Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia mam Astery i nie moge sie przestac ekscytowac jak pieknie graja :) W stosunku do moich bylych Adamantesow III 25th duzy krok do przodu.

Wygląda to cudownie i zjawiskowo nawet nie ma co dyskutować! Chciało by się posłuchać! Wrzuć jakieś wideo na YT jak możesz.

Edytowane przez Łukasz Kieler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

a te kopytka Superspike Soundcare, to tak już było, czy sam przykręciłeś , działa, warto ?

 

Sam przykrecilem. Wiem ze lubie od czasu od czasu zmienic pozycje kolumn a na kolcach i jeszcze przy tak ciezkich standach nie byloby to latwe. A tu jest konstrukcja zespolona, kolce z podstawkami w jednej obudowie. Takie same kolce mam tez zamontowane w stoliku na elektronike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryks 26, świetne brzmienie i bardzo fajny pokój! Mam do Ciebie pytanie dotyczące kolumn Diapason Astera. Czy kupowałeś je od polskiego dystrybutora, tj. Audio Connect? I najważniejsze, czy udało Ci się uzyskać jakiś upust? Pytam, gdyż cena katalogowa kolumn łącznie ze standami jest jednak bardzo wysoka.

Edytowane przez Medaaard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Patryks 26, świetne brzmienie i bardzo fajny pokój! Mam do Ciebie pytanie dotyczące kolumn Diapason Astera. Czy kupowałeś je od polskiego dystrybutora, tj. Audio Connect? I najważniejsze, czy udało Ci się uzyskać jakiś upust? Pytam, gdyż cena katalogowa kolumn łącznie ze standami jest jednak bardzo wysoka.
Dzieki :) Nie kupowalem w Audio-Connect. Kupilem je w Holandii z drugiej reki. Sa roczne i nie maja najmniejszego uszczerbku wiec sa jak nowe i zaplacilem za nie polowe ceny rynkowej wiec nie jest tak zle mysle.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja kupowałem Astery u polskiego dystrybutora. Polecam. Bardzo sympatyczni ludzie, myślę, że wszystko jest możliwe.
Ja cala elektronike i okablowanie u nich kupowalem :) Akurat sie zlozylo ze Astery mi sie trafily z drugiej reki. Tego samego dnia sprzedalem Adamantesy i kupilem Astery :)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cala elektronike i okablowanie u nich kupowalem :) Akurat sie zlozylo ze Astery mi sie trafily z drugiej reki. Tego samego dnia sprzedalem Adamantesy i kupilem Astery :)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Patryks, a czy między Adamantesami a Asterami jest Twoim zdaniem duża różnica w jakości dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patryks, a czy między Adamantesami a Asterami jest Twoim zdaniem duża różnica w jakości dźwięku?

Jest ogromna roznica.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Im dluzej slucham Aster tym ta przepasc miedzy Adamantesami sie powieksza. Astery pokazuja duzo wiecej mikrodetali, sa bardziej detaliczne a zarazem bardziej aksamitne i gladkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilu metrach kwadratowych grasz Asterami? Jak daleko od ścian odsunięte? Jakiej muzyki słuchasz?

25m2. Odsuniete sa od tylnych scian na 1,3 m od bocznych 0,7m. Odleglosci mierzone do srodka tweetera. Muzyki slucham przeroznej ale z przewaga na jazz i muzyke instrumentalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
post-51918-0-05118100-1513180607_thumb.jpgpost-51918-0-50092400-1513180626_thumb.jpgWitam , ja również od kilku dni cieszę się Diapasonami Astera . Naprawdę zacna kolumna .Na razie jestem bardzo podekscytowany nowym zakupem i słyszalną różnicą pomiędzy nimi a moimi poprzednimi ( bardzo dobrymi ) Audiosolutions Rhapsody 80 . Na opisy i oceny przyjdzie czas ... a teraz słuchanie , słuchanie , słuchanie ...... Pozdrawiam klubowiczów. Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-51918-0-05118100-1513180607_thumb.jpgpost-51918-0-50092400-1513180626_thumb.jpgWitam , ja również od kilku dni cieszę się Diapasonami Astera . Naprawdę zacna kolumna .Na razie jestem bardzo podekscytowany nowym zakupem i słyszalną różnicą pomiędzy nimi a moimi poprzednimi ( bardzo dobrymi ) Audiosolutions Rhapsody 80 . Na opisy i oceny przyjdzie czas ... a teraz słuchanie , słuchanie , słuchanie ...... Pozdrawiam klubowiczów.

 

Gratulacje.

Widzialem wczoraj, ze rhapsody sa na sprzedaż i tutaj pokoj wydal mi się taki sam, jak ten ze zdjęć z rhapsody.

 

Jaka elektronika u Ciebie jest?

Odstawiasz kolumny na czas odsłuchu od sciany?

 

Sam się czeja na upgreade z Adamantes do Aster. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-51918-0-57220900-1513187743_thumb.jpgtak dokładnie , po zakupie Aster mam cztery pary kolumn . Ale mam taki sentyment do Audiosolutions że ciężko mi się z nimi rozstać ( chociaż mam dwie pary ) . Mam też adamantesy III . Właściwie mam zagwozdkę co zostawić Rhapsody czy Adamantesy do drugiego pokoju .

Oczywiście odstawiam je od ściany . Audiosolutions były dużo mniej wymagające na otoczenie i akustykę .

w jednym i drugim pokoju grają monobloki audion 300B . Z adamentesami jest ok , ale astery grają w biwiringu z końcówką tranzystorową która dodaje tyle mocy ile Astery sobie zażyczą .

post-51918-0-88459300-1513188413_thumb.jpg

Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-51918-0-57220900-1513187743_thumb.jpgtak dokładnie , po zakupie Aster mam cztery pary kolumn . Ale mam taki sentyment do Audiosolutions że ciężko mi się z nimi rozstać ( chociaż mam dwie pary ) . Mam też adamantesy III . Właściwie mam zagwozdkę co zostawić Rhapsody czy Adamantesy do drugiego pokoju .

Oczywiście odstawiam je od ściany . Audiosolutions były dużo mniej wymagające na otoczenie i akustykę .

w jednym i drugim pokoju grają monobloki audion 300B . Z adamentesami jest ok , ale astery grają w biwiringu z końcówką tranzystorową która dodaje tyle mocy ile Astery sobie zażyczą .

 

Astery nowe kupiles?czy już wygrzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astery były kupione u dystrybutora 1,5 roku temu , a ja jestem drugim właścicielem . Stan jak nowy ale wygrzane . Muszę napisać same ciepłe słowa o poprzednim właścicielu bo nie mają nawet ryski . Byłem już w drodze do Holandii :) po inną parę ( od Pana Svena ) ale znalazłem w Polsce lekko droższą parę i się dogadaliśmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astery były kupione u dystrybutora 1,5 roku temu , a ja jestem drugim właścicielem . Stan jak nowy ale wygrzane . Muszę napisać same ciepłe słowa o poprzednim właścicielu bo nie mają nawet ryski . Byłem już w drodze do Holandii :) po inną parę ( od Pana Svena ) ale znalazłem w Polsce lekko droższą parę i się dogadaliśmy .

 

Dobrze ze nie dojechales do Holandii drogi kolego bo ja mieszkam w Holandii i Pan Sven byl u mnie ze swoimi Asterami, chcialem sprawdzic jak zagraja w moim konkretnie pomieszczeniu no i dopatrzylem sie ze jeden glosnik niskotonowy ma dziurke w resorze. Cena atrakcyjna ale kto wie czy ta dziurka sie nie powiekszy z czasem. Poza tym nawet jakbym chcial wymienic jeden glosnik niskotonowy u dystrybutora w Holandii to cena wynosilaby 750 euro (juz sie dowiadywalem), ale czy by to gralo jak powinno to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.