Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe do Advance Acoustic Xi120


Sektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kontynuuję wątek rozpoczęty tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przebrnąłem przez odsłuchy wzmacniaczy. Ostatecznie udało mi się kupić bardzo okazyjnie Advance Acoustic Xi 120. Nie celowałem w ten poziom cenowy (szukałem "na sztywno" wzmacniacza do 3.000 zł) ale trafiła się okazja (duży upust) i po odsłuchu nastąpiła szybka decyzja. Tak więc wzmacniacz już jest. Teraz muszę kupić kolumny. Muszą być podstawkowe ze względu na wymogi pomieszczenia.

 

Tu pojawił się problem, z którego wyniknął ten post.

 

Teoria forumowiczów (po analizie postów) i pism branżowych wskazuje na to, że kolumn powinienem szukać w przedziale cenowym "cena wzmacniacza +/- 20%" przy czym większość optuje za +20 do 50% ceny wzmacniacza. Tak się złożyło, że odsłuchiwałem wszystkie wzmacniacze na kolumnach Heco Celan GT 302 (3.400zł za parę). które były w momencie odsłuchu adekwatne do limitu ceny wzmacniaczy. Potem zaproponowano mi tego Advancea i odsłuchałem go też na tych Calanach. Efekt - zagrały zaskakująco dobrze. Potem podpiąłem Triangle Comete EZ (4.500zł za parę) i ... wypadły blado w porównaniu z Heco i to w każdym rodzaju muzyki, której słucham. Może akurat dobór tych Triangli do tego wzmacniacza nie był najszczęśliwszy, dlatego takie wrażenie, ale kierowałem się proporcjami ww. cen.

 

No i zgłupiałem. Bo to, że kupiłem tego Advenca z dużym upustem nie zmienia faktu, że wyjściowa cena to około 4.500 zł. Teoretycznie powinienem szukać kolumn w zakresie 4.500 zł do 6.000 zł. Po próbie z Heco już nie jestem skory wydać aż tyle. Oczywiście zawsze znajdę w tym wyższym przedziale cenowym kolumny, które zagrają lepiej, tylko po co skoro ten wzmacniacz zagrał z Heco "dobrze" dla moich uszu. A jeszcze na te kolumny obiecali mi upust ;)

 

Mam więc konkretne pytanie:

 

Jakie podstawkowce w cenie do 4.500 zł za parę proponujecie jeszcze odsłuchać, żebym miał pewność co do wyboru?

 

Bo może coś zagra "dla mnie" jeszcze lepiej niż Heco. Proszę tylko o wskazania wynikające z Waszych własnych doświadczeń a nie teoretyczne, na bazie testów i opinii portalowych. I jak wspomniałem, sztywno trzymam się teraz ceny do 4.500 zł za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu preferuje jakość dźwięku,bo cena nie gra.

 

Druga sprawa ceny w PL są bardzo odmienne porównując do UK czy Niemiec,a takie zestawienie % to dziwna sprawa,osobiście to zdaję sie na "ucho" bo co mi po zestawie czy danym elemencie skoro nie usłyszę ich walorów sonicznych?

Dodam ,że polecają okablowanie 10% ceny załego zestawu.

 

Ja nikomu nie bronię wydawać pieniędzy :)

 

U mnie podstawki przegrały z podłogowymi a miałem po kilka kompletów tego i tego :)

 

Pozdr, wiem że nie na temat ale tak mi się nasunęło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sektor tak jak napisał bolth cena nie gra. Nie zawsze droższe oznacza lepsze. Dochodzi także zgranie kolumn z elektroniką. Dałbym szanse też polskim konstrukcjom. Chociażby wspomniane wyżej Canto Grand od Studio 16hz brzmią bardzo dobrze. Nie wiem skąd jesteś, ale może uda się odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze droższe oznacza lepsze.

Znam wiele osób, które uważają 16Hz za bardzo konkretny i porządny sprzęt. Te monitorki z opinii kolegów z branży są bardzo udanymi konstrukcjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie słuchasz z bliska, bo szum własny tego wzmacniacza jest spory.

On po prostu tak ma ale z 2 metrów już nie słyszalny I w tej cenie brak konkurencji a co do monitorów to Quba rewelacyjnie się zrywają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch będzie z około 3 metrów więc chyba z szumem nie będzie kłopotów. Co do monitorów QBA to mało na ich temat wiadomości i chyba mało użytkowników. Ma ktoś jakieś doświadczenia? I jaki model - Mieszko 3 czy Sobieski 3?

 

A jakieś opinie o tych monitorach:

 

PSB Imagine B

Focal Chorus 806V

Monitor Audio Silver 2

Magnat Quantum 1003 S

Magnat Quantum 803

TANNOY Revolution XT 6

Klipsch Reference RB81

 

Wiem, że latam trochę po omacku ale może ktoś ma doświadczenie z tymi modelami?

 

a takie zestawienie % to dziwna sprawa,osobiście to zdaję sie na "ucho" bo co mi po zestawie czy danym elemencie skoro nie usłyszę ich walorów sonicznych?

 

Ja też uważam, że ucho najważniejsze ale jakoś muszę zawęzić odsłuch do określonej ilości modeli. Pewnie można próbować i z poziomem cenowym 1,5-2,5 tys. za parę ale to bym się "zasłuchał" na śmierć. Są jakieś takie ogólnie przyjęte normy w doborze komponentów, między innymi ten procentowy i dlatego szukam w tym przedziale cenowym. To będzie zakup na kilka lat do grania w tym samym pomieszczeniu więc zależy mi na optymalnym doborze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Map-306 gra z Usherami s-520 na 15m. Te monitorki potrzebują mocnego wzmaka. Wtedy się odwdzięczają. A kosztują ile kosztują :) . Proponuję posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.