Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Ależ to wizualnie nie pasuje do siebie. Beznadziejnie to Rogoz Audio się prezentują przy tych Diapasonach.

Astery to piękne monitory i to niebywałe, że sam producent nie potrafi wykonać do takich kolumn pasujących stylistycznie i pięknie wykonanych standów.  

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ależ to wizualnie nie pasuje do siebie. Beznadziejnie to Rogoz Audio się prezentują przy tych Diapasonach.
Astery to piękne monitory i to niebywałe, że sam producent nie potrafi wykonać do takich kolumn pasujących stylistycznie i pięknie wykonanych standów.  
Jakbyś nie łaził po wątkach i nie pisał głupot to byś miał czas żeby wejść na stronę producenta i zobaczyć że taki produkt ma w swojej ofercie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarcinGD napisał:
7 godzin temu, babatular napisał:
Ależ to wizualnie nie pasuje do siebie. Beznadziejnie to Rogoz Audio się prezentują przy tych Diapasonach.
Astery to piękne monitory i to niebywałe, że sam producent nie potrafi wykonać do takich kolumn pasujących stylistycznie i pięknie wykonanych standów.  

Jakbyś nie łaził po wątkach i nie pisał głupot to byś miał czas żeby wejść na stronę producenta i zobaczyć że taki produkt ma w swojej ofercie.

Widziałeś ten "produkt" na żywo. Paskudnie polakierowane proszkowo, zbyt wysokie, kiepsko wykonane , brzydkie standy, psujące aparycję Aster.

To raczej Piano, Krzysiek i Patryks 26 niech se "wejdą" na strone lub do sklepu i pooglądają to paskudztwo - zanim zalajkują taki post.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widziałeś ten "produkt" na żywo. Paskudnie polakierowane proszkowo, zbyt wysokie, kiepsko wykonane , brzydkie standy, psujące aparycję Aster.
To raczej Piano, Krzysiek i Patryks 26 niech se "wejdą" na strone lub do sklepu i pooglądają to paskudztwo - zanim zalajkują taki post.
I jak zwykle z rozumieniem masz problem tekstu pisanego.

http://www.diapason-italia.com/en/astera.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MarcinGD napisał:

I jak zwykle z rozumieniem masz problem tekstu pisanego.

http://www.diapason-italia.com/en/astera.html

Dokładnie tak - to te paskudne, pomalowane proszkowo stalowe standy z doklejonymi boczkami z drewna. Zupełnie nieestetycznie i wizualnie nie pasujące do urody Aster.

Info dodatkowe - te paskudne standy kosztują  9200 zł - SIC !!!!!!!!!!!!

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak - to te paskudne, pomalowane proszkowo stalowe standy z doklejonymi boczkami z drewna. Zupełnie nieestetycznie i wizualnie nie pasujące do urody Aster.
Info dodatkowe - te paskudne standy kosztują  9200 zł - SIC !!!!!!!!!!!!
Informuję cię że widziałem je na żywo bo miałem w domu. Nie neguję iż cena jest absurdalna, ale tak jak już wcześniej ktoś napisał gusta są różne i np. mi się bardzo podobają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MarcinGD napisał:
26 minut temu, babatular napisał:
Dokładnie tak - to te paskudne, pomalowane proszkowo stalowe standy z doklejonymi boczkami z drewna. Zupełnie nieestetycznie i wizualnie nie pasujące do urody Aster.
Info dodatkowe - te paskudne standy kosztują  9200 zł - SIC !!!!!!!!!!!!

Informuję cię że widziałem je na żywo bo miałem w domu. Nie neguję iż cena jest absurdalna, ale tak jak już wcześniej ktoś napisał gusta są różne i np. mi się bardzo podobają.

przyjmuje do wiadomości że Ci się te brzydkie standy podobają za prawie 10 kafli

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, babatular napisał:

przyjmuje do wiadomości że Ci się te brzydkie standy podobają za prawie 10 kafli

babatular, a co ma cena do tego czy sie komuś cos podoba ?  10kafli to brzydkie a jak by kosztowały 100zł to ładne ?

Czy Ty nie masz jakiegoś problemu ze sobą ? Wszystko i wszystkich tutaj negujesz, to be , to drogie a to czerwone ?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, misiek x napisał:

babatular, a co ma cena do tego czy sie komuś cos podoba ?  10kafli to brzydkie a jak by kosztowały 100zł to ładne ?

jakby kosztowały 100 zł to dalej by były brzydkie ale za 100ke to jest usprawiedliwone.

Za prawie 10 koła - dalej są brzydkie i absurdalnie przewalone cenowo

34 minuty temu, Patryks26 napisał:

Kazdy ma inny gust, ale mi pasowaly te standy.738305b9305dd04a423068485bb2be17.jpg

patryk

 Brzmieniowo  bardziej Ci się M40.2 podobają od Aster ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, babatular napisał:

jakby kosztowały 100 zł to dalej by były brzydkie ale za 100ke to jest usprawiedliwone.

Co jest usprawiedliwione ? Piszemy teraz o subiektywnych odczuciach. Jak kosztowały by 100zł to byłoby usprawiedliwione to ze się komuś podobają ? 

Podobają się komuś bez względu na cenę . 

Mozna napisac ze cena 10tys z kosmosu i jest niczym nie uzasadniona.....ale to nie ma nic wspólnego z tym że się komuś podobaja albo nie.

Edytowane przez misiek x

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, misiek x napisał:

Co jest usprawiedliwione ? Piszemy teraz o subiektywnych odczuciach. Jak kosztowały by 100zł to byłoby usprawiedliwione to ze się komuś podobają ? 

Podobają się komuś bez względu na cenę . 

Mozna napisac ze cena 10tys z kosmosu i jest niczym nie uzasadniona.....ale to nie ma nic wspólnego z tym że się komuś podobaja albo nie.

Tak

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pozdraf napisał:

Astera na Rogoż Audio.

20201028_234621.jpg

Co tam Astery, co tam podstawki, MICEK bardzo fajny pluszak jest !!!

A na marginesie, standy od Aster są bardzo solidnie wykonane, są bardzo ładne,

bardziej mi się podobają wizualnie od samych Aster, ? taki dziwak jestem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogoż ceną do mnie przemówił. Astery dźwiękiem. A że i wysokość do fotela dobrać można było, to już deser prawie. Tak już mam, że zabawki przede wszystkim ze względu na to jak grają i ile kosztują wybieram. Estetyka wizualna jest jednym z ostatnich czynników. Niemniej uważam, że kącik jest ci u mnie po prostu śliczny, co nie zmienia faktu, że przed fotografią od Patryks26 też chylę czoła i kapelusz z głowy podrywam. 

Krzysztof, nie dziwak jesteś - wygląda po prostu na to, że smak swój masz określony i wiesz o tym doskonale. Nie umniejszając nikomu, po stokroć lepiej tak funkcjonować niż grzecznie dawać się popychać trendom i większościom tylko dlatego, że trendami i większościami jawią się z pozoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IA 30 mk2. Ma w moim odczuciu dość sił na te kolumny. Myślę, że do Aster można i z mniejszymi mocami podchodzić; bynajmniej ja bym się takich prób nie obawiał. Przemyślana i starannie wykonana konstrukcja z około 20W powinna sobie tu spokojnie poradzić. Bardziej skupiałbym się na charakterze dźwięku wzmacniacza niż jego mocy - Astery świecą mocnym światłem, pokazują w zasadzie wszystko, co dzieje się z sygnałem przed nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pozdraf napisał:

IA 30 mk2. Ma w moim odczuciu dość sił na te kolumny. Myślę, że do Aster można i z mniejszymi mocami podchodzić; bynajmniej ja bym się takich prób nie obawiał. Przemyślana i starannie wykonana konstrukcja z około 20W powinna sobie tu spokojnie poradzić. Bardziej skupiałbym się na charakterze dźwięku wzmacniacza niż jego mocy - Astery świecą mocnym światłem, pokazują w zasadzie wszystko, co dzieje się z sygnałem przed nimi.

To prawda, Astera jest przyjazna wzmacniaczom, u mnie z pomocą 10W kruszy mury ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
IA 30 mk2. Ma w moim odczuciu dość sił na te kolumny. Myślę, że do Aster można i z mniejszymi mocami podchodzić; bynajmniej ja bym się takich prób nie obawiał. Przemyślana i starannie wykonana konstrukcja z około 20W powinna sobie tu spokojnie poradzić. Bardziej skupiałbym się na charakterze dźwięku wzmacniacza niż jego mocy - Astery świecą mocnym światłem, pokazują w zasadzie wszystko, co dzieje się z sygnałem przed nimi.
U mnie z 30W lampa nie chcialy grac wedle moich oczekiwan. Dopiero 150W tranzystor nalezycie je napedzil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie w Nowym Roku... zapisuję się do Klubu z niesamowitymi Karisami III.

Już wiem że zostaną. Na zawsze:)

Moja stylistyka i sygnatura brzmienia... w końcu je dorwałem...:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.01.2021 o 13:09, slaaawek napisał:

Witam serdecznie w Nowym Roku... zapisuję się do Klubu z niesamowitymi Karisami III.

Już wiem że zostaną. Na zawsze:)

Moja stylistyka i sygnatura brzmienia... w końcu je dorwałem...:)

Kilka lat temu chyba Ty wlasnie pisales sporo o nich na forum i w koncu je masz.

Ja Diapasony mam juz chyba 4 lata. Graja tylko lepiej im lepsze towarzystwo przez te lata dostaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2021 o 07:21, slaaawek napisał:

Wtedy słuchałem ich w salonie..  w końcu je kupiłem. Zastanawiam się jakie kable głośnikowe najlepiej użyć do Karisów?

U mnie Astery grają na kablach Luna, interkonekty Albedo Monolith Monocystal. Trochę miedzi, trochę srebra. Jestem bardzo zadowolony. Wymieniam właśnie wzmacniacz, a kable zostają.

W dniu 30.10.2020 o 04:54, Patryks26 napisał:
W dniu 29.10.2020 o 22:59, pozdraf napisał:
IA 30 mk2. Ma w moim odczuciu dość sił na te kolumny. Myślę, że do Aster można i z mniejszymi mocami podchodzić; bynajmniej ja bym się takich prób nie obawiał. Przemyślana i starannie wykonana konstrukcja z około 20W powinna sobie tu spokojnie poradzić. Bardziej skupiałbym się na charakterze dźwięku wzmacniacza niż jego mocy - Astery świecą mocnym światłem, pokazują w zasadzie wszystko, co dzieje się z sygnałem przed nimi.

U mnie z 30W lampa nie chcialy grac wedle moich oczekiwan. Dopiero 150W tranzystor nalezycie je napedzil.

Zasiał kolega ziarno:) Postanowiłem popróbować i za jakiś tydzień powinien do mnie dotrzeć LM-805IA. Wprawdzie to niezupełnie 150W z tranzystora, ale myślę, że 48W z SET-a kopnie również bardzo mocno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pozdraf napisał:

U mnie Astery grają na kablach Luna, interkonekty Albedo Monolith Monocystal. Trochę miedzi, trochę srebra. Jestem bardzo zadowolony. Wymieniam właśnie wzmacniacz, a kable zostają.

Zasiał kolega ziarno:) Postanowiłem popróbować i za jakiś tydzień powinien do mnie dotrzeć LM-805IA. Wprawdzie to niezupełnie 150W z tranzystora, ale myślę, że 48W z SET-a kopnie również bardzo mocno. 

Z Adamantesami lm805ia gra baaaardzo dobrze. Stosunek jakosci do ceny tego wzmaka jest taki że nie wiem czy do przeskoczenia. Chciałbym do tego wzmacniacza wlasnie Astery zamiast Adamantesow. Ten wzmacniacz jest bardzo mocny. Do Aster sily mu nie zabraknie. Będzie kopniak, atak, potęga, duża skala dzwieku oraz szybkość. Do tego atuty SETa oraz dociazenie dzwieku. 

Ja po wielu testach wybrałem LM. On juz na zwykłych lampach w swojej cenie zamiata.

W dniu 26.11.2020 o 23:02, insaimz napisał:

Ja bym przesłuchal  z Mastersound, Haiku, Fezz, Line Magnetic Oprocz powyższych.

Z tej listy bym jednak Haiku i LM zostawił. Za stosunek jakosci do ceny. 

W dniu 21.01.2021 o 08:21, slaaawek napisał:

Wtedy słuchałem ich w salonie..  w końcu je kupiłem. Zastanawiam się jakie kable głośnikowe najlepiej użyć do Karisów?

Luny, Albedo, Tellerium. 

 

21 godzin temu, pozdraf napisał:

U mnie Astery grają na kablach Luna, interkonekty Albedo Monolith Monocystal. Trochę miedzi, trochę srebra. Jestem bardzo zadowolony. Wymieniam właśnie wzmacniacz, a kable zostają.

Zasiał kolega ziarno:) Postanowiłem popróbować i za jakiś tydzień powinien do mnie dotrzeć LM-805IA. Wprawdzie to niezupełnie 150W z tranzystora, ale myślę, że 48W z SET-a kopnie również bardzo mocno. 

A luny jaki model masz? Porównywales z Albedo?

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.