Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko 

7 godzin temu, szydlo_l napisał:

Astery to piękne kolumny, miałem je kiedyś. Niestety nie podzielam zachwytu nad nimi. Oczywiście są to poprawnie grające kolumny ale jest wiele tańszych konstrukcji które grają lepiej. Harbeth 40.1 są zdecydowanie lepszymi kolumnami. To że zagrały przeciętnie to tylko wina pomieszczenia bądź amplifikacji. Oczywiście jest to moja opinia i nie ma co jej generalizować.

to chyba powinno być w klubie Harbeth ?  , oczywiście żartuję . Tyle opini ile ludzi . Wrażliwość też jest różna także nie dziwię się że niektórym Harbatniki mogą dobrze brzmieć i co ciekawe podobać się z wyglądu  .  BTW znam olbrzymią ilość tanich kolumn lepiej brzmiących od Harbetów . Ale to nic nadzwyczajnego , każdy je zna .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PIOTR - PIOTR napisał:

Mimo wszystko 

to chyba powinno być w klubie Harbeth ?  , oczywiście żartuję . Tyle opini ile ludzi . Wrażliwość też jest różna także nie dziwię się że niektórym Harbatniki mogą dobrze brzmieć i co ciekawe podobać się z wyglądu  .  BTW znam olbrzymią ilość tanich kolumn lepiej brzmiących od Harbetów . Ale to nic nadzwyczajnego , każdy je zna .  

Po twoim wpisie wyczuwam nutę ironii. Do tej tej grupy tanich Astery nie należą, a mimo to znacznie odbiegają jakością dźwięku od  Harbeth 40.1. Jeżeli masz ochotę to wyślę Ci krótką listę ciekawszych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szydlo_l napisał:

Astery to piękne kolumny, miałem je kiedyś. Niestety nie podzielam zachwytu nad nimi. Oczywiście są to poprawnie grające kolumny ale jest wiele tańszych konstrukcji które grają lepiej. Harbeth 40.1 są zdecydowanie lepszymi kolumnami. To że zagrały przeciętnie to tylko wina pomieszczenia bądź amplifikacji. Oczywiście jest to moja opinia i nie ma co jej generalizować.

Nie da sie ukryc, ze 40ki sa kolumnami 3 droznymi, w ktorych wszystkie przetworniki sa wrecz idealnie zszyte calym zakresem przenoszenia w jedna calosc. Poza tym konstrukcja trojdrozna, a zwlaszcza 20 cm glosnik sredniotonowy powoduje, ze z tymi kolumnami po prostu wiecej slychac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, szydlo_l napisał:

Po twoim wpisie wyczuwam nutę ironii. Do tej tej grupy tanich Astery nie należą, a mimo to znacznie odbiegają jakością dźwięku od  Harbeth 40.1. Jeżeli masz ochotę to wyślę Ci krótką listę ciekawszych kolumn.

To ja też poproszę (listę), a nóż się skuszę ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, szydlo_l napisał:

Po twoim wpisie wyczuwam nutę ironii. Do tej tej grupy tanich Astery nie należą, a mimo to znacznie odbiegają jakością dźwięku od  Harbeth 40.1. Jeżeli masz ochotę to wyślę Ci krótką listę ciekawszych kolumn.

To ja poproszę o taką listę. Nie jest to podszyte żadną ironią,tylko ciekawością i chęcia poznania czegoś nowego.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostarczysz oskarżonym,

odpowiednie towarzystwo, klocki,

to zagrają jak wymienione towarzystwo razem wzięte i jeszcze trochę zostanie na górce ?.
Ale, towarzystwo jest ważne,

towarzysze broni ?,

bo mam Astery kilka lat i do dziś nie wiedziałbym jak je zrecenzować,

bo co klamota innego podłączę, to jest inne granie, i w którym momencie

je spsikać czy pochwalić.

Z Herbatnikami pewnie jest łatwiejszy żywot.

Ale bym się chyba nie zamienił ?.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko 

11 godzin temu, szydlo_l napisał:

Astery to piękne kolumny, miałem je kiedyś. Niestety nie podzielam zachwytu nad nimi. Oczywiście są to poprawnie grające kolumny ale jest wiele tańszych konstrukcji które grają lepiej. Harbeth 40.1 są zdecydowanie lepszymi kolumnami. To że zagrały przeciętnie to tylko wina pomieszczenia bądź amplifikacji. Oczywiście jest to moja opinia i nie ma co jej generalizować.

to chyba powinno być w klubie Harbeth ?  , oczywiście żartuję . Tyle opini ile ludzi . Wrażliwość też jest różna także nie dziwię się że niektórym Harbatniki mogą dobrze brzmieć i co ciekawe podobać się z wyglądu  .  BTW znam olbrzymią ilość tanich kolumn lepiej brzmiących od Harbetów . Ale to nic nadzwyczajnego , każdy je zna .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Patryks26 napisał:

Rozne sa przypadki. Ktos wymienil Astery na Herbatniki SHL5 40th. Moje Astery z kolei poszly do klienta jako zamiennik Sonus Faber Electa Amator II ? Widocznie kazdy lubi co jakis czas zmienic szkole brzmienia ?

Tu mogę się zgodzić że Astery są ciekawsze od Sonus Faber Electa Amator II - które też kiedyś posiadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PIOTR - PIOTR napisał:

nie będę odpowiadał na sekciarskie zaczepki miłośników Harbethów ..... sami w  to wdepnęliście i sami musicie w tym tkwić i tyle  

To nie jest koło różańcowe, tu się wymienia poglądy. To ty sam przywołałeś porównanie do 40.1. Wiedz że do tego co piszesz ma każdy dostęp. A nieprawda powtórzona 100 razy może stać się prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ale na tym forum nikt ( NIKT ) nie pisał o wyższości standów oryginalnych nad taboretami z IKEA i niech tak zastanie  ....hahahah . zaraz zaczniemy pisać o wyższości sklejki nad drzewem orzechowym  . kupiliście haerbatniki i tyle po co się tłumaczyć . 

10 minut temu, szydlo_l napisał:

To nie jest koło różańcowe, tu się wymienia poglądy. To ty sam przywołałeś porównanie do 40.1. Wiedz że do tego co piszesz ma każdy dostęp. A nieprawda powtórzona 100 razy może stać się prawdą.

tutaj walcz ............. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PIOTR - PIOTR napisał:

fakt ale na tym forum nikt ( NIKT ) nie pisał o wyższości standów oryginalnych nad taboretami z IKEA i niech tak zastanie  ....hahahah . zaraz zaczniemy pisać o wyższości sklejki nad drzewem orzechowym  . kupiliście haerbatniki i tyle po co się tłumaczyć . 

tutaj walcz ............. ?

Tak się składa że nie jestem właścicielem Harbeth - ów, chętnie bym je widział u mnie w systemie, aczkolwiek ....

Nie uważasz że oryginalne standy Diapason to jakaś porażka, całkowicie nie pasują do tak pięknych Aster, jak z innego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szydlo_l napisał:

Tak się składa że nie jestem właścicielem Harbeth - ów, chętnie bym je widział u mnie w systemie, aczkolwiek ....

Nie uważasz że oryginalne standy Diapason to jakaś porażka, całkowicie nie pasują do tak pięknych Aster, jak z innego świata.

o gustach się nie dyskutuje  . Także o polityce i religii . Standy dla mnie są OK , dla Ciebie nie ? Każdy jest inny ! Ja lubię kobiety blondynki / brunetki , Ty może nie , ale to Twoja sprawa i tyle . chyba że chcesz się doktoryzować w tym temacie to pisz dalej ..... mądry uczy się się przez całe życie , głupi wie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem aster u dystrybutora z malutką integrą riviera i tak jak ktoś pisał stronę wcześniej to była jedna z lepszych pezentacji jakie słyszałem.

Harbs m40 nie znam ale jak ktoś porównuje astery do harbeth shl5 plus to ja mówię pas - przecież to zupełnie inne poziomy prezentacji shl5 to miłe dla ucha granie hifi a astery to bardzo przezroczyste i rozdzielcze kolumny dla świadomego audiofila, miałem je sobie kupić ale teraz ćwiczę kudosy c30, które grają w charakterze  diapason astera.

Jak ktoś jest chętny to miło byłoby porównać astery z kudosami ( te same głośniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Słuchałem aster u dystrybutora z malutką integrą riviera i tak jak ktoś pisał stronę wcześniej to była jedna z lepszych pezentacji jakie słyszałem.
Harbs m40 nie znam ale jak ktoś porównuje astery do harbeth shl5 plus to ja mówię pas - przecież to zupełnie inne poziomy prezentacji shl5 to miłe dla ucha granie hifi a astery to bardzo przezroczyste i rozdzielcze kolumny dla świadomego audiofila, miałem je sobie kupić ale teraz ćwiczę kudosy c30, które grają w charakterze  diapason astera.
Jak ktoś jest chętny to miło byłoby porównać astery z kudosami ( te same głośniki).


Zupełnie nie rozumiem dlaczego Astery mają być dla doświadczonego audiofila?
To, że są rozdzielcze ? Słuchałem tych kolumn w domu u siebie, zastanawiałem się nad nimi, miałem okres kiedy Creasendo mi imponowal. Miałem też w domu np ART Deco 15, czy FS Accordo.
Teraz gram na Harbeth 40.2 i nie żałuję zakupu nawet przez sekundę.
Oczywiście nie mają tego co Astery, Ktemy inne podobne. Takiej precyzji, aż można by rzec nadnaturlanie napowietrzonej góry. ALE odpoczywam przy tym dźwięku jak nidgy wcześniej. Czasem czego może i by się chciało więcej , wtedy jest jakieś AVS, albo kumpel coś do domu przytarga i spokój wraca.
Oczywiście są różne gusta i pisanie, że coś jest albo nie jest dla doświadczonego audiofila to trochę megalomania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maciek36 napisał:


Mialem Astery 1.5 roku, M40.2 mam juz prawie pol roku i jezeli chodzi o precyzje to 40ki nie ustepuja wcale Asterom. Jezeli chodzi o napowietrzona gore, to sie zgadza, 40ki graja ciemniej i bardziej od linii kolumn w glab, ze znacznie wieksza glebia niz Astery. W dodatku 40ki sa bardziej rozdzielcze mimo, ze ciemniejsze. Kazdy preferuje inne granie, ale z tym masz racje, ze z dzwiekiem 40ek sie odpoczywa i wcale nie dlatego, ze maskuje cos tylko wlasnie ze jest jednoczesnie ciemny i rozdzielczy.

 


Zupełnie nie rozumiem dlaczego Astery mają być dla doświadczonego audiofila?
To, że są rozdzielcze ? Słuchałem tych kolumn w domu u siebie, zastanawiałem się nad nimi, miałem okres kiedy Creasendo mi imponowal. Miałem też w domu np ART Deco 15, czy FS Accordo.
Teraz gram na Harbeth 40.2 i nie żałuję zakupu nawet przez sekundę.
Oczywiście nie mają tego co Astery, Ktemy inne podobne. Takiej precyzji, aż można by rzec nadnaturlanie napowietrzonej góry. ALE odpoczywam przy tym dźwięku jak nidgy wcześniej. Czasem czego może i by się chciało więcej , wtedy jest jakieś AVS, albo kumpel coś do domu przytarga i spokój wraca.
Oczywiście są różne gusta i pisanie, że coś jest albo nie jest dla doświadczonego audiofila to trochę megalomania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to określiłem, miałem na myśli to, że w optymalnej aplikacji  (o ile taka istnieje) atera zagra zwyczajnie lepiej od harbs 5.

Nie mieszajmy do mojego wpisu 40tek bo ich nie znam.

Crescendo potrafi zagrać różnie w różnych aplikacjach ma swój sznyt ale np w art emotion monitor był stosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Patryks26 napisał:

Nie da sie ukryc, ze 40ki sa kolumnami 3 droznymi, w ktorych wszystkie przetworniki sa wrecz idealnie zszyte calym zakresem przenoszenia w jedna calosc. Poza tym konstrukcja trojdrozna, a zwlaszcza 20 cm glosnik sredniotonowy powoduje, ze z tymi kolumnami po prostu wiecej slychac ?

Pierwsze słyszę że na 20cm średniotonowym więcej słychać niż na 15 czy 18 cm średniaku. Poza tym akurat Harbethy z tymi plastikami maskują całe mnóstwo mikrowybrzmień.

16 godzin temu, szydlo_l napisał:

Tak się składa że nie jestem właścicielem Harbeth - ów, chętnie bym je widział u mnie w systemie, aczkolwiek ....

Nie uważasz że oryginalne standy Diapason to jakaś porażka, całkowicie nie pasują do tak pięknych Aster, jak z innego świata.

Masz racje - te standy do Aster to porażka.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szatan napisał:

atera zagra zwyczajnie lepiej od harbs 5

Szatan dobrze prawi - Herbatniki SHL5 to dwie klasy słabsze brzmienie od Aster.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patryks26 napisał:

Astery maja 18cm glosnik niskosredniotonowy a nie osobny glosnik sredniotonowy i to slychac wyraznie.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

Nie wiem jak Ty to słyszysz że 40ki mają 20cm średniak. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szatan napisał:

Baba ale snelle e3 też są bardzo zacne lepsze o 1 klasę od harbeth 5 ?

Dla mnie są po jednych pieniądzach.

 

2 minuty temu, Patryks26 napisał:

Proponuje Ci wiecej sluchania a mniej czytania opini innych.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

Choćbym ile słuchał to nie potrafię powiedzieć że słyszę dźwięk że średniaka 20 cm a nie z 18cm. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.