Skocz do zawartości
IGNORED

Vincent 237,cd 400, AA hyperion IV


Lelelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj byłem na odsłuchu zestawu jak w temacie (pozdrawiam sprzedawce).

Proszę was o opinie na jego temat, jak dla mnie super. Nie jestem jednak osłuchany w zestawach i obawiam się efektu pierwszego zauroczenia. Czy w kwocie do 15k jest to optymalny zestaw czy coś jeszcze wypadało by poszukać. Jesteście bardziej w tym doświadczeni i licze na waszą pomoc. Czytając forum spotkałem się ze zjawiskiem że co w sklepie fajne to później może denerwować i to bym chciał zminimalizować.

Pomieszczenie 35 m2 + połączona kuchnia i holl. Muzyka instrumentalna raczej spokojna jazz, blues itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproś żeby podłączyli Ci inne kolumny i inny wzmacniacz wtedy będziesz miał porównanie. Będziesz wiedział jakie brzmienie bardziej Ci się podoba. Ten zestaw co słuchałeś jest solidny i może się podobać. 15k to sporo kasy, nie ma co się śpieszyć. Odsłuchaj jak najwięcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę o batlabie, fakt że muszę poszukać gdzie go odsłuchać ale o to mi właśnie chodzi. Chciałbym odsłuchać paru zestawów których skład żeby nie zabardzo wychodził od sprzedawcy. Nie chciałbym też być źle zrozumiany sklep w którym byłem jest super i nie mam nawet najmniejszej uwagi. Ale wiadomo jak jest w handlu. Z jakimi kolumnami i cd można go zestawić. Może macie jakieś inne propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu nie badz dzieckiem, lepsze gorsze zalezy od zestawienia.W audio ciezko o lepszosc bezwzgledna, w kazdych warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelek, jak zdecydujesz się na zestaw jak w opisie, od razu przesłuchaj wszystkie płyty CD jakie masz na tym Vincencie CD 400, po prostu niech on gra ciągiem przez np. 4 godziny a piszę to dlatego, że one owszem grają kapitalnie, barwnie! ale mają jakiś cholerny defekt, który miał zostać wyeliminowany w nowszych partiach a nie został!!! Objawia się to tym, że wkładasz płytę a odtwarzacz pokazuje NO DISC, potem znowu wkładasz tą samą płytę CD i już ją widzi i czyta ale znowu np. raz godzinę/dwie/trzy pojawia się chwilowy zanik muzyki a pojawia się krótki sekundowy zgrzyt w głośnikach i potem znowu wszystko gra oki. Ja tak miałem w dwóch egzemplarzach tego Vicka cd 400, oczywiście wszystkie płyty CD to oryginały. Tak więc wnioski są takie, cedek jest kapitalny jeżeli chodzi o barwę, dynamikę, bas ale ma jakiś feler o którym wszystkie sklepy i dystrybutor doskonale wiedzą!!! ale jak widać dystrybutor nic sobie z tego nie robi i dalej wypycha to do sklepów. Powinieneś o tym wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, w sklepie tylko były używane dwie płyty, więc piernik wie. Najgorzej że producent się do tego wprost nie przyznaje, budowało by to większe zaufanie do vincenta , oczywiście w konsekwencji wyeliminowanie błędu.

Czy w tym zestawie widzicie jakieś "najsłabsze ogniwo"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincenta słuchałem u siebie w domu. Cena wyjściowa 7500, a wg. mnie gra na poziomie maks 5000.

 

Zakładając, że zależny nam na prawdziwym dobrym brzmieniu to w skali bezwzględnej Baltlab Epoca 3 jest wg mnie lepszy. Scena jest głębsza, plany lepiej odseparowane, gra równiej i subtelnej.

 

Budżet jest sztywny?

 

Na allegro jest używana lampa Tri Trv 35se , sprzedaje ją jakiś salon komputerowy. Ten wzmacniacz jest dużo lepszy pod każdym względem niż Baltlab nie wspomnę nawet o Vincencie. Po wymianie lamp z fabrycznych na rosyjskie poprawa w brzmieniu jest znowu znaczna. Przeskok o kilka klas.

 

Jeśli jednak wzmacniacz miałby być nowy to celuj w lampę Cayin.

 

Kojarzę, że użytkownik Patryk 1980 czy jakoś tak miał też taka lampę na sprzedaż ale z upgreadowanymi lampami. Sam wymienił na model 2 razy droższy tez tej marki.

 

Zwróć uwagę również na kolumny studio 16hz. A jeśli budżet pozwoli Diapason Neos.

 

Co do CD to nie podpowiem ale wydaje mi się, że Vincent w swojej cenie się niczym szczególnym nie wyróżnia. Duże marki juz tak mają.

 

Krzychu nie badz dzieckiem, lepsze gorsze zalezy od zestawienia.W audio ciezko o lepszosc bezwzgledna, w kazdych warunkach.

 

Są sprzęty gorsze i lepsze bezwzględnie. Szczególnie w tym przedziale cenowym. Zdecydowana większość dużych marek w kwocie 5tys. za klocek grają tak, że coś do brzmienia dodają. Dla mnie to efekciarskie dodatki które przy dłuższych odsłuchach męczą. Stawiając Baltlaba i droższego Vincenta można stwierdzić , że polski klocek jest w skali bezwzględnej lepszy. Argumenty wymieniłem juz wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insaimz sluchales cd400? Ten cd sie bardzo wyroznia w swojej cenie, dla mnie nie gra gorzej od atolla cd100 czy caspiana m2. Cayin 55 nie jest lepszy od Vicka 226mk2 wiec to tez nie musi byc ten trop.237 nie slyszalem. 16hz to tez nie jest brzmienie ktore wszystkim odpowiada. Moim zdaniem warto wziac pod uwage uzywke hegla h100 plus hd20, razem to da nam 7 ttysiecy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że w sprawie CD nie pomogę. Nie testowałem niestety odtwarzaczy. O Heglu też nie mogę się wypowiedzieć na podstawie własnego doświadczenia, bo nie miałem okazji go posłuchać.

 

Co do wyższości 226mk2 nad Cayin, to tak to ogólnie ująłeś, że mi ciężko się taką opinią sugerować. Ale to nie ja akurat szukam sprzętu, więc nie mnie tu trzeba naprowadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> 16hz to tez nie jest brzmienie ktore wszystkim odpowiada.

 

A to ciekawe. Akurat produkty 16hz brzmią w miarę naturalnie, czysto z dużą dynamiką.

Oczywiście im wyższy model tym lepszy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet już max, jakiś 1k można by jeszcze poszukać ale to jest granica. Planuje podjechać do grodziska posłuchać batlaba. W vincencie niby wszystko ok, (słuchałem 236 było fajnie ale przy większej ilości dźwięków pojawiał się ścisk, przy 237 zjawisko zminimalizowane) ale denerwują mnie w nim drobne usterki we wzmacniaczu można przeczytać o lampach dzisiaj wyszło że cd też nie dokońca. Ja wiem że są kolumny za 0,5 mln. ale dla mnie 15k to duży pieniądz i pojawiająca się drobna usterka odebrała by mi przyjemność z jego użytkowania. AA niby też ekstra ale różnych rzeczy można o nich przeczytać. Wiem najważniejszy odsłuch i nikt za mnie decyzji nie podejmie ale jestem w sytuacji osoby która po fiacie uno kupuje audi za 90k - czyli nie ważne jak będzie rozwalone, po próbnej jeżdzie będzie zachwycony. Dlatego też tak was męcze z innymi propozycjami, najlepszych zestawów na pewno posłucham i wtedy mam nadzieję podejme bardziej wyważoną decyzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet już max, jakiś 1k można by jeszcze poszukać ale to jest granica. Planuje podjechać do grodziska posłuchać batlaba. W vincencie niby wszystko ok, (słuchałem 236 było fajnie ale przy większej ilości dźwięków pojawiał się ścisk, przy 237 zjawisko zminimalizowane) ale denerwują mnie w nim drobne usterki we wzmacniaczu można przeczytać o lampach dzisiaj wyszło że cd też nie dokońca. Ja wiem że są kolumny za 0,5 mln. ale dla mnie 15k to duży pieniądz i pojawiająca się drobna usterka odebrała by mi przyjemność z jego użytkowania. AA niby też ekstra ale różnych rzeczy można o nich przeczytać. Wiem najważniejszy odsłuch i nikt za mnie decyzji nie podejmie ale jestem w sytuacji osoby która po fiacie uno kupuje audi za 90k - czyli nie ważne jak będzie rozwalone, po próbnej jeżdzie będzie zachwycony. Dlatego też tak was męcze z innymi propozycjami, najlepszych zestawów na pewno posłucham i wtedy mam nadzieję podejme bardziej wyważoną decyzje.

 

Baltlab to Polska firma, manufaktura. Tutaj w cenie sprzętu nie ma takich kosztów marketingu, jak w markach dużych. Dlatego stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Ja porównywałem Vincenta i Baltlaba u siebie w domu na utworze Calling Elvis Dire Straits i na Baltlabie jak pojawiał się wokal od razu było słuchać, że jest równiejszy i subtelniejszy, nie efekciarski, do dłuższego słuchania, a nie robiący pierwsze dobre wrażenie. Nie żeby Vincent był jakiś bardzo efekciarski ale subtelności i równości jak dla mnie mu brakowało. W końcu miałem punkt odniesienia.

 

Jeśli budżet sztywny, jak piszesz, to celowałbym w odsłuch studio16hz.. Były używki Minasy za 5500 na allegro i giełdzie hifi jeszcze dwa dni temu, moze dalej są.

 

Chodzi o to, żeby złożyć zestaw grający jak najbardziej naturalnie ale nie sucho i technicznie, bo będzie męczył. Szczególnie męczące jest efekciarskie brzmienie, jakei oferują sprzęty typu Denon 1520, marantz i np. Dali .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.