami.

40.2 graja jeszcze bardziej wyrafinowanym dzwiekiem, ciemniejszym, ale z wieksza rozdzielczoscia. Maja wieksza glebie dzwieku, gradacje instrumentow na scenie. Zszycie glosnikow w M40.2 jest rewelacyjne, mega szybki i punktowy bas, co ciekawe wielkie monitory a znikaja w pomieszczeniu tak samo jak Astery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Patryks26 napisał:

mega szybki i punktowy bas, co ciekawe wielkie monitory a znikaja w pomieszczeniu tak samo jak Astery.

No to musieli dokonać mega progresu względem 40.1 bo mimo pewnych atutów akurat te cechy kulały mocno w poprzedniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 40.2 również zagrały z dużą holografią, lepsza niż niejedna mniejsza kolumna. W tym są na prawdę zaskakujące. Ja na bas również nie narzekam. Kwestia gustu oczywiście, bo jak Ktoś lubi taki jak np miałem w ART Deco 15, to zupełnie inna szkoła.
Vs Astery, choć ich słuchałem w domu z 30min to nasycenie średnicy, body na średnicy w 40.2 jest znacznie inne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 40.2 również zagrały z dużą holografią, lepsza niż niejedna mniejsza kolumna. W tym są na prawdę zaskakujące. Ja na bas również nie narzekam. Kwestia gustu oczywiście, bo jak Ktoś lubi taki jak np miałem w ART Deco 15, to zupełnie inna szkoła.
Vs Astery, choć ich słuchałem w domu z 30min to nasycenie średnicy, body na średnicy w 40.2 jest znacznie inne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Astery tez maja rownie duza holografie ale w m40.2 jest ona precyzyjniejsza, mysle ze dzieki idealnemu zszyciu wszystkich 3 glosnikow. Body jest rzeczywiscie lepsze w Harbethach ale nie ma sie co dziwic w koncu jest tam osmiocalowy sredniotonowiec :)
Jaki bas jest w Art Deco?

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryks26 napisał:

Astery tez maja rownie duza holografie ale w m40.2 jest ona precyzyjniejsza, mysle ze dzieki idealnemu zszyciu wszystkich 3 glosnikow. Body jest rzeczywiscie lepsze w Harbethach ale nie ma sie co dziwic w koncu jest tam osmiocalowy sredniotonowiec :)
Jaki bas jest w Art Deco?

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

ART mają bardzo szybki bas, zwarty, jak dla mnie aż za krótki, bez przyjemnego wypełnienia, a to 3-way z 26cm basowym driverem.

To oczywiście kwestia gustu i może się podobać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów i dopisuję się do listy obecności. Dziękuję również za wszystkie dotychczasowe wpisy w tym klubie - lektura zachęciła mnie do odsłuchu Aster. Dealer był na tyle miły, że, podczas odsłuchu w jego pomieszczeniu, zasugerował by zabrać je do domu i tam też spokojnie, bez pośpiechu posłuchać. Warto było. U mnie grają lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów i dopisuję się do listy obecności. Dziękuję również za wszystkie dotychczasowe wpisy w tym klubie - lektura zachęciła mnie do odsłuchu Aster. Dealer był na tyle miły, że, podczas odsłuchu w jego pomieszczeniu, zasugerował by zabrać je do domu i tam też spokojnie, bez pośpiechu posłuchać. Warto było. U mnie grają lepiej. 
Zwiększenie twego zadowolenia może nastąpić po wymianie wzmacniacza, który masz aktualnie. Żeby nie było posiadałem ten wzmacniacz przez dłuższy czas, jak i użytkownik Piotr, który też posiada Astery. Jest to dobry wzmacniacz, ale nie daje rady odpowiednio wysterować tych głośników, które do łatwych nie należą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Póki co jestem zadowolony, ale dobrze jest mieć ludzi, którzy z doświadczenia coś doradzą. Mogę liczyć na jakieś propozycje wzmacniaczy do rozważenia na przyszłość? 
Generalnie to wedle upodobań, ale żeby było dużo mocy. Ja słyszałem bardzo dobre połączenie z końcówką mocy wells audio innamorata + pre lampowe. Np taka integra jak hegel h200 nie dała rady odpowiednio wysterować tego głośnika mimo sporej mocy na papierze. Piotr miał dużo więcej różnych konfiguracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak na razie moje drewniane ucho jest bardzo zadowolone, tym bardziej, że słyszę bardzo dużą różnicę na plus po wymianie bezpieczników i kabli. Będę miał porady na uwadze, zwłaszcza że jeden z kolegów poluje właśnie na 845, ma też końcówkę mocy Vincenta, którą chcemy spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 18:27, Krzysztof_56775 napisał:

Astery to bardzo neutralne, przeźroczyste głośniki, pokażą wszystko jak na dłoni

i za to je bardzo lubię, ale trzeba wówczas uważać z Heglem czy ............

Hegla miałem w połączeniu z Focalami. Kilka tygodni. Nie zaimponował. Brzmiał mi jakoś w drewniany sposób pomimo bardzo dobrej kontroli nad kolumnami. Wrócił do dealera. To wrażenie miałem w porównaniu z Rega Elicit R, a zwłaszcza z Vincentem sv237 nawet na fabrycznych lampach. Potem lampy w Vincencie wymieniłem na NOSy i było jeszcze lepiej. LAR jednak pokazał zupełnie inną klasę dźwięku nawet z Focalami i bez kontroli nad ich niskimi tonami, więc Vincent poszedł się sprzedać, a za nim Focale. Potem były próby z hORNS Mummy, Paradigm Reference i Emme New Beta, aż dotarłem do Aster i temat kolumn został zamknięty. Myślę, że na bardzo długi czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Panowie, jestem szczęśliwym posiadaczem 25th, ostatnio przeniosłem system z pokoju 18m2 do około 50m2. Wszystko ok tylko wydaje mi się ze odchudził się bas, zreszta to chyba naturalne. Cała reszta przestrzeń, brzmienie na plus. Zasilam je Accuphase 20v. Pytanie czy ktoś z was miał doświadczenia z diapasonami w tak dużych pomieszczeniach. Domyślam się ze coś w stylu rela tylko popsuje brzmienie a nie polepszy bas. Czy np Astery lub podłogówki diapasona zagrają lepiej?? 

Tez zainteresowałem się harbethami no ale przy ich skuteczności to penie potrzeba więcej mocy.

prosba o podpowiedz bardziej osłuchanych / doświadczonych kolegów .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak ! Podłogówki Diapasona (Dynamis) zagrają pysznie w 50mkw, polecam ?.

Będzie bajecznie, pięknie, szok i kosmos!

Z jednej strony to tylko gratulować i zazdrościć tych 50 metrów,

z drugiej strony to już jest kubatura, której nie nagłośnimy tymi samymi monitorami

co przed chwilą 18 metrów, szczególnie chodzi tu o słuchanie przy „normalnych” i cichych poziomach głośności.

Słuchałem wielokrotnie Astery w pom. 38 mkw i basu nigdy nie brakowało.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Astery to poziom wyżej niż 25th ale czytałem ze bas w nich nie schodzi tak nisko jak w adamantes? Nie zrozumcie mnie złe, nie chodzi mi o łup łup disco, ale chce poznać wasza opinie, co lepiej zagra z dużym pomieszczeniu, Herberthy 40.1, Astery czy może moje są Ok . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Astery to poziom wyżej niż 25th ale czytałem ze bas w nich nie schodzi tak nisko jak w adamantes? Nie zrozumcie mnie złe, nie chodzi mi o łup łup disco, ale chce poznać wasza opinie, co lepiej zagra z dużym pomieszczeniu, Herberthy 40.1, Astery czy może moje są Ok . 
Astery schodza nizej niz Adamantesy, z kolei Adamantesy maja bardziej zwarty bas.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Astera schodzi niżej,
Adamki 25th za to mają lekkie podbicie na 100 parę Hz ....

16 minut temu, Michael_68150 napisał:

Z centralnej Polski z miasta Łodzi jestem 

Szkoda,

już bym wkładał kamasze, Astery pod pachy i byśmy jechali z tym koksem do 38Hz ?

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 16:26, Michael_68150 napisał:

Wiem ze Astery to poziom wyżej niż 25th ale czytałem ze bas w nich nie schodzi tak nisko jak w adamantes? Nie zrozumcie mnie złe, nie chodzi mi o łup łup disco, ale chce poznać wasza opinie, co lepiej zagra z dużym pomieszczeniu, Herberthy 40.1, Astery czy może moje są Ok . 

Trzeba posłuchać i wybrać samemu. Czytałem, że Harbeth ma nieco inny sposób prezentacji dźwięku niż Diapason. Nie jest to koniecznie kwestia lepszości, a bardziej tego co nam się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba posłuchać i wybrać samemu. Czytałem, że Harbeth ma nieco inny sposób prezentacji dźwięku niż Diapason. Nie jest to koniecznie kwestia lepszości, a bardziej tego co nam się podoba. 
Harbethy graja bardziej gestym i dociazonym dzwiekiem. Diapasony zwiewniejszym. Poza tym w Harbethach jest cos takiego, ze jak swoje ucho przyzwyczaisz do ich dzwieku to dzwiek z kazdych innych kolumn bedzie Cie draznil, meczyl po dluzszym odsluchu.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja opinia o Harbeth - ach ( 40.1 i HL5 ) jest zgoła odmienna . 40-stki miałem na odsłuchach a HL5 przez kilka miesięcy w domu . I niestety zupełnie nie przypadły mi do gustu . Także nigdy więcej . Diapason Astera potrafi zagrać jak genialny wirtuoz , a Harbeth wg.mojej opini ( podkreślam : mojej) to po prostu miłe grajki .  Teraz po sprzedaży jednej z dwóch par moich Aster widzę i słyszę ile straciłem wizualnie i dzwiękowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak . Fajnie jest sprawdzać i odkrywać nowe brzmienia i nie warto być ortodoksem sprzętowym . Kilka razy już się myliłem co do brzmienia oceniając zestaw po nazwach i brand-ach  a potem szczęka mi opadła jak brzmiały te systemy .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astery to piękne kolumny, miałem je kiedyś. Niestety nie podzielam zachwytu nad nimi. Oczywiście są to poprawnie grające kolumny ale jest wiele tańszych konstrukcji które grają lepiej. Harbeth 40.1 są zdecydowanie lepszymi kolumnami. To że zagrały przeciętnie to tylko wina pomieszczenia bądź amplifikacji. Oczywiście jest to moja opinia i nie ma co jej generalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.