Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze ze nie dojechales do Holandii drogi kolego bo ja mieszkam w Holandii i Pan Sven byl u mnie ze swoimi Asterami, chcialem sprawdzic jak zagraja w moim konkretnie pomieszczeniu no i dopatrzylem sie ze jeden glosnik niskotonowy ma dziurke w resorze. Cena atrakcyjna ale kto wie czy ta dziurka sie nie powiekszy z czasem. Poza tym nawet jakbym chcial wymienic jeden glosnik niskotonowy u dystrybutora w Holandii to cena wynosilaby 750 euro (juz sie dowiadywalem), ale czy by to gralo jak powinno to nie wiem :)

 

 

Dlatego też pewniej zobaczyć i kupić w Polsce . Ja jestem bardzo zadowolony i mam jeszcze 6-mcy gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwe powinienem też podziękować Svenowi ponieważ dzięki jego cenie udało mi się kupić wspaniałe Astery w dobrej cenie w Polsce :) A decyzja zapadła Adamantesy III na sprzedaż , niech cieszą następnego właściciela i nabywcę z allegro .

Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwe powinienem też podziękować Svenowi ponieważ dzięki jego cenie udało mi się kupić wspaniałe Astery w dobrej cenie w Polsce :) A decyzja zapadła Adamantesy III na sprzedaż , niech cieszą następnego właściciela i nabywcę z allegro .

 

No cena Svena byla adekwatna do tego co sprzedawal. Ale i tak bym nie kupil Aster za 3750 euro z uszkodzonym glosnikiem. Rozmawialem z Grzegorzem z Audio-Connect i mowil ze glosniki powinno wymieniac sie parami (wiec juz koszt drastycznie wiekszy) ale i tak nie ma gwarancji ze beda brzmialy tak samo jak na poczatku po wyjsciu od producenta. Poza tym Sven mial jeszcza ta wersje Aster ze starymi terminalami WBT. Nie wiem czy te nowe czarne z logiem Diapasona sa lepsze czy tylko taki firmowy akcent :)

Edytowane przez Patryks26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie jeszcze nurtują Karisy ale model III, najnowszy, był na AS2017... i ponoć też klasowe brzmienie

 

Mozesz śmiało odsłuchać system na karisach i dimd. Jesli jestes melomanem, lubisz naturalne brzmienie, przestrzen i emocje, to.Ci sie spodoba.

 

To sa klocki o korzystnym stosunku jakosci do ceny. Nie jest to kolejna marka jak Dali, czy Denon. Zupelnie inne liga.

 

Ja na diapasonach gram rok, jesli przyjdzie zmiana to na diapasony wyzszy model lub Jean Marie Reynaud.

 

Patryk mial Adamamtesy i wymienil na Astery. Krzychu tak samo. Jak dla mnie to swiadczy o tym, ze byli zadowoleni, a chcieli jeszcze wiecej.

 

Karisy graja zueplnie inaczej niz wygladaja. Dzwiek z nich jest potezny i ogromny. Nie odczuwa sie dyskomfortu tylko delektuje muzyka przy nich. To one sprawily, ze przesiadlem sie z podlogowli na monitory, bo zlamaly wszelkie stereotypy o monitorach wypisywane w internetach.

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a scena Karisów szeroka i głęboka czy raczej bez szaleństw? jak ją prezentują?

Oj zaszaleli, zaszaleli, trochę aż przesadzili z tą szerokością i głębokością.

Jak to ogarnąć?

 

Tak na serio, żeby nie było, miałem Karisy,

Scena bardzo dobra w swojej klasie,

ale wiadomo, wszystko zależy od elektroniki towarzyszącej,

one same na pewno pod tym względem nic nie ograniczają,

znikają w pokoju i rysują w szerz i w głąb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem .....

 

Żartowałem : -)

O kurcze, trudne pytanie.

A trudne dlatego, że nie zauważyłem żadnych cech szczególnych, które by je predysponowały lub dyskwalifikowałyby w jakimś kierunku.

Naturalne, poprawne, czyli hulaj dusza, możesz wybrać wzmak i źródło jakie tylko Ci się spodoba.

A co chodzi Ci po głowie ?

I nie chodzi mi o insekty :-)

Żartowałem,

Jaki wzmak i źródło masz na myśli ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podalem przyklad wzmaka do karisow, ale jesli chcesz cos innego, to raczej celuj i tak w lampe. W tym budzecie po prostu wzmaki lampowe maja wiecej do zaoferowania niz transy.

 

Na gieldzie hifi widzialem wzmak Tri Trv 88 SER za 5500 zł. Koles ma tez na sprzedaz cd do kompletu. Mialbys komplet dwoch urzadzen w cenie calego dimd.

 

Ja mam Tri Trv35 se i z Diapasonami gra jak nalezy. Patryk tez ma Tri ale dzielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jaką elektronika najlepiej zestawić? Jak to jest Twoim zdaniem?

 

Bron Boze nie zestawiaj Karisow z Heglem. Ja na poczatku gralem na Adamkach z Heglem i mialem dylemat czy sprzedac Hegla czy Adamki. Zatargalem swoje Adamki do kolegi, ktory gra na koncowce Pliniusa SA 100 mk3 i oczywiscie wzialem tez swojego Hegla i wtedy dopiero zobaczylem jaki potencjal drzemie w tych monitorach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavardin jest dobra propozycja. Tego drugiego nie znam, co Krzychu proponuje.

 

Zakladam caluly czas przy propozycjach, ze interesuje Cie system, ktory odtworzy muzyke z warstwa emocjonalną. Jesli tak, to hegla bym omijal. On gra rowno, jest dynamika, rozdzielczość, scena i przestrzen ale nie ma zaangazowania, jest bezplciowy, suchy, bez emocji i zaangazowania. Dla mnie takie cos, to sluchanie dzwiekow , a nie muzyki. Dlatego nie do konca sie Krzychem zgadzam, ze z kazdym wzmakiem karisy zagraja piekna muzyke.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Karisow z Lavardinem. Było bardzo dobrze. Tylko zastanawiam się czy lampa zwłaszcza 300b nie byłaby jeszcze lepsza?

Jedyne wyjście, to jakbyś samemu porównał, co Ci się lepiej spodoba. Nie wiem, jakie 300 b polecić, bo znam jedyne to, co ma Krzychu lub Tri. Nie mam pojęcia na temat jakości wzmaków na 300b innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle Hegla nie biorę pod uwagę... kiedyś słuchałem... kompletna porażka dla mnie

 

myślę o lampie 300b do Karisów tylko czy w pokoju 25 m2 nie za "małe" to wszystko będzie?

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Audion 300B to jest trop.... a może jeszcze Mastersound 300B? Który może być lepszy ciekawe

 

Mysle ze to by Cie zadowolilo w 100% i mnie tez :)

 

https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/buizenversterkers/m1228427015-mastersound-300b-monoblock-plus-emission-labs-300b-buizen.html?c=a2384ef0ece270f44503df9f8598c624&previousPage=lr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cuuuś, tylko w jednej obudowie :-))).

Wiem, wiem, to nadużycie i uproszczenie, ale konstrukcja bazuje na tych monoblokach,

mam jedno wspólne trafo zasilające, ale za to dwa razy większe.

To tyle samochwałki :-)))

 

PS.

A jak nie grało, tak nie gra ...

żartowałem, gra, gra :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale ja nic nie pisałem, ani nie polecałem Hegla (?).

Z 300B pewnie dobrze, ale spróbowałbym 6550,

Jolida 502 na przykład lub coś podobnego.

 

Nie polecales.

 

Pisales jednak ze moga grac z czym sie chce. Oo heglu to przestroga.

 

 

 

ja w ogóle Hegla nie biorę pod uwagę... kiedyś słuchałem... kompletna porażka dla mnie

 

myślę o lampie 300b do Karisów tylko czy w pokoju 25 m2 nie za "małe" to wszystko będzie?

 

Karisy do przejscia na momitory z podlogowek przekonaly mmie w pomieszczeniu 50 m2 i wysokim na chyba 3,6 m :D u Dystrybutora w Bydgoszczu.

 

Bylem tam tez kilka dni temu i widzialem juz tez nowe karisy ale nie wiem , ktore Ciebie interesuja. Pisales o III , musze doszukac , czy to te najnowsze.

 

Czyli Audion 300B to jest trop.... a może jeszcze Mastersound 300B? Który może być lepszy ciekawe

 

A jaki budzet na wzmak?

 

Krzycha Mastersound kosztuje z dwa razy wiecej niz karisy. Audiona nie znam.

 

Nowy Tri kosztuje mniej więcej tyle co Karisy i ppdobnie do DIMD

 

http://www.triode.co.jp/english/23.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karisy III to najnowszy produkt i te mnie interesują. Grają ponoć inaczej od modelu II. Trzeba jednak posłuchać

 

Widzialem, ze maja inne glosniki. Nie wiem, jak srodek, obudowa ta sama. Wiem natomiast, ze mozna nimi grac glosniej niz poprzednia wersja.

 

Tobie by bylo najlatwiej posluchac tego z dimdem i innymi wzmakami u dystrybutora. Raczej z wszystkim, co tam ma zgraja sie bardzo dobrze, pozostanie jedynie kwestia gustu. Aczkolwiek moze przy okazji kolummy Jean Marie Reynaud bys porownal, a noz widelec by sie lepiej ich dzwiek spodobal. Dla mmie wybor miedzy jedna, a druga marka jest niezwykle ciezki, kiedy probuje ocenic, co lepiej mi sie podoba.

 

Astery na pewno sa wyraznie ladniejsze z wygladu niz offrande supreme i to pewnie dla zdecydowanej wiekszosci osob.

 

Ale modele analogiczne cenowo do Karis w porownaniu do nich w kwestii wygladu, jak dla mnie nie ustepuja. Mam na mysli Euterpe supreme i tym bardziej wyzszy model cantabile jubilee.

 

Przypomnialo mi sie przy przegladaniu Jean Marie Reynaud, ze jeszcze pol roku temu w promocyjnej cenie byl model Abscisse, gdyz wchodzi nowa wersja. Kosztowal cos kolo tego, co nowe Karisy. Jakby byly jeszcze dostepne, to chyba warto miec to na uwadze. Wiem, ze dimd do nich tez jest bardzo dobra opcja. Szkoda , ze te kolumny nie wystepuja w kolorze drewna, jak inne modele.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karisy III to najnowszy produkt i te mnie interesują. Grają ponoć inaczej od modelu II. Trzeba jednak posłuchać

Tak, grają bardzo dobrze, zmienione są obydwa głośniki, w pierwszej chwili myślałem, że pojawił się tylko nowy wysokotonowy,

ale nie, wooferek też jest inny.

Bardzo ładnie grały, fakt.

Dużym dźwiękiem, niewspółmiernym do wymiaru pięknych skrzynek.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.