Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co i w jakim towarzystwie jest opisane w stópce...

 

a jak gra, gra wyśmienicie, uroczo... w moim niestety marnym ustawieniu musze popracować nad akustyką pomieszczenia, trochę uspokoić niższe rejestry. mam juz mały pomysł tylko ciii bo pani sie dowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Adamantes III 25th - gratuluję!

Ale nie zazdroszczę, bo też mam.

Ale okablowania, to już zazdroszczę !

 

Jestem z Gdyni ale mieszkam w Holandii i sprzet mam tutaj wiec niestety.

 

Blefuje :-) po prostu sam, w spokoju, chce się nacieszyć nowymi monitorami :-))))

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najlepiej ustawic te monitory. Wczoraj walczylem caly dzien probojac je ustawic tak zeby "znikaly" ale bez sukcesu. Powinny byc skierowane na wprost czy moze na sluchacza?

 

To dziwne bo monitory tej wielkości i z takimi głośnikami powinny znikać całkowicie nawet bez specjalnego ich ustawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze podpowiesz mi jak najlepiej ustawic te monitory. Wczoraj walczylem caly dzien probojac je ustawic tak zeby "znikaly"

Mogę powiedzieć, ale to nie są tanie rzeczy ..... :-)

 

Szerokość bazy = 2,7m, odległość głośników od słuchacza ok. 2,6m.

Osie głośników przecinają się 20 cm za głową. Pisze tak dokładnie, bo nitki przykleiłem do ścian.

 

Czy głośniki znikają ? Znikają!

W "Kind of blue" Miles Davis - nie znikają :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzieki za rady. Dzisiaj sie przeprowadzam do nowego mieszkania i bede cwiczyl. Bede mial lepiej usytuowany pokoj. Tutaj gdzie teraz sluchalem pokoj byl prawie kwadratowy 4x4.5m wiec moze i to bylo problemem.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Powodzenia...gratulacje znakomitych głośników...może ustawienie "wydedukujesz" z poniższego...

 

http://www.audiostereo.pl/high-end%E2%80%99owy-lipiec-w-premium-sound_112890.html

 

 

Pozdro A.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Dzisiaj sie przeprowadzam do nowego mieszkania i bede cwiczyl. Bede mial lepiej usytuowany pokoj. Tutaj gdzie teraz sluchalem pokoj byl prawie kwadratowy 4x4.5m wiec moze i to bylo problemem.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

No tak jak miałeś kwadratowy pokój i bez adaptacji akustycznej to faktycznie mogłeś mieć problemy.

 

Jakie teraz masz wymiary? Pokój zamknięty drzwiami czy też salon z otwartą kuchnią?

 

Ja mam to szczęście że pokój mam o wymiarach sprzyjających dobrej akustyce i nigdy nie miałem problemu ze znikaniem monitorków podczas odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na Audio Show zainteresowały mnie Adamantesy, brzmiały naprawdę świetnie mimo niesprzyjających, wystawowych warunków.

 

Dwa pytania do użytkowników (chociaż pewnie wciąż niewielu ich tutaj)

 

Na wystawie Adamantesy grały z lampą, tutaj też widzę że są łączone z lampą. Czy ktoś może łączył te kolumny ze wzmacniaczem tranzystorowym? Jeśli tak to jakim i jak to się sprawdziło?

 

I pytanie na ile Adamantesy są wrażliwe na ustawienie. W moim przypadku miałyby sporo miejsca po bokach, ale za plecami miałyby ścianę, o długości 2m, stałyby na jej krańcach. Oczywiście trochę mógłbym je odsunąć od ściany, ale same kolumny mają sporą głębokość, więc z odległością od tylnej ściany nie poszaleję, aby nie przeszkadzały w przejściu mogę je odsunąć od tylnej ściany jakieś 35 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Audio Show zainteresowały mnie Adamantesy, brzmiały naprawdę świetnie mimo niesprzyjających, wystawowych warunków.

 

Dwa pytania do użytkowników (chociaż pewnie wciąż niewielu ich tutaj)

 

Na wystawie Adamantesy grały z lampą, tutaj też widzę że są łączone z lampą. Czy ktoś może łączył te kolumny ze wzmacniaczem tranzystorowym? Jeśli tak to jakim i jak to się sprawdziło?

 

I pytanie na ile Adamantesy są wrażliwe na ustawienie. W moim przypadku miałyby sporo miejsca po bokach, ale za plecami miałyby ścianę, o długości 2m, stałyby na jej krańcach. Oczywiście trochę mógłbym je odsunąć od ściany, ale same kolumny mają sporą głębokość, więc z odległością od tylnej ściany nie poszaleję, aby nie przeszkadzały w przejściu mogę je odsunąć od tylnej ściany jakieś 35 cm.

 

Dobre połączenie mogą stanowić z Balrlabem, endo 1, endo 2, jak brak kasy Epoca 3. Dobrze by było jednak w tej kwestii zaciągnąć porady dystrybutora, gdyż może się okazać, że takie zestawienie zagra bardzo dobrze, ale dystrybutor zaproponuje jakieś rozwiązanie, które zabrzmi wzorowo.

 

Im dalej odjeżdżam Adamantesami od ściany, tym głebia jest obszerniejsza. Najbliższy róg kolumny do ściany jest od niej oddalony na 90cm. Od słuchacza kolumny stoją około 2,6 - 2,7 . Od tweetera do tweetera u mnie jest 290 cm. Rozstawiłbym szerzej, gdybym miał miejsce, wtedy przestrzeń by mnie pochłonęła całkowicie :D Obecnie jednak na brak przestrzeni nie mogę narzekać, jest dużo lepiej niż z Tannoy Precision 6,2 które słyną z bardzo dobrej stereofonii w swoim przedziale cenowym. Sporym ograniczeniem u mnie są kable, głośnikowe mam za 150 zł . IC też niskiej klasy, no i pc jako transport. W kompleksowo złożonym systemie te kolumny robia bardzo dobrą robotę nawet w niesprzyjających warunkach akustycznych.

 

Dobrze by było, jakbyś na czas odsłuchu miał możliwość odjechac od ściany. Potem można je popchnąć pod ścianę kiedy nie są używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy głośnik lubi wolną przestrzeń wokół siebie.

Adamantes również, ale nie są szczególnie wybredne, że 2 dni ustawiasz i nie chcą grać.

Zagrają i to pięknie, najwyżej nie powiedzą ostatniego słowa jeśli chodzi o stereo (głębię).

 

Podjedź do dystrybutora, zapewne wypożyczy do domu.

A potem to już tylko ... ..... ...... kredyt , raty .... raty ....i raty :-)))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.