Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.01.2021 o 08:17, insaimz napisał:

Z Adamantesami lm805ia gra baaaardzo dobrze. Stosunek jakosci do ceny tego wzmaka jest taki że nie wiem czy do przeskoczenia. Chciałbym do tego wzmacniacza wlasnie Astery zamiast Adamantesow. Ten wzmacniacz jest bardzo mocny. Do Aster sily mu nie zabraknie. Będzie kopniak, atak, potęga, duża skala dzwieku oraz szybkość. Do tego atuty SETa oraz dociazenie dzwieku. 

Ja po wielu testach wybrałem LM. On juz na zwykłych lampach w swojej cenie zamiata.

Z tej listy bym jednak Haiku i LM zostawił. Za stosunek jakosci do ceny. 

Luny, Albedo, Tellerium. 

 

A luny jaki model masz? Porównywales z Albedo?

Luna Mueve. Przesiadłem się z Orange i nie mam potrzeby oglądać się za siebie, warto było. Z Albedo głośnikowymi nie porównywałem, bo interkonekty Albedo pokazały mi wyraźnie, że w moich warunkach zbyt dużo srebra nie jest wskazane - mam raczej żywe pomieszczenie. Poza tym po przygodach z kolumnami Focala miałem potrzebę nieco innej prezentacji. Dużo czasu Albedo potrzebowały żeby mnie przekonać jednak doszedłem do wniosku, że dziadkowie mieli dużo racji - wszystkiego w umiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
32 minuty temu, Ricardozamora napisał:

Witajcie. Między Adamantesami III a V jest duża różnica? Czy to to samo delikatnie zmienione?

Nie sluchalem osobiscie V-ek, ale kolega sluchal i mowil, ze mocno zblizaja sie do Aster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszanowanie szanownym klubowiczom, moje uszanowanie.

Nie wiem czy wypada tak od razu o pomoc prosić ale poproszę:)

Otóż rozważam zakup Diapasonów Adamantes III 25th Anniversary - oczywiście nie nowych.

Moje warunki to 28m2, pomieszczenie zamknięte, stoją w nim niestety bębny (zestaw perkusyjny). Jako tako zaadoptowany akustycznie.

W torze Accu E-600, MBL 1510, Lumin T2.

Słuchana muzyka: jazz (głównie kontrabas, gitara, fortepian, wokale tak żeńskie jak męskie), ciut starego rocka, raczej miękkie granie. Natomiast z uwagi na kontrabas chciałbym mieć dobre wypełnienie w niskich rejestrach.

Pytanie: czy owe adamtntesy to dobra droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 18:32, rejsowiec napisał:

Moje uszanowanie szanownym klubowiczom, moje uszanowanie.

Nie wiem czy wypada tak od razu o pomoc prosić ale poproszę:)

Otóż rozważam zakup Diapasonów Adamantes III 25th Anniversary - oczywiście nie nowych.

Moje warunki to 28m2, pomieszczenie zamknięte, stoją w nim niestety bębny (zestaw perkusyjny). Jako tako zaadoptowany akustycznie.

W torze Accu E-600, MBL 1510, Lumin T2.

Słuchana muzyka: jazz (głównie kontrabas, gitara, fortepian, wokale tak żeńskie jak męskie), ciut starego rocka, raczej miękkie granie. Natomiast z uwagi na kontrabas chciałbym mieć dobre wypełnienie w niskich rejestrach.

Pytanie: czy owe adamtntesy to dobra droga?

Myślę, że Adamantesy mogą być dobrą drogą. Najlepiej jednak spróbować i ocenić samemu. Niestety słuchałem i słucham tylko Aster i tu definitywnie mogę napisać, że jest w ich charakterze pewna miękkość, bardzo dobra góra, obecny i rozmaity bas i świetny szczegół. Jeśli Adamantesy mają podobny charakter, może być ciekawie. To ciągle jednak, w obu przypadkach, kolumny podstawkowe - jazz i muzyka akustyczna z wokalami są tu bardzo dobre. Mnie podoba się z Aster też i muzyka elektroniczna, ale tych najniższych częstotliwości nie ma co oczekiwać - niemniej, jak na moje potrzeby, basu jest w sam raz. Niektórzy moi goście życzyliby sobie jednak nieco więcej objętości i uderzenia dolnego zakresu. Elektronika, którą kolega ma, poradzi sobie z Diapasonami. Czy będzie bardzo dobrze? Trzeba posłuchać. E600 może wnieść sporo ciekawych kolorów i kontrolę nad głośnikami. Ten piec ma chyba też nieco miękkości. Czy będzie jej zbyt dużo? Nie wiem. Może być w sam raz. Gram teraz ze wzmacniaczem o dźwięku po nieco zmiękczonej stronie, ale o dobrej dynamice i Astery bardzo mi się tu podobają. Myślę, że w 28m2 wypełnienia niskich rejestrów można szukać już w niezbyt wielkich podłogówkach np Living Voice - przyjemne, niemęczące i kulturalne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszanowanie szanownym klubowiczom, moje uszanowanie.
Nie wiem czy wypada tak od razu o pomoc prosić ale poproszę:)
Otóż rozważam zakup Diapasonów Adamantes III 25th Anniversary - oczywiście nie nowych.
Moje warunki to 28m2, pomieszczenie zamknięte, stoją w nim niestety bębny (zestaw perkusyjny). Jako tako zaadoptowany akustycznie.
W torze Accu E-600, MBL 1510, Lumin T2.
Słuchana muzyka: jazz (głównie kontrabas, gitara, fortepian, wokale tak żeńskie jak męskie), ciut starego rocka, raczej miękkie granie. Natomiast z uwagi na kontrabas chciałbym mieć dobre wypełnienie w niskich rejestrach.
Pytanie: czy owe adamtntesy to dobra droga?

Do Twojego typu muzyki i wymagan bardziej pasuja Astery. Sa one nizej strojone niz Adamki przez co np. kontrabas brzmi ze znacznie wiekszym realizmem. Wokale tez brzmia bardziej namacalnie na Asterach. Z kolei jezeli bys sluchal muzyki elektronicznej to w tym przypadku wole Adamantesy, maja bardziej zwarty i punktowy bas, ktorego mi brakowalo w Asterach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprzedającemu miałem okazję ich posłuchać u siebie; przywiózł, razem rozstawiliśmy a raczej rozstawialiśmy:)

Góra, środek, przestrzeń, scena etc etc świetnie. Niestety 28m2 w mojej opinii (w sumie naszej gdyż sprzedający podzielił moją) to zbyt dużo dla Adamantasów. A szkoda duża bo świetna prezentacja muzyki. 

Zatem nadal szukam. To i dobrze i niedobrze. Pewnie Astery były by bliżej - a może idealnie wstrzelone - ale cena jest nie w moim budżecie przeznaczonym na kolumny.

Chyba monitory - jakiekolwiek - nie napędzą u mnie powietrza. Miałem kiedyś bardzo fajne Avcony Avalanche pierwszej serii. Jestem ciekawy czy może dryga seria - zdecydowanie bardziej urodziwa gra lepiej.

Ktoś ma może jakieś typy dla mnie? 

Zaznaczę, że aktualnie mam YB Huragan RS Grand - wszystkie Scan Speak, szpilka iluminator oraz 1x18 i 2x22 revelator. Basu niestety za duuuużo. A grają doskonale... ale w pomieszczeniach powyżej 35m2 - w takich w jakich ich słuchałem. Stolarka pierwej sort. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rejsowiec napisał:

Dzięki sprzedającemu miałem okazję ich posłuchać u siebie; przywiózł, razem rozstawiliśmy a raczej rozstawialiśmy:)

Góra, środek, przestrzeń, scena etc etc świetnie. Niestety 28m2 w mojej opinii (w sumie naszej gdyż sprzedający podzielił moją) to zbyt dużo dla Adamantasów. A szkoda duża bo świetna prezentacja muzyki. 

Zatem nadal szukam. To i dobrze i niedobrze. Pewnie Astery były by bliżej - a może idealnie wstrzelone - ale cena jest nie w moim budżecie przeznaczonym na kolumny.

Chyba monitory - jakiekolwiek - nie napędzą u mnie powietrza. Miałem kiedyś bardzo fajne Avcony Avalanche pierwszej serii. Jestem ciekawy czy może dryga seria - zdecydowanie bardziej urodziwa gra lepiej.

Ktoś ma może jakieś typy dla mnie? 

Zaznaczę, że aktualnie mam YB Huragan RS Grand - wszystkie Scan Speak, szpilka iluminator oraz 1x18 i 2x22 revelator. Basu niestety za duuuużo. A grają doskonale... ale w pomieszczeniach powyżej 35m2 - w takich w jakich ich słuchałem. Stolarka pierwej sort. 

 

To nie jest prawda że Huracany mają za dużo basu. To Twój wzmacniacz ich nie wysterowuje. Przerabiałem temat. Z mocnym piecem momentami teraz w 28 metrach robi mi się za szczupło. Wtedy żągluje kabelkami?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomek1777 napisał:

To nie jest prawda że Huracany mają za dużo basu. To Twój wzmacniacz ich nie wysterowuje. Przerabiałem temat. Z mocnym piecem momentami teraz w 28 metrach robi mi się za szczupło. Wtedy żągluje kabelkami?

Piece miałem w miarę mocne Wile Jazz, LAR 120. To samo. "Zwykłe" Huracany mają ok jak na moje 28m2, natomiast moje zamiast 3x18 mają 1x18 + 2x22. A to już coś znaczy dla basu:) Większa powierzchnia jest dla mych Grand'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mijają prawie dwa miesiące grania z Diapason Karis III i Luxmanem. Na zwykłych kabelkach za 20 zł jest coraz lepiej. Pierwsze 20 godzin była porażka te kolumienki trzeba długo "wygrzewać" ale warto. Wiem że to już docelowa para kolumn. Człowiek przez ponad 20lat przewalił mnóstwo głośników i nigdy bym nie wpadł na to że tak mi się spodobają te maleństwa. Wcześniej ogromne wrażenie zrobiły też małe Harbeth p3esr ale Karisy o wiele pełniejsze soczyste... Po prostu dają większy fun niż wcześniejsze. Wyjątkowo uniwersalne nawet do ciężkiego brzmienia nie tylko plumkania:) ... Teraz szukam lepszych kabelków. Czy dobre mogą być Luna Gris?

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mijają prawie dwa miesiące grania z Diapason Karis III i Luxmanem. Na zwykłych kabelkach za 20 zł jest coraz lepiej. Pierwsze 20 godzin była porażka te kolumienki trzeba długo "wygrzewać" ale warto. Wiem że to już docelowa para kolumn. Człowiek przez ponad 20lat przewalił mnóstwo głośników i nigdy bym nie wpadł na to że tak mi się spodobają te maleństwa. Wcześniej ogromne wrażenie zrobiły też małe Harbeth p3esr ale Karisy o wiele pełniejsze soczyste... Po prostu dają większy fun niż wcześniejsze. Wyjątkowo uniwersalne nawet do ciężkiego brzmienia nie tylko plumkania:) ... Teraz szukam lepszych kabelków. Czy dobre mogą być Luna Gris?

To prawda, ze daja wiekszy fun, ale to moze byc zdradliwe i szybko sie znudzic. Ja po 3 latach obcowania z Diapasonami wrocilem do Harbethow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dłuższą metę znudził bym się z brzmieniem Harbeth niewątpliwie. Tam jest równo spokojnie ale zarazem sennie... plastikowy leciutki basik bez emocji... 

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś porównywał Confidence C1 (zwykle, nie platinum) z Adamantesami 25? Skoro Adamantesy okazały się u mnie zbyt szczupłe w niskich rejestrach czego mogę się spodziewać po C1? I ogólne wrażenie. Czy Accu E-600 je wysteruje? Najwyższa integra ale w klasie A a zatem nie za duży prąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 11:30, slaaawek napisał:

Koledzy mijają prawie dwa miesiące grania z Diapason Karis III i Luxmanem. Na zwykłych kabelkach za 20 zł jest coraz lepiej. Pierwsze 20 godzin była porażka te kolumienki trzeba długo "wygrzewać" ale warto. Wiem że to już docelowa para kolumn. Człowiek przez ponad 20lat przewalił mnóstwo głośników i nigdy bym nie wpadł na to że tak mi się spodobają te maleństwa. Wcześniej ogromne wrażenie zrobiły też małe Harbeth p3esr ale Karisy o wiele pełniejsze soczyste... Po prostu dają większy fun niż wcześniejsze. Wyjątkowo uniwersalne nawet do ciężkiego brzmienia nie tylko plumkania:) ... Teraz szukam lepszych kabelków. Czy dobre mogą być Luna Gris?

Miałem Luna Orange. Bardzo dobra miedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych, forumowiczów. Gdzie, jak nie tu i mam nadzieję że zbytnio wątku nie zasmiecę. Mam na sprzedaż ASTERY. Zakup Polska, luty 2019. Pierwszy właściciel wraz z firmowymi standami. Stan idealny. Cena do domoówienia około 1/3 ceny nowych. Zainteresowanych proszę na priv. Zapraszam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pantus napisał:

Witam szanownych, forumowiczów. Gdzie, jak nie tu i mam nadzieję że zbytnio wątku nie zasmiecę. Mam na sprzedaż ASTERY. Zakup Polska, luty 2019. Pierwszy właściciel wraz z firmowymi standami. Stan idealny. Cena do domoówienia około 1/3 ceny nowych. Zainteresowanych proszę na priv. Zapraszam. 

Astery... I bardzo dobrze. Pozwoliłem sobie skrobnąć na priv wątku nie zaśmiecając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.03.2021 o 20:25, pantus napisał:

Witam szanownych, forumowiczów. Gdzie, jak nie tu i mam nadzieję że zbytnio wątku nie zasmiecę. Mam na sprzedaż ASTERY. Zakup Polska, luty 2019. Pierwszy właściciel wraz z firmowymi standami. Stan idealny. Cena do domoówienia około 1/3 ceny nowych. Zainteresowanych proszę na priv. Zapraszam. 

Napisałem priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 20:25, pantus napisał:

Witam szanownych, forumowiczów. Gdzie, jak nie tu i mam nadzieję że zbytnio wątku nie zasmiecę. Mam na sprzedaż ASTERY. Zakup Polska, luty 2019. Pierwszy właściciel wraz z firmowymi standami. Stan idealny. Cena do domoówienia około 1/3 ceny nowych. Zainteresowanych proszę na priv. Zapraszam. 

Byłem zainteresowany. Ale okazało się, że wkradł się czeski błąd... nie 1/3 lecz 2/3 ceny nowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 12:41, slaaawek napisał:

Ja na dłuższą metę znudził bym się z brzmieniem Harbeth niewątpliwie. Tam jest równo spokojnie ale zarazem sennie... plastikowy leciutki basik bez emocji... 

Cześć, co sie stało ze Karisy sprzedajesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.